سلام دوستان ، امیدوارم حالتون خوب باشه ، سوالی داشتم که ممنون میشم که اگر میتونید منو راهنمایی کنید !
الان که دارم این متنو مینویسم ۱۷ سالمه کلاس دوازدهمم و آذر ماه قبل از کنکوره
بی پرده میگم که همیشه این ارزوی زندگی کردن و تحصیل تو امریکا رو داشتم و الان به فکر اپلای برای تحصیل تو مقطع Undergarduate یا همون
به قول خودمون گفتنی لیسانسم. تمام کتابچه ها و تاپیک های مربوطه داخل سایت رو هم خوندم ، اما اونا فقط چجوری کار رو نشون میدن و نمیتونن بهم
مشاوره بدن ، پس از شماهایی که این راه رو رفتین میخوام که حرفامو بشنوین و باهام همفکری کنین !
از خودم بگم ! رشتم ریاضی فیزیکه ، تو یه دبیرستان نمونه دولتیم ، درسم توی سطح متوسطیه (معدلم ۱۷هست) ، از لحاظ درامدی متوسطیم .
و با این وضعیت دلار ! ، مثلا تو دانشگاه آیووا ، هزینه تحصیل ۲۵۰ میلیون تومن میشه برای یک سال !!!
تازه اگرم قرار باشه که تو امریکا تحصیل کنم ، نهایت نهایت نهایتش ، فقط هزینه سال اول رو میتونم پرداخت کنم !
حالا سوال من اینجاست ! ایا بقیه هزینه ۳ سال دیگه رو خودم میتونم با کار کردن تو اونجا حین تحصیل فراهم کنم ؟
آیا این رویای من ، با توجه به شرایط فقط یه تخیل ذهنیه یا میتونه رنگ و بوی واقعیت داشته باشه ؟
متشکرم از محبتتون و وقتی که میزراین !
(از ادمین محترم میخوام که اگر سوالو توی تاپیک مناسب نپرسیدم اونو به تاپیک مربوطه منتقل کنه و سعی کنه کمکم کنه به جواب برسم )