صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: 100-0 مراحل اپلای و دریافت پذیرش در دانشگاه های آمریکا برای مقطع کارشناسی - 5 پست اول

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : 100-0 مراحل اپلای و دریافت پذیرش در دانشگاه های آمریکا برای مقطع کارشناسی - 5

نقل قول نوشته اصلی توسط sirsinaghobadi نمایش پست ها
    و اما رزومه ي خودم؛

مدرسه و معدل: همونجوري كه دوستمون گفتن، مدرسه تاثيري توي پذيرش نداره. من مدرسه ي نمونه دولتي اسدآبادي توي منطقه ي يازده تهران رياضي ميخونم. معدل كتبي نهاييم ١٨.٥٧ و معدل ديپلمم ١٩.٤٠ شد. امسالم كه پيش هستم با اينكه درگير اپلاي بودم و نتونستم درساي مدرسه رو بخونم، شب امتحان همه رو جمع كردم و معدلم ١٩.٥٨ شد. اگه فك ميكنيد من ازون nerd هاي كتاب خوار هستم سخت در اشتباهيد. من آخر كلاس ميشينم و مدرسه رو هم يك خط درميون ميرم.

تافل: من تافلم ١٠٤ شد. ريدينگ ٢٧ ليسنينگ ٢٦ اسپيكينگ ٢٣ و رايتينگ ٢٨. خيلي رو تافل وقت گذاشتم. وقتي شروع كردم ٥٥ بود تافلم و در آخر تونستم ٤٩ نمره بهش اضافه كنم سعي ميكنم براي اين بخش توصيه اي نكنم چون دوستان توي قسمت هاي مربوطه سنگ تموم گذاشتن.

ACT & SAT: بنا به دلايلي و بدشانسي خودم آزمون ACT اصلا خوب پيش نرفت و نمره ي احمقانه ي ٢٦ نصيبم شد. انگليش ٢٤ رياضي ٣٤ ريدينگ ٢٢ ساينس ٢٥. اگه يه بار ديگه فرصتشو داشتم و منابع پدر مادر دار هم داشتم براي خوندن قطعا نمره ي بالاتري ميگرفتم. توصيه ي من براي اين بخش اينه كه گرچه گرون در مياد براتون حتما آخرين چاپ كتاب ها رو سفارش بديد و بخونيد، به خصوص redbook كه كتاب رسمي ACT هست. در آخرم اين كه خيلي زود شروع كنيد. پيشرفت توي اين آزمون بيشتر از اون چيزي كه فكرش رو بكنيد وقتتون رو ميگيره. من SAT subject هم دادم، رياضي مرحله ي دو ٧٤٠ و شيمي ٧٥٠. براي اين دو تا اگه پايه ي قوي دارين به مشكل بر نميخورين. بهترين منبعي كه من براش ديدمم كتاباي barron's بودن.

توصيه نامه: من سه تا توصيه نامه گرفتم. از مشاور كه معلم عربي هم بود، معلم فيزيك و ديني. هر سه شناخت خوبي نسبت به من داشتن. سعي كنيد حتما از كسي كه شما رو خوب ميشناسه توصيه نامه بگيرين، حتي شده فارسي. بعد بديد دارالترجمه يا كسي كه زبانش خوبه (غير از خودتون) تا ترجمش كنه. حتما هم بهشون تاكيد كنيد كه درباره ي درسخون بودن و باهوش بودنتون ننويسن چون از بقيه ي رزومتون ميشه فهميد اينا رو. بهشون بگيد شخصيتتون رو تعريف كنن و قابليت هاتون رو توصيف كنن.

essay ها: در كل با اينكه وقت كمي گذاشتم به نظرم خوب از آب در اومدن. توصيم اين هست كه خيلي قبل تر از ددلاين شروع به نوشتنشون كنيد يا حداقل ايده هاشو بديد. مثلا تابستون قبل از اپلاي زمان مناسبي هست. اين متن ها ميتونن نقاط قوت رزومتون باشن پس تا اونجا كه ميتونين خودتون رو داخلشون نشون بدين.

extracurricular activities: اونا معمولا در دوران دبيرستانشون يك يا چند فعاليت رو خارج از مدرسه دنبال ميكنن و پيشرفت ها و موفقيتاشون تو اون زمينه براشون رزومه ميشه براي پذيرش از دانشگاه ها. مدارسشون هم خيلي حمايت ميكنن و امكاناتش رو فراهم ميكنن عموما. هميونطور كه ميدونين، ما تو ايران جز درس خوندن كار ديگه اي نميكنيم، و حتي معلمامون ما رو از فعاليت هاي غير درسي منع ميكنن چون ممكنه به معدل و كنكورمون لطمه بزنن، به خاطر همين اين قسمت براي ما ايرانيا خيلي چالش برانگيزه. من با اينكه دير متوجه شدم درباره ي اين قضيه و دير هم اقدام كردم براش، تونستم به سطح قابل قبولي برسم. از اين تابستون براي كلاس هاي منبت و مجسمه سازي با چوب فني و حرفه اي شركت كردم و يه پورتفوليوي هنري خوب تونستم بدست بيارم. حالا اينكه چرا هنر و چرا مجسمه سازي: راستش اولش به فكر اين افتادم كه يه زبان ديگه بخونم، يا برنامه نويسي، ولي يه مقدار كه فكر كردم متوجه شدم افراد بسيار زيادي هستن كه با اين دو تا اپلاي ميكنن و مسلما خيلي خيلي بهتر از من هستن تو اين دو تا زمينه. يه قانون نانوشته توي اپلاي هست كه ميگه: پذيرش شما در گرو خاص بودن شما و رزومه ي شماست. با توجه به اين فرمول زمينه اي رو انتخاب كردم كه كم طرفدار هست و خاص، به خصوص وقتي كه با سبك و سياق ايراني همراه ميشه. سعي كنيد هرچقدر هم كه زمانتون كم باشه وارد يه زمينه اي بشيد و پيشرفتي داخلش داشته باشيد. اين بخش بر خلاف تصور خيلي ها خيلي مهمه.

مصاحبه: متاسفانه وقتي من به فكرش افتادم خيلي دير بود. ددلاين ثبت نام براي مصاحبه ها معمولا توي دسامبر هست (براي دانشگاه هايي كه ددلاينشون توي ژانويه هست). سعي كنيد زود اقدام كنيد كه با همه ي دانشگاه هاي ليستتون مصاحبه داشته باشيد. به رزومتون خيلي كمك ميكنه. من چن تا بيشتر بهم نرسيد.

اگه نكته ي ديگه اي هم يادم اومد اضافه ميكنم. سوالي هم داشتيد در خدمتم.
    بازم تشكر ميكنم از دوست خوبم آقا محمدرضا براي اين تاپيك. واقعا جايي لازم بود كه بتونيم تجربياتمون رو به اشتراك بذاريم.
    موفق باشيد
    رزومه خیلی خوبی داری سینا جان ، امیدوارم بهترین حالات ممکن برات رقم بخوره ، فقط تا الان نتایجی از پذیرشات اومده و اینکه اگر بگی کجا ها اقدام کردی و بعد هم نتیجه پذیرشات رو بزاری با بورسشون خیلی خوب خواهد بود تا دوستان بتونن تصوری بهتری داشته باشند از اینکه با یک روزمه چه پذیرش ها و کمک هزینه هایی میشه دریافت کرد. و البته رشته ای که اقدام کردی رو هم برای دوستان لطفا بگو سینا جان

برای SAT و ACT هم متشکرم که تجربت رو گذاشتی چون بنده خودم که اصلا وقت شرکت در این آزمون ها رو نداشتم. ولی به همه دوستان توصیه میکنم اگر قصد رفتن دارند حتی بیشتر از معدل دروس ، رو این دوتا امتحان تمرکز کنن چون بعضا بسیاری از دانشگاه ها اگر نمره معدلتون هم خراب باشه ولی عملکرد خوبی در این دو آزمون داشته باشید براشون کافی خواهد بود.

برای توصیه نامه به زیبایی اشاره کردید. همانطور که سینا جان گفت قسمت مهم توصیه نامه ها نشون دادن Motivated بودن و پتانسیل های شخصیتیون هست

برای Essay ها هم: من خودم حدود یک هفته ای روی Essay ام وقت گذاشتم ولی همون Essay رو یکی از مهمترین عامل برای دریافت پذیرشام و مهمترین عامل برای دریافت بورس 50 درصد UNM میدونم. و همانطور که سینا جان گفتش و باید قابلیت هاتون رو نشون بدید و تنها شانستون برای اینکه خودتون رو از سایر افراد متامیز کنید ، ولی یک نکته هم باید اضافه بشه این Essay ها یکجور SOP هستن و بنظر بنده سعی کنید پتانسیل هاتون رو در قالب اهداف آیندتون نشون بدید چون دوستان دانشگاه به دنبال دانشجو های هدفمند میگردن و اینکه نشون بدید چرا اصلا قصد دارید این همه سختی رو بخرید و هزینه کنید که مقطع کارشناسی یک مقطع جنرال هست رو در یک کشور خارجی بخونید بسیار مهم هست و اینکه در essay بگید چون دانشگاهش معتبره بنظر بنده کافی نخواهد بود و بهتره از فرصت هایی که براتون با تحصیل در دانشگاهی که اقدام کردید فراهم میشه حتما نام ببرید

برای فعالیت های فرادرسی سینا خیلی زیبا اتمسفر قالب در مدارس مارو توضیح دادش فقط یک نکته رو من اضافه کنم اینکه خیلی خوب خواهد بود که جدا از فعالیت های فرادرسی در هر ضیمنه که دوست دارید ، نشون بدید که تا حدی رشتتون رو پیش از این انتخاب نموده بودید و متناسب بهش فعالیت هایی رو انجام دادید تا در تحصیل آیندتون در اون رشته دست بالاتری رو نسبت به حالت صفر ابتدایی داشته باشید و این باعث خواهد شد که به توانایی و علاقه و عزم شما برای تحصیل در دانشگاه بیشتر از یک بیان کلامی ثابت بشه و نشون بده که جویای علم هستید و یادگیری مسائل مرتبط به رشته آیندتون بسیار براتون مهم هستش.

ان شاء الله سایر دوستان هم تجاربشون بیان کنن و من همچنان یک نکته دوباره میخوام اشاره کنم که محدود به آمریکا نباشید به ویژه به دلایل انتخابات ریاست جمهوری و آمدن دیوانه ای چون ترامپ که عملا شرایط سخت و دشوار گذشته رو عملا قابل پیش بینی کرده و با اینکه در فرآیند گرفتن پذیرش احتمالا هیچ تغییر پیش نخواهد آمد ولی گرفتن ویزا بشدت سخت تر از قبل خواهد شد اگر کنسل نشود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : صفر تا 100 مراحل اپلای و دریافت پذیرش در دانشگاه های آمریکا برای مقطع کارشناسی

کالج ها صرفا 2 ساله نیستند ، کالج های زیادی هم 4 ساله هستند و مدرک کامل کارشناسی رو هم ارائه میدند ولی اکثر دانشجویان دو سال رو در این کالج ها میگذرونن و بعد برای دو سال پایانی کارشناسیشون به یک دانشگاه بهتر ترنسفر میکنن.
    و بهش اعتبار نه تنها باید درباره کالج ها چک بشه بلکه خود دانشگاه ها نیز همین قضیه رو دارند و با اینکه شاید مدرک دکترا هم ارائه بدن ولی از نظر بین المللی اعتبار مورد نیز رو نداشته باشند بطور مثال University of Toledo رو چک کنید من دوستانی میشناسم از اقوام آمریکایی دو سال اینجا خوندند و بعد به هاروارد ترنسفر کردن ولی در کل در هیچ رنکینگی نیست.

Junior Member Mohajer4Real آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NONE

پیش فرض پاسخ : 100-0 مراحل اپلای و دریافت پذیرش در دانشگاه های آمر

من چندین سوال در انجمن college confidential پرسیدم.
    خودم دانشجو مقطع کارشناسی هستم و میخواستم برای fall 2018 برای undergraduate اپلای کنم.
    برای این که بتونم به عنوان freshman وارد دانشگاه آمریکا بشم و financial aid هم شامل حالم بشه نمیخوام به دانشگاه آمریکا بگم که در ایران دانشجو هستم و فقط میخوام بگم که مدرک دیپلم دارم.
    اما در انجمن college confidential بهم هشدار دادن که این کار یک دروغ هست و یک کلاه برداری حساب میشه.
    اگر در ایران وارد هر دانشگاهی شده باشی و به دانشگاه آمریکا هنگام اپلای کردن این موضوع رو نگی. اگر اونها بعدا بفهمند ممکنه دچار اخراج از دانشگا و حتی اخراج از آمریکا به خاطر دروغم بشم (:O)
    حالا نظر شما در این مورد چیه ؟
    نمیخوام اصلا به عنوان transfer وارد بشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational cognitive neurobiology

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohajer4Real نمایش پست ها
    من چندین سوال در انجمن college confidential پرسیدم.
    خودم دانشجو مقطع کارشناسی هستم و میخواستم برای fall 2018 برای undergraduate اپلای کنم.
    برای این که بتونم به عنوان freshman وارد دانشگاه آمریکا بشم و financial aid هم شامل حالم بشه نمیخوام به دانشگاه آمریکا بگم که در ایران دانشجو هستم و فقط میخوام بگم که مدرک دیپلم دارم.
    اما در انجمن college confidential بهم هشدار دادن که این کار یک دروغ هست و یک کلاه برداری حساب میشه.
    اگر در ایران وارد هر دانشگاهی شده باشی و به دانشگاه آمریکا هنگام اپلای کردن این موضوع رو نگی. اگر اونها بعدا بفهمند ممکنه دچار اخراج از دانشگا و حتی اخراج از آمریکا به خاطر دروغم بشم (:O)
    حالا نظر شما در این مورد چیه ؟
    نمیخوام اصلا به عنوان transfer وارد بشم.

مشاهده ي هر گونه دروغ توي رزومه و پرونده ي شما از طرف دانشگاه باعث اخراج شما از اون دانشگاه ميشه. به هيچ عنوان اين كار رو نكنيد.

رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط sirsinaghobadi نمایش پست ها
    مشاهده ي هر گونه دروغ توي رزومه و پرونده ي شما از طرف دانشگاه باعث اخراج شما از اون دانشگاه ميشه. به هيچ عنوان اين كار رو نكنيد.
    بله اينو خودمم متوجه شدم،
    اما حالا دوتا مساله پيش مياد :
    ١- اگر بخوام براي undergraduate آمريكا اپلاي كنم، براي اين كه به عنوان freshman وارد بشم (بجاي transfer) و بتونم كمك هزينه مالي دريافت كنم بايد اين درروغ رو كه در ايران اصلا دانشگاه نرفتم بگم. (چون هزينه هاي تحصيل در مقطع ليسانس بالاست بايد روي حداكثر كمك هزينه مالي كه دانشگاه ها ميدن حشاب كنم)
    ٢- اگر نخوام اين دروغ رو بگم با توجه به اين كه transfer ها معمولا كمك هزينه مالي ندارند نميتونم در مقطع undergraduate در آمريكا تحصيل كنم و بايد ٣ سال ديگه تو ايران صبر كنم تا شايد بتونم براي فوق ليسانس برم.
    ٣ سال زمان كمي نيست، حالا به نظر شما اگر به دانشگاه نگم كه در ايران دانشجو هستم، راهي هست كه اين موضوع رو بفهمند ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational cognitive neurobiology

بله اينو خودمم متوجه شدم،
    اما حالا دوتا مساله پيش مياد :
    ١- اگر بخوام براي undergraduate آمريكا اپلاي كنم، براي اين كه به عنوان freshman وارد بشم (بجاي transfer) و بتونم كمك هزينه مالي دريافت كنم بايد اين درروغ رو كه در ايران اصلا دانشگاه نرفتم بگم. (چون هزينه هاي تحصيل در مقطع ليسانس بالاست بايد روي حداكثر كمك هزينه مالي كه دانشگاه ها ميدن حشاب كنم)
    ٢- اگر نخوام اين دروغ رو بگم با توجه به اين كه transfer ها معمولا كمك هزينه مالي ندارند نميتونم در مقطع undergraduate در آمريكا تحصيل كنم و بايد ٣ سال ديگه تو ايران صبر كنم تا شايد بتونم براي فوق ليسانس برم.
    ٣ سال زمان كمي نيست، حالا به نظر شما اگر به دانشگاه نگم كه در ايران دانشجو هستم، راهي هست كه اين موضوع رو بفهمند ؟

بنده كامل با اين قضيه كه از كجا ممكنه متوجه بشن آشنايي ندارم، ولي اين رو در نظر بگيرين كه خيلي ها هستن تو كل دنيا كه شرايط شما رو دارن، و قطعا اين فكر به ذهنشون ميرسه كه دروغ بگن، پس حتما پيگيري ميكنن اين قضيه رو. حتي اگه دانشگاه پيگيري نكنه سفارت قطعا يه جوري متوجه ميشه و ويزاتون ريجكت ميشه. باز هم ميگم بهتره اين كار رو انجام نديد. كار عاقلانه اين هست كه ليسانس رو توي ايران بگيريد و با رزومه ي سنگين تر از دانشگاه هاي خيلي بهتر امريكا براي مستر پذيرش بگيريد، ولي اگه نميخوايد اين مدت رو توي ايران باشيد به نظرم به اروپا فكر كنيد. در آخر اين رو هم عرض كنم كه دريافت كمك هزينه توي اين مقطع به هيچ عنوان كار آسوني نيست و تضميني وجود نداره كه شما در صورت اپلاي بعنوان دانشجوي freshman شانس بالايي داريد، حتي اگه رزومه ي خوبي داشته باشيد. در هر صورت كار نشد نداره ولي فكر دروغ توي رزومه رو از سرتون بيرون كنيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بنظر بنده هم به هیچ عنوان چنین کاری انجام ندید به هیچ عنوان من به یاد دارم برای دانشگاه UNM که بورسیه 50 درصدیشون رو بهم دادن ، بشدت پیگیر این وضعیت بودن به ویژه که من differ کرده بودم به دلایل مسائل ویزا و میگفتن اگ گذرونده باشی باید دوباره اپلای کنی ، هرچند من دانشگاه دو ترم مرخصی گرفته بودم هیچ واحدی نگذرونده بودم و رو این مسائل حساس هستند بشدت .

و همانطور که من تو مطلبم توضیح دادم ، سینا جان هم اشاره کرد ، اینکه شما Freshman بشید به هیچ عنوان تضمین کننده توانایی برای بورستون نیست. گرفتن بورسیه های تحثیلی برای مقطع لیسانس بشدت رقابتی هست و شما باید حتما SAT داشته باشد و نمره زبان بالا و رزومه ای مملو از فعالیت های فرا درسی.

رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    بنظر بنده هم به هیچ عنوان چنین کاری انجام ندید به هیچ عنوان من به یاد دارم برای دانشگاه UNM که بورسیه 50 درصدیشون رو بهم دادن ، بشدت پیگیر این وضعیت بودن به ویژه که من differ کرده بودم به دلایل مسائل ویزا و میگفتن اگ گذرونده باشی باید دوباره اپلای کنی ، هرچند من دانشگاه دو ترم مرخصی گرفته بودم هیچ واحدی نگذرونده بودم و رو این مسائل حساس هستند بشدت .

و همانطور که من تو مطلبم توضیح دادم ، سینا جان هم اشاره کرد ، اینکه شما Freshman بشید به هیچ عنوان تضمین کننده توانایی برای بورستون نیست. گرفتن بورسیه های تحثیلی برای مقطع لیسانس بشدت رقابتی هست و شما باید حتما SAT داشته باشد و نمره زبان بالا و رزومه ای مملو از فعالیت های فرا درسی.
    ببخشید شما به عنوان feshman اپلای کردید ؟
    و به دانشگاه های آمریکا گفته بودید که در ایران در دانشگاه ثبت نام کردین ولی واحدی نگذروندین ؟
    یا کلا نگفتین که در ایران در دانشگاه ثبت نام کردین ؟
    آخه من چند دانشگاهی که قصد اپلای براشون دارم گفتن حتی اگر دانشگاه در کشوری دیگر ثبت نام کردید و هیچ واحدی هم نگذرونده باشید بازهم باید به عنوان transfer وارد بشید.

Junior Member mer377 آواتار ها

ببخشید شما به عنوان feshman اپلای کردید ؟
    و به دانشگاه های آمریکا گفته بودید که در ایران در دانشگاه ثبت نام کردین ولی واحدی نگذروندین ؟
    یا کلا نگفتین که در ایران در دانشگاه ثبت نام کردین ؟
    آخه من چند دانشگاهی که قصد اپلای براشون دارم گفتن حتی اگر دانشگاه در کشوری دیگر ثبت نام کردید و هیچ واحدی هم نگذرونده باشید بازهم باید به عنوان transfer وارد بشید.
    وزارتعلوم ایران با کشورهایی زیادی مکاتبه و ارتباط نداره مثلا با روسیه ارتباط داره برای همین دانشگاه های ایران به دیتابیس های داخل ایران دسترسی ندارند و از طریق فیسبوک و لینکدین و اینجورچیزا پیگیری میکنند. یا اینکه خودتون یه جایی به طریقی لو داده باشید این قضیه رو وگرنه امکان داره که نزارید بفهمند که دانشگاه بودید چون یکی دو مورد بوده که اپلا کردند با این شرایط و پذیرش هم گرفتند ولی مرحله سفارت رو نمیدونم چیکار کردن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    بسم الله الرحمان الرحیم
    فَقُلْ حَسْبِيَ اللَّهُ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۖ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ ۖ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيم – قسمتی از آیه آخر سوره توبه

پیش نوشتار : سلام دوستان امیدوارم خوب باشید. احتمالا در حالگرفتن تصمیم بسیار مهمی هستید که در اینجا حضور به عمل آوردید. تو این مقاله سعی شده تا مراحل مختلف از صفر تا صد اپلای کردن برای دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی و پیش نیاز ها و اطلاعاتی که نیاز هست دربارش بدونین در قالب یک تجربه شخصی بیان بشه.
    خیلی خیلی ممنون از اینکه تجربیاتتون رو اینقدر دقیق و کامل به اشتراک گذاشتین. این فروم واقعا خلا زیادی داره در undergrad
    من فکر میکنم دلیل ویزانگرفتن شما همون رنک دانشگاه بوده! واقعا خیلی عجیبه آخه
    درمورد بورس هم برمیگرده به دانشگاه... دانشگاه های ivy league اگر کسی پذیرش بگیره تمام هزینه رو پوشش میدن. هرچی رنک بدتر میشه بالطبع درصد پوشش هزینه هم کم میشه(مثلا ۹۰،۸۰)... اینکه خیلیا میگن دوره لیسانس هیچ فاندی نداره اصلا درست نیس

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)