صفحه 18 از 63 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

من یه سوال دارم که دقیقا هم نمیدونم این سوال رو کجا بپرسم
    الان مایی که ویزای شش ماهه جستجوی کار گرفتیم ولی دیگه هیچجا بهمون یورو نمیفروشن و قرار شده به مسافر های کشورهای غیر هم مرز ۱۰۰۰ یورو بدن نفری باید چیکار کنیم و از کجا یورو تهیه کنیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی نقشه برداری - دانشگاه صنعتی سیرجان

نقل قول نوشته اصلی توسط bitterhani نمایش پست ها
    من یه سوال دارم که دقیقا هم نمیدونم این سوال رو کجا بپرسم
    الان مایی که ویزای شش ماهه جستجوی کار گرفتیم ولی دیگه هیچجا بهمون یورو نمیفروشن و قرار شده به مسافر های کشورهای غیر هم مرز ۱۰۰۰ یورو بدن نفری باید چیکار کنیم و از کجا یورو تهیه کنیم؟
    سلام. من هفته پیش رفتم بانک مرکزی گفتن برید به بانک ملی مرکزی بگید بهتون میگن. اونجا که رفتم گفتن وقتی ویزا و بلیط داشتی بیا بهت 500 یورو با نرخ 6000 تومن میدیم. گفتم برای کشور های غیر همسایه چی؟ گفت فرقی نداره الان تو این بازه زمانی همینقدر هست. البته من برای ویزای دانشجویی نپرسیدم چون خودم دانشجو نیستم.

Junior Member

ویزای من هم دانشجویی نیست و جستجوی کاری هست. ما پرسیدیم گفتن ویزا رو نشون میدی هزار یورو میدن اما میگم همونطور که برای گرفتن این ویزا باید ثابت میکردیم اندازه ۶ هزار یورو پول داریم الان موقع رفتن هم باید همینقد پول ببریم با خودمون و وقتی هزارتا میدن باید چیکار کنیم؟

Junior Member

سلام
    دوستانی که رفتن الان jobseeker گرفتن یا اطلاعاتی دارن یه سوال اینکه:
    وقتی رفتید اونجا باید به اداره ای مراجعه کنید و اجازه کار بگیرید؟؟!!جالب اینکه یکی از دوستان اونجا بود میگفت برای اون مجوز کار تاییدیه zab هم خواستن.دوستانی که رفتن آیا این مجوز رو گرفتن اول؟

سلام

با این ویزا اجازه کار ندارید و تنها اجازه جستجوی کار دارید. بعد از پیدا کردن کار باید ویزاتون رو تغییر بدید. در واقع با قراردادتون درخواست جدید برای دریافت ویزا بدید.
    کارفرماهای آلمان برای ثبت قرارداد ازتون تائیدیه ZAB را میخواند. این تائیدیه درواقع همان لیسانس شماست از دید آلمان. یعنی ترجمه مدرک لیسانس شما برای اونها حکم مدرک لیسانس نداره و اعتباری به تنهایی نداره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط student1363 نمایش پست ها
    سلام

با این ویزا اجازه کار ندارید و تنها اجازه جستجوی کار دارید. بعد از پیدا کردن کار باید ویزاتون رو تغییر بدید. در واقع با قراردادتون درخواست جدید برای دریافت ویزا بدید.
    کارفرماهای آلمان برای ثبت قرارداد ازتون تائیدیه ZAB را میخواند. این تائیدیه درواقع همان لیسانس شماست از دید آلمان. یعنی ترجمه مدرک لیسانس شما برای اونها حکم مدرک لیسانس نداره و اعتباری به تنهایی نداره
    ممنون از پاسختون.
    بله واقف هستم به اینکه با این ویزا اجازه کار نداریم منظورم این بود که یه مجوزی هست گویا که شرکت ها اون مجوز رو میخوان که باهاتون قرار داد ببندد و ادامه کار ها...

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کامپپیوتر نرم افزار

سلام بر همگی

نمیخواستم بنویسم و قبل از اون سعی کردم با گشتن توی انجمن جواب سوالاتم را پیدا کنم ولی در یه سری موارد که پاسخ سوالاتم را پیدا کردم ولی بعضا جواب های مختلفی شنیدم و در کنار شنیده هایی که خارج از این محیط داشتم بیشتر اشفته شدم ممنون میشم که راهنمایی بفرماید
    قبلش من یه توضیح بدم که رشته تحصیلی ام مهندسی کامپیوتر-نرم افزار هستش و 7 سال هم سابقه کار همراه با بیمه و مرتبط با رشته تحصیلی در ایران دارم.
    سوال اولم اینه که بعضا میخونم و میشنوم که باید تاییده zab دریافت کنیم یه سری هم میگن الزامیه یه سری میگن نباید ریسک کرد و یه سری هم میگن به صرف این که در آنابین +H هست کافیه . ممنون میشم دوستانی که در این خصوص اطلاعات و تجربه دارن کمک کنن.
    سوال دیگه این که شنیده ام که برای یه سری از رشته ها که مورد نیاز هست و نرم افزار هم جز اون رشته هاست ظاهرا این زمان انتظار برای دریافت ویزا خیلی کمتر هستش نمیدونم تا چه حد صحت داره به خاطر اینکه واقعا خوب تاثثیرگذار هستش زمان خصوصا برای منی که دارم زبان آلمانی هم میخونم و کارهای دیگه را پیش میبرم یعنی اون 6 ماه بشه 9 ماه یا 4 ماه کلی از این فرمول ها بهم میریزه گرچه نمیشه زمان دقیقی را گفت ولی کلا این موضوع صحت داره در حالت کلی؟
    سوال سوم اینکه برای پیدا کردن کار با یه سری مشورت کردم و گفتن حتی اگه مدرک فوق لیسانس هم ارائه ندی یه جورایی برات بهتر هستش چون اونجا میتونی کارهای بیشتری پیدا کنی چون اگه با فوق بری ممکنه با شرایطی مواجه بشی که کار و همه چی اوکی هست ولی خوب برای مقطع فوق نیست. نظر شما دوستان چیه؟
    سوال چهارم این که تو این مدت 6 ماه که در آلمان به دنبال کار هستیم و قطعا اجازه کار نداریم و صرفا مجاز به پیدا کردن کار تو این مدت هستیم آیا میشه این مدت کارآموزی یا دوره ازمایشی گذروند؟یکی از دوستان در این مورد سوال پرسیده بود ولی خوب من منظور دیگری دارم . ببینید شما برای یه کار اقدام میکنین و یه سری از کارفرما ها باید شما را محک بزنن و از شما میخوان که آزمایشی یه مدتی اونجا باشید تا ببیند که چطور کار میکنین و بعدا باهاتون قرارداد ببیند . ایا همچین چیزی امکان داره؟
    سوال چهارم و اخر این که کجا میتونم در مورد انگیزنه نامه کاری راهنمایی بگیرم و یا نمونه هایی از اونارو ببینم؟ اکثرا انگیزه نامه ها برای ادامه تحصیل هست که اصلا متفاوته. در این خصوص هم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

بازم عذر میخوام که طولانی شد.
    منتظر پاسخ و راهنمایی و کمک همه شما دوستانی هستم که بدون چشم داشت به دیگران کمک میکنین

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط s_am_ros نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که رفتن الان jobseeker گرفتن یا اطلاعاتی دارن یه سوال اینکه:
    وقتی رفتید اونجا باید به اداره ای مراجعه کنید و اجازه کار بگیرید؟؟!!جالب اینکه یکی از دوستان اونجا بود میگفت برای اون مجوز کار تاییدیه zab هم خواستن.دوستانی که رفتن آیا این مجوز رو گرفتن اول؟
    در برخی موارد بعد ها خواسته شده. یا سفارت خواسته. حتی وقتی h+ بوده. شانسی هست ظاهرا و هر دو حالت پیش اومده. هم افرادی که کسی ازشون نخواسته و هم مواردی که ازشون خواستن. اگر زمان دارید بگیرید.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad85 نمایش پست ها
    سلام بر همگی

نمیخواستم بنویسم و قبل از اون سعی کردم با گشتن توی انجمن جواب سوالاتم را پیدا کنم ولی در یه سری موارد که پاسخ سوالاتم را پیدا کردم ولی بعضا جواب های مختلفی شنیدم و در کنار شنیده هایی که خارج از این محیط داشتم بیشتر اشفته شدم ممنون میشم که راهنمایی بفرماید
    قبلش من یه توضیح بدم که رشته تحصیلی ام مهندسی کامپیوتر-نرم افزار هستش و 7 سال هم سابقه کار همراه با بیمه و مرتبط با رشته تحصیلی در ایران دارم.
    سوال اولم اینه که بعضا میخونم و میشنوم که باید تاییده zab دریافت کنیم یه سری هم میگن الزامیه یه سری میگن نباید ریسک کرد و یه سری هم میگن به صرف این که در آنابین +H هست کافیه . ممنون میشم دوستانی که در این خصوص اطلاعات و تجربه دارن کمک کنن.
    سوال دیگه این که شنیده ام که برای یه سری از رشته ها که مورد نیاز هست و نرم افزار هم جز اون رشته هاست ظاهرا این زمان انتظار برای دریافت ویزا خیلی کمتر هستش نمیدونم تا چه حد صحت داره به خاطر اینکه واقعا خوب تاثثیرگذار هستش زمان خصوصا برای منی که دارم زبان آلمانی هم میخونم و کارهای دیگه را پیش میبرم یعنی اون 6 ماه بشه 9 ماه یا 4 ماه کلی از این فرمول ها بهم میریزه گرچه نمیشه زمان دقیقی را گفت ولی کلا این موضوع صحت داره در حالت کلی؟
    سوال سوم اینکه برای پیدا کردن کار با یه سری مشورت کردم و گفتن حتی اگه مدرک فوق لیسانس هم ارائه ندی یه جورایی برات بهتر هستش چون اونجا میتونی کارهای بیشتری پیدا کنی چون اگه با فوق بری ممکنه با شرایطی مواجه بشی که کار و همه چی اوکی هست ولی خوب برای مقطع فوق نیست. نظر شما دوستان چیه؟
    سوال چهارم این که تو این مدت 6 ماه که در آلمان به دنبال کار هستیم و قطعا اجازه کار نداریم و صرفا مجاز به پیدا کردن کار تو این مدت هستیم آیا میشه این مدت کارآموزی یا دوره ازمایشی گذروند؟یکی از دوستان در این مورد سوال پرسیده بود ولی خوب من منظور دیگری دارم . ببینید شما برای یه کار اقدام میکنین و یه سری از کارفرما ها باید شما را محک بزنن و از شما میخوان که آزمایشی یه مدتی اونجا باشید تا ببیند که چطور کار میکنین و بعدا باهاتون قرارداد ببیند . ایا همچین چیزی امکان داره؟
    سوال چهارم و اخر این که کجا میتونم در مورد انگیزنه نامه کاری راهنمایی بگیرم و یا نمونه هایی از اونارو ببینم؟ اکثرا انگیزه نامه ها برای ادامه تحصیل هست که اصلا متفاوته. در این خصوص هم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

بازم عذر میخوام که طولانی شد.
    منتظر پاسخ و راهنمایی و کمک همه شما دوستانی هستم که بدون چشم داشت به دیگران کمک میکنین
    ۱. خودتون گفتید دیگه. شانسی هست تا حد زیادی
    ۲. صحت نداره. پروسه انتظار و ویزا ربط خاصی به رشته نداره
    ۳. نظری ندارم. برای رشته هایی مثل نرم افزار و عموم شرکت ها مخصوصا خصوصی ها و مخصوصا استارتاپ ها اصولا مدرک تحصیلی اصلا مهم نیست. (تجربه و برداشت کاملا شخصی)
    ۴. اگر پولی دریافت نمی کنید و صرفا یک دوره عادی و آموزشی هست احتمالا مشکلی نداره.
    ۵. نمی دونم! اینترنت احتمالا ...

سلام دوستان. یک سوال داشتم. من ویزای جستجوی کار گرفتم منتها بجای شش ماهه ویزام 3 ماهه هست. همونجا هم اعتراض کردم و پاسپورتم را برد داخل و پرسید و بعد گفتند که همونجا در آلمان تمدید کن.
    حالا سوالم اینه که من در آلمان چندوقت قبل از پایان ویزا اقدام به تمدید کنم و آیا مدرک خاصی میخواد که از اینجا با خودم ببرم؟
    و اینکه آیا کسی تجربه مشابهی داشته؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)