صفحه 26 از 41 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

سلام
    وقت بخیر
    کارشناسی مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست از دانشگاه دولتی شیراز با معدل 14.50 و کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس تهران در رشته مدیریت صنعتی با گرایش تحقیق در عملیات با معدل 16.90 دارم. موضوع پایانامم هم مدل سازی ریاضی برنامه ریزی تولید پایدار هست.
    یک مقاله isi با ایمپک هم دارم.
    تافل هم 102 شدم.
    میخام برای مقطع دکتری ترجیحا دانشگاه خوب فول فاند برم.

سوالم این هست که آیا لیسانس و ارشد غیرمرتبط برای من مشکلزا میشه؟؟ اگر میشه چقدر؟ چجوری پوشش بدم؟؟
    آیا اگر بتونم یک مدرک لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور یا آزاد بگیرم بعد اقدام به اپلای کنم شرایطم بهتر نمیشه؟؟؟
    لطفا دوستانی که شرایط مشابه من داشتن ، یعنی رشته های غیرمرتبط ارشد و لیسانس خوندن و فاند گرفتن راهنماییم کنن.
    خیلی فوریه
    ممنونم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrezza نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    کارشناسی مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست از دانشگاه دولتی شیراز با معدل 14.50 و کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس تهران در رشته مدیریت صنعتی با گرایش تحقیق در عملیات با معدل 16.90 دارم. موضوع پایانامم هم مدل سازی ریاضی برنامه ریزی تولید پایدار هست.
    یک مقاله isi با ایمپک هم دارم.
    تافل هم 102 شدم.
    میخام برای مقطع دکتری ترجیحا دانشگاه خوب فول فاند برم.

سوالم این هست که آیا لیسانس و ارشد غیرمرتبط برای من مشکلزا میشه؟؟ اگر میشه چقدر؟ چجوری پوشش بدم؟؟
    آیا اگر بتونم یک مدرک لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور یا آزاد بگیرم بعد اقدام به اپلای کنم شرایطم بهتر نمیشه؟؟؟
    لطفا دوستانی که شرایط مشابه من داشتن ، یعنی رشته های غیرمرتبط ارشد و لیسانس خوندن و فاند گرفتن راهنماییم کنن.
    خیلی فوریه
    ممنونم
    سلام
    من لیسانس برق و فوق لیسانس حسابداری دارم الان دارم دکتری حسابداری در یکی از دانشگاه کانادا می خونم یکی دیگه از هم کلاسیهام که البته ایرانی نیست لیسانس مهندسی برق داره و ام بی ای هم خونده. تا دلتون بخواد از دانشجوهای مارکتینگ و مدیریت استراتژیک و فاینانس دیدم که مدرک لیسانس مهندسی بوده و مدرک فوق هم یا فوق لیسانس مدیریت یا ام بی ای بوده
    کلا خیلی رایج هست که کسی مدرک لیسانسش متفاوت باشه. مورد دیدم که لیسانس فیزیک بوده و مستر مدیریت مالی از ایران بعدش الان داره دکتری مارکتینگ می خونه. از بچه های صنعتی شریف که ام بی ای می خونند هم بپرسین بهتون میگن الان سالهاست که کسایی که لیسانس مهندسی و مستر مدیریت یا ام بی ای داشتن برای دکتری اومدن آمریکای شمالی.
    خودتون هم توی سی وی استادهای آمریکای شمالی سرچ کنید می بینید که خیلی ها همین جوری بودند.
    گرفتن لیسانس مجدد فقط اتلاف وقت هست به جای این کار روی خوندن زبان و گرفتن نمره خوب توی آزمونها متمرکز بشین.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

سلام
    میخواستم بدونم با مشخصات زیر امکان گرفتن فاند برای مستر یا امکان رفتن دکتری مستقیم هست یا نه؟
    لیسانس مدیریت مالی دانشگاه تهران
    معدل 17.5
    نمره تافل و جی ار ای هم به صورت فرضی
    تافل:90
    جی ار ای: بین 310 تا 315

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط reza221 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم با مشخصات زیر امکان گرفتن فاند برای مستر یا امکان رفتن دکتری مستقیم هست یا نه؟
    لیسانس مدیریت مالی دانشگاه تهران
    معدل 17.5
    نمره تافل و جی ار ای هم به صورت فرضی
    تافل:90
    جی ار ای: بین 310 تا 315
    شما که 2 تا فاکتور رو فرض کردی ، یکی دیگه رو هم فرض میکردی میشد جواب داد. کدوم کشور یا دانشگاه فرض کنیم؟
    آمریکا؟ احتمالا غیرممکنه
    کانادا؟ خیلی سخته شاید 5% شانس داری
    سوئیس ، آلمان؟ احتمالا خیلی کمه

تافل 90 کلا برای رشته های علوم انسانی کمه و دانشگاه ها غالبا یک صدا 100 میخوان !
    GMAT هم مادامی که زیر 650 باشه عملا دانشگاه های متوسط رو به بالا چندانی توجهی نکنن (نمره GRE ای که شما گفتی میشه حدودا 600 تا 630 جیمت !!!)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت هتلداری دانشگاه شیراز

سلام
    مدیریت هتلداری دانشگاه شیراز میخونم.برای گرفتن فاند حتما نیاز به GMATهست؟

Junior Member

سلام دوستان
    بنده کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه امیر کبیر با معدل 16.5 و ارشد مکانیک شریف با معدل 16 دارم. 6 سال سابقه معاملاتی در بورس دارم و کلا به فایننس و مدیریت علاقه دارم. مدیریت ساخت ساختمان مسکونی هم به مدت یه سال به عهده داشتم. و با دوستان یک استارتاپ شکست خورده هم داشتیم متاسفانه.
    تصمیم گرفتم mba بخونم و تو این مدت نزدیک 80 هزار دلار هم پس انداز دارم به نظرتون می تونم برای mba آمریکا اقدام کنم و آیا درست هست که کل سرمایم را خرج گرفتن مدرک mba کنم و یا بهتر است که mba شریف بگیرم و برای دکترا بعدا اقدام کنم.
    احتمال این که بتونم فاند بگیرم چقدره؟ از چه دانشگاه هایی؟
    زبانم هم خیلی خوبه و براورد خودم هم اینه که تافل بالای 100 و جیمت بالای 700 بگیرم.
    سپاس از همفکری دوستان

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Addic7ed نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه امیر کبیر با معدل 16.5 و ارشد مکانیک شریف با معدل 16 دارم. 6 سال سابقه معاملاتی در بورس دارم و کلا به فایننس و مدیریت علاقه دارم. مدیریت ساخت ساختمان مسکونی هم به مدت یه سال به عهده داشتم. و با دوستان یک استارتاپ شکست خورده هم داشتیم متاسفانه.
    تصمیم گرفتم mba بخونم و تو این مدت نزدیک 80 هزار دلار هم پس انداز دارم به نظرتون می تونم برای mba آمریکا اقدام کنم و آیا درست هست که کل سرمایم را خرج گرفتن مدرک mba کنم و یا بهتر است که mba شریف بگیرم و برای دکترا بعدا اقدام کنم.
    احتمال این که بتونم فاند بگیرم چقدره؟ از چه دانشگاه هایی؟
    زبانم هم خیلی خوبه و براورد خودم هم اینه که تافل بالای 100 و جیمت بالای 700 بگیرم.
    سپاس از همفکری دوستان
    سلام
    یک اصلی در مالی هست که میگه تصمیمات سرمایه گذاری از تصمیمات مالی جدا هستند! شما راههای مختلفی که گفتی رو برای خودتون باز کنید و ببینید با توجه به شرایط خودتون چه راهی بهتر هستش(میارزه پولو بدی و یا نمیارزه یا .... ). بعد از اینکه راه رو انتخاب کردید دوستان میتونند کمکتون کنند که با توجه به شرایط شما (همون پارامترهای همیشگی نمرات زبانو و .... ) کجا شانس پذیرش بیشتری داری.
    قاعدتا اگر اهل کار تو بازار همون mba تو دانشگاه ی امریکایی بیشتر کمک کنندست! در واقع بسیار کمک کنندست!
    ولی اگر اهل دکتری و ادامه تحصیل و .... دکتری و .... (گرچه با دکتری هم میتونی کار اجرایی بگیری، ولی چرا برای یک کار اجرایی بشینی 2 سال فوق مالی و 5 سال دکتری بگیری و تئوریک کار کنی وقتی میتونی با mba ک راحتتره بری سر کار!)
    تبصره و استثناع کم نیست! کما اینکه اگر اون نمرات فرضی زبان که گفتیو بگیری بعید نیست حتی حتی بهت 100 درصد شهریه رو هم معافی بدهند (که بعیده و معمولا بخشیش رو معافی میدهند، طبق تجربه بنده!).
    در مورد همون تصمصیم گیری که شما گفتید، مثلا اگر بتونید شما مدرک cfa رو بگیرید و بعدش یک مستر یکساله مالی رو بگزونی، شاید هزینه ش و مسیر راحتتری باشه تا mba پر هزینه! و حتی شغل بهرتی هم پیدا کنی. با توجه به تب اخیر mba در دنیا! (بخصوص تو کیس شما مالی کوانت بهتره! (اینو با ریاضیات مال اشتباه نگیری که کلا یک چیز دیگست!))

با توجه به این 4-5 جمله ای که عرض کردید، بنظرم شما وقتو تلف نکن تو ایران و از طرق مختلف که تصمیم گرفتی با mba پرهزینه اما کم دردسر یا مثلا فوق مالی پردرسر ولی کم هزینه یا ..... یا ..... خودتو برسون اون ور!

با ارزوی موفقیت
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

سلام تافل 96 امیدی برای پذیرش و فاند در دانشگاه های امریکا رو داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ghafooor نمایش پست ها
    سلام تافل 96 امیدی برای پذیرش و فاند در دانشگاه های امریکا رو داره؟
    سلام از مینیمم اکثر جاها بیشتره، شانستون رو با بقیه فاکتور های رزومه تون میشه حدس زد، اگه بقیه ش خوب باشه این نمره تون مشکلی نداره... خصوصا که در رشته های مدیریتی GMAT و یا GRE هم نقش پررنگی داره..
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام از مینیمم اکثر جاها بیشتره، شانستون رو با بقیه فاکتور های رزومه تون میشه حدس زد، اگه بقیه ش خوب باشه این نمره تون مشکلی نداره... خصوصا که در رشته های مدیریتی GMAT و یا GRE هم نقش پررنگی داره..
    والا راستش زیاد امیدبخش نیست گفتم با نمره تافل یکمی جبران کنم که نشد
    لیسانس مهندسی با معدل 13.60
    فوق ام بی ای با معدل 17.33
    مقاله در حال نگارش هستم
    سابقه کار یک سال
    جی ار ای هم دارم اماده میشم
    ویرایش توسط ghafooor : August 27th, 2016 در ساعت 10:06 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)