نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: دکترای مکانیک یا ارشد مهندسی هسته ای؟

Banned

پیش فرض دکترای مکانیک یا ارشد مهندسی هسته ای؟

با درود

سلام دوستان

من برای دکترای مهندسی هسته ای ( لطفا نگویید ویزا نمی دهند و این حرفها چون دیگر از بدیهیات است و خودم هم می دانم که ویزا برای این رشته سخت تر از بقیه هست ولی من ویزا برای رشته ی مکانیک می خواهم بگیرم!) یکی از دانشگاههای خوب امریکا اقدام کردم و خب فکر می کردم سه سوت ریجکت شوم هم به خاطر رشته ام هم به خاطر ایرانی بودن ..اما یک ایمیلی از رییس دانشکده دریافت کردم:
    I wanted to reach out to you to let you know that we were very impressed with your application, particularly your unusually strong communication skills, independence and real passion for nuclear power and innovation.

Pardon me for asking a somewhat unorthodox question, but we were wondering if you would be interested in transferring your application to the Nuclear Engineering Masters of Engineering Program (M.Eng.) here at Berkeley, which is quite unlike the M.S. or any other traditional Masters degree. Similar to programs at MIT and Stanford, the Berkeley M.Eng. is an intense 9-month experience, blending deep technical education with business and entrepreneurship from Silicon Valley pioneers and high-tech leaders, venture capitalists, etc., the centerpiece being a team capstone project under the direction of one of our faculty,***, ***, or other nuclear thought leaders in the Department. Graduates of the M.Eng. have excellent prospects to join the high-tech startup and venture world immediately upon completion, or governmental service, which would be an excellent preparation to participate on the ground level in the new nuclear innovation movement. Based on your record, I think your prospects of admission would be excellent, and you would likely hear from us very soon
    نظرتان راجع به این ایمیل چیست? آیا این عجیب نیست همانطور که خود رییس دانشکده هم عنوان کرده غیر معقول نیست؟این که رییس دانشکده درخواست انتقال اپلیکیشن از دکتری به مستری را بکند! آیا کسی از دوستان چنین تجربه ای داشته است؟
    دیگر اینکه من یک صحبتهایی با یک استاد کانادایی کرده ام و در مرحله ی ارائه ی پروپوزال هستم اگر او موافقت کند و قبولم کند کدام را برگزینم؟ هر چند برای گرفتن ویزا هم دو تا دانشگاه امریکایی برای مکانیک اپلای خواهم کرد حالا بی فاند و با فاندش برایم مهم نیست. براستی بر سر دو راهی مانده ام! چه کنم؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : دکترای مکانیک یا ارشد مهندسی هسته ای؟

اینکه بخواید مستر بخونید یا دکتری به تصمیم خودتون بستگی داره.
    شما از هر جا پذیرش گرفتید٬ قبول کنید ٬ بعد اقدام کنید واسه ویزا. هر موقع ویزای دو کشور را گرفتید بعد تصمیم بگیرید کدوم کشور/ دانشگاه برید.
    واسه شما که فاند مهم نیست٬ پس اصولا هر دانشگاهی رنکش بالاتر بود قاعدتا گزینه بهتری هست.
    بازم ملاک های دیگه هست که ممکنه واستون اهمیت داشته باشه٬‌مثلا استاد یا فیلدی که در دانشگاه مقصد میخواید کار کنید. یا اینکه مثلا با ویزای کانادا راحت تر میتونید به ایران رفت و آمد کنید.
    امضا نامرئی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    اینکه بخواید مستر بخونید یا دکتری به تصمیم خودتون بستگی داره.
    شما از هر جا پذیرش گرفتید٬ قبول کنید ٬ بعد اقدام کنید واسه ویزا. هر موقع ویزای دو کشور را گرفتید بعد تصمیم بگیرید کدوم کشور/ دانشگاه برید.
    واسه شما که فاند مهم نیست٬ پس اصولا هر دانشگاهی رنکش بالاتر بود قاعدتا گزینه بهتری هست.
    بازم ملاک های دیگه هست که ممکنه واستون اهمیت داشته باشه٬‌مثلا استاد یا فیلدی که در دانشگاه مقصد میخواید کار کنید. یا اینکه مثلا با ویزای کانادا راحت تر میتونید به ایران رفت و آمد کنید.
    درود
    نه من منظورم این بود که اگر بخواهم بروم مستری مهندسی هسته ای از آنجا که نیازمند یک ویزای دانشجویی هستم و خب امریکا به مهندسی هسته ای نمی دهد پس باید یبرای دانشگاههای امریکا رشته مکانیک هم اپلای کنم که پذیرشی در دکتری مکانیک بگیرم که بتوانم از آن طریق ویزای دانشجویی گرفته و بعد از ورود به امریکا بروم مستری هسته ای بخوانم.و گرنه فاند برایم مهم است ولی فاندِ دکتری مکانیک برایم مهم نیست وقتی ک می خواهم رشته ام را تغییر دهم.

Senior Member

قبلا تو فروم بودن کسانیکه ویزا در یک رشته دیگه گرفتن بعد رفتن یه دانشگاه دیگه، میتوتید تجربیات اونا را بخونید. ولی برای من جالبه که به ‌شما در این رشته امکان تحصیل میدن، مثلا تو دانشگاه ما چینی ها و ایرانی ها را نمیذارن هسته ای بخونن. یا بچه های دانشکده مهندسی یک قسمتی که ازمایشگاهشون باشه اصلا ایرانی اجازه ورود نداره و جدا کردن. حالا شما قبل رفتن حتما چک کن که میذارن بری تو آزمایشگاه کار کنی و از بقیه دانشجوها جدات نمیکنن
    حالا ازشون هم بپرس چرا میخوان مستربخونی. میتونی بپرسی امکانش هست بعد مستر،دکتری ادامه بدم،
    دانشگاه که رنکش عالیه. اگه بتونید کسانی پیدا کنید که اونجا این رشته بودن و ازشون سوال کنید بهتر میتوتید تصمیم بگیرید، تو این فروم فکر نکنم کسی باشه
    امضا نامرئی

Banned

قبلا تو فروم بودن کسانیکه ویزا در یک رشته دیگه گرفتن بعد رفتن یه دانشگاه دیگه، میتوتید تجربیات اونا را بخونید. ولی برای من جالبه که به ‌شما در این رشته امکان تحصیل میدن، مثلا تو دانشگاه ما چینی ها و ایرانی ها را نمیذارن هسته ای بخونن. یا بچه های دانشکده مهندسی یک قسمتی که ازمایشگاهشون باشه اصلا ایرانی اجازه ورود نداره و جدا کردن. حالا شما قبل رفتن حتما چک کن که میذارن بری تو آزمایشگاه کار کنی و از بقیه دانشجوها جدات نمیکنن
    حالا ازشون هم بپرس چرا میخوان مستربخونی. میتونی بپرسی امکانش هست بعد مستر،دکتری ادامه بدم،
    دانشگاه که رنکش عالیه. اگه بتونید کسانی پیدا کنید که اونجا این رشته بودن و ازشون سوال کنید بهتر میتوتید تصمیم بگیرید، تو این فروم فکر نکنم کسی باشه
    درود بر شما
    متاسفانه در این فروم اجازه ی زدن تاپیک جداگانه به کاربران داده نمی شود با این بهانه که اینها شخصی است و ..و خب از اینرو پیدا کردن تجریبات آن دوستانی که شما فرمودید کارِ حضرت فیل است و من هم در پروسه ی اپلای و نوشتن پروپوزال و مقاله و..خب وقتی برای جستجو کردن پستهای تاپیکها باقی نمی ماند.

ببخشید می توانم بپرسم نام دانشگاهتان چی هست؟ امریکاست؟
    راستش من خودم هم توی شوک هستم که چطور بویژه بعد از آمدن ترامپ و آن برنامه هایش این پاسخ را از این دانشگاه گرفتم. ولی راستش را بخواهید حقم این نبود (اعتماد به نفس را داشته باشید!) یعنی واقعا حقم این بود که بروم دکترایش آخر من 4 مقاله isi داشتم جدا از مقاله های غیر ISI که در ژورنالهای معتبر بین المللی چاپ شده اند و از آن مهمتر دو ریکام خب از دو پروفسور امریکایی و ایتالیایی داشتم و ...شاید به خاطر همین ایرانی بودنم هست که خب چنین برنامه ای را به من پیشنهاد کرده اند. من با رییس دانشکده از طریق ایمیل در ارتباطم و خب از خودش پرسیدم به نظرت دکتری مکانیک آدم برود خوب است یا ارشد مهندسی هسته ای برکلی بعد ایشان هم پاسخ داد که نظر من را می خواهی ما خیلی دوست داریم تو را اینجا داشته باشیم بعد هم به من گفت تو یک مهندس مکانیک هستی (لیسانسم مکانیکه) و مقالاتت همه در مورد رفتار ترمو هیدرولیک راکتور و شبیه سازی های عددی حالت های ناپایدار راکتور ... بوده و خب این ویژگی برایمان جذاب بود. ولی یک مشکل دیگر هم هست آنهم فاند است فاندش کامل نیست
    من لیست دانشجوهایش را چک کردم ایرانی نبود! فقط یک ایرانی در MIT پیدا کردم که آنهم متولد همان امریکاست و خب در مورد این برنامه از او سوالاتی کردم و اطلاعات خوبی به بنده داد.

Senior Member

بله من امریکام و فقط دانشگاه ما نیست، دانشگاههای دیگه ای هم هست که ایرانی ها در برخی قسمتها نمیتونن وارد بشن، حتی یکی از بچه های ما رفته بود workshop کارتی که بهش واده بودن با بقیه متفاوت بوده و یک قسمتی را نذاشته بودن وارد بشه و از workshop استفاده کنه، ولی دانشگاه شما را من خبر ندارم.

شما این تاپیک زیرو نگاه کنید،
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%A7-Transfer

یا اون بالای فروم تو سرچ گوگل جستجو کنید،« انتقال پس از گرفتن پذیرش »، صفحاتی میاد که میتونه مفید باشه

احتمالا به همین دلیل فاند میخوان مستر پذیرش بدن، شما شرایط خودتون را نگاه کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید بعد تصمیم بگیرید. شرایط بعد از اومدن ممکنه تغییر کنه، کسانی میان برای دکتری ولی بعد که میان تصنیم میگیرن که مستر بگیرن و وارد کار بشن، کسانی هم مستر پذیرش میگیرن ولی تا پست داک ادامه میدن. ممکنه حتی استاد شما از کار کردن شما راضی باشه خودش بگه دکتری ادامه بدید، اصلا معلوم نیست.
    امضا نامرئی

Banned

بله من امریکام و فقط دانشگاه ما نیست، دانشگاههای دیگه ای هم هست که ایرانی ها در برخی قسمتها نمیتونن وارد بشن، حتی یکی از بچه های ما رفته بود workshop کارتی که بهش واده بودن با بقیه متفاوت بوده و یک قسمتی را نذاشته بودن وارد بشه و از workshop استفاده کنه، ولی دانشگاه شما را من خبر ندارم.

شما این تاپیک زیرو نگاه کنید،
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%A7-Transfer

یا اون بالای فروم تو سرچ گوگل جستجو کنید،« انتقال پس از گرفتن پذیرش »، صفحاتی میاد که میتونه مفید باشه

احتمالا به همین دلیل فاند میخوان مستر پذیرش بدن، شما شرایط خودتون را نگاه کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید بعد تصمیم بگیرید. شرایط بعد از اومدن ممکنه تغییر کنه، کسانی میان برای دکتری ولی بعد که میان تصنیم میگیرن که مستر بگیرن و وارد کار بشن، کسانی هم مستر پذیرش میگیرن ولی تا پست داک ادامه میدن. ممکنه حتی استاد شما از کار کردن شما راضی باشه خودش بگه دکتری ادامه بدید، اصلا معلوم نیست.
    سپاس دوست گرامی
    من یک نگاهکی کردم بیشترشان بر اینکه باید از ترم دوم ترانسفر کرد تاکید کردند و خب یک تک و توکی هم بر این نکته که می شود در همان ترم اول ترانسفر کرد تاکید کردند! اما مشکل الان من فاند نصف و نیمه ای هست که دانشگاه می دهد برای مستری و خب از آنجا که رنکش بالاست شهریه اش هم بالاست! مگر آنکه یک استاد برای PhD پیدا کنم. خود رییس دانشکده گفته اگر پیدا کنی حرفی نیست! اگر فاند کامل می دادند واقعا تعللی نمی کردم. من نمی دانم چرا من را ریجکت نکردند اصلا! من برای دکتری اپلای کرده بودم نمی دانم آیا در این فروم هم کسی چنین نجربه ای داشته یا نه!

Senior Member

تو این فروم هم هستن کسانیکه که دکتری اپلای کرده بودن و پذیرش مستر گرفتن٬ اگر تو سرچ گوگل فروم جستجو کنید " PhD اپلای کرده بودم، ولی بهم پذیرش مستر دادن " یا "پی اچ دی اپلای کرده بودم ولی پذیرش مستر دادن " یا مشابه اینها یه سری لینک میاد که همین اتفاق براشون افتاده. علت را من نمیدونم احتمالا ظرفیت دکتری تکمیل شده یا فاند ندارن .

هستن کسانیکه که پذیرش میگیرن ولی فاند کامل نیست یا فاند ندارن و برای اینکه هزینه ها را کاور کنن میتونن بیست ساعت در هفته کار کنن مثلا یکی هست اینجا پذیرش مستر داره ساعاتی در هفته تو کتابخانه دانشگاه کار میکنه ولی مستر دو ساله هست رشته اش هم هنر هست٬ استادش هم cool هست. برای شما با توجه اینکه مستر نه ماهه یا یکساله هست و رشته تون هم کار زیاد میخواد نمیدونم همچین کاری براتون مقدور هست یا اصلا استاد وقت اضافی برای شما میذاره یا نه. میتونید بپرسید که من نمیتونم خودم هزینه ها را بدم و آیا راهی هست که من تو دانشگاه کار پیدا کنم یا راهی که هزینه را بتونه پوشش بده . البته هم درس هم کار خیلی سخت میشه.
    احتمال اینم هست که با اومدن به دانشگاه و مستقیم حرف زدن با استادها و راضی کردن یکی از اونها بتونید مستر را به دکتری تبدیل کنید٬ برخی هستن که اینکارو کردن ولی اینا احتمالات هست و ریسکی هست.
    امضا نامرئی

Banned

تو این فروم هم هستن کسانیکه که دکتری اپلای کرده بودن و پذیرش مستر گرفتن٬ اگر تو سرچ گوگل فروم جستجو کنید " PhD اپلای کرده بودم، ولی بهم پذیرش مستر دادن " یا "پی اچ دی اپلای کرده بودم ولی پذیرش مستر دادن " یا مشابه اینها یه سری لینک میاد که همین اتفاق براشون افتاده. علت را من نمیدونم احتمالا ظرفیت دکتری تکمیل شده یا فاند ندارن .

هستن کسانیکه که پذیرش میگیرن ولی فاند کامل نیست یا فاند ندارن و برای اینکه هزینه ها را کاور کنن میتونن بیست ساعت در هفته کار کنن مثلا یکی هست اینجا پذیرش مستر داره ساعاتی در هفته تو کتابخانه دانشگاه کار میکنه ولی مستر دو ساله هست رشته اش هم هنر هست٬ استادش هم cool هست. برای شما با توجه اینکه مستر نه ماهه یا یکساله هست و رشته تون هم کار زیاد میخواد نمیدونم همچین کاری براتون مقدور هست یا اصلا استاد وقت اضافی برای شما میذاره یا نه. میتونید بپرسید که من نمیتونم خودم هزینه ها را بدم و آیا راهی هست که من تو دانشگاه کار پیدا کنم یا راهی که هزینه را بتونه پوشش بده . البته هم درس هم کار خیلی سخت میشه.
    احتمال اینم هست که با اومدن به دانشگاه و مستقیم حرف زدن با استادها و راضی کردن یکی از اونها بتونید مستر را به دکتری تبدیل کنید٬ برخی هستن که اینکارو کردن ولی اینا احتمالات هست و ریسکی هست.
    رییس دانشکده خودش به هم گفت که می توان از ترم دوم کار کنم در جایی (اسم آن جا را هم گفت که مرتبط با خود دانشگاه هست) اما ترم اول را چه کنم؟ حالا اگر کارم پیدا کردم در کتابخانه ای شرکتی جایی آیا قادر به کاورکردن هزینه ها هستم؟ من یک قران هم پول ندارم این M.Eng بدون تز هستش و باید گزراش بدهیم نمی دانم وام به من می دهند برای ترم اول! الان که خود رییس دانشکده گفته اگر استاد پیدا کنی برای دکتری قبولت می کنیم!! اما مشکل از ملیت من هست چون ایرانی ام! پژوهشی که من کردم مربوط به راکتور حاصی بود که تنها در چند کشور که امریکا هم جزوشان هست وجود دارد و من دوست داشتم در یک شرکتی که برای یکی از این کشورها هست در همین زمینه کار کنم...نمی دانم آیا معقول است که از آن شرکت درخواست کنم که مرا بورس خود کنند و بعد از فارغ التحصیلی بروم آنجا کار کنم؟ آخر اینجوری فکر کنم مرا راحت PhD قبول کنند چون دیگر بازگشتی به ایران نخواهد بود مقصد کشور دیگری است. البته من با یکی از اعضای آن شرکت که از اساتید دانشگاه هم هست در یک مقاله در موردهمان راکتور همکاری دارم و نمی دانم چگونه به این استاد بگویم که این کار را برایم بکند البته می داند که برکلی چنین پیشنهادی به من داده و یکسری راهنمایی ها کرده ولی خب او ایرانی نیست البته این استاد را همین برکلی و ام آی تی و..بعنوان استاد مدعو دعوت می کنند و برگزرای workshop ...و یک پایش امریکا است ..
    بد شرایطی است هم رشته ام ناجور است و هم حکومت فعلی امریکا! خب مسلما دوست ندارند یک ایرانی برود آنجا و دکتری مهندسی هسته ای از این دانشگاه بگیرد!!
    ویرایش توسط Reactor : February 17th, 2017 در ساعت 11:24 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)