صفحه 57 از 63 نخستنخست ... 74748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    من هامبورگ هستم. اگر شما کار داشته باشید داستان براتون فرق میکنه با کسی که برای جستجوی کار داره میاد. یادتون باشه ما داریم به کسی که با ویزای جستجوی کار داره میاد راهنمایی میدیم. وقتی میرسید راهی جز پذیرفتن اولین پیشنهاد ندارید که عموماً گرانترینها هم هستند. باز تکرار میکنم که شما میتونید برید کیل، ماینز، درسدن یا هرجای دیگه که خیلی ارزونه ولی خوب کاری که شما دنبالشی عموماً در شهرهای بزرگ هست. اگر هزارتا مورد پیشنهاد شغلی باشه 990تا در شهرهای بزرگند و بقیه هم دفاتر همون شرکتها در شهرهای کوچکتر هستند. من با سایتی که معرفی کردید به خوبی آشنا هستم، مشکل این آگهی ها یک سری ریزه کاری هست که باید از نزدیک باهاشون آشنا بشی (شاید روزی پستی براش نوشتم) اما مهمترینش ، دقت کنید به مدت زمان اجاره ها، اغلب برای یک ماه تا دو ماه هستند برای اینکه طرف داره میره مثلاً تایلند و میخواد خونش خالی نباشه، بر فرض که بگین مشکلی نیست مشکل بعدی پیش میاد که اونم اعتباره، شما برای اینکه قابلیت این کارو داشته باشید باید شرایط اعتبارسنجی داشته باشید که خوب وقتی با ویزای جستجوی کار از فرودگاه رسیدی اینجا قطعاً چنین امکانی رو نداری هنوز (متاسفم ولی حقیقت داره) .
    اما حقیقت پیدا کردن خانه هم بگم نیما جان (اگر اشتباه نکنم اسمتون نیماست که هم اسم هم هستیم ) یک کابوس بزرگ هست. من نمیدونم شما آلمانی یا ایران اما در همه شهرهای اصلی آلمان از کلن گرفته تا برلین از هامبورگ تا مونیخ، موضوع اجاره خانه بسیار موضوع عجیبی هست. هر آپارتمان بالغ بر 500 نفر درخواست کننده داره و از بین آنها ده نفر برای صاحبخانه دستچین میشن و از بین آنها سه نفر به مرحله بعد میرسند و انتخاب میشن و .... تقریباً یک مصاحبه شغلی هست. من سه ماه تمام شبانه روز وقتم رو گذاشتم برای این کار، وضع مالی خوبی دارم ، شغل شناخته شده، بلوکارت دارم و زبان انگلیسی عالی و متاهل، پس منطق میگه اگر شما صاحبخانه بودی از خدات بود به من اجاره بدی ملک رو چون میدونستی من راهی جز ماندن و تابعیت از قانون ندارم ! اما اینطوری نبود ! من از ماهی 2000 یورو تا ماهی 800 یورو تمام آگهی هارو رفتم و گفتم این آگارتمان رو به من اجاره بدید ! تمام ایمیلها و وقتهای ملاقاتم روی اکانتم در سایتهای ایموبیلیه هست و میتونید برید ببینید چون چیزی نیست که نخوام با شماها به اشتراک بذارم ، اما نشد. خانه پیدا کردن من واقعاً یک اتفاق بود و شاید یک روزی پستی برای این موضوع بذارم. اما وقتی میخوایم با دوستای دیگه که به آلمان اومدن صحبت کنیم موضوع پیدا کردن خانه برای همه ما بسیار بسیار سخت و چالشی بوده.
    اینارو گفتم که بگم شما در چند روز اول که برای جستجوی کار میاین اصلاً انتظار نداشته باشید که خانه میگیرید، اون آگهی ها در سایتها رو فراموش کنید. من دو ماه WG بودم و اگر صاحب ملک با شرکت من آشنا نبود و قبلاً اونجا کار نکرده بود محال بود شرایط من رو بپذیره که فقط به خاطر داشتن ویزا به من جا بده ! تا اومدن اوسوایز شما بسیار ریسکی هستید برای همه.
    کلام آخرم اینه که ممکنه شما فکر کنید فلانی داره مشکل رو بزرگ میکنه یا میترسونه، باید بگم من سیاهترین شرایط رو در نظر گرفتم و اومدم و راضی هستم اما دقت کنید میگم پیش بینی کردم تا سوپرایز نشم.
    مهاجرت یک سال اولش شبیه یک جنگ تمام عیاره خصوصاً اگر متاهل باشید. بعدش رو نمیتونم تشریح کنم اما سال اول همه یکسان میگذره.
    ویزای جستجوی کار، بدون اینکه از راه دور تلاش کرده باشید و موفقیتتون فقط در گرو ویزا بوده باشه ، هیچ ارزشی نداره و کار پیدا کردن اینطوری شبیه قمار روی حدود دویست میلیون تومان پول هست.
    برای همه آرزو میکنم به هرچی میخوان برسن ولی همش مهاجرت نیست، اینجا هم مسائل خودش رو داره و تلاش بسیار میخواد. بازم اگر سوالی بود بپرسید اگر بدونم جواب میدم و خوشحال میشم کمک کنم. من به این سایت خیلی مدیونم و زمانی که قصد مهاجرت کردم خیلیها اینجا به من کمک کردن. این حداقل کاری هست که میتونم برای ادای این دین انجام بدم.

بابت توضیحات ممنون نیماجان. من هنوز ایران هستم و وقت مصاحبم بخاطر کرونا به تعویق افتاده. منم قراره اگه خدا بخواد با ویزای جستجوی کار بیام. در نظر دارم بیام کلن و می دونم قطعا مهاجرت مشکلات زیاد خودشو داره از پیدا کردن حونه تا پیدا کردن کار و آداپته شدن با فرهنگ و .. ولی ما هم یکی مثل بقیه و من معتقدم هیچ تلاشی بی نتیجه نمی مونه. شکر خدا مجردم و با مدرک لیسانس برق الکترونیک.
    موضوعی که تقریبا آدمو امیدوار می کنه اینه که اغلب کسایی که با مدرک و حرفه مورد نیاز رفتن به نتیجه رسیدن. در خصوص تلاش از راه دورم باید بگم مشکلات خودشو داره بیشتر وقتا که شرکت ها ریجکت می کنن بخاطر اینه که تو آلمان نیستیم. برای خود من چند بار این موضوع پیش اومده.
    اگه موضوعات دیگه ای که قبل و بعد از مهاجرت مهم هستن رو به اشتراک بزارید که بقیه دوستانی که مثل من تو این مسیر هستن استفاده کنن، ممنون می شم.

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط nimabg نمایش پست ها
    بابت توضیحات ممنون نیماجان. من هنوز ایران هستم و وقت مصاحبم بخاطر کرونا به تعویق افتاده. منم قراره اگه خدا بخواد با ویزای جستجوی کار بیام. در نظر دارم بیام کلن و می دونم قطعا مهاجرت مشکلات زیاد خودشو داره از پیدا کردن حونه تا پیدا کردن کار و آداپته شدن با فرهنگ و .. ولی ما هم یکی مثل بقیه و من معتقدم هیچ تلاشی بی نتیجه نمی مونه. شکر خدا مجردم و با مدرک لیسانس برق الکترونیک.
    موضوعی که تقریبا آدمو امیدوار می کنه اینه که اغلب کسایی که با مدرک و حرفه مورد نیاز رفتن به نتیجه رسیدن. در خصوص تلاش از راه دورم باید بگم مشکلات خودشو داره بیشتر وقتا که شرکت ها ریجکت می کنن بخاطر اینه که تو آلمان نیستیم. برای خود من چند بار این موضوع پیش اومده.
    اگه موضوعات دیگه ای که قبل و بعد از مهاجرت مهم هستن رو به اشتراک بزارید که بقیه دوستانی که مثل من تو این مسیر هستن استفاده کنن، ممنون می شم.
    من کاری نکردم و با کمال میل هرچیزی که تجربه کردم در اختیار بقیه میگذارم چون ماها کسی رو جز همدیگه نداریم خصوصاً در کشور غریب. من در کلن فامیل دارم و شاید بتونند کمکت کنند که لااقل بیراهه نری. رسیدی آلمان حتماً به من پیام بده. در مورد پیدا کردن کار از راه دور باید بگم میدونم که خیلی سخته و راه آسونی نیست اما من این کارو کردم و شد. اینکه چقدر متخصص واقعی هستی و چه رزومه ای داری خیلی تاثیر داره اما خوب تریکهایی وجود داره که خوب اکثر ما نمیدونیم. شاید به زودی یک برنامه ای بذارم که در مورد راهی که رفتم تا به اینجا با هم گپ بزنیم و یه قهوه یا چای دور هم بخوریم اما اینقدری بگم که از نحوه جستجوی کار تا لحظه ای که باید در مورد میزان حقوقت با کارفرما صحبت آخر رو بکنی بسیار بسیار نکات مهم داره که متاسفانه ما در ایران به اونها عمل نمیکنیم چون لازم نداشتیم هیچوقت. شخصاً بخاطر سابقه کارم و اینکه گاهی مصاحبه های شغلی برای سازمانها انجام میدادم (به عنوان کارشناس فنی) با بعضی چیزها آشنا بودم و کمکم کرد اما چیزی نبود که مادرزاد بدونم و کاملاً قابل انتقال و یادگیری هست پس نگرانی نداره. اینکه شرکتها ریجکت میکنند چیز عجیبی نیست و تلختر اینه که این میزان ریجکت شدن در خود آلمان هم بسیار عادیه. شما وقتی دارید به آلمان میاید که متاسفانه میزان بیکاران محلی در بیشترین مقدار از سال 2009 قرار گرفته. لوفتهانزا 29000 نفر تعدیل کرده و خوب معلومه که این افراد خیلی ارجحتر از من و شما هستند. نانوایی های زنجیره ای اغلب اعلام ورشکستگی کردند و خشکشوییها تقریباً نیمه تعطیل شدند. اما این مختص آلمان نیست همه دنیا درگیر این پندمی شده. من از توان مالی شما وضعیت زندگی یا هر چیز دیگه شما خبری ندارم اما میدونم دویست میلیون تومان کمی بالا کمی پایین کم پولی نیست که قمار کنید. تجسم کن در آلمان نشستی و باید دنبال کار بگردی. هیچ شرکتی حضوری شمارو نمیپذیره و حتی در شرکت ما اگر از یک دپارتمان به دپارتمان دیگه بخوایم بریم باز هم با اسکایپ مصاحبه میشم. پس تا اینجا فرقی نداره تهرانی یا آلمان. باید کار پیدا کنی پس رزومه میخوای، اینجا رزومه شرایط داره، نامه کاور اون رزومه شرایط داره، ده ها موضوع هست که باید در این اسناد بهش توجه کنی. شاید بی رحمانه باشه ولی میبینم رزومه های خوبی که برای ایران خیلی وزین و جذابند ولی اینجا تا نصف صفحه اولش هم خوانده نمیشه. نمیخوام وارد جزییات بشم چون موضوع این تالار نیست اما میخوام بگم هیچ فرقی بین اونجا و اینجا در کاریابی نیست و فقط دارید به خودتون استرس دوچندان میدید و پول خرج میکنید. شما حداقل دوساعت در روزتون رو بخاطر چیزهایی که الان خانواده براتون هندل میکنند از دست میدین. خرید منزل شستشو و پخت و پز... قدر این زمان رو بدونید. روزهای اول اونقدر گیج میزنید که به خودتون میاین میبینید سه هفته از شش ماهتون رفته و هنوز هیچ کاری نکردید. من آدمی هستم که نیمه خالی لیوان برام خیلی مهمه، چون خوشبینی برای هر کاری جواب نمیده. به هیچ وکیل و مشاوری پول ندید چون با همه احترامی که قائلم براشون اما حتی مرکل نمیتونه شمارو کمک کنه. همه چیز طبق قانون هست و بستگی مستقیم به خودتون داره. هرچی لازم باشه از قوانین بدونید در سایتها هست. کافیه یکبار از سیر تا پیاز سایت دولتی رو بخونید ، قوانینی که در سایت ها بهش اشاره میشه رو فقط از روش رد نشید و برید اصل قانون رو پیدا کنید به انگلیسی برگردونید و بخونید ببینید چه تبصره هایی داره ..... بعد تصمیم بگیرید. با این سایت شروع کنید و هر چی در مورد اقامت بلند مدت هست بخونید. من سه ماه تمام قانون خوندم، از سفارت شکایت کردم، کارفرمام وکیل گرفت و وکیل کارفرما باورش نمیشد وقتی تبصره هارو براش توضیح میدادم. این هنر من نیست این زیبایی شفافیت قانون برای همه در آلمان هست ! پس شما هم میتونید بخونید و آگاهانه حرکت کنید. آخر کلام اینکه اگر به خودتون اعتماد کامل دارید بجای ویزای جستجوی کار جوری عمل کنید که با قرارداد کاری به آلمان بیاین. میتونید ، وقتی من تونستم وقتی خیلیهای دیگه توی این سایت تونستن پس همه شما میتونید. آرزوی موفقت دارم براتون.

سلام دوستان
    بنده دارای مدرک کارشناسی فنی هواپیما دارم با 10 سال سابقه کار در هوانوردی که تقریبا 4 سالش دقیقا مرتبط با مدرک کارشناسی و همچنین گواهینامه از سازمان هواپیمایی کشوری ایران دارم و در حال حاضر دارم از طریقی در حال گذراندن امحتانات جهت کسب گواهینامه فنی هواپیما از سازمان هوانوردی آلمان (Lba)- سئوالم اینه1- با توجه به مدارک تحصیلی , تجربه کاری و دریافت گواهینامه فنی از سازمان دولتی آلمان (زبان آلمانی هم بلد نیستم ولی انگلیسی در حد قابل قبولی هست) آیا ویزا شش ماه جاب سیکر بهم تعلق میگیره یا امکان رجکت وجود داره 2- بنظرتون پیدا کردن کار - جاب آفر- در این صنعت از ایران از طریق وکیل امکان پذیر هست ( میدونم الان کرونا است و اوضاع هواپیمایی ها خوب نیست آیا شانسی وجود داره )

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Merahimi44986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده دارای مدرک کارشناسی فنی هواپیما دارم با 10 سال سابقه کار در هوانوردی که تقریبا 4 سالش دقیقا مرتبط با مدرک کارشناسی و همچنین گواهینامه از سازمان هواپیمایی کشوری ایران دارم و در حال حاضر دارم از طریقی در حال گذراندن امحتانات جهت کسب گواهینامه فنی هواپیما از سازمان هوانوردی آلمان (Lba)- سئوالم اینه1- با توجه به مدارک تحصیلی , تجربه کاری و دریافت گواهینامه فنی از سازمان دولتی آلمان (زبان آلمانی هم بلد نیستم ولی انگلیسی در حد قابل قبولی هست) آیا ویزا شش ماه جاب سیکر بهم تعلق میگیره یا امکان رجکت وجود داره 2- بنظرتون پیدا کردن کار - جاب آفر- در این صنعت از ایران از طریق وکیل امکان پذیر هست ( میدونم الان کرونا است و اوضاع هواپیمایی ها خوب نیست آیا شانسی وجود داره )
    سلام دوست عزیز
    من در مورد رشته شما اطلاعاتی ندارم اما چند نکته به ذهنم رسید که شاید تکراری باشه:
    1- مدرک لازم برای جستجوی کار باید دانشگاهی باشه اما این فقط برای سفارت مهمه من در قانون چیزی ندیدم اما در سفارت از زبان افسر سفارت شنیدم که به کسی میگفت.
    2- شما هیچوقت هرگز و ابداً نیاز به وکیل نداری. لطفاً واسه پولی که با اینهمه زحمت به دست آوردی ارزش قائل شو و به دست وکیل نده. شما تحصیلکرده ای و انگلیسی بلدی پس هرچی لازمه روی اینترنت هست و کافیه جستجو کنی. اگر متنی آلمانی بود از سایت Deepl.com استفاده کن. جایی نوشتم که من از سیر تا پیاز رسیدنم به آلمان رو خودم بدون هیچ وکیلی انجام دادم و همین سایت و یک سایت دیگر از تجربیات دیگران استفاده کردم و قانون خوندم و مکاتبه کردم و ... حتی شاید خنده دار باشه ولی من نوبت Melde (ثبت نام ورودی به کشور به عنوان اقامت بلندمدت) رو از ایران گرفتم و وقتی رسیدم هامبورگ سه ساعت بعدش در سازمان مربوطه بودم. خوب کسی راهنماییم نکرده بود فقط رفته بودم جستجو کرده بودم و فهمیده بودم هرکاری با دولت باید نوبت بگیری ..... اینارو میگم که بدونی هیچ نیازی به هیچ کس نداری که پول براش پرداخت کنی. ما اینجا دور هم داریم تجربه به اشتراک میذاریم پس بهترین وکلای رایگان همین بچه هایی هستند که اینجا دارن پاسخ سوالات رو میدن.
    3- متاسفانه اوضاع کاری بسیار بده این روزا . شرکت بوئینگ همین چند روز پیش چندصد نفر رو تغییر قرارداد داد یا مرخص کرد. پس بازار پر از همکاران شماست اما نا امید نشو و بجای جستجوی کار در آلمان از طریق اینترنت ببین کاری هست یا نه. برای جستجوی کار از طریق اینترنت فکر میکنم صحبت زیاد شده در این تالارها.

موفق باشی
    سوال داشتی باز هم بپرس شاید دیگران هم تجربیاتی داشتند و کمک کردند.

Junior Member

دوستان تو سایت سفارت اطلاعات تازه ای رو مربوط به قرار جدید برای ویزاها نوشتن.
    من نفهمیدم دقیقا چی شده! یعنی همه وقتای ویزای جستجوی کار کنسل شده ؟؟؟

Moderator

رشته و دانشگاه

بله فقط گروههایی که گفته شده فعلا میتونن برای وقت اقدام کنند که کاملاً منطقیه به نظرم

Junior Member

خب تکلیف کسایی که الان بالای 2 سال منتظر مصاحبه هستن چی میشه! یعنی کنسل، دوباره باید دو سال وایستیم تو صف ؟!!
    من ایمیل زدم به سفارت ولی هنوز جواب نیامده...

Moderator

رشته و دانشگاه

خیلی متاسفم نیمای عزیز، واقعاً شرایطت رو درک میکنم. بهتره تا مشخص شدن شرایط زبانت رو تقویت کنی و دوره ببینی تا جایی که میتونی. اگر هنوز معتقدی جستجوی کار بهترین روش برای اومدن به آلمان هست پس صبر داشته باش و حسابی خودت رو آماده کن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران-نقشه برداری

سلام
    وقتتون بخیر
    عذر میخوام من حدود 15 ماه پیش وقت واسه ویزای جست و جوی کار از سایت سفارت گرفتم تا اینکه حدود دو ماه پیش از طریق یکی از دوستام ی کاری پیدا کردم و شرکت قرارداد فرستاد و امضا کردم. شرکت واسم موافقت اداره مهاجرین و قرارداد رو فرستاد و من تونستم از اون طریق وقت اضطراری بگیرم واسه 4 روز دیگه
    حالا سوالم از بزرگواران اینه ک با توجه به اینکه واسه ویزای جست و جوی کار مدرک زبان نیاز نیست ولی واسه جاب آفر نیاز هست، الان من باید دقیقا چکار کنم؟ چون نه مدرک آیلتس دارم و نه مدرک زبان آلمانی. ولی زبان انگلیسی رو در حد خوب صحبت میکنم و زبان آلمانی هم یک ترم بیشتر نخوندم
    پیشاپیش ممنونم از توجهتون

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام
    اول از همه تبریک میگم که کار گرفتید در آلمان. در مورد مدرک زبان و شرایط سفارت چند حالت وجود دارد. اول از همه اینکه آیا شرایط قرارداد شما به بلوکارت مربوط میشه یا نه ؟ آیا کارفرما در این خصوص اقدامی کرده یا نه؟ مجوز جذب از اداره کار رو برای شما ارسال کردن ؟ شما الان راهی ندارید جز حضور در سفارت پس قراره در آن چند دقیقه که آنجا هستید اثبات کنید مشکل زبان ندارید و کارفرمای شما زبان انگلیسی لازم داشته و شما در مصاحبه ها و مکاتبات با انگلیسی ارتباط برقرار کردید. اگر واقعا مسلط هستید از همان لحظه ای که افسر سفارت (افیسر شما جوانها) در مورد زبان و مدرک زبان سوال میکنه ازش بپرسید اگر "اگر لازم میدونید" میتونم این مصاحبه رو به انگلسی ادامه بدم. اصولاً موضوع اینه که شما باید اثبات کنید به زبانی که لازم دارید در آلمان مسلط باشید . حالا عرف اینه که با مدرک این کار صورت بگیره و بوده مواردی که طرف زبان خوبی داشته و از اون مدرک نخواستن. من دوستی در ایران دارم که هیچ مدرکی نداره ولی سه زبان رو کاملاً در حد زبان مادری مسلط هست. پس نگران نباشید و به هدفتون فکر کنید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sdehghanii نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر
    عذر میخوام من حدود 15 ماه پیش وقت واسه ویزای جست و جوی کار از سایت سفارت گرفتم تا اینکه حدود دو ماه پیش از طریق یکی از دوستام ی کاری پیدا کردم و شرکت قرارداد فرستاد و امضا کردم. شرکت واسم موافقت اداره مهاجرین و قرارداد رو فرستاد و من تونستم از اون طریق وقت اضطراری بگیرم واسه 4 روز دیگه
    حالا سوالم از بزرگواران اینه ک با توجه به اینکه واسه ویزای جست و جوی کار مدرک زبان نیاز نیست ولی واسه جاب آفر نیاز هست، الان من باید دقیقا چکار کنم؟ چون نه مدرک آیلتس دارم و نه مدرک زبان آلمانی. ولی زبان انگلیسی رو در حد خوب صحبت میکنم و زبان آلمانی هم یک ترم بیشتر نخوندم
    پیشاپیش ممنونم از توجهتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)