صفحه 27 از 41 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و ارشد صنایع از شریف. دکتری از علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

سلام خدمت همه بزرگواران
    سوالی از محضر دوستان دارم. به خواست خدا به زودی دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع - گرایش تحلیل سیستم تمام میکنم.
    قصد دارم برای پسادکتری (یا هر مقطع دیگری) به یکی از دانشگاه های آمریکا بروم. باتوجه به تجربه و شناخت شما کدام رشته بازار کار بهتری در خارج از کشور دارد؟ مدیریت؟ سیستم؟ یا تحقیق در عملیات؟ و کدام دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟
    موضوع تزم نیز در زمینه مدیریت، سیستم و تحقیق در عملیات بوده است.
    شخصا هم به فضای کاری عملیاتی علاقمندم تا صرفا تحقیقاتی و آکادمیک.
    سوابقم نیز به شرح زیر است:
    کارشناسی : صنایع شریف معدل 17.5- رتبه برتر استعداد درخشان
    کارشناسی ارشد : صنایع شریف 16.5
    دکتری : صنایع علم و صنعت 19
    زبان انگلیسی نمره عالی
    مقالات حدود 10 فارسی - 4 انگلیسی
    توصیه نامه از اساتید شریف و علم و صنعت
    سوابق تدریس : بالغ بر 10 ترم به صورت TA و استاد مدعو در شریف و علم وصنعت
    استاد مشاور تعدادی پایان نامه ارشد
    بالغ بر 10 پروژه یا سازمان در نقش مدیر میانی و ارشد- حدودا 7 سال سابقه کار مدیریتی
    پیشاپیش از پاسخهای مفصل دوستان ممنون

سلام
    من ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل میخونم و الان درگیر پایان نامم هستم و معدلم تا ترم 3 ارشد 16 شده میخوام بپرسم من میخوام واسه تحصیلی اقدام کنم برای دکتری اما هیچی اطلاعات ندارم کدوم کشور فول فاند هست؟ و چه مدارکی لازمه؟ سایتتونو که دیدم خیلی خوشم اومد اطلاعات عالی میدید. ممن.ن میشم راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام دوستان
    من کارشناسی و ارشدم رو مهندسی صنایع خوندم...هدف نهایی من رفتن به آمریکا و ادامه تحصیل و در نهایت کار کردنه... اما با توجه به معدل پایینی که تو رشته خودم دارم (به دلیل علاقه نداشتن به این رشته) فعلا فکر آمریکارو باید از ذهنم بیرون کنم... به رشته های مدیریتی و فایننس و بیزنس و مارکتینگ علاقه مند شدم...حالا سوال من اینه که آیا می تونم با لیسانس و ارشد صنایع یکی از این رشته ها رو در اروپا در مقطع ارشد بخونم؟ به چند تا دانشگاه آلمان ایمیل زدم، بعضیا اکی بودن و بعضیا (خصوصا مارکتینگ و بیزنس)گفتن که حتما باید لیسانست در همین رشته ها باشه....

یه سوال دیگه این که بعد از فارغ التحصیلی در ارشد این رشته ها(مدیریت و بیزنس و ....) از دانشگاه های آلمان ، شانس پذیرش با فاند رو از دانشگاه های آمریکا برای دکتری دارم یا نه؟

خیلی ممنون

سلام
    وقتتون بخیر
    من کارشناسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر دارم
    معدلم 13
    3 سال سابقه کار مرتبط با مارکتینگ و بیزینس دارم ومیخوام تو این رشته ها ادامه تحصیل بدم
    نمره زبان آیلتس ام 7.5 شده
    به نظرتون کجاها راحت تر بهم پذیرش میدن

بچه ها راهنمایی
    من مکانیک خواجه نصیر خوندم معدلم 13
    آیلتس 7.5
    3 سال سابقه کار در ارتباط با مارکتینگ و فروش دارم ومیخوام بیزینس و مارکتینگ بخونم واسه ارشد
    هدفمم اروپاست
    میخوام ببینم با توجه به این که باید تغییر رشته بدم و نمیتونم خیلی زیاد هم هزینه تحصیل بدم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. بنده در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری مدیریت منابع انسانی یه دانشگاه دولتی درجه 3 هستم که اون چیزی از دانشگاه انتظار داشتم رو نداره..میخوام برای دکتری اقدام کنم، معدل کارشناسیم پایینه، 13.90 از دانشگاه دولتی چابهار. ارشدم 16.90 از دانشگاه علامه شدم. یه برنامه دوساله ریختم برای اپلای کردنم که بتونم نمره آیلتس خوب بگیرم و دوتا مقاله isi با ایمپکت هم جمع کنم. سوالی که دارم از دوستان اینه که آیا شدنیه بتونم از دانشگاه اروپا یا کانادا برای دکتری فاند بگیرم؟یکی منو دریابه لطفأ!!!!

Junior Member

سلام من 30 سالمه لیسانس آمار دارم از پیام نور با معدل 13.70 و ارشد مهندسی صنایع مدیریت سیستم بهره وری از دانشگاه یزد با معدل 17.43 و حدود4 سال هم سابقه کار مرتبط با رشته ارشدم دارم خیلی از دوره های مدیریت رو داخل اتاق بازرگانی گذروندم و 3 تا مقاله isc و 7 تا مقاله کنفرانس داخلی دارم. به نظر شما کدوم کشورها می تونم فاند بگیرم برای مقطع ارشد مدیریت یا mba؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_bgh نمایش پست ها
    سلام من 30 سالمه لیسانس آمار دارم از پیام نور با معدل 13.70 و ارشد مهندسی صنایع مدیریت سیستم بهره وری از دانشگاه یزد با معدل 17.43 و حدود4 سال هم سابقه کار مرتبط با رشته ارشدم دارم خیلی از دوره های مدیریت رو داخل اتاق بازرگانی گذروندم و 3 تا مقاله isc و 7 تا مقاله کنفرانس داخلی دارم. به نظر شما کدوم کشورها می تونم فاند بگیرم برای مقطع ارشد مدیریت یا mba؟
    من میگم، شما برید آلمان یه فوق از یکی از دانشگاههاش بگیرید. اونم نه mba
    فاند نداره ولی رایگانه تحصیل و هزینه زندگی تو حالت نرمال تو آلمان برای یه نفر 450 کافی هستش.
    نیاز به یک آیلتسم دارید. این بهترین راه برای شما از نظر بندست.

راه دوم، برید تافل و جیمت , GRE بدید. که خودش چنید ماه زمان میبره! خیلی زیادم باید وقت بزارید. خیلیم باید پول بدید و دردسره فراوان و آخرشم به سختی یه نمره معمولی رو به خوب میشه گرفت. این همه هزینه ی زمان و نقدی شاید بشه بالای 1200 یورو که میشه هزینه چنید ماه زندگی درالمان.
    چطور؟ شما حداقل سه باز باید جی ار ای بدید، یکی دوبارم باید تافل/ایلتس بدید، هزینه کلاسم احتمالا شما بدید، جنیدن ماهم سرکار نمیرید و خونه نشستید، زمانم داره میره. احتمال نتیجه راضی کننده هم برای شما یه مقدار پایینه.
    همه این هزینه ها رو بذارید کنار هم.
    شما میخاید یه فوق تقریبا دوساله (و حتی کمتر!) به انگلیسی بگیرید. یه دانشگاه معمولی با رنک 500 تو آلمان با شهرهای معمولی و 200 هزار نفری، و سیستم سوسیالیستی آلمان، یه فوق انگلیسی رو ارائه میکنه.
    با توجه به کیس شما، اینکه مقاله انگلیسی دارید، حتی احتمال داره اون وسطا بهتون جایزه های کوچیکم بدن یا کارم پیدا کنید.
    بنابراین به نظر بنده، mba رو بیخیال شید.
    یه فوق انگلیسی تو آلمان با دردسر و هزینه بسیار بسیار کم راه حل شماست.
    منتها یه آیلتس 6 لازم دارید. بعلاوه 9000 یورو که توش هزینه پاسپورت و ترجمه مدرک هم میتونه جا شه! این 9000 تا برای کل دوسال تحصیل تو آلمان کافیه تقریبا. همونطوری که گفتم اگه زرنگی کنید که شدنیم هست، اونجا سه چهار ماهم کار کنید و جایزه های کویچکم بگیرید حله.
    آِیندشم خوبه برای دکتری یا رفتن به لندن.
    این نظر بندست.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

ممنون از پاسختون
    ولی من فقط دوست دارم مدیریت یا mba بخونم به رشته دیگه ای علاقه ندارم
    ایتالیا یا کشور دیگه ای نمیشه؟؟؟

Junior Member

سلام
    از دوستان کسی هست که بتونه اطلاعات و راهنمایی لازم در مورد پذیرش مدیریت مقطع دکترا برای دانشگاههای کانادا در اختیارم بذاره؟
    ممنون می شم راجع به فاند و ایلتس و جی مت و نحوه اپلای و ... رو بفرمایید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)