صفحه 2 از 63 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط derakoola02 نمایش پست ها
    کسی میدونه برای ویزای جستجوی کار ۶ ماهه باید کدوم رو انتخاب کنم؟!

Appointment-System of the German Foreign Office — Teheran

Return

Please choose a category

Registration to apply for a Schengen-visa (short-term stays)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a student or scientists visa (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for reasons other than family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    Continue
    آخرین گزینه. متن مشخصه. یکیش شینگنه. یکی دانشجویی و اونیکی خانواده. گزینه آخر هم بقیه موارد هست. داخلش برید توضیح داده.

این موارد رو برای چک مجدد می پرسید یا واقعا به نظرتون شفاف و گویا نیست؟ برخی سوالات دیگه خیلی راحت و مشخصه. داخل این گزینه ها هم بزنید و متن فارسی رو بخونید به طور کامل و شفاف باز توضیح داده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsaniyan نمایش پست ها
    سلام، کسی از دوستان می دونه مصاحبه ویزای جستجوی کار به چه زبانی هست؟
    عموما فارسی. یه چند تا سوال هم به زبان انگلیسی یا آلمانی.
    اخیرا سفارت داره تماس تلفنی می گیره برای افرادی که ویزای جاب سرچ اقدام کردن و ازشون سوالات مختلف و زیادتری رو با زبان انگلیسی و آلمانی می پرسه (چند نفری من شنیدم شاید از همه نباشه). احتمالا درخواست زیاد شده و افراد زیادی میان و موفق به پیدا کردن کار نمی شن و برمی گردن و سفارت احتمالا می خواد سخت گیری و دقت بیشتری کنه.

اگر سطح زبان فردی برای مصاحبه فوق العاده ساده سفارت خوب نیست یا می ترسه خیلی بعیده بتونه بعدا کار پیدا کنه. مصاحبه های کاری خیلی خیلی چالشی تر و سخت تر از مصاحبه دو سه جمله ای سفارت هست. پس یا زبان فردی خوبه پس نباید نگران مصاحبه سفارت باشه یا خوب نیست پس باید یه بررسی دوباره بکنه در مورد تصمیمی که گرفته و رو زبانش بیشتر کار کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    آخرین گزینه. متن مشخصه. یکیش شینگنه. یکی دانشجویی و اونیکی خانواده. گزینه آخر هم بقیه موارد هست. داخلش برید توضیح داده.

این موارد رو برای چک مجدد می پرسید یا واقعا به نظرتون شفاف و گویا نیست؟ برخی سوالات دیگه خیلی راحت و مشخصه. داخل این گزینه ها هم بزنید و متن فارسی رو بخونید به طور کامل و شفاف باز توضیح داده.

بله دوست عزیز برای چک کردن پرسیدم! گفتم ضرر نداره باز بپرسم!

اگه اشتباه میزدم باید چند ماه صبر میکردم میفهمیدم اشتباه کردم، بعد دوباره اقدام میکردم و باز چند ماه دیگه...

بعد اینکه تو همون سایت پارسی نوشته ۲ تا ایمیل دریافت خواهید کرد! ابتدایی رو باید تایید کنی تا دومی بهت بگیم چه روزی بیای!
    تو ایمیل اول هیچ لینک تاییدی من نگرفتم! فقط لینک کنسل شدن داشت...

شاید همه چیز واضح باشه ولی پرسیدن و دبل چک کردن بنظرم ضرر نداره.
    بازم سپاس از شما بابت پاسختون.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط derakoola02 نمایش پست ها
    بله دوست عزیز برای چک کردن پرسیدم! گفتم ضرر نداره باز بپرسم!

اگه اشتباه میزدم باید چند ماه صبر میکردم میفهمیدم اشتباه کردم، بعد دوباره اقدام میکردم و باز چند ماه دیگه...

بعد اینکه تو همون سایت پارسی نوشته ۲ تا ایمیل دریافت خواهید کرد! ابتدایی رو باید تایید کنی تا دومی بهت بگیم چه روزی بیای!
    تو ایمیل اول هیچ لینک تاییدی من نگرفتم! فقط لینک کنسل شدن داشت...

شاید همه چیز واضح باشه ولی پرسیدن و دبل چک کردن بنظرم ضرر نداره.
    بازم سپاس از شما بابت پاسختون.
    تو ایمیل اول قرار نیست لینکی باشه که شما تاییدش کنید فقط لینک کنسلی هست که اگه وقتتون رو نخواستید از اون طریق کنسلش کنید درغیر اینصورت لازم نیست کاری بکنید تنها کاری که باید بکنید اینه که 1.5 تا 2 ماه صبر کنید تا ایمیل دوم بیاد و زمان مصاحبتون مشخص بشه. ایمیل دوم که زمان مصاحبتون رو مشخص کرده رو باید تایید کنید.

Junior Member

سلام دوستان. واسه پر کردن فرم سفارت جهت ویزای جاب سیکر چن مورد مشکل دارم. کسایی که پر کردن و مطمئنن خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنن
    1. توی مورد شماره 4 مشخصات پدر و مادر میخواد که آخرش نوشته place of residence منظورش فقط شهره یا آدرس دقیق؟ و اینکه من بابام پاسپورت نداره و معادل انگلیسی اسمشو نمیدونم. غلط بنویسم مشکلی پیش نمیاد؟
    2. مورد 9 باید گزینه other بزنم بعد بنویسم job seeker درسته؟ و اون پایینش باید گزینه I intend to stay no longer than 12 month رو تیک بزنم؟
    3. مورد 10 چی بنویسم؟ من که پیشنهاد شغلی ندارم هنوز. میتونم همون آدرس هتلی که رزرو کردم توی مورد 6 اینجاهم بنویسم؟
    4. مورد 13 نوشتم my personal bank account خوبه یا خیر؟
    5. عکس باید 3.5 در 4.5 باشه؟ و اینکه نوشته با چسب نچسبونید رو فرم یعنی منگنش کنم یا اصلا جدای از فرم تحویل بدم؟
    با عرض معذرت که اینقد زیاده

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHSEN_330 نمایش پست ها
    سلام دوستان. واسه پر کردن فرم سفارت جهت ویزای جاب سیکر چن مورد مشکل دارم. کسایی که پر کردن و مطمئنن خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنن
    1. توی مورد شماره 4 مشخصات پدر و مادر میخواد که آخرش نوشته place of residence منظورش فقط شهره یا آدرس دقیق؟ و اینکه من بابام پاسپورت نداره و معادل انگلیسی اسمشو نمیدونم. غلط بنویسم مشکلی پیش نمیاد؟
    2. مورد 9 باید گزینه other بزنم بعد بنویسم job seeker درسته؟ و اون پایینش باید گزینه I intend to stay no longer than 12 month رو تیک بزنم؟
    3. مورد 10 چی بنویسم؟ من که پیشنهاد شغلی ندارم هنوز. میتونم همون آدرس هتلی که رزرو کردم توی مورد 6 اینجاهم بنویسم؟
    4. مورد 13 نوشتم my personal bank account خوبه یا خیر؟
    5. عکس باید 3.5 در 4.5 باشه؟ و اینکه نوشته با چسب نچسبونید رو فرم یعنی منگنش کنم یا اصلا جدای از فرم تحویل بدم؟
    با عرض معذرت که اینقد زیاده
    1- فقط شهر محل اقامتشون. سعی کنید درست بنویسید کاری نداره. چون پاسپورت نداره مهم نیست و لی سعی کنید درست باشه.
    2- بله درسته. بله گزینه تیک رو بزنید.
    3- نه باید ادرس کارفرما یا دوست یا اشنا رو بنویسید.
    4-درسته بعضی ها هم مینویسند self fund البته همین که خودتون گفتید بهتره. همونو بنویسید.
    5-عکس پرسنلی (اداری) نچسبونید همونجا خودشون منگنه میکنند میتونید با کلیپس وصلش کنید.

Junior Member

سلام دوستان. وقتی میرم مصاحبه کلیه مدارک کاری و تحصیلیمو که ترجمه کردم ازم میگیرن؟ یعنی من باید واسه کار پیدا کردن توی آلمان، کلیه مدارکمو شامل دیپلم، لیسانس، سوابق کاری و بیمه و ... رو دوسری ترجمه کنم و تاییده وزارت خارجه و بعدشم تایید آخرین مدرک تحصیلی از سفارت بگیرم؟ اینکه خیلی هزینش زیاد میشه که

سلام دوستان. وقتی میرم مصاحبه کلیه مدارک کاری و تحصیلیمو که ترجمه کردم ازم میگیرن؟ یعنی من باید واسه کار پیدا کردن توی آلمان، کلیه مدارکمو شامل دیپلم، لیسانس، سوابق کاری و بیمه و ... رو دوسری ترجمه کنم و تاییده وزارت خارجه و بعدشم تایید آخرین مدرک تحصیلی از سفارت بگیرم؟ اینکه خیلی هزینش زیاد میشه که
    مدرک تحصیلی اخرین مدرک نیازه فکر می کنم. برای zab ریز نمرات هم نیاز هست و فکر می کنم دیپلم و پیش دانشگاهی رو فارسی هم قبول می کنن. بقیه موارد هر چیزی که انگلیسی یا آلمانی نیست و قصد ارائه به سفارت در روز مصاحبه دارید رو باید ترجمه و تائید کنید. اگر مدرکی ذکر شده که تائید سفارت هم باید بشه باید انجام بدید. حدس من این هست که بسته به مدارک یکی دو میلیون تومن هزینه اینا می شه.

برای ویزای جستجوی کار حداقل ۲۵ میلیون تومن هم باید نقد داشته باشید و تمکن مالی ارائه بدید. حدس من این هست که با توجه به هزینه های هواپیما و اسکان موقت بخش زیادی از این مبلغ هم هزینه می شه.

Senior Member

تاییدیه وزارت خارجه و سفارت فقط برای اخرین مدرک تحصیلیتون جهت ارائه به سفارت مورد نیاز هست. بقیه مدارک فقط در حد ترجمه با مهر مترجم باشه کافیه. برای کار پیدا کردن هم در المان نیازی به تایید وزارت خارجه و سفارت نیست. همین که یک ترجمه رسمی با مهر مترجم باشه که به زبان المانی باشه که المانیا بتونن بخوننش کافیه. نیازی نیست زیاد رسمی باشه. نهایتش مدرک تحصیلیتون رو برای کار پیدا کردن در المان ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه کنید که اون هم به نظر من نیازی نیست. در ضمن شما شروع کار جستجوی کارتون در المان بیشتر اینترنتی هست که اگه از مدارک ترجمه شده رسمیتون تو فلش فایل پی دی اف داشته باشید با همون میتونید اپلای کنید. تو مرحله مصاحبه شاید ازتون مدارک بخوان.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    مدرک تحصیلی اخرین مدرک نیازه فکر می کنم. برای zab ریز نمرات هم نیاز هست و فکر می کنم دیپلم و پیش دانشگاهی رو فارسی هم قبول می کنن. بقیه موارد هر چیزی که انگلیسی یا آلمانی نیست و قصد ارائه به سفارت در روز مصاحبه دارید رو باید ترجمه و تائید کنید. اگر مدرکی ذکر شده که تائید سفارت هم باید بشه باید انجام بدید. حدس من این هست که بسته به مدارک یکی دو میلیون تومن هزینه اینا می شه.

برای ویزای جستجوی کار حداقل ۲۵ میلیون تومن هم باید نقد داشته باشید و تمکن مالی ارائه بدید. حدس من این هست که با توجه به هزینه های هواپیما و اسکان موقت بخش زیادی از این مبلغ هم هزینه می شه.
    برای تاییدیه ZAB باید دیپلم و پیش دانشگاهی هم ترجمه المانی یا انگلیسی بشوند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)