صفحه 12 از 74 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 735

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2017

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2017

نقل قول نوشته اصلی توسط naziof نمایش پست ها
    سلام
    می‌خواستم بدونم ویزا اعتبارش تا چه زمانیه من برای عید می‌خوام اقدام کنم اما می‌خواستم تاریخ سفرمو 20 اسفند اعلام کنم. امکانش هست؟
    اعتبار ویزا رو سفارت تعیین میکنه میتونه از چند روز تا چند سال باشه ولی معمولا یه ویزای یک ماهه میدن که 15 روز در محدوده شنگن اقامت داشته باشی به طور کلی تا جایی که من میدونم مدت اقامت نصف مدت ویزا هست یعنی متلا با ویزای مولتی 6 ماه 90روز میشه اقامت داشت

نقل قول نوشته اصلی توسط Marysh827 نمایش پست ها
    اما فرم درخواست ویزا که روز مصاحبه ازتون می خوان رو برای هر نفر یک فرم تکمیل می کنید و با خودتون می برید.
    آره همین فرم درخواست ویزا منظورمه از جه سنی باید پرشه یعنی واسه یه بچه نوزاد هم نیاز به پر کردن هست ؟

سلام

لطفا دوستانی که سفارت میرن نتیجه ویزا و شرایطشون رو اعلام کنن.

آیا درسته که سفارت فرانسه نسبت به قبل کمتر ویزا شینگن توریستی میده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad7011 نمایش پست ها
    آره همین فرم درخواست ویزا منظورمه از جه سنی باید پرشه یعنی واسه یه بچه نوزاد هم نیاز به پر کردن هست ؟
    اگر نوزاد پاسپورت جدا داشته باشه که حتما داره بله باید پر بشه حتی عکس هم میخوان!!!

Junior Member

سلام
    امروز ساعت 10-10.30 دو تا وقت داشتیم. تقریبا ساعت 9.30 رسیدیم اونجا ، 10.10 رفتیم تو. همون اول پاسپورت رو گرفتن و توی لیستشون چک کردن. موبایلتون رو هم باید خاموش کنید. بهمون دوتا شماره دادن رفتیم داخل سالن. اونجا یک باجه بود برای دریافت پول و اضافه کردن اسممون توی لیست سفارت. بقیه باجه های مربوط به افیسر ها بودن. بعد از اینکه نوبتمون شد رفتیم باجه یک پول رو دادیم رسیدمون رو پرینت گرفت(تاریخ دریافت ویزا رو هم 18 جون تعیین کردن). یه نکته هم در رابطه با پول بگم ( پولی که ما داشتیم زیاد نو هم نبود ولی نه خط خوردگی داشت و نه پارگی توی پاکت هم گذاشته بودیم که کج و تاخورده نشه)
    بعد از اینکه رسید رو گرفتیم یه یارو رو گذاشته بودن توی سالن شماره هارو میخوند بعد مدارک رو میگرفت به ترتیبی که افیسر میخواست مرتب میکرد روش گیره میزد میداد دستمون.
    افیسر ما هم یه خانم بود. مدارک که از قبل به ترتیب آماده شده بود. یه نگاه کلی انداخت بهش.
    سوالاتی هم که کرد این بود : واسه چی میخوایی بری؟ قبلا درخواست شنگن داشتی؟ مجردی یا متاهل؟ شغلت چیه؟ چندسال سابقه داری؟ حقوقت چنده؟ چه قدر پول تو حسابت داری؟

بعد از هر ده تا انگشتمون اسکن گرفتن و یه برگ رسید تحویل گذرنامه رو هم داد بهمون. ( من چون شهرستان بودم قبلش از DHL یه پاکت گرفتم که برام پستش کنن)
    کلا فراید ورود تا خروج از سفارت هم یک ساعت و 20 تقریبا طول کشید.
    مدارکی که ازم گرفت:
    1-فرم درخواست ویزا(ما قبلا pdf ش رو تایپ کرده بودیم)
    2- دو قطعه عکس 3.5 در 4.5
    3-پاسپورت + کپی از صفحاتش ( از همه صفحات نیاز نیست کپی بگیرید. از صفحاتی که توش مهر خورده کپی داشته باشید بد نیست)
    4-کپی شناسنامه و کارت ملی
    5- کپی صفحه اول دفترچه تامین اجتماعی
    6-اصل و ترجمه معرفی نامه از شرکت + کپی و اصل سه فیش آخر حقوقی + کپی و اصل برگه سوابق تامین اجتماعی(از کارگزار تامین گرفتیم)
    7-کپی رزرو هتل
    8-کپی بلیط پرواز
    9-کپی بیمه نامه مسافرتی
    10-کپی و اصل نامه تمکن مالی و پرینت گردش حساب سه ماهه(من تمکنم از یه بانک بود گردش از یه بانک دیگه)

نتیجه رو هم گرفتم همینجا اعلام میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasem1M نمایش پست ها
    سلام
    امروز ساعت 10-10.30 دو تا وقت داشتیم. تقریبا ساعت 9.30 رسیدیم اونجا ، 10.10 رفتیم تو. همون اول پاسپورت رو گرفتن و توی لیستشون چک کردن. موبایلتون رو هم باید خاموش کنید. بهمون دوتا شماره دادن رفتیم داخل سالن. اونجا یک باجه بود برای دریافت پول و اضافه کردن اسممون توی لیست سفارت. بقیه باجه های مربوط به افیسر ها بودن. بعد از اینکه نوبتمون شد رفتیم باجه یک پول رو دادیم رسیدمون رو پرینت گرفت(تاریخ دریافت ویزا رو هم 18 جون تعیین کردن). یه نکته هم در رابطه با پول بگم ( پولی که ما داشتیم زیاد نو هم نبود ولی نه خط خوردگی داشت و نه پارگی توی پاکت هم گذاشته بودیم که کج و تاخورده نشه)
    بعد از اینکه رسید رو گرفتیم یه یارو رو گذاشته بودن توی سالن شماره هارو میخوند بعد مدارک رو میگرفت به ترتیبی که افیسر میخواست مرتب میکرد روش گیره میزد میداد دستمون.
    افیسر ما هم یه خانم بود. مدارک که از قبل به ترتیب آماده شده بود. یه نگاه کلی انداخت بهش.
    سوالاتی هم که کرد این بود : واسه چی میخوایی بری؟ قبلا درخواست شنگن داشتی؟ مجردی یا متاهل؟ شغلت چیه؟ چندسال سابقه داری؟ حقوقت چنده؟ چه قدر پول تو حسابت داری؟

بعد از هر ده تا انگشتمون اسکن گرفتن و یه برگ رسید تحویل گذرنامه رو هم داد بهمون. ( من چون شهرستان بودم قبلش از DHL یه پاکت گرفتم که برام پستش کنن)
    کلا فراید ورود تا خروج از سفارت هم یک ساعت و 20 تقریبا طول کشید.
    مدارکی که ازم گرفت:
    1-فرم درخواست ویزا(ما قبلا pdf ش رو تایپ کرده بودیم)
    2- دو قطعه عکس 3.5 در 4.5
    3-پاسپورت + کپی از صفحاتش ( از همه صفحات نیاز نیست کپی بگیرید. از صفحاتی که توش مهر خورده کپی داشته باشید بد نیست)
    4-کپی شناسنامه و کارت ملی
    5- کپی صفحه اول دفترچه تامین اجتماعی
    6-اصل و ترجمه معرفی نامه از شرکت + کپی و اصل سه فیش آخر حقوقی + کپی و اصل برگه سوابق تامین اجتماعی(از کارگزار تامین گرفتیم)
    7-کپی رزرو هتل
    8-کپی بلیط پرواز
    9-کپی بیمه نامه مسافرتی
    10-کپی و اصل نامه تمکن مالی و پرینت گردش حساب سه ماهه(من تمکنم از یه بانک بود گردش از یه بانک دیگه)

نتیجه رو هم گرفتم همینجا اعلام میکنم

سلام
    مرسی که دقیق همچیز را نوشتی اما چنتا سوال
    1- ایا دم در صف زیاد بود و باز روش حل دادنی بود (مثل سفارت ایتالیا ) و یا اینکه مثل یونان (قدیمش) اسم می خوند برن داخل ؟
    2- نامهای تمکن و گردش حساب را چند روز قبل از بانک گرفته بودی ؟
    3- شما تاریخ پروازت کی هست ؟
    چون من اعلام کردم سفر 22 جون که پرواز هم نبود انداختم 23 جون اما به من وقت را 7 جون دادن !!! هم می ترسم با توجه به زمان بر بودن صدور ویزا از پرواز بمونم
    من 2 تا از ایتالیا دارم اما انجا اینجوری دقیقه 90 کار نمی کنن و حداقل 1 ماه از زمانی که ویزا را می گیری تا پرواز فاصله بود حتی عید نوروز که رفتم.

با تشکر اگر پاسخ بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vreza2017 نمایش پست ها
    سلام
    مرسی که دقیق همچیز را نوشتی اما چنتا سوال
    1- ایا دم در صف زیاد بود و باز روش حل دادنی بود (مثل سفارت ایتالیا ) و یا اینکه مثل یونان (قدیمش) اسم می خوند برن داخل ؟
    2- نامهای تمکن و گردش حساب را چند روز قبل از بانک گرفته بودی ؟
    3- شما تاریخ پروازت کی هست ؟
    چون من اعلام کردم سفر 22 جون که پرواز هم نبود انداختم 23 جون اما به من وقت را 7 جون دادن !!! هم می ترسم با توجه به زمان بر بودن صدور ویزا از پرواز بمونم
    من 2 تا از ایتالیا دارم اما انجا اینجوری دقیقه 90 کار نمی کنن و حداقل 1 ماه از زمانی که ویزا را می گیری تا پرواز فاصله بود حتی عید نوروز که رفتم.

با تشکر اگر پاسخ بدید.
    خواهش میکنم
    1-دم در صف بود ولی خیلی طولانی نیست. ما 9.30 رفتیم تو صف 10 نوبتمون شد. تو صف هم افراد بر اساس وقتشون ایست میکنن. ما که 10-10.30 بودیم اگه کسی 9-9.30 میومد میزاشتیم بره جلو. چون وارد سفارت بشید اگه زود تر از وقتتون برید تو نمیزارن برید برای تشکیل پرونده.
    2- نامه هارو هم 20 روز قبل گرفتم. تا روز تحویل مدارک نباید 30 روز ازش گذشته باشه.
    3- من تاریخ پروازم 23 جون اعلام کردم ولی بلیطم برای 22 جون هست. شبش. همونطور که گفتم تاریخ دریافت ویزای مارو 18ام اعلام کردن. شما که 7 جون وقت سفارت دارید ممکنه نرسید به پرواز.(اگه همون 18 روز رو لحاظ کنن) اگه می تونید تاریخ سفرتون رو تغییر بدید. واسه سفارت فرقی نمی کنه کی میرید. اصل تعداد روز ویزا هست که تایید میشه.

درود بر دوستان
    یک سوال من ایمیل دادم به سفارت گفتن واسه 3ماه تابستان پر هستش من 1 سال ویزای تحصیلی فرانسه رو 2سال پیش گرفتم ولی به دلایلی ایرانم و میخوام برم فرانسه کاسه و کوزه ام رو جم کنم سیاحتی :دی
    میخواستم ببینم راهی برام هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasem1M نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    1-دم در صف بود ولی خیلی طولانی نیست. ما 9.30 رفتیم تو صف 10 نوبتمون شد. تو صف هم افراد بر اساس وقتشون ایست میکنن. ما که 10-10.30 بودیم اگه کسی 9-9.30 میومد میزاشتیم بره جلو. چون وارد سفارت بشید اگه زود تر از وقتتون برید تو نمیزارن برید برای تشکیل پرونده.
    2- نامه هارو هم 20 روز قبل گرفتم. تا روز تحویل مدارک نباید 30 روز ازش گذشته باشه.
    3- من تاریخ پروازم 23 جون اعلام کردم ولی بلیطم برای 22 جون هست. شبش. همونطور که گفتم تاریخ دریافت ویزای مارو 18ام اعلام کردن. شما که 7 جون وقت سفارت دارید ممکنه نرسید به پرواز.(اگه همون 18 روز رو لحاظ کنن) اگه می تونید تاریخ سفرتون رو تغییر بدید. واسه سفارت فرقی نمی کنه کی میرید. اصل تعداد روز ویزا هست که تایید میشه.

تشکر از پاسخ شما
    واقعا اگر اینطور باشه خیلی مسخره است چون اولا اون اول کار از ادم می پرسن کی می خواهی بری بعد دم برنامه ریزی می که بلیط خریدم هتل گرفتم مرخصی و غیره
    البته یکی دیگر از دوستان گفت 14 روز معمولی طول می کشه اما کار شما 18 روز هست واقعا گیج کننده است
    من هم چون وقت ندارم از TPG می خواهم استفاده کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vreza2017 نمایش پست ها
    تشکر از پاسخ شما
    واقعا اگر اینطور باشه خیلی مسخره است چون اولا اون اول کار از ادم می پرسن کی می خواهی بری بعد دم برنامه ریزی می که بلیط خریدم هتل گرفتم مرخصی و غیره
    البته یکی دیگر از دوستان گفت 14 روز معمولی طول می کشه اما کار شما 18 روز هست واقعا گیج کننده است
    من هم چون وقت ندارم از TPG می خواهم استفاده کنم
    اون فرم اعلام وقت رو باید ندید بگیرید! من تاریخ سفرم توی فرم 13 خرداد بود! بعد با این وضع وقت دادن مجبور شدم تاریخ رو جابجا کنم. کلا اصلا نگاه نمی کنن تاریخ سفرت کیه بر اساس برنامه کاری خودشون وقت میدن. حالا انشالله به شما زودتر ویزا رو بدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)