صفحه 16 از 74 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 735

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2017

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2017

با سلام.
    من پذیرش اراسموس گرفتم برای رشته مطالعات عملی و نظری رقص (Choreomundus) و سوال یا در واقع مشکلی که داشتم رو نمیدونستم کجا باید مطرح کنم غیر از اینجا!...چون اینجا مربوط بود موارد مربوط به ویزای فرانسه

این برنامه به این صورت هست که ما فقط برای ثبت نام حضوری و یک درس فشرده مجموعا دوهفته اخر سپتامبر 2017 رو در فرانسه در دانشگاه Clermont Auvergne خواهیم بود و بعد به مجارستان دانشگاه Szeged خواهیم رفت تا پایان ترم پاییز و بعد نروژ دانشگاه NTNU و سال بعد برمیگردیم فرانسه برای ترم پاییز و ترم آخر هم در لندن دانشگاه Roehampton.

دیروز ایمیلی از طرف دانشگاه coordinator اومد که توی فرانسه هست که علاوه بر ضمیمه کردن نامه نهایی پذیرش به زبان فرانسوی، گفته بود ما باید فعلا برای دو ویزا (کوتاه مدت تحصیلی فرانسه و بلندمدت تحصیلی مجارستان) اقدام کنیم.

من 3-4 ماهی هست که بصورت جدایی غیررسمی (یا همون separated) زندگی میکنم و هنوز وارد پروسه رسمی طلاق نشدم (چون با حجم کارای مربوط به اپلای وقتش رو نداشتم). از طرفی مشکل خروج از کشور هم ندارم (در واقع گذرنامه ام رو با رضایت محضری شوهر گرفتم) و چون کاملا مطمئنم که با خروج من از کشور کاری نداره ازین بابت نگرانی ندارم . اما نگرانی من در مورد پر کردن فرم تقاضانامه ویزا هست که یکی از گزینه های Marital Status رو باید انتخاب کنم. یعنی یا Married یا Separated. تا حدودی (که نمیدونم چقدر موثقه) خبر دارم که اگر ادعا کنم Married هستم باید روز مصاحبه اصل شناسنامه همسر و کپی اش و ترجمه اش رو هم ببرم. که من فقط اسکن و کپی رنگی مدارک همسرم (شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت) رو دارم و نه اصلش رو. و در نتیجه خودم فکر میکنم اگر روز مصاحبه از من اصل شناسنامه همسر رو بخوان و من بگم ندارم ریجکت بشم. گزینه دیگری که دارم گفتن حقیقت ماجراست که میشه separated؛ و نمیدونم اگر این گزینه رو بزنم، بهم گیر میدن یا نه؟؟؟؟!!!! و اگر گیر میدن، در مورد چه چیز یا چطور خواهد بود؟ من شاید بتونم نامه ای از محضری که رفتیم برای ثبت رضایت شوهر برای گذرنامه یک نامه تاییدیه جور کنم اما شایدم نتونم. خیلی نگرانم و گیج شدم که چکار کنم؟! چون این پذیرش برای من واقعا واقعا خیلی مهمه و نتیجه سالها کار من در حیطه ی رقص هست و برام به منزله ببار نشستن زحمات چندین ساله امه. تصورشم برام سخته که بخاطر چنین موضوعی ریجکت بشم و واقعا میخوام گزینه ای رو انتخاب کنم که کمترین ریسک و بالاترین شانس گرفتن ویزا رو برام بهمراه داشته باشه.

بنظر دوستان من چکار کنم بهتره؟ خواهش میکنم منو کمک و راهنمایی کنید. ممنون

Junior Member

سوال دیگری هم داشتم که مربوط به پیشنهادی است که دانشگاه فرانسوی برای اخذ ویزا داده. من ازشون پرسیدم که بخاطر هزینه ها و پروسه های متفاوت در سفارتها، آیا بهتر نیست که من به جای اقدام برای دو ویزای
    کوتاه مدت تحصیلی فرانسه و بلندمدت تحصیلی مجارستان، برای یک شنگن درازمدت از سفارت فرانسه اقدام کنیم؟ که جواب منو دادن:
    In principle a short stay visa here should be no problem and not cost anything. While the long stay Hungarian one will be the Schengen one. My understanding is that if you get a long stay French one, then you must get a permit, once you are in France and this takes some time.

یعنی اگر درست فهمیده باشم، اونا فکر میکنن که من در صورت گرفتن شنگن طولانی
    مدت از سفارت فرانسه باز قبل از ورود به مجارستان، در خاک فرانسه باید اقدام به اخذ اجازه بکنم!....

بنظر دوستان چکار کنم بهتره؟ با توجه به اینکه نهایتا تا 20 سپتامبر باید فرانسه باشم. و البته من قبلا هیچ خروجی از کشور نداشتم و تجربه اولم هست.

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

Junior Member

سلام
    من فرم آموزش زبان فرانسه رو از دانشگاه نانت پر کردم و دد لاینش تا 15 جون هست. هنوز جوابم نیومده. میخاستم ببینم قبل از اومدن جواب باید از سفارت وقت بگیرم و مدارکم رو بهشون بدم؟ یا اینکه باید وایسم تا پذیرشم بیاد؟ چون مثلا ایتالیا باید قبلش وقت میگرفتم. اگه درمورد نحوه گرفتن ویزای دانشجویی هم کمکم کنید ممنون میشم

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط ELNAZKF نمایش پست ها
    سوال دیگری هم داشتم که مربوط به پیشنهادی است که دانشگاه فرانسوی برای اخذ ویزا داده. من ازشون پرسیدم که بخاطر هزینه ها و پروسه های متفاوت در سفارتها، آیا بهتر نیست که من به جای اقدام برای دو ویزای
    کوتاه مدت تحصیلی فرانسه و بلندمدت تحصیلی مجارستان، برای یک شنگن درازمدت از سفارت فرانسه اقدام کنیم؟ که جواب منو دادن:
    In principle a short stay visa here should be no problem and not cost anything. While the long stay Hungarian one will be the Schengen one. My understanding is that if you get a long stay French one, then you must get a permit, once you are in France and this takes some time.

یعنی اگر درست فهمیده باشم، اونا فکر میکنن که من در صورت گرفتن شنگن طولانی
    مدت از سفارت فرانسه باز قبل از ورود به مجارستان، در خاک فرانسه باید اقدام به اخذ اجازه بکنم!....

بنظر دوستان چکار کنم بهتره؟ با توجه به اینکه نهایتا تا 20 سپتامبر باید فرانسه باشم. و البته من قبلا هیچ خروجی از کشور نداشتم و تجربه اولم هست.

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
    خب من شاید بتونم بهتون بگم چرا بهتره برای دو ویزای جدا اقدام کنید. برای سوال قبلی تون بهتره از خود سفارت اطلاعات درست بگیرید.
    و اما مساله ویزا:
    ویزای دانشجویی که فرانسه در ابتدا می ده یک ویزای یکساله ولی یکبار وروده و فقط برای ورود به فرانسه معتبره (یعنی شنگن نیست). بعد از ورودتون به فرانسه دو ماه فرصت دارید تا از OFII محل اقامتتون وقت بگیرید. بسته به شلوغی شهری که براش اقدام می کنید بهتون چند وقت بعد (ممکنه تا دو سه ماهی طول بکشه)وقت میدن برای ویزیت مدیکال (بهتره کارت واکسن همراهتون باشه)... تازه بعد از اونه که یک برگه دیگه توی پاسپورتتون می چسبونن و ویزای شما تبدیل به ویزای مالتیپل شنگن میشه... از اونجا که این پروسه می تونه خیلی طول بکشه بهتون پیشنهاد کردن برای دو ویزا به صورت جداگانه اقدام کنید

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط peacky نمایش پست ها
    سلام
    من فرم آموزش زبان فرانسه رو از دانشگاه نانت پر کردم و دد لاینش تا 15 جون هست. هنوز جوابم نیومده. میخاستم ببینم قبل از اومدن جواب باید از سفارت وقت بگیرم و مدارکم رو بهشون بدم؟ یا اینکه باید وایسم تا پذیرشم بیاد؟ چون مثلا ایتالیا باید قبلش وقت میگرفتم. اگه درمورد نحوه گرفتن ویزای دانشجویی هم کمکم کنید ممنون میشم
    صبر کنید جوابتون بیاد

دوستان یه سوال ما سه نفری اقدام کردیم من و خواهر و مادرم سوالداینکه اگه یکی ریجکت بشه کل پرونده ریجکت میشه یا نه هر کی جداگانه ریجکت میشه؟

سلام
    امروز یک تماس داشتم از شماره 61091000 اما نتوانستم جواب بدم
    قکر کنم از سفارت بوده
    کسی این شماره را می شناسد ؟

Junior Member

سلام دوستان من مدت هاست در تلاشم كه از سفارت فرانسه وقت بگيرم اما وقت هاي سفارت تا پايان اوت پرشده بود و براي سپتامبر وقت نميدادن ولي به تازگي سفارت برام يه ميل فرستاد كه ميتونم از طريق يه ميل ديگه مشخصاتم و بفرستم و براي ماه سپتامر درخواست وقت مصاحبه بدم.
    فرمت درخواست وقت به كلي تغيير كرده من اين ميل و فرستادم اما برخلاف قبل هيچ ميلي مبني بر دريافت ميل از طرف سفارت دريافت نكردم.
    ممكنه راهنماييم كنيد؟؟؟؟
    من بايد چيكار كنم منتظر باشم يا باز هم براشون ميل بفرستم؟؟؟؟

Junior Member

شیوه جدید درخواست ویزا از سفارت فرانسه

https://ir.ambafrance.org/%D9%88%DB%...AF%DB%8C%D8%AF

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasem1M نمایش پست ها
    شیوه جدید درخواست ویزا از سفارت فرانسه

https://ir.ambafrance.org/%D9%88%DB%...AF%DB%8C%D8%AF
    سلام من از همين طريق روز دوشنبه ٢٣ خرداد اقدام كردم اما طبق روال قبلي سفارت هيچ ميلي ازشون دريافت نكردم كه ميل من و دريافت كردن!!!!!
    ايا شما ميتونيد كمك كنيد تو اين زمينه؟
    من چيكار بايد بكنم دوباره ميل بزنم؟؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)