صفحه 58 از 63 نخستنخست ... 848495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران-نقشه برداری

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    سلام
    اول از همه تبریک میگم که کار گرفتید در آلمان. در مورد مدرک زبان و شرایط سفارت چند حالت وجود دارد. اول از همه اینکه آیا شرایط قرارداد شما به بلوکارت مربوط میشه یا نه ؟ آیا کارفرما در این خصوص اقدامی کرده یا نه؟ مجوز جذب از اداره کار رو برای شما ارسال کردن ؟ شما الان راهی ندارید جز حضور در سفارت پس قراره در آن چند دقیقه که آنجا هستید اثبات کنید مشکل زبان ندارید و کارفرمای شما زبان انگلیسی لازم داشته و شما در مصاحبه ها و مکاتبات با انگلیسی ارتباط برقرار کردید. اگر واقعا مسلط هستید از همان لحظه ای که افسر سفارت (افیسر شما جوانها) در مورد زبان و مدرک زبان سوال میکنه ازش بپرسید اگر "اگر لازم میدونید" میتونم این مصاحبه رو به انگلسی ادامه بدم. اصولاً موضوع اینه که شما باید اثبات کنید به زبانی که لازم دارید در آلمان مسلط باشید . حالا عرف اینه که با مدرک این کار صورت بگیره و بوده مواردی که طرف زبان خوبی داشته و از اون مدرک نخواستن. من دوستی در ایران دارم که هیچ مدرکی نداره ولی سه زبان رو کاملاً در حد زبان مادری مسلط هست. پس نگران نباشید و به هدفتون فکر کنید.
    موفق باشید
    ممنونم از محبتتون
    راجع به بلوکارت متاسفانه مبلغ قراردادم از مبلغ لازم واسه بلوکارت کمتره و واقعیتش اینه ک همینش هم واسه شروع واسه من کافیه
    راجع به مجوز هم موافقیت اولیه اداره اتباع خارجی رو شرکت واسم گرفته(ausländerbehörde)
    راجع به مدرک زبان هم احتمالا(گفتم احتمالا چون زمانم خیلی کمه متاسفانه) بتونم از آموزشگاه های مختلف( چ زبان انگلیسی و چ آلمانی) نامه بگیرم ک مثلا فلان مدت اونجا مشغول به فراگیری بودم ولی نمیدونم سفارت قبول میکنه یا نه.
    امیدوارم سفارت واسه مدرک زبان پرونده رو ریجکت نکنه چون واقعا توی این 15 ماه خیلی سختی کشیدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - AmirKabir University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط sdehghanii نمایش پست ها
    ممنونم از محبتتون
    راجع به بلوکارت متاسفانه مبلغ قراردادم از مبلغ لازم واسه بلوکارت کمتره و واقعیتش اینه ک همینش هم واسه شروع واسه من کافیه
    راجع به مجوز هم موافقیت اولیه اداره اتباع خارجی رو شرکت واسم گرفته(ausländerbehörde)
    راجع به مدرک زبان هم احتمالا(گفتم احتمالا چون زمانم خیلی کمه متاسفانه) بتونم از آموزشگاه های مختلف( چ زبان انگلیسی و چ آلمانی) نامه بگیرم ک مثلا فلان مدت اونجا مشغول به فراگیری بودم ولی نمیدونم سفارت قبول میکنه یا نه.
    امیدوارم سفارت واسه مدرک زبان پرونده رو ریجکت نکنه چون واقعا توی این 15 ماه خیلی سختی کشیدم.
    سلام و عرض تبریک برای قراردادتون.
    خواستم نظرمو بگم که نگران نباشید شما قرارداد دارید و به این راحتی ریجکتتون نمیکنن. من خودم با قرارداد اومدم و به مشکل مدرک زبان هم برنخوردم (مدرک زبان ندارم).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران-نقشه برداری

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidnavaro نمایش پست ها
    سلام و عرض تبریک برای قراردادتون.
    خواستم نظرمو بگم که نگران نباشید شما قرارداد دارید و به این راحتی ریجکتتون نمیکنن. من خودم با قرارداد اومدم و به مشکل مدرک زبان هم برنخوردم (مدرک زبان ندارم).
    بی نهایت سپاس از محبتتون
    حالا واسه احتیاط اومدم آموزشگاه ها هم نامه بگیرم، بدم دارالترجمه به انگلیسی ترجمه شون کنه با خودم ببرم سفارت

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

خواهش می کنم. همونطور که عرض کردم مدرک در درجه اهمیت بعدی قرار داره. اگر واقعاً مسلط هستید نگران چیزی نباشید و با اعتماد به نفس برید سفارت. همونطور که سعید عزیز گفتن، شما اگر قرارداد سالم و درستی داشته باشید و تاییدیه اداره کار و مهاجرت رو براتون گرفته باشن هشتاد درصد راه رو رفتید. فقط لازم میدونم نکته مهمی رو بگم که باید بهش فکر کنید. حقوقی که برای بلوکارت بچه های فناوری اطلاعات در نظر گرفتن واقعاً حد پایین مورد نیاز شما برای زندگی هست یعنی چیزی حدود 45000 یورو در سال. اگر شما میفرمایید زیر این رقم قرارداد گرفتید به موضوع دوباره فکر کنید. اصلاً قصد دخالت ندارم فقط نظرم این هست که به مخارجتون در آلمان توجه کنید و خدای نکرده راهی را شروع نکنید که بعداً پشیمانتون کنه. هرجور که صلاح میدونید مشخصات بیشتری در تالار قرار بدید که بچه های باتجربه کاری در آلمان بتونن راهنماییتون کنند. من موردی در اینجا سراغ دارم که بعد از آمدن و امضای قرارداد متوجه شده عنوان شغلی واقعی به دولت اعلام نشده و حقوقی که باید براشون پرداخت نمیشه. در آلمان نمیشه به یک عنوان شغلی حقوقی خلاف واقع داد حالا چه بیشتر چه کمتر از عرف. مثلاً مهندس کامپیوتر زیر 2100 یورو نداریم و اگر داریم عنوان شغلی واقعی برای اون مهندس عنوان نشده. خلاصه اینکه هم براتون خوشحالم و هم آرزوی موفقیت دارم فقط خواهش میکنم با دقت و مطالعه برید جلو تا خدای نکرده اشتباهی رخ نده.

نقل قول نوشته اصلی توسط sdehghanii نمایش پست ها
    ممنونم از محبتتون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

سلام دوستان کسی میدونه برای ترجمه مدرک تحصیلی برای ویزای جستجوی کار مهر دادگستری هم لازمه یا فقط مهر امور خارجه کفایت میکنه؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید
    من مدرک کارشناسی مهندسی شیمی دارم و برای کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی خوندم ولی پایان نامه م تمام نشده و به دلیل سنوات دیگه نمیتونم تمام کنم درسم رو.
    حدود 7 سال سابقه کار توی بازرگانی دارم ولی خب مدرک تحصیلیش رو نمیتونم بگیرم.
    من دوستم توی آلمان هست و میتونم پیش اون برم کار کنم اون خودش اونجا شرکت تاسیس کرده و اقامت داره.

میخواستم بدونم اینکه در زمینه کاریم مدرک دانشگاهی ندارم جلوی این رو میگیره که بتونم ویزای "جست و جوی کار" بگیرم؟

و اگر بخوام برک ترکیه و از اونجا اقدام کنم (به دلیل مشمول بودن) آیا امکان پذیره

خواهش میکنم اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید مرسی

Junior Member

سلام دوستان عزیز

من مدرک کارشناسی مهندسی عمران دارم و یک شرکت طراحی و مهندسی در آلمان گفته من برای تو قرارداد میفرستم ولی خودش دقیقا نمیدونه که چه چیزایی نیازه
    1-این قرارداد باید چجوری باشه؟تاریخ /مبلغ و هر نکته ای که شما اطلاع دارین
    میدونم که باید مبلغ قرارداد بیشتر از 43056یورو در سال باشه/نکته خاصی دیگه داره؟
    ۲-بعد از قراداد اینکه میگن تاییدیه اداره کار رو شرکت باید بگیره و برای من بفرسته که بتونم وقت اضطراری بگیرم چه چیزایی میخاد؟

۳-بهتر نیست برای من ویزای تجاری بگیره ۳ ماهه از طریق شنگن و بعد اونجا با رفتن به اداره کار به ویزای کار تبدیلش کنه؟

قلبا و قبلا از پاسخگویی شما عزیزان متشکرم

Junior Member

مدرک تحصیلی هم مهر ترجمه رسمی/مهردادگستری/مهر وزارت خارجه و تاییدیه سفارت رو میخاد
    که خود ترجمه هم بسته به اینکه دانشگاه آزاد باشین که فارغ التحصیلی مدرکتون اگر قبل از ۸۸بوده و هولوگرام نداره باید تایید سازمان مرکزی دانشکاه آزاد رو داشته باشه تا ترجمه رسمی انجام بشه.
    دانشکاه سراسری هم باید آنلاین در سامانه سجاد ثبت نام کنی وتاییدیه ترجمهه رو بگیری

Junior Member

مدرک تحصیلی هم مهر ترجمه رسمی/مهردادگستری/مهر وزارت خارجه و تاییدیه سفارت رو میخاد
    که خود ترجمه هم بسته به اینکه دانشگاه آزاد باشین که فارغ التحصیلی مدرکتون اگر قبل از ۸۸بوده و هولوگرام نداره باید تایید سازمان مرکزی دانشکاه آزاد رو داشته باشه تا ترجمه رسمی انجام بشه.
    دانشکاه سراسری هم باید آنلاین در سامانه سجاد ثبت نام کنی وتاییدیه ترجمهه رو بگیری

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

سلام دوست عزیز،
    برای ویزای کار و همچنین جستجوی کار ، رشته تحصیلی ارتباطی به شغل نداره، شما فقط احتیاج دارید مدرک دانشگاهی داشته باشید. خود من مدرک تحصیلیم با پوزیشن شغلی که داشتم سازگار نبود ولی ارتباطی نداره. اما مسئله ای که در سوال شما نهفته هست اینه که شما میفرمایید دوستی دارید و ایشون برای شما موقعیت شغلی دارند که قابل انجام هست، درسته؟ در اینصورت شما نیاز به ویزای جستجوی کار ندارید و نباید مدت زمان زیادی رو منتظر بمونید. کافیه دوست شما قراردادی برای شما تنظیم کنه و به اداره کار ببره و مجوزات لازم رو برای عقد قرارداد دریافت کنه، اونوقت شما با ویزای کار به آلمان میاین. راجع به اینکه برای ویزای کار چه چیزهایی لازمه تالارهای دیگری وجود داره که باید مطالعه کنید ولی پیشنهاد اولم بررسی قوانین جدید در سایتهای دولت آلمان هست. در خصوص کارهایی که دوستتون باید انجام بده هم با خودش مشورت کنید که بره ادارات مربوطه بپرسه میتونه نیروی کار خارجی برای این پوزیشن بگیره یا نه.
    دقت کنید اگر شرایط بلوکارت ندارد، فقط گرفتن یک قرارداد کافی نیست و ممکن است دولت آلمان حقوق یا پوزیشن شغلی شمارو برای اهدای اقامت کافی ندونه، پس حتماً تحقیق کافی بکنید و پیش از آمدن هرچه ممکنه نامه نگاری کنید و تاییدیه های لازم رو مکتوب اخذ کنید.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryanazad نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید
    من مدرک کارشناسی مهندسی شیمی دارم و برای کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی خوندم ولی پایان نامه م تمام نشده و به دلیل سنوات دیگه نمیتونم تمام کنم درسم رو.
    حدود 7 سال سابقه کار توی بازرگانی دارم ولی خب مدرک تحصیلیش رو نمیتونم بگیرم.
    من دوستم توی آلمان هست و میتونم پیش اون برم کار کنم اون خودش اونجا شرکت تاسیس کرده و اقامت داره.

میخواستم بدونم اینکه در زمینه کاریم مدرک دانشگاهی ندارم جلوی این رو میگیره که بتونم ویزای "جست و جوی کار" بگیرم؟

و اگر بخوام برک ترکیه و از اونجا اقدام کنم (به دلیل مشمول بودن) آیا امکان پذیره

خواهش میکنم اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)