صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: تغییر قیمت آزمون آیلتس؟

پیش فرض تغییر قیمت آزمون آیلتس؟

باسلام
    بنده در تاریخ 25 دسامبر 2016 برای ایلتس جنرال موسسه ایرسافام ثبت نام کردم به مبلغ 820.000 تومان.
    امتحان من قراره در ماه مارچ 2017 برگزار بشه.امروز ایمیلی دریافت کردم از موسسه بدین مضمون:
    متقاضی گرامی
    با سلام و احترام
    به اطلاع میرسانیم با توجه به تغییر نرخ آزمونهای آیلتس از طرف سازمان سنجش آموزش کشور ، میبایست حداکثر تا تاریخ05/12/95 مبلغ مابه التفاوت 000/300/1 ریال را به شماره کارت 6219861015766149 به نام موسسه ایرسافام واریز نمایید و رسید واریز و به آدرس زیر ایمیل بفرمایید:
    accounting@irsafam.com
    با تشکر

من گیج شدم.یعنی این کار درسته؟من 2016 ثبت نام کردم و آیا باید این مابه التفاوت رو بدهم؟ سرویس جوابگویی شون هم اصلا خوب نیس و همش تلفن هاشون مشغوله.

پیش فرض پاسخ : تغییر قیمت آزمون آیلتس؟

کاملا این کار غیر قانونیه.
    شکایت کنید از موسسه به جرم کلاه برداری. گزارش هم بدید.

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

هرچند که این قانون اصلا جالب نیست
    ولی از نظر قانونی کاملا قانونی است.
    در این لینک در سایت سازمان سنجش در مقابل مبلغ عبارت علی الحساب درج شده.
    و در توضیحات پایین نوشته شده
    قيمت قطعي هر آزمون توسط سازمان سنجش محاسبه و اعلام مي شود تا در صورت افزايش نسبت به مبلغ علي الحساب، داوطلبان مبلغ مابه التفاوت را به حساب مرکز مربوطه واريز کنند و چنانچه قيمت قطعي کمتر از قيمت علي الحساب باشد، مراکز مي بايست مابه التفاوت را به ذينفعان مسترد کنند. لذا تا زماني كه سازمان سنجش اطلاعيه اي در اين زمينه اعلام نكرده است هزينه آزمون، همان هزينه علي الحساب اعلام شده خواهد بود
    بنابراین شما که 820 تومن واریز کردید باید تفاوت 950 و 820 رو واریز کنید که همون 130 تومنی هست که بهتون گفتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط advanced نمایش پست ها
    هرچند که این قانون اصلا جالب نیست
    ولی از نظر قانونی کاملا قانونی است.
    در این لینک در سایت سازمان سنجش در مقابل مبلغ عبارت علی الحساب درج شده.
    و در توضیحات پایین نوشته شده

بنابراین شما که 820 تومن واریز کردید باید تفاوت 950 و 820 رو واریز کنید که همون 130 تومنی هست که بهتون گفتن.
    بنده زمانی که ثبت نام کردم در سایت سازمان سنجش نوشته بود 820 هزارتومن.این هم مدرکش:
    https://www.docdroid.net/vmT0OEZ/-ielts.pdf.html
    حالا به تازگی سازمان سنجش این مبلغ رو عوض کرده.برای اون موقع مبلغ همین بود.این مبلغ950 هزارتومن رو باید از کسانی بگیرن که تازه ثبت نام می کنن نه من که 2016 ثبت نام کردم.
    نمی دونم چه کار کنم تلفن هم جواب نمی دن .خیلی کلافه ام.

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    بنده زمانی که ثبت نام کردم در سایت سازمان سنجش نوشته بود 820 هزارتومن.این هم مدرکش:
    حالا به تازگی سازمان سنجش این مبلغ رو عوض کرده.برای اون موقع مبلغ همین بود.این مبلغ950 هزارتومن رو باید از کسانی بگیرن که تازه ثبت نام می کنن نه من که 2016 ثبت نام کردم.
    بله درست میفرمایید ولی این قانونی هست و مفهوم علی الحساب اصولا همین هست.قبول دارم که این قانون جالب نیست ولی کاریش نمیشه کرد.
    شما که میخواهید مارچ 2017 امتحان بدید چون از 1 فوریه به بعد هست شاملش میشید و این مبلغ رو باید بپردازید.یکی از دوستان خودم هم که قبل از این تغییر قیمت ثبت نام کرده بود در یکی دیگر از سنترها باز این 130 تومن رو داد.

خوب با توجه به اینکه تست بین المللی شده و به ما گفتن در سایت اصلی ایلتس هم ثب نام کنیم و اونجا نوشته پی منت درسته و در خود سایت اصلی چیزی مبنی بر این مابه التفاوت ننوشته.
    من به خود idpیک نامه نوشتم.منتظر می مونم ببینم چی می گن.

باسلام
    بنده در تاریخ 25 دسامبر 2016 برای ایلتس جنرال موسسه ایرسافام ثبت نام کردم به مبلغ 820.000 تومان.
    امتحان من قراره در ماه مارچ 2017 برگزار بشه.امروز ایمیلی دریافت کردم از موسسه بدین مضمون:
    متقاضی گرامی
    با سلام و احترام
    به اطلاع میرسانیم با توجه به تغییر نرخ آزمونهای آیلتس از طرف سازمان سنجش آموزش کشور ، میبایست حداکثر تا تاریخ05/12/95 مبلغ مابه التفاوت 000/300/1 ریال را به شماره کارت 6219861015766149 به نام موسسه ایرسافام واریز نمایید و رسید واریز و به آدرس زیر ایمیل بفرمایید:
    accounting@irsafam.com
    با تشکر

من گیج شدم.یعنی این کار درسته؟من 2016 ثبت نام کردم و آیا باید این مابه التفاوت رو بدهم؟ سرویس جوابگویی شون هم اصلا خوب نیس و همش تلفن هاشون مشغوله.
    دوست عزیز شما 2016 ثبت نام کردید هزینه اضافه نباید بدید
    برای تماس با سازمان سنجش از سایت سنجش قسمت پاسخگویی اقدام بفرمایید و جواب هم میدند
    http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام دوست عزیز.
    کاملا این کار قانونی هست و شما باید باقی پول رو پرداخت کنید. همین فایلی هم که خودتون گذاشتید کاملا واضح هست و نوشته از سال 2017 مبلغ 820 و الان هم سایت سنجش رو چک کنید (http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=7&id=120) نوشته از فوریه 950 . اما چرا این اتفاق افتاده و معنی اینا چیه؟! اول اینکه وقتی گفته میشه از فوریه 950 یعنی شما n ماه قبل هم ثبت نام کرده باشی ولی امتحانت 1 فوریه هم باشه باید 950 بدی! دوم اینکه همون فایلی که شما گذاشتی و هم لینک فعلی سنجش رو دقیق نگاه کنی نوشته "هزینه علی الحساب" یعنی وقتی پول میدی "علی الحساب" هست و ممکنه بعدا کم و زیاد بشه(!) چون قیمتا به دلار حساب میشه ولی ما تو ایران به تومان پرداخت میکنیم.
    هزینه آیلتس اینجوری بوده:
    سال 2016: 770 تومن
    ژانویه 2017: 820 تومن
    از اول فوریه 2017: 950 تومن
    یعنی فقط اونایی که تو ژانویه امتحان دادن 820 تومن پرداخت کردن نه اونایی که تو ژانویه ثبت نام کردن! قبل از اینکه به فوریه برسیم اعلام شد قیمتا از اول فوریه میشه 950 و اگر اینجوری که شما بگی میخواست باشه اونی که تصمیم داشت 10 ماه دیگه هم امتحان بده میرفت تا قبل از فوریه با 820 ثبت نام میکرد!!! هر سال قیمت آیلتس یه درصدی زیاد میشه و امسال هم زیاد شد ولی از اونجایی که دلار یکدفعه اوایل ژانویه تو کشورمون رفت بالا اینا هم دیدن دارن ضرر میکنن (یا کمتر سود میکنن!) قیمت رو یکبار دیگه زیاد کردن.
    الان تمام سنترها همین داستان هست و بعضیا زودتر ثبت نام کردن و ازشون باقی مونده پول رو دارن میگیرن و فرقی هم نداره کدوم سنتر باشید.

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

با سلام خدمت دوستان
    ممنون از جواب های شما و همدردی با بنده.البته بنده پول زور رو دادم چون امتحان کنسل می شد و چاره ای نداشتم.جوون بدبختی که این همه هزینه اپلیکشن فی داد و هزینه امتحان تافل و جی ار ای و اپلای هایی که همه ریجکت شد و این هم از پول زور ایلتس.به قول ریچارد برانسون باید هزار بار شکست بخوری تا یک بار به موفقیت برسی.زندگی من هم فعلا همینه.فلاکت .
    من وقتی دیدم موسسه زیربار نمی ره یک نامه نوشتم به idp
    همه اینها رو هم توضیح دادم که چرا باید بعد از اتمام ثبت نام پول اضافه بگیرند و این یک جور کلاه برداریه و ایناو حتی گفتم واسه امتحان تافل و جی ار ای هم از این برنامه ها نبود.
    اما از اونجایی که اونا هم دنبال پولن و کسی از پول بدش نمی آد.جوابی که به بنده دادن این بود که این کار موسسات قانونیه و سازمان سنجش اعلام کرده علی الحساب و شما چون می دونستی پس دیگه باید پول رو بدی.
    اینطوری می آن و قضیه رو ختم می کنند.اما بنده قصد دارم یک شکایت حسابی از idp بکنم که اصلا چرا در کشورهای دیگر این برنامه ها نیست و اینا اجازه میدن در ایران این برنامه ها باشه.در ایرانی که جوون ها این همه فشار روشونه.دوست خود من در مالزی 20 بار ایلتس داده هیچ وقت هم هزینه علی الحساب نداده.یک دوست دیگه دارم در انگلیس اون هم می گه از این برنامه ها اینجا نیس.
    فقط باید به ما زور گفته بشه اما اگر روزی فرصت شد و از این همه مشغله و بدبختی و فلاکتی که روی سرم خراب شده نجات پیدا کردم از خود idp شکایت می کنم(بالاخره باید یک نفریک کاری بکنه حتی اگر هزاران نفر ساکت باشن-ارین براکویچ) که تقصیر اونهاست که اجازه این سو استفاده ها رو می دن و بعد میگن تو سایت سنجش نوشته بود.شما می دونسی علی الحسابه پس حالا پول زور رو بده.
    این هم جوابشون:
    Good afternoon,

Thank you for your email, and we apologise for the delay in getting back to you.

We appreciate your patience while we looked into your concerns with the test centre.

The test centre has advised that all candidates are informed before registration through the test centre website, and also the Noet website (http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=7&id=120), that their payment is provisional and may incur a price change.

Unfortunately, given that this information was communicated to you before the time of registration, we are unable to take any action in response to your concerns.

We wish you all the very best.

Kind regards,

به امید روزی که همه مون با هم متحد بشیم و این زورگویی ها رو قبول نکنیم.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

با سلام خدمت دوستان
    ممنون از جواب های شما و همدردی با بنده.البته بنده پول زور رو دادم چون امتحان کنسل می شد و چاره ای نداشتم.جوون بدبختی که این همه هزینه اپلیکشن فی داد و هزینه امتحان تافل و جی ار ای و اپلای هایی که همه ریجکت شد و این هم از پول زور ایلتس.به قول ریچارد برانسون باید هزار بار شکست بخوری تا یک بار به موفقیت برسی.زندگی من هم فعلا همینه.فلاکت .
    من وقتی دیدم موسسه زیربار نمی ره یک نامه نوشتم به idp
    همه اینها رو هم توضیح دادم که چرا باید بعد از اتمام ثبت نام پول اضافه بگیرند و این یک جور کلاه برداریه و ایناو حتی گفتم واسه امتحان تافل و جی ار ای هم از این برنامه ها نبود.
    اما از اونجایی که اونا هم دنبال پولن و کسی از پول بدش نمی آد.جوابی که به بنده دادن این بود که این کار موسسات قانونیه و سازمان سنجش اعلام کرده علی الحساب و شما چون می دونستی پس دیگه باید پول رو بدی.
    اینطوری می آن و قضیه رو ختم می کنند.اما بنده قصد دارم یک شکایت حسابی از idp بکنم که اصلا چرا در کشورهای دیگر این برنامه ها نیست و اینا اجازه میدن در ایران این برنامه ها باشه.در ایرانی که جوون ها این همه فشار روشونه.دوست خود من در مالزی 20 بار ایلتس داده هیچ وقت هم هزینه علی الحساب نداده.یک دوست دیگه دارم در انگلیس اون هم می گه از این برنامه ها اینجا نیس.
    فقط باید به ما زور گفته بشه اما اگر روزی فرصت شد و از این همه مشغله و بدبختی و فلاکتی که روی سرم خراب شده نجات پیدا کردم از خود idp شکایت می کنم(بالاخره باید یک نفریک کاری بکنه حتی اگر هزاران نفر ساکت باشن-ارین براکویچ) که تقصیر اونهاست که اجازه این سو استفاده ها رو می دن و بعد میگن تو سایت سنجش نوشته بود.شما می دونسی علی الحسابه پس حالا پول زور رو بده.
    این هم جوابشون:
    Good afternoon,

Thank you for your email, and we apologise for the delay in getting back to you.
    We appreciate your patience while we looked into your concerns with the test centre.
    The test centre has advised that all candidates are informed before registration through the test centre website, and also the Noet website (http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=7&id=120), that their payment is provisional and may incur a price change.
    Unfortunately, given that this information was communicated to you before the time of registration, we are unable to take any action in response to your concerns.
    We wish you all the very best.
    Kind regards,

به امید روزی که همه مون با هم متحد بشیم و این زورگویی ها رو قبول نکنیم.
    سلام دوست عزیز
    ممنون از اینکه اطلاع دادید که نتیجه کارتون چی شد.
    اما مثل اینکه باز خوب متوجه اصل مشکل نشدید که میگید می خواید شکایت حسابی از idp بکنید!!! اگرم شکایتی دارید باید برید از برخی مسوولین این مملکت بکنید و به idp ربطی نداره. شما مثلا برای آیلتس باید 250 دلار هزینه بدی، میتونی آنلاین پرداخت کنی؟! idp هزینه آزمون رو تو تمام دنیا اینجوری میگیره. آخه دوست عزیز idp پول کشور ما به چه دردش میخوره! بله شما و دوستتون و هزاران نفر دیگه تو مالزی و انگلیس و ده ها کشور دیگه آیلتس میدن ولی هزینه علی الحساب نمیدن چون پول رو به نرخ ارزی که باید پرداخت بشه میدن نه مثل ما! شما به تومان به سنتر ایرانی پول میدی و اونا به دلار به idp پول میدن و این مشکل کشور ما هست نه استرالیا! به عبارتی تو کشور ما هر روز نرخ آیلتس یه چیزه و هر روز تغییر با نرخ دلار کم و زیاد میشه ولی سازمان سنجش مبلغی رو حساب کرده که به ضررش تموم نمیشه ولی امسال دیگه این پیش بینی رو نمیکرد یک دفعه بخواد دلار بره بالا و اومدن این علی الحساب رو اعمال کردن! اگر شما از اینکه idp اجازه میده ایرانیا این کارا رو بکنن ناراحت هستید مطمئن باشید دارید اشتباه میکنید چون این ما هستیم که از idp خواستیم بهمون اجازه برگزاری امتحان تو ایران رو بدن و اونا نیومدن التماس نکردن که آیلتس تو ایران برگزار بشه! همین امتحان با همین فرمتی که داره الان تو ایران برگزار میشه اگه نباشه شما اونوقت باید تشریف ببرید یه کشور دیگه با کلی هزینه امتحان بدید کما اینکه برخی دوستان الان این کارو میکنن و هزینه ها رو هم دیدن. فک کنید ساده ترین راه رفتن به ترکیه و ارمنستان هست و شما هم اگه خیلی از سنترهای ایرانی ناراضی هستی و از idp ناراضی هستی که چرا اینکار رو میکنه میتونی بری سنترهای کشورهای همسایه و اصلا از سنتری که زیرنظر british council هست امتحان بدی و اون موقع متوجه میشی که هزینه رفت و برگشت و اسکان بسیار کوتاه مدتت تو اون کشور خودش اندازه هزینه چندتا آیلتس میشه! پس یکم هم باید شرایط رو درک کرد و وضعیت کشور ما هم همینه و ته توان کشور ما در حال حاضر همینه که داریم میبینیم! چیزی که شما از idp میخواید در اصل اینه که تمام سنترهای ایرانی تعطیل بشن و هر وقت تو این مملکت همه مردم تونستن به راحتی حساب ارزی بین المللی داشته باشن اونوقت آیلتس برگزار کنن و شما هم دیگه اونموقع هزینه علی الحساب پرداخت نمیکنی ولی اینکه چند هفته، ماه، سال یا دهه دیگه کشور ما به چنین تغییری دست پیدا میکنه رو فقط خدا میدونه!
    بنده و خیلی از دوستان دیگه تو این سایت مثل شما هستیم و کلی هزینه های مختلف رو متقبل شدیم برای این پروسه و حتی نتیجه نهایی هم برای هیچکسی واضح نیست. طبیعتا یه دلیلی که خیلیا این هزینه ها رو متحمل میشن همین وضعیت بی ثبات کشورمون هست.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)