صفحه 39 از 63 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

سلام

من حدود 10 روز دیگه مصاحبه دارم. الیته اگز ویزام اوکی بشه بگم تاریخ ورودمو فوریه 2020 بزنه. نمیدونم در کل قبول میکنه ورودم 5 ماه دیگه باشه یا نه! از طرف دیگه اون موقع اعتبار ویزام 4 ماه میشه و نمیشه روش ویزا 6 ماهه زد.
    از طرفی وقتی فرم سفارت پر میکنیم شماره پاسپورت الانموم روش میخوره. کلا پیچیده میشه. امیدوارم دوستانی که تجریه دارن تو این امر به ما کمک کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad85 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز چه زمانی وقت مصاحبه دارید؟چقدر وقت دیگه؟

من هم خودم مشکل مشابهی دارم قبلا فکر کردم که باید برم تعویض کنم ولی بعدش به این نتیجه رسدیم و استدلال کردم که اگه نیاز باشه روز مصاحبه حتما سفارت بهم میگه البته چیزی که خودم برداشت کردم و رفرنسی در مرودش ندارم .
    توی چک لیستی که سفارت داده همه مواردی که نیاز به توضیح جزییات داره عنوان شده مثلا نوشته که مدارک میتونن هم به زبان انگلیس یو هم به زبان آلمانی ترجمه بشن شناسنامه و مدارک تحصیلی نیاز به تاییده سفارت دارن اگه صفحه توضیحات شناسنامه .. عکس نباید از فلان مدت قدیمی تر باشد تمکن مالی برای چی هست و روالش چطوره و مسایلی از این دست
    اما در مورد گذرنامه این نکته ذکر نشده که باید حداقل چقدر اعتبار داشته باشه لذا فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه با توجه به این که یک ماه دو ماه هم از اعتبار اون نمونده نزدیک 9 ماه هستش
    این چیزی بود که من فکر میکنم دوستان اگه تجربه و نظر متفاوتی دارن بنده را تصحیح کنن.

نوشتم براتون چون خودم برای تهیه خیلی از مدارک استرس داشتم و دارم واسه همین گفتم شاید این بتونه کمکت کنه البته عرض کردم باری این نظر رفرنسی ندارم.

موفق باشید

Junior Member

سلام عزیزان لطفا هرکی درمورد طرح ( پوما) هرچی میدونه بگه استفاده کنیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار

دوستان فرق این 2 تا چیه؟
    Registration to apply for a long term visa for other purposes (for example for job seeker, employment, acknowledgement of a foreign degree, professional training, “EU blue card”, PhD with work contract)

و

Registrierung für die Beantragung eines Visums für sonstige Daueraufenthalte in Deutschland (z.B. zur Arbeitsplatzsuche, Erwerbstätigkeit, Anerkennung einer ausländischen Berufsqualifikation, Berufsausbildung, „Blaue Karte EU“, Promotion mit Arbeitsvertrag)

و ایا برای هر 2دو میشه وقت برای جست و جوی کار گرفت؟

پاسخی که من برام تو جواب ایمیل اومده اینه:

Ihre Registrierung für die Beantragung eines Visums für sonstige Daueraufenthalte in Deutschland für Aufenthalte über 90 Tage wurde erfolgreich bei uns gespeichert.
    ویرایش توسط hiro87 : July 19th, 2019 در ساعت 11:21 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط hiro87 نمایش پست ها
    دوستان فرق این 2 تا چیه؟
    Registration to apply for a long term visa for other purposes (for example for job seeker, employment, acknowledgement of a foreign degree, professional training, “EU blue card”, PhD with work contract)

و

Registrierung für die Beantragung eines Visums für sonstige Daueraufenthalte in Deutschland (z.B. zur Arbeitsplatzsuche, Erwerbstätigkeit, Anerkennung einer ausländischen Berufsqualifikation, Berufsausbildung, „Blaue Karte EU“, Promotion mit Arbeitsvertrag)

و ایا برای هر 2دو میشه وقت برای جست و جوی کار گرفت؟

پاسخی که من برام تو جواب ایمیل اومده اینه:

Ihre Registrierung für die Beantragung eines Visums für sonstige Daueraufenthalte in Deutschland für Aufenthalte über 90 Tage wurde erfolgreich bei uns gespeichert.

عذر میخوام اشتباه پیست شده و امکات ویرایش نبود
    سوال من اینه:

پاسخی که ایمیل به من داده اینه

Visums für sonstige Daueraufenthalte in Deutschland für Aufenthalte über 90 Tage wurde erfolgreich bei uns gespeichert.

ولی الان ظاهرا پاسخ ایمیل دیگه ای رو میدن!

و این شده جواب:
    Ihre Registrierung für die Beantragung eines Visums für sonstige Daueraufenthalte in Deutschland (z.B. zur Arbeitsplatzsuche, Erwerbstätigkeit, Anerkennung einer ausländischen Berufsqualifikation, Berufsausbildung, „Blaue Karte EU“, Promotion mit Arbeitsvertrag) wurde erfolgreich bei uns gespeichert.

ایا فرمت عوض شده؟
    چون اون موقع یه جواب کلی داده شده
    و به تفکیک مشخص نکرده!

کسی که حدودا اون بازه وقت گرفته ایمیلش همین بوده؟؟

سلام دوستان
    من وقت سفارت گرفتم و در حال خوندن زبان هستم، رشته تحصیلی مهندسی برق و الکترونیک و حوزه کاری تجهیزات مخابراتی و مراکز تلفن و تلفن های VoIP با حدود 8 سال سابقه کار
    تو این مدت کوتاه سعی کردم با چند نفر که تو آلمان زندگی میکنن مشورت کنم و خیلی هاشون به من گفتن با ویزای جستجوی کار نیا چون هم شغلت رو تو ایران از دست میدی( شغل خوب و حقوق خوبی دارم!!!) و میای اینجا شش ماه کلی پول خرج میکنی و بعد هم دست از پا درازتر برمیگردی، کسی هست که با شرایط تحصیلی و شغلی که عرض کردم بدونه شرایط واقعا چجوریه؟ واقعا میشه تو شش ماه با حد متوسط از زبان آلمانی مثلا b1 و در حوزه کاری بنده که بیشتر مخابراتی و VoIP هست کار پیدا کرد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کامپپیوتر نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajjad8678 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من وقت سفارت گرفتم و در حال خوندن زبان هستم، رشته تحصیلی مهندسی برق و الکترونیک و حوزه کاری تجهیزات مخابراتی و مراکز تلفن و تلفن های VoIP با حدود 8 سال سابقه کار
    تو این مدت کوتاه سعی کردم با چند نفر که تو آلمان زندگی میکنن مشورت کنم و خیلی هاشون به من گفتن با ویزای جستجوی کار نیا چون هم شغلت رو تو ایران از دست میدی( شغل خوب و حقوق خوبی دارم!!!) و میای اینجا شش ماه کلی پول خرج میکنی و بعد هم دست از پا درازتر برمیگردی، کسی هست که با شرایط تحصیلی و شغلی که عرض کردم بدونه شرایط واقعا چجوریه؟ واقعا میشه تو شش ماه با حد متوسط از زبان آلمانی مثلا b1 و در حوزه کاری بنده که بیشتر مخابراتی و VoIP هست کار پیدا کرد؟
    سلام دوست عزیز
    من جسارت میکنم و پاسخ میدم هدفم صرفا کمک هستش امیدوارم که دوستانی که رفتن و تجربه بیشتری دارن هم نظر بدن.
    ولی در مورد سطح و دانش زبان المانی گفتین از سطح زبان انگلیسی چیزی نگفتین؟بهرحال کسایی که زبان آلمانی خوبی ندارن مثل من و یا سطح متوسط هستن حداقل دلخوش و امیدوار به زبان انگلیسی هستن.دوم اینکه چرا ب1 ؟شما مگه چقدر وقت دیگه حدودی روی اون زمانی که خخود سفارت براورد کرده برای مصاحبه دعوت میشید؟میتونین زبانتونرا بهتر کنین.
    سوال دیگه اینکه شما که با دوستانتون مشورت کردید؟ایا اونا هم هم رشته شما هستن و همین سابقه کاری را دارن؟چون وضعیت برای رشته ها و حوزه های کاری مختلف میتونه خیلی متفاوت باشه خیلی حتی سطح زبان هم تا حد زیادی به رشته و تخصص داره گرچه هرچه زبان بهتر باشه شانس بیشتری دارید ولی خوب حداقل ها برای رشته های مختلف میتونه فرق کنه. توصیه میکنم که برای یه سری شرکت رزومه بفرستید و شرایط کاری را اینطوری محک بزنین منظورم ده و بیست تا ایمیل نیست باید خیلی این کارو بکنی این تجربه خود من .

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط armitissss نمایش پست ها
    ------------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------------------
    دوست عزیز کنسل کنید و زودتر یک وقت دیگه بگیرید .توی ایمیل هایی هم که سفارت می فرسته تاکید میکنه نان و نام خانوادگی و شماره پاسپورت چک کنید درست باشه در غیر این صورت کنسل کنید و دوباره وقت بگیرید.
    چون روز مصاحبه بر اساس این اطلاعت و چک کردن با پاسپورت شما اجازه میدن وارد سفارت بشین

فقط کافی بود یه ایمیل با عکس صفحه اول پاسپورت به سفارت زده بشه.
    من زدم و برام شماره رو اصلاح کردن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad85 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من جسارت میکنم و پاسخ میدم هدفم صرفا کمک هستش امیدوارم که دوستانی که رفتن و تجربه بیشتری دارن هم نظر بدن.
    ولی در مورد سطح و دانش زبان المانی گفتین از سطح زبان انگلیسی چیزی نگفتین؟بهرحال کسایی که زبان آلمانی خوبی ندارن مثل من و یا سطح متوسط هستن حداقل دلخوش و امیدوار به زبان انگلیسی هستن.دوم اینکه چرا ب1 ؟شما مگه چقدر وقت دیگه حدودی روی اون زمانی که خخود سفارت براورد کرده برای مصاحبه دعوت میشید؟میتونین زبانتونرا بهتر کنین.
    سوال دیگه اینکه شما که با دوستانتون مشورت کردید؟ایا اونا هم هم رشته شما هستن و همین سابقه کاری را دارن؟چون وضعیت برای رشته ها و حوزه های کاری مختلف میتونه خیلی متفاوت باشه خیلی حتی سطح زبان هم تا حد زیادی به رشته و تخصص داره گرچه هرچه زبان بهتر باشه شانس بیشتری دارید ولی خوب حداقل ها برای رشته های مختلف میتونه فرق کنه. توصیه میکنم که برای یه سری شرکت رزومه بفرستید و شرایط کاری را اینطوری محک بزنین منظورم ده و بیست تا ایمیل نیست باید خیلی این کارو بکنی این تجربه خود من .

موفق باشید
    دقیقا مشکل من همینه که هیچ کس رو نمیشناسم که با تخصص من رفته باشه و دنبال کار گشته باشه، در مورد زبان انگلیسی هم باید بگم در حد متوسط به بالا هستم ولی عالی نیستم و مدرک IELTS هم ندارم، در مورد آلمانی هم تا جایی که فرصت بشه میخونم ولی برآورد خودم اینه که تا سال آینده b1 میگیرم

Member
    رشته و دانشگاه

سلام
    دوستان برا انگیزه نامه که به سفارت باید تحویل بدیم کسی میدونه که محدودیت وجود داره یا نه؟حتما باید یک صفحه باشه؟
    اخه هرچی تلاش میکنم که تو یه صفحه همه حرفامو بزنم احساس میکنم که اون مواردی که باید اشاره بشه مثل اینکه چه کاری میخواید انجام بدید پیش چه کارفرماهایی و دانش زبان چرا آلمان را انتخاب کردید اگه زبان المانی بلد نیستید چرا فکر میکنین بدون اون هم میتونین کار کنین اگه قبلا مصاحبه یا مذاکره ای داشتید با شرکتی. این که فکر میکنین باید المان باشید تا بتونین کار پیدا کنین و این مسایل را نمیتونم همه را تو یه صفحه بیارم؟اشکالی داره به نظرتون در دو صفحه باشه؟بعد دو صفحه باشه اونارو به هم منگنه کنم؟یا نباید مدارک را منگنه کرد؟

سوال سطح پایینی بود ولی خوب جایی مطلبی پیدا نکردم که نوشته باشه در این خصوص.
    ممنون از تحملتون و راهنمایی و نظرتون

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajjad8678 نمایش پست ها
    دقیقا مشکل من همینه که هیچ کس رو نمیشناسم که با تخصص من رفته باشه و دنبال کار گشته باشه، در مورد زبان انگلیسی هم باید بگم در حد متوسط به بالا هستم ولی عالی نیستم و مدرک IELTS هم ندارم، در مورد آلمانی هم تا جایی که فرصت بشه میخونم ولی برآورد خودم اینه که تا سال آینده b1 میگیرم
    اگه الان در حد متوسط به بالا هستید پس قاعدتا تا یک سال دیگه خیلی بهتر از ب1 میتونین باشید. به نظرم تمام انرژی را بزارید روی زبان المانی و اشکالی نداره که زبان انگلیسی در حد متوسط و معمولی و کار راه انداز باشید . چون که اگه زبان المانی خوبی داشته باشید هم سفارت را میتونین متقاعد کنین و هم اینکه اونجا فرصت های بیشتر کاری خواهید داشت . این چیزی که گفتم را در مقایسه با یه زبان متوسط گفتم وگرنه در مورد شرایط کار باید سرچ کنین اطلاعات دقیق تری بدست بیارید. اگه چندتا آگهی کار ببنیید میتونین اطلاعاات خوبی کسب کنین که چه مهارت هایی از شما انتظار دارن و میخوان که به چه چیزهایی مسلط باشید چی براشون اهمیت داره و چی بازار کار خوبی داره .
    اون رزومه فرستادن هم امتحان کن.
    در این راه هم بسیار صبور باش و ناامید نشو و دست نکشن.
    توکل برخدا خیره ان شالله

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)