صفحه 17 از 63 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط siatan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید میخواستم بپرسم کسی اطلاع داره که چه نوع کاری از لحاظ قراردادی باید تو آلمان پیدا کنیم یا چه نوع قراردادی رو قبول میکنن برای تبدیل ویزای جستجوی کار به ویزای کار؟
    خیلی از کارفرماها ابتدا یه قرارداد موقت 3 ماهه میبندند یا مثلا یه دوره کاراموزی میذارن کسی اطلاع داره که آیابا همون قرارداد موقت یا قراردادکارآموزی ویزای جستجوی کار رو به ویزای کار تبدیل میکنن؟
    یا اینکه برای تبدیل ویزای جاب سیکر به ویزای کار حتماذ باید کار مرتبط با رشته تحصیلی باشه؟ ( میدونم که برای گرفتن بلو کارت لازمه که کار مرتبط باشه) بحث من در ارتباط با تبدیل ویزای جاب سیکر به ویزای کار هست. ممنونم
    قرارداد حداقل باید یکساله باشه. اشکالی نداره چند ماهش در قرارداد آزمایشی ذکر بشه. اما تا جایی که می دونم با قرارداد چند ماهه یا کارآموزی تبدیل نمی شه. همینطور بر اساس تجارب دوستان کار باید مرتبط با تحصیل باشه. هم سطح هم باید باشه. یعنی با مهندسی مکانیک مثلا نمی شه کاری رو انجام داد که نیاز به مهندسی نداره هرچند مکانیک باشه.
    حقوق هم که ۵۲ هزار تا هست برای امسال فکر می کنم و البته برای رشته های خاص مورد نیاز ۴۱ هزار تا اینا.
    ممکنه با حقوق کمتر و در شرایط خاص با اجازه از اداره کار بشه ویزای کار گرفت و نه بلوکارت ...

نقل قول نوشته اصلی توسط student1363 نمایش پست ها
    سلام دوستان. اخیرا کسی این نوع ویزا را گرفته؟ من دو روز پیش نقص مدارکم را برای ویزای جستجوی کار تکمیل کردم. میخوام بدونم حدودا چقدر زمان میبره که نتیجه رو بهم اعلام کنند؟
    ممنون
    سایت سفارت رو چک کنید. از زمان رفع نقص فکر می کنم ۸-۱۰ هفته طول می کشه. البته ممکنه زودتر یا دیرتر هم بشه ...

Junior Member

سلام.. آیا از طریق ویزای جستجوی کار شخص میتونه همسرش رو هم عنوان همراه ب کشور مقصد ببره؟
    و اینکه آیا کسی بوده ک با سطح زبان آلمانی متوسط در فرصت 6 ماهه شغل مرتبط پیدا کنه و بتونه بمونه؟
    یا ریسک مهاجرت از این طریق بالاست و امکان بازگشت بعد 6 ماه خ بیشتره؟

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

طبق قانون رسمی ویزای جستجوی کار آلمان فرد نمی تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را از همان ابتدا همراه ببرد، این امکان بعد از 3 تا 6 ماه پس از دریافت شغل مورد نظر امکان پذیر است

برای اطلاعات بیشتر در این باره به لینک زیر که متن قانون ویزای کار است مراجعه فرمائید

https://www.gesetze-im-internet.de/e...thg.html#p0235

مطمئنا کسانی بودن و هستن که از این روش موفق به پیدا کردن کار شدن ولی از جمله پارامترهایی که شانس یافتن کار موردنظر رو بیشتر میکنه فارغ التحصیلی شما از دانشگاه های اروپایی از جمله آلمانه.سوابق کاری تخصصی موردنیاز در آلمان و تسلط هرچه بیشتر به زبان آلمانی و همچنین رزومه قوی این مسیر رو برای شما هموارتر و ساده تر میکنه. هرکدوم از این معیار ها تاثیر خودشو داره و اگه هرکدوم ضعفی داشته باشه شانستون رو کمتر میکنه مگر اینکه با سایر آیتم ها اونو بتونید جبران کنید .

دوستانم من 3 هفته از زمانی که نقص مدارکم رو تکمیل کردم میگذره. به نظرتون برای پیگیری روند صدور ویزای جستجوی کار با سفارت تماس بگیرم یا منتظر تماس خودشون بشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط eli1367 نمایش پست ها
    سلام.. آیا از طریق ویزای جستجوی کار شخص میتونه همسرش رو هم عنوان همراه ب کشور مقصد ببره؟
    و اینکه آیا کسی بوده ک با سطح زبان آلمانی متوسط در فرصت 6 ماهه شغل مرتبط پیدا کنه و بتونه بمونه؟
    جواب دادن یه این سوالات سخته! مثل این می مونه یکی بپرسه فردی با نمرات متوسط می تونه توی کنکور از دانشگاه x قبول شه؟! به خیلی چیزا بستگی داره. برخی پیش شرط ها و احتمالات هست که شاید مشخص تر باشه. مثلا زبان خیلی مهمه. رشته کاری مهمه و برخی رشته ها راحتتر هست مثل نرم افزار. به نظر شخصی من اگر فردی در ایران شرایط کار تخصصی و خوبی نداشته باشه و به راحتی نتونه کار پیدا کنه آلمان هم خیلی بعید هست بتونه.
    می تونید شرایط رو هم قبل از سفر بسنجید. ۱۰۰ تا رزومه بفرستید به شرکت ها آلمانی و ببینید نتیجه چی می شه. اگر حتی یک جواب نگرفتید شانستون خیلی کم یا حتی صفره و یه جای کار می لنگه. اگر متوسط بود مثلا ۱۰ تا جواب و یکی دوتا مصاحبه باز شانستون کمه. اگر تعداد بالایی مصاحبه دعوت شدید و چند مورد رو تا مراحل آخر رسیدید اما مرزی رد شدید شانس خوبی دارید ...

همونطور هم که دوستان گفتن این ویزا حالت پیوست نداره و نمی تونید همسرتون رو هم ببرید ...

Local Moderator

سلام

بیشتر از 3 هفته زمان می بره، منتظر بمانید ...

شاد باشید.

دوستانم من 3 هفته از زمانی که نقص مدارکم رو تکمیل کردم میگذره. به نظرتون برای پیگیری روند صدور ویزای جستجوی کار با سفارت تماس بگیرم یا منتظر تماس خودشون بشم؟

Local Moderator

سلام

هم زمان انتظار دریافت وقت سفارت، هم زمان معطلی صدور ویزا و هم هزینه های مترتب بر این دوره حضور در آلمان بالاست و به طور کلی پیشنهاد نمی شه وقت و هزینه رو این جوری صرف کنید.

بهتره از همین ایران پیگیر ارتباط با شرکت ها و افراد باشید. به طور کلی عرض کنیم که حضور در کشور آلمان و پیگیر از آن جا، در شرایطی که کسی واجد شرایط نباشه، کمکی به پیدا کردن شغل نمی کنه.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط eli1367 نمایش پست ها

سلام 4هفته شد و هنوز خبری نیست
    کسی از بچه های اینجا اخیرا این ویزا رو گرفته بدونم چقدر طول کشیده؟ چون من برای سال جدید یکسری کار باید بکنم که واقعا نیاز دارم بدونم قبل از پایان سال این ویزا رو به من میدند یا نه.

ممنون میشم کسی ویزا رو گرفته بهم اطلاع بده

سلام 4هفته شد و هنوز خبری نیست
    کسی از بچه های اینجا اخیرا این ویزا رو گرفته بدونم چقدر طول کشیده؟ چون من برای سال جدید یکسری کار باید بکنم که واقعا نیاز دارم بدونم قبل از پایان سال این ویزا رو به من میدند یا نه.

ممنون میشم کسی ویزا رو گرفته بهم اطلاع بده
    اطلاع داده می شه اما ظاهرا یا دقت لازمه رو ندارید یا انتظار دارید زمان کوتاه تر بشه با چند بار پرسیدن!

۴-۵ پیغام بالاتر پرسیدید و من گفتم بین ۸-۱۰ هفته طول می کشه. سایت سفارت رو هم بررسی کنید اعداد مشابهی می بینید. به طور میانگین تقریبا ۲ ماه طول می کشه. البته این میانگینه. سریعتر بوده و البته خیلی بیشتر از این زمان هم اتفاق افتاده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)