صفحه 23 از 41 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

Banned

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

یکی جوابه منو بده لطفا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط rata34 نمایش پست ها
    سلام
    بخشید طاها عزیز من یه سوالی داشتم در مورد رشته ام برای اخذ پذیرش و فاند
    من لیسانس مدیریت بازرگانی میخونم و قصدم برا این است که برای اخذ پذیرش مارکتینگ در مقطع ارشد آمریکا اقدام کنم. 2تا مقاله isi هم مربوط به مارکتینگ دارم و تافلم 105 هست. برای آمریکا میخوام اقدام کنم منو راهنمایی کنید که کدوم ایالات دانشگاه های خوبی دارن برای رشته ی من؟ کجاها اپلای کنم شانسم بیشتر باشه واسه پذیرش او فاند؟
    کلاً برای دوره ارشد می خواید اپلای کنید و خیلی راه راحتی در پیش ندارید. به فاند هم امیدوار نباشید. کلاً ماهیت ارشد و بیزینس اسکول ها برای پول در آوردنه، دلیلی نداره بهتون فاند بدن.
    در مورد ایالت های خوب هم با یک کلمه بازاریابی نمیشه خوب و بد رو تشخیص داد. بگید مثلا دو تا مقاله تون تو چه حوزه ای بوده و عنوانشون رو بگید، شاید بشه محدود کرد ایالت ها و دانشگاه ها رو.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    ببین یه موضوعی رو بهت بگم!
    یک سری تصمیما که چی کار کنم و یه سال صبر کنم و ... و فلان رشته رو دوست دارم و ... دست خودته ! هیچکی نمیدونه شرایط شما چه چیز آپتیتمم میکنه آینده ت و سرنوشتتو! اگر عاشق رشته ی مالی هستید برید فوق بگیرید!

هیچ چیزی نشد نداره! یعنی شما از پرت ترین رشته ها مثل فیزیک یا شیمی و حتی پزشکی میتونی برای دکتری مالی اپلای کنی! در حالیکه برای رشته اقتصاد خیلی از دانشگاهها میگن باید! فوقت اقتصاد باشه و یا برای سایر رشته ها! ولی مالی چون علمش تازه شکل گرفته! طرف با لیسانس و ارشد برق با پاس کردن چند واحد درسای مالی دکتری مالی قبول میشه!

چرا انقدر طرفدار داره؟ چون مد شده! همین و دیگر هیچ!
    آیا شما واقعا از ارزیابی شاخصهای سلامت/سودآوری شرکت و قیمت گذاری سهام شرکت (یکی از موضوعات مالی) بیشتر لذت میبرید یا از بررسی رفتار مصرف کننده کالا؟
    آیا شما حاضر هستید تحت استرس نابود کننده اقزایش یا کاهش قیمت سهام زندگی کنید؟ بخصوص وقتی سهامهای در بازار هستند که با وجود داشتن ارزش در بازار هیچ موقعه به ارزش ذاتیشون نیمرسن؟
    من چند سال تو بورس ایران بودم و مشاور خرید و فروش و سرمایه گذار بودم! آیا حاضرری یه شبه انقدر بهت فشار بیاد که فشارت کاملا بیوفته و یه سری تهدید جانیت کنن؟؟؟؟ حتی وقتی تمام اطلاعات میگه قیمت سهم باید بره بالا!!!! این یه بعد آینده مالی هستش!

یه حالت دیگه کارمندی یا نهایتا استادی هستش!
    کارمند: بهت میگن مالی خونده مالی خونده و همین! کارمند کارمنده دیگه! حالا اسمش مالی خونده میشه! با یه تفاوت تو حقوق که البته موقع انجام عوضش در میاد!
    استادی هم که مشخص! وجه اشتراک این دوتا علاقه هستش! آیا شما علاقه به مالی و بررسی کارهایی که یه مالی خونده در سطح پایین (کارمند) و بالاتر (استاد) رو واقعا داری؟
    ببینید دنبال چی هستید؟ زندگی راحت؟ و رفاه و آینده خوب؟

من روی تورشهای رفتاری کار کردم و البته قیمت گذارری دارایی ها با روویکرد رفتاری. بنظرم ما دچار یه herd effect هستیم! یعنی رفتار گله ای!
    ما نمیدونیم دقیقا مالی چیه و چون شنیدیم خوبه داریم میریم سمتش! چون همه دارن میرن! از برق، فیزیک، صنایع، پزشکی، روانشناسی و ...!
    این یعنی چی؟ نشون میده طرف بعد اینکه لیسانس و فوق یعنی 6 سال(یا شایذ بیشتر) رو صرف یه کار دیگه کرده حالا میفهمه نه اون یکی میگن خوبه و .... که میشه باز تورش رفتاری!

یعنی ما یه نفر درس خون داریم! یا یه واژه مناسب تر (euphemism) که فقط کارش رسیدن به هدف! حالا هر هدفی! فقط کورکورانه میره سمتش! آخر چی میشه! هییچی میفهمه نه زندگی کرده و نه جوونی و نه پیری و نه مادری و نه پدری و نه ....! آخه این که نشد کار!؟؟؟ طرف میشه goal-getter

هدفم از این پست شما نبودید! کلی گفتم بقیه هم یه روزی میان میخونن و شاید بدردشون خورد!

برای اینکه دکتری مالی بخونید، میتونید از رشته های نظیر business analyctics یا اقتصاد یا مهندسی مالی یا ریاضیات مالی یا آمار بهش برسید! و حتی همونظور که گفتم از رشته زیست شناسی! چون عزیزان آمریکایی و پیروانشون فقط GRE/GMAT رو میفهمن و لاغیر!
    یه مورد دیگه بنده فکر میکنم اگر یه نفر ترکیبی از اقتصاد(مالی)/آمار/مالی رو بخونه خیلی خوبه!! یعنی مثلا لیسانس آمار، دکتری و فوق مالی و یا حاالتهای دیگه!

راهنمایی خیلی خوبی بود،ممنون

Banned

آها شما مگه تجربه اپلای داشتی میگی فاند نمیدن اونم با 2تا isi!!!! مقاله داشتن دوره لیسانس امتیاز ویژه ای است
    که فاند دادن روش حساب میشه. لطفا با حرفاتون سعی نکنید بقیه رو نیز تحت تاثیرتون قرار دهید. درامد دانشگاه بر
    اساس خیلی چیزها تامین میشه. دوستانی میشناسم ارشد جورج میسون فاند دارند رشته های متفاوت. فاندو بر اساس نمره زبان
    و مقاله میسنجن نه اسم دانشگاه! وجود امثالی مثل شما داخل کشور باعث ناامیدی امید های مردم میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - دانشگاه صنعتی شریف

آها شما مگه تجربه اپلای داشتی میگی فاند نمیدن اونم با 2تا isi!!!! مقاله داشتن دوره لیسانس امتیاز ویژه ای است
    که فاند دادن روش حساب میشه. لطفا با حرفاتون سعی نکنید بقیه رو نیز تحت تاثیرتون قرار دهید. درامد دانشگاه بر
    اساس خیلی چیزها تامین میشه. دوستانی میشناسم ارشد جورج میسون فاند دارند رشته های متفاوت. فاندو بر اساس نمره زبان
    و مقاله میسنجن نه اسم دانشگاه! وجود امثالی مثل شما داخل کشور باعث ناامیدی امید های مردم میشه.
    چند مورد ذکر می کنم امیدوارم به کارت بیاد:
    1. تعداد کسانی دور و بر من که اپلای کردن به اندازه تعداد دانشجوهای دانشگاهی هست که در اون تحصیل می کنید و من حتی نمی دونم شما کجا تحصیل کردید. مطمئن باش چیزی که دیدم و میگم واقعیته و قسمت زیادی از واقعیت موجود هم پوشش میده. اگر دنبال این هستی که یکی بگه آره بابا فاند میدن اپلای کن و ذوق زده بشی و حال کنی با حرفش، هر جا نمی تونی این سوال رو بپرسی.
    2. شما می خواید برید کارشناسی ارشد بخونید. این یعنی می خوای بر تو یه شرکت کارشناس بشی، این یعنی نمی خوای استاد بشی. و همه اینها یعنی مقاله اصلا مهم نیست. اصلا معنی نمیده مقاله برای ارشد خوندن شما. برای دکترا 100 درصد ارزش داره ولی برای ارشد نه.
    3. بر اساس نمره زبان؟ شما اصلاً خودت دو دقیقه فکر کن چقدر می تونه مسخره باشه این معیار. آمریکایی ها که آزمون زبان نمیدن. به اونها پس چطوری میدن. آها، چون زبانشون 100 درصد از شما بهتره حتما بهشون فاند میدن پس. اگر منظورتون جیمت هست که معیار مهمی برای انتخاب کاندیداها ولی برای فاند هم معیار انتخابه نه معیار دادن. یعنی با نمره جیمت اگر قرار باشه فاند بدن بهترین رو انتخاب می کنن، روی این تصمیم نمی گیرن که نمره جیمتش خوبه بهش فاند بدیم.
    4. اتفاقا فاند بر اساس اسم دانشگاهه. دانشگاه خوب بودجه بیشتری داره واسه فاند تا دانشگاه های رنک های پایین تر. معمولاً فاند هم به شکل RA و TA یا مثلا Fellowship میدن. RA و TA که اونقدرها زیاد نیست برای زندگی روش حساب کنی، Fellowship هم حداکثر یک ساله میدن و مقارش هم تو دانشگاه های زیر 20 ماکزیمم 10 هزار تاس که باز برای 2 سال ارشد کمه. ممکنه از دو سال یک سال هم شهریه ات رو Waive کنن که باز هم کافی نیست چون شهریه یک سالش دانشگاه های خوب تا 30 هزار تا هم میشه و دانشگاه های خیلی رنک پایین تر هم 10 هزار تا هست.
    5. این دانشگاه جرج میسون رو هم من چک کردم فاندی ندیدم، فقط FAFSA هست که برای آمریکایی هاست. ممکنه بتونی بعد از رسیدن وام بگیری یا برای تویشن ویور سال دوم اقدام کنی ولی در نظر داشته باش توی سفارت باید اظهار مالی داشته باشی که نشون بده پول واسه سال اول داری.
    6. درآمد دانشگاه با خیلی چیزها تأمین میشه که بیزینس اسکول یکی از اونهاست واسه همین معنی نمیده تو بیزینس اسکول (که حوزه اپلای شما هست) فاند بدن. اگر رشته شما زیست و مهندسی و هر چیز دیگه ای بود نمی گفتم دانشکده می خاد پول در بیاره ولی تو بیزینس اسکول فرق می نه این موضوع.
    7. ناامید کردن امیدهای مردم یه چیزه، امیدوار کردن الکی ملت هم یه چیز دیگه اس. فشار اپلای زیاده و کسی بدون دونستن اتفاقاتی که خواهد افتاد نباید اپلای کنه. آخرش واسش افسردگیش می مونه.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوست عزیز غالب بچه های اینجا، از بچه هایی هستن که اپلای کردن و یا در فرایندش بودن( که مثلا ریجکت شده و نتونسته فاند بگیره!)
    معمولا کسی دنبال نا امید کردن کسه دیگه ای نیست! بخصوص اینجا که اکثرا با سواد و جزء جامعه دانشگاهیان هستیم و ازدانشگاههای تاپ معموالا!
    ایشون راست میگه ارشد در بیزنس اسکولا پولی و با نهایت شانس و بخصوص نمره خوب GMAT/GREشما میتونی به معافیت شهریه و حالت خوبه به مقداری فاند و درنهایت شانس/کفیت علمی به RA/TA?FELLOWSHIP برسی! خیلی از بچه های خوب شریف هم نمیتونن فاند بگیرن!
    راه حلش!؟
    1- داشتن همون مقاله هات+نمره آزمون زبان (بجر تافل/ایلتس) خوب و بالاتر
    2-پیدا کردن دانشگاههایی که دکتری ارائه نمیکنن!!! تا شانس گرفتن فاندت بره بالا
    3-اپلای برای دانشگاههای رده پایین
    4- اپلای برای دانشگاههای که در ایالات پولدار حضور دارن!
    مثل دانشگاههای بیخود تگزاس ولی پول دار
    یا دانشگاههایی که زیر نظر یه بیزنس من هستن! مثل داشنگاه ترامپ (همین نامزد ریاست جمهوری)
    5-اپلای برای اروپای شمالی مثل : فنلاند/سوئه/نروژ و کلا کشورهای پول دار و پس از اون بری امریکا
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دوست عزیز غالب بچه های اینجا، از بچه هایی هستن که اپلای کردن و یا در فرایندش بودن( که مثلا ریجکت شده و نتونسته فاند بگیره!)
    معمولا کسی دنبال نا امید کردن کسه دیگه ای نیست! بخصوص اینجا که اکثرا با سواد و جزء جامعه دانشگاهیان هستیم و ازدانشگاههای تاپ معموالا!
    ایشون راست میگه ارشد در بیزنس اسکولا پولی و با نهایت شانس و بخصوص نمره خوب GMAT/GREشما میتونی به معافیت شهریه و حالت خوبه به مقداری فاند و درنهایت شانس/کفیت علمی به RA/TA?FELLOWSHIP برسی! خیلی از بچه های خوب شریف هم نمیتونن فاند بگیرن!
    راه حلش!؟
    1- داشتن همون مقاله هات+نمره آزمون زبان (بجر تافل/ایلتس) خوب و بالاتر
    2-پیدا کردن دانشگاههایی که دکتری ارائه نمیکنن!!! تا شانس گرفتن فاندت بره بالا
    3-اپلای برای دانشگاههای رده پایین
    4- اپلای برای دانشگاههای که در ایالات پولدار حضور دارن!
    مثل دانشگاههای بیخود تگزاس ولی پول دار
    یا دانشگاههایی که زیر نظر یه بیزنس من هستن! مثل داشنگاه ترامپ (همین نامزد ریاست جمهوری)
    5-اپلای برای اروپای شمالی مثل : فنلاند/سوئه/نروژ و کلا کشورهای پول دار و پس از اون بری امریکا
    توصبه ایشون هم جالبه و مفید برای شما. مثلا نکته دوم مهمه چون دانشگاه فاندش رو میده به دانشجوی دکترا.
    در مورد نکته 4 مثلا دانشگاه دالاس برای صاحب شرکت های نفتی بوده و دانشگاه پولداریه ولی دکترا داره. می تونی یه سرچ کنی و دانشگاه های این مدلی رو پیدا کنی.
    نکته 5 رو عملی نمی دونم. چون شما میگی ارشد، برداشت من این هست که می خواید بعدش برید تو بازار کار. اگر هدفتون در نهایت خوندن دکترا تو آمریکا باشه، مورد 5 هم می تونید در نظر داشته باشید.

Junior Member

فاند برای MBA وجود دارد. من یکی از بچه های دانشگاه شیراز را می شناختم که نمره دوم بود معدلش 18 تافلش 106 و GMAT با نمره نسبتا معمولي براي دانشگاه Oklahoma پذیرش گرفت با سالی اگه اشتباه نکنم 20000 دلار...ازش مصاحبه هم گرفتند...ولی واقعا نتیجه پذیرش واقعا چیزی نیست که کسی بتونه پیش بینی کنه...تنها کاری که می تونی بکنی اینکه اپلای کنی
    یک پیشنهاد هم که دارم این است که بری یک account us news بخري تا بهتر بتوني تصميم بگیری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط chempet نمایش پست ها
    فاند برای MBA وجود دارد. من یکی از بچه های دانشگاه شیراز را می شناختم که نمره دوم بود معدلش 18 تافلش 106 و GMAT با نمره نسبتا معمولي براي دانشگاه Oklahoma پذیرش گرفت با سالی اگه اشتباه نکنم 20000 دلار...ازش مصاحبه هم گرفتند...ولی واقعا نتیجه پذیرش واقعا چیزی نیست که کسی بتونه پیش بینی کنه...تنها کاری که می تونی بکنی اینکه اپلای کنی
    یک پیشنهاد هم که دارم این است که بری یک account us news بخري تا بهتر بتوني تصميم بگیری
    بعضی دانشگاه ها هم ممکنه گرنت Grant یا بورسیه های خاصی داشته باشن که موسسه های همکارشون میدن و شامل قشر خاصی میشه. من دیدم بورسیه هایی که شامل مثلا خانم های خاور میانه میشه. اگر اینطور گرنت ها هم دنبال کنید می تونه مفید باشه. ممکنه یکیش به شرایط ما بخوره

Banned

نه من پیگیر حرف متطقی هستم نمیخوام کسی بهم امید الکی بده و من خدارو شکر اینقد هواسم جمع هست که برای آینده چه
    برنامه ریزی داشته باشم. من نگفتم که کارشناس میخوام بشم برم تو شرکت آمریکایی! منظور من از مقاله دادن اخذ فاند
    بوده بیشتر به صورت ta وه برای ارشد موجود میباشد. ایرانی فک نکنه آمریکا کشته مرده ی ایرانی هاس که کلن تو روز 4ساعت
    کار مفید ندارن بره اونجا نظر کارشناسی بده بخواد دیگران رو جمع کنه.!! اونجا طرف تا خودشو جمع کنه به سال میکشه!
    تمره زبان هرچی بالاتر باشه دپارتمان دانشگاه بیشتر تمرکز میکنه رو رزومه به خصوص اینکه مقاله هم دوره لیسانس داشته
    باشی و فک کنم گوشزد کردن هدف از مقاله داشتن دوره ارشد چی بود!(فاند) نه من دکترا میخوام چه کنم به چه کارم میاد دکترا
    اخه اونجا! که جی بشه دکترا 5سال بشین کچل کن بخون درسو!!! کی گفت دانشگاه جورج میسون فاندی تعلق نمیده به کسی؟! چرا
    با ترفاتون که هیچ سند قطعی ندارین میخواین دیگران رو تخریب کنین!؟( هرچند که کسی که مصمم بدست اوردن چیزی باشه بهش میرسه!)
    ممنون و موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)