صفحه 18 از 74 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 735

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2017

Junior Member shokripoori آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تئاتر-فرانسه/تهران

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2017

دوستان
    آیا از ویزای علمی و بیمه ی مرتبط با آن اطلاع دارید؟
    من نیاز به Convention d'accueil دارم و دانشگاه از من این دو بیمه را خواسته و چون حقوق بگیر نیستم نیاز به راهنمایی دارم که چطور میتونم خارج از فرانسه این بیمه ها را تهیه کنم و یا گواهی ارائه دهم.
    - une attestation justifiant que vous disposez d’une assurance maladie
    - une attestation justifiant que vous disposez d’une assurance pour couvrir les accidents qui surviendraient à l’occasion des travaux de recherche ou d’enseignement.
    ممنون
    دانشجوی دکترا تئاتر در دانشگاه لاول

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasem1M نمایش پست ها
    سلام
    امروز ساعت 10-10.30 دو تا وقت داشتیم. تقریبا ساعت 9.30 رسیدیم اونجا ، 10.10 رفتیم تو. همون اول پاسپورت رو گرفتن و توی لیستشون چک کردن. موبایلتون رو هم باید خاموش کنید. بهمون دوتا شماره دادن رفتیم داخل سالن. اونجا یک باجه بود برای دریافت پول و اضافه کردن اسممون توی لیست سفارت. بقیه باجه های مربوط به افیسر ها بودن. بعد از اینکه نوبتمون شد رفتیم باجه یک پول رو دادیم رسیدمون رو پرینت گرفت(تاریخ دریافت ویزا رو هم 18 جون تعیین کردن). یه نکته هم در رابطه با پول بگم ( پولی که ما داشتیم زیاد نو هم نبود ولی نه خط خوردگی داشت و نه پارگی توی پاکت هم گذاشته بودیم که کج و تاخورده نشه)
    بعد از اینکه رسید رو گرفتیم یه یارو رو گذاشته بودن توی سالن شماره هارو میخوند بعد مدارک رو میگرفت به ترتیبی که افیسر میخواست مرتب میکرد روش گیره میزد میداد دستمون.
    افیسر ما هم یه خانم بود. مدارک که از قبل به ترتیب آماده شده بود. یه نگاه کلی انداخت بهش.
    سوالاتی هم که کرد این بود : واسه چی میخوایی بری؟ قبلا درخواست شنگن داشتی؟ مجردی یا متاهل؟ شغلت چیه؟ چندسال سابقه داری؟ حقوقت چنده؟ چه قدر پول تو حسابت داری؟

بعد از هر ده تا انگشتمون اسکن گرفتن و یه برگ رسید تحویل گذرنامه رو هم داد بهمون. ( من چون شهرستان بودم قبلش از DHL یه پاکت گرفتم که برام پستش کنن)
    کلا فراید ورود تا خروج از سفارت هم یک ساعت و 20 تقریبا طول کشید.
    مدارکی که ازم گرفت:
    1-فرم درخواست ویزا(ما قبلا pdf ش رو تایپ کرده بودیم)
    2- دو قطعه عکس 3.5 در 4.5
    3-پاسپورت + کپی از صفحاتش ( از همه صفحات نیاز نیست کپی بگیرید. از صفحاتی که توش مهر خورده کپی داشته باشید بد نیست)
    4-کپی شناسنامه و کارت ملی
    5- کپی صفحه اول دفترچه تامین اجتماعی
    6-اصل و ترجمه معرفی نامه از شرکت + کپی و اصل سه فیش آخر حقوقی + کپی و اصل برگه سوابق تامین اجتماعی(از کارگزار تامین گرفتیم)
    7-کپی رزرو هتل
    8-کپی بلیط پرواز
    9-کپی بیمه نامه مسافرتی
    10-کپی و اصل نامه تمکن مالی و پرینت گردش حساب سه ماهه(من تمکنم از یه بانک بود گردش از یه بانک دیگه)

نتیجه رو هم گرفتم همینجا اعلام میکنم
    ویزا دوستم اومد متاسفانه ریجک شد. نتیجه ویزا منم چون با پست میاد هنوز معلوم نیست ولی سفرمون خراب شد. خیلی هارو ریجک کرده بودن... دلیلش هم عدم اثبات برگشت به ایران زدن. خیلی مسخره است

ویزا دوستم اومد متاسفانه ریجک شد. نتیجه ویزا منم چون با پست میاد هنوز معلوم نیست ولی سفرمون خراب شد. خیلی هارو ریجک کرده بودن... دلیلش هم عدم اثبات برگشت به ایران زدن. خیلی مسخره است
    سلام

متاسفم از نتیجه ویزاتون! قبلا ویزا شینگن داشتین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط CyrusG نمایش پست ها
    سلام

متاسفم از نتیجه ویزاتون! قبلا ویزا شینگن داشتین؟
    سلام
    نه اولین درخواست شینگنمون بود. همه مدارک هم کامل با تمکن مالی بالای 60 میلیون و سابقه کاری بالای 2 سال.
    یکی نیست بهشون بگه ادم اخه بیکاره بره اونجا بمونه اونم بدون خدمات اجتماعی!

سلام
    نه اولین درخواست شینگنمون بود. همه مدارک هم کامل با تمکن مالی بالای 60 میلیون و سابقه کاری بالای 2 سال.
    یکی نیست بهشون بگه ادم اخه بیکاره بره اونجا بمونه اونم بدون خدمات اجتماعی!
    عجیبه
    چون سفارت فرانسه جدیدا خوب ویزا میداد منم عید با اینکه اولین بارم بود با حساب 40 تومن ویزام اوکی شد البته من بلیط هواپیمام قطعی بود و رززو هتل هم از خود هتل با سربرگ و مهر گرفتم به نظرم همه اینا در کنار سابقه کار و پول خیلی تاثیر داره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dread نمایش پست ها
    عجیبه
    چون سفارت فرانسه جدیدا خوب ویزا میداد منم عید با اینکه اولین بارم بود با حساب 40 تومن ویزام اوکی شد البته من بلیط هواپیمام قطعی بود و رززو هتل هم از خود هتل با سربرگ و مهر گرفتم به نظرم همه اینا در کنار سابقه کار و پول خیلی تاثیر داره
    ما پرواز و از Emirateb به صورت قطعی گرفته بودیم. نفری 100 دلار ضرر کردیم. هتل هم ۶ ماه پیش رزرو قطعی گرفته بودیم تاییده هتل هم ضمیمه کرده بودیم. مدارک کامل کامل بود. به نظرم هیچ تظمین و روالی نداره وگرنه دلیلی نداشت که ردمون کنن. کارمونم طوری که یک روز بیشتر نمیتونستیم باشیم (توی معرفی نامه هم تاکید به برگشت شده بود)

Junior Member

سلام دوستان کسی با این شیوه جدید دریافت وقت جواب گرفته؟؟
    من روز اول ایمیل فرستادم هیچ خبری نیست بازم حتی تاییده ایمیل هم نیومده..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    ببینید... من متخصص نیستم... ولی حدس می زنم که شما می تونید با توجه به این دو قسمت سفرتون و این که این دو به هم مربوط اند فقط از مجارستان تقاضای ویزای بلند مدت بکنید... منتها بجای آخر سپتامبر، برای اواخر ماه اوت (اوگوست)... و به این ترتیب خواهد بود که شما اول تشریف می برید مجارستان (ورودتون باید در کشور صادر کننده ویزای شنگن باشه)... بعد از اونجا تشریف میارید فرانسه و بعد برای ادامه دوره بر می گردید مجارستان... البته به شرطی که ویزای دانشجویی مجارستان از همون اول ویزای شنگن باشه.

ممنون که جواب منو دادین....امروز من موفق شدم با سفارت مجارستان تماس بگیرم و از اونها پرسیدم که ویزای اقامت طولانی مدت دانشجویی ما شنگن هست یا نه؟ و خانمی که تلفن رو جواب داد گفت: "نه، شنگن نیست".
    با بخش دانشجویی سفارت فرانسه هم تماس گرفتم و از اونها پرسیدم که ویزای کوتاه مدت تحصیلی که بما میدن شنگن هست یا نه؟ که گفت باید به امور ویزا به آدرس:

"visas.teheran@diplomatie.gouv.fr"

ایمیل بزنید و سوال کنید و اضافه کردند که ممکنه به شما شنگن مالتیپل بدن.

به اونها ایمیل زدم و هر اطلاعات دیگه ای بدستم اومد حتما اینجا به اشتراک میگذارم، شاید وقتی به درد کسی خورد.

نقل قول نوشته اصلی توسط kiarash888 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی با این شیوه جدید دریافت وقت جواب گرفته؟؟
    من روز اول ایمیل فرستادم هیچ خبری نیست بازم حتی تاییده ایمیل هم نیومده..
    سلام

منم روز اول ایمیل فرستادم ولی تا الان که هیچ ایمیلی دریافت نکردم. حدس می زنم چند هفته ای باید صبر کنیم
    تا جواب بدن و تاریخ مصاحبه رو مشخص کنن.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط shokripoori نمایش پست ها
    دوستان
    آیا از ویزای علمی و بیمه ی مرتبط با آن اطلاع دارید؟
    من نیاز به Convention d'accueil دارم و دانشگاه از من این دو بیمه را خواسته و چون حقوق بگیر نیستم نیاز به راهنمایی دارم که چطور میتونم خارج از فرانسه این بیمه ها را تهیه کنم و یا گواهی ارائه دهم.
    - une attestation justifiant que vous disposez d’une assurance maladie
    - une attestation justifiant que vous disposez d’une assurance pour couvrir les accidents qui surviendraient à l’occasion des travaux de recherche ou d’enseignement.
    ممنون
    خب... مشکل اصلی در اینه که شما در فرانسه با ویزای دانشجویی حضور ندارید... چون در اون صورت این بیمه اصولاً زمان زیادی نمی گرفت. به نظرم بهتره با موسسات بیمه دانشجویی فرانسه LMDE و "SME"yechizi مربوط به دانشگاهتون تماس بگیرید... مثلاً در پاریس SMEREP یا در لیل SMENO... سرویس LMDE اصلاً تعریفی نداره.
    باید براشون ثبت نام دانشگاه رو بفرستید (شاید با پذیرش هم بدند، ولی بهتره سوال کنید - و به فرانسه هم سوال کنید) و بپرسید چه باید کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)