صفحه 55 از 63 نخستنخست ... 545464748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

گرفتن چندین نوبت از سامانه سفارت ایراد داره و در سایت گفته بود در صوزت کشف موضوع همه قرارها کنسل میشه. زودتر یکی از وقتهاتون رو کنسل کنید. نکته ای که برای من سواله اینه که اگر درخواست ویزای جستجوی کار دارید چرا میخواهید تحصیلی بیاید ؟ مراحل لازم برای ویزای تحصیلی که خیلی سخته . از اپلای دانشگاه بگیر تا مدرک زبان و غیره ! مطمئنید در خصوص روشهای مهاجرت به آلمان کاملاً تحقیق کردید ؟

Junior Member

از مهندسی کشاورزی تا مهندسی ریخته گری
    تجربه پیدا کردن کار
    در ابتدا بگم که این تجربه برای دو سال پیش است و ببخشید که با تاخیر می فرستم
    من مدرک لیسانسم مهندسی ماشینهای کشاورزی است و ارشد مکانیک گرفتم و به همین خاطر نگران تایید مدرک توسط ZAB بودم که خدا رو شکر ارزشیابی مدرکم ارشد مکانیک شد. بعد با ویزای جاب سیکر وارد آلمان شدم اول کلاس زبان رفتم چون آلمانیم خیلی ضعیف بود و دو دوره فشرده رفتم تا B1 شدم که حدود هزار یورو هزینه داشت و عملا از ماه سوم به بعد رزومه فرستادن شروع شد ابتدا مصاحبه ها رو انگلیسی انجام میدادم که بعد سعی کردم که دست و پا شکسته آلمانی انجام بدم که خیلی بهتر شد. با عنوان مهندسی مکانیک دنبال کار می گشتم که مورد زیادی پیدا می شد ولی متقاضی زیادی هم داشت و دانستن زبان آلمانی هم خیلی مهم بود یک بار تصمیم گرفتم که با مهندسی ریخته گری سرچ کنم چون چند سالی تجربه داشتم که خدا رو شکر بعد چند مصاحبه در ماه چهارم به قرارداد منجر شد من پیشنهاد 42000 یورو سالیانه رو دادم که خودشون پشنهاد 50000 یورو رو دادند. شرکت خوبی است و محیط کار آرومی دارم.
    هزینه زندگی هم برای هر نفر حدودا 250 یورو هست کرایه خانه بسته به متراژ متفاوت است و از 300 تا 1200 یورو متغیر است برای یه آپارتمان 60 متری حدود 750 یورو میشه.
    تجربه خودم رو در موارد زیر خلاصه می کنم:

• به هیچ وکیلی اعتماد نکنید و تمام کارهام رو با مشورت دیگران خودتون انجام بدید
    • زبان آلمانی برای رشته های فنی بسیار مهم است و کار پیدا کردن با زیر B1 خیلی شانس میخاد
    • تجربه دیگران خیلی مهم است ولی ممکنه همه واقعیت نباشه ویا فرد از دیدگاه خودش گفته باشد پس درستی هر مطلب رو خودتون بررسی کنید
    • هر تلاشی نتیجه میده پس از هیچ تلاشی کوتاهی نکنید
    • من به شانس اعتقاد ندارم ولی به توکل چرا. پس با توکل به خدا موفق میشد

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    شما میتونید تا سه ماه بعد درخواستتون رو اعلام کنید. در ویزای بلندمدت روز دریافت پاسپورت وقتی به سفارت میروید از شما میپرسن کی میخواهید خارج شوید ولی برای ویزاهای کوتاه مدت هرچه در فرم نوشتید ملاک هست. دوستتون بدشانسی آوردند. هرچند شاید هم خوش شانسی ، چراکه با این اوضاعی که من اینجا میبینم دیگه کار پیدا کردن یک کار خیلی سخت هست چون خیلی از شرکتها مازاد نیرو دارند و درحال کم کردن ساعت کاری یا تعدیل نیرو هستند. شرکتهای IT اوضاع بهتری دارند اما به دلیل دورکاری آنها هم عملاً رو آوردن به برون سپاری. به هر حال امیدوارم بهترین ها در انتظار شما و دوستانتون باشه.
    برای ویزاهای بلند مدت هم دیگه ملاک فرم هست و ذر روز مصاحبه پاسپورت از شما گرفته میشه و وقتی جواب مثبت باشه، روز مراجعه ویزای روی پاسپورت الساق شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    گرفتن چندین نوبت از سامانه سفارت ایراد داره و در سایت گفته بود در صوزت کشف موضوع همه قرارها کنسل میشه. زودتر یکی از وقتهاتون رو کنسل کنید. نکته ای که برای من سواله اینه که اگر درخواست ویزای جستجوی کار دارید چرا میخواهید تحصیلی بیاید ؟ مراحل لازم برای ویزای تحصیلی که خیلی سخته . از اپلای دانشگاه بگیر تا مدرک زبان و غیره ! مطمئنید در خصوص روشهای مهاجرت به آلمان کاملاً تحقیق کردید ؟
    با یک شماره پاسپورت فقط یک مدل وقت میشه گرفت.

Junior Member

سلام دوستان ، خسته نباشید.
    می خواستم ببینم با لیسانس حسابداری معدل ۱۴/۵ از دانشگاه غیر انتفاعی بدون مدرک زبان میتونم ویزای جستجوی کار بدم ؟
    و وضعیت کار حسابداری در آلمان چجوریه ؟ کار گیر میاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران-نقشه برداری

سلام دوستان
    توی سایت سفارت نوشته واسه مدارکی ک باید روز مصاحبه به سفارت ارائه بدیم دو دسته مدارک رو آماده کنیم. حالا منظور از دو دسته، دو دسته مدارک کپی هست یا یک دسته مدارک اصل و یک دسته مدارک کپی؟ ممنونم پیشاپیش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sdehghanii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    توی سایت سفارت نوشته واسه مدارکی ک باید روز مصاحبه به سفارت ارائه بدیم دو دسته مدارک رو آماده کنیم. حالا منظور از دو دسته، دو دسته مدارک کپی هست یا یک دسته مدارک اصل و یک دسته مدارک کپی؟ ممنونم پیشاپیش
    دو کپی
    اصل را هم ببر اگه خواستن نشون بدی

نقل قول نوشته اصلی توسط amir138 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، خسته نباشید.
    می خواستم ببینم با لیسانس حسابداری معدل ۱۴/۵ از دانشگاه غیر انتفاعی بدون مدرک زبان میتونم ویزای جستجوی کار بدم ؟
    و وضعیت کار حسابداری در آلمان چجوریه ؟ کار گیر میاد؟
    برای رشته های علوم انسانی باید مهارت زبان آلمانی تون خیلی قوی باشه تا بتونید در مدت زمان ویزا شغل پیدا کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sdehghanii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مدارکی که ترجمه میشه اصل مدرک همون ترجمه هست و باید ارائه بشه ولی مدارکی ترجمه نیست، بجای نسخه اصل میشه نسخه کپی تحویل داد، البته این موضوع به سلیفه مسئول بادجه هم بستگی داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic technology engineering

سلام ، یه سوالی داشتم خدمت دوستانی که تو آلمان هستن (کاری/تحصیلی) ...
    1-میخواستم بدونم وضغیت کار رو در اونجا برای چند سال آینده چطور است ؟ مثلا برای 5 سال دیگه،امکان اشباع شدن مشاغل وجود داره (مثلا برای یک مهندس الکترونیک/برق ) ؟
    2-و دوستانی که در این رشته ها (الکترونیک / برق ) هستن ، به نظرشون رویکرد آینده در کدوم زمینه و تخصص است ؟ چه نخصص هایی به دردمون میخوره که بلد باشیم؟
    ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)