صفحه 56 از 63 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

سلام
    اصلاً چنین ریسکی نکنید. برای رشته ای مثل حسابداری شما باید با سیستم اکانتینگ آلمان آشنا باشید. یعنی وقتی در آلمان بودید برید دوره بگذرونید. پس نیاز به زبان آلمانی سطح بالا حداقل B2 دارید. ویزای جستجوی کار یعنی 6 ماه که هر روزش برای شما صد یورو هزینه داره تقریباً (مکان و خورد و خوراک و رفت و آمد) پس با زندگی خودتون قمار با برگ بازنده نکنید.

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام
    متاسفانه باید بگم وضعیت کاری در آلمان داره روز به روز بدتر میشه بخاطر کرونا و تاثیر اون بر اقتصاد شرکتها. تقریباً میتونم بگم تمامی مشاغل بجز آنها که به IT مرتبطند هیچ شانسی ندارند. از ابتدای ماه گذشته فقط در هامبورگ هشتاد هزار نفر بیکار جدید برای کاریابی ثبت نام کردند و رشد بیکاری نسبت به قیل سی درصد افزایش داشته. حالا در نظر بگیرید 99 درصد این افراد آلمانی هستند و تحصیلات داخلی دارند حالا چه آکادمیک چه فنی و حرفه ای اما بخاطر مشکلات کارفرما از کار بیکار شدند. متاسفم که باید بگم وضعیت کار در سراسر جهان همینه خصوصا کشورهای ضعیفتر. خیلی از کارمندان به حالت کارکوتاه Kurzarbeit رفتن یعنی 60% حقوق رو از کارفرما دریافت میکنند. بدلیل فضای رقابتی بوجود آمده و نیروکار آزاد فراوان، قدرت چانه زنی در عقد قرارداد توسط کارمندان کاهش یافته. دوست من اخیراً مجبور شد قرارداد جدیدش رو بدون افزایش حقوق امضاء کنه. خلاصه اینکه وضعیت خوبی نیست. اما اگر دنبال آینده هستین و .... فقط رشته های IT و مرتبط با برنامه نویسی ارزش کار کردن دارند . هر شغلی که امکان فعالیت پروژه ای و از راه دور داشته باشه بیشتر موفق خواهد بود. کرونا وضعیت اقتصادی جهان رو برای سالهای سال تغییر خواهد داد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligh20 نمایش پست ها
    سلام ، یه سوالی داشتم خدمت دوستانی که تو آلمان هستن (کاری/تحصیلی) ...
    1-میخواستم بدونم وضغیت کار رو در اونجا برای چند سال آینده چطور است ؟ مثلا برای 5 سال دیگه،امکان اشباع شدن مشاغل وجود داره (مثلا برای یک مهندس الکترونیک/برق ) ؟
    2-و دوستانی که در این رشته ها (الکترونیک / برق ) هستن ، به نظرشون رویکرد آینده در کدوم زمینه و تخصص است ؟ چه نخصص هایی به دردمون میخوره که بلد باشیم؟
    ممنون.

Moderator

رشته و دانشگاه

شما مطمئنید ؟ ویزاهای بلند مدت معمولا چندین هفته زمان میبره تا پاسخ بدهند و در این مدت شما ممکنه بخواهید سفر کنید ، چرا باید پاسپورت رو نگه دارند ؟ برای من و دوستانم در روز پاسخ آخر پرسیده شد کی میخواهید از کشور خارج بشید و بر اون اساس ویزا دادند.

Junior Member

دوستان من از چند سایت خوندم که قانون جدید ویزای جستجوی کار به مرحله اجرا در اومده تا چه حد این مساله درسته؟
    دوستان شاید من بالای ده تا مدرک فنی حرفه ای در حوزه IT دارم ولی دیپلم کامپیوتر هستم و مدرک زبانم ندارم. سابقه کاری هم در حوزه آی تی دارم پرداخت مالیات هم دارم. با این وضع ممکنه تا ده ماه بعد وقت سفارت به من برسه آیا نسخه ای دارید برای این ده ماه برای من بپیچید؟!

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SdKi نمایش پست ها
    دوستان من از چند سایت خوندم که قانون جدید ویزای جستجوی کار به مرحله اجرا در اومده تا چه حد این مساله درسته؟
    دوستان شاید من بالای ده تا مدرک فنی حرفه ای در حوزه IT دارم ولی دیپلم کامپیوتر هستم و مدرک زبانم ندارم. سابقه کاری هم در حوزه آی تی دارم پرداخت مالیات هم دارم. با این وضع ممکنه تا ده ماه بعد وقت سفارت به من برسه آیا نسخه ای دارید برای این ده ماه برای من بپیچید؟!
    دوست عزیزم مهمترین سوال در مورد ویزای جستجوی کار که باید به آن پاسخ بدهید قبل از هر حرکتی این است که آیا میتوانید 6 ماه از جیب خرج کنید در آلمان ؟ روزی 100 یورو در نظر بگیرید یعنی چیزی حدود روزی دو میلیون تومان که در شش ماه میشود حدود 360 میلیون تومان. بر فرض که چنین خرجی را میخواهید انجام دهید موضوع بعدی شما زبان است. شما تحصیلات عالیه ندارید که هیچ ایرادی ندارد اما این باعث میشود شما از لیست متخصصین که میتوانند با زبان انگلیسی جذب بشوند خارج شوید. آیا زبان انگلیسی شما در حدی است که عالی بنویسید و حرف بزنید؟ کار در آلمان یعنی گزارش دادن و مکاتبه، آیا در این سطح هستید ؟ شاید به نظر شما کمی تلخ یا بدبینانه پاسخ میدهم اما باور کنید شرایط میتواند بسیار تلخ شود و چندین نفر دیده ام که مجبور به برگشت شده اند و یا تن به مشاغلی دهند که دوست نداشتند. قبلاً هم در این تالار اشاره شده اما مجددا مینویسم، در حوزه فناوری تنها شاخه ای که به قطع میشود کار پیدا کرد برنامه نویسی هست اما نه اینکه ادعا کنید باید رزومه کاری خوب بیارید و نمونه کارهای شما قابل استناد باشند. زبان سطح بالا و بروز بخصوص در حوزه وب بلد باشد و خوب البته که انگلیسی خوبی داشته باشید. در این صورت شما مسیر بلوکارت را بررسی کنید موفق تر خواهید بود. بجای جستجوی کار سایتهای کاریابی آلمان مثل Stepstone و Glassdoor را بررسی کنید و فکر کنید در برلین نشسته اید و دارید دنبال کار میگردید. فرقی نمیکند اینجا باشید یا خیر، در هر صورت مصاحبه شما با اسکایپ خواهد بود. پس اگر یک کاری پیدا کردید و در مرحله بعد بخاطر ویزا کار را از دست دادید متوجه میشوید ویزای جستجوی کار راه حل شما است. نسخه من برای ده ماه آینده شما که اصلاً به سفارت مراجعه بکنید یا خیر این است: 1- تقویت زبان شبانه روزی 2- یادگیری برنامه نویسی 3- کاریابی اینترنتی

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    شما مطمئنید ؟ ویزاهای بلند مدت معمولا چندین هفته زمان میبره تا پاسخ بدهند و در این مدت شما ممکنه بخواهید سفر کنید ، چرا باید پاسپورت رو نگه دارند ؟ برای من و دوستانم در روز پاسخ آخر پرسیده شد کی میخواهید از کشور خارج بشید و بر اون اساس ویزا دادند.
    در گذشته به این شکل بود ولی در حال حاضر روز مصاحبه پاسپورت رو دریافت و تاریخ شروع ویزا بر اساس اطلاعات فرم ها روی ویزا درج میشه. اگه پروسه طولانی بشه و نیاز به پاسپورت داشته باشین مکاتبه می کنید و پاسپورت رو ازضون میگیرید.

دوست عزیزم مهمترین سوال در مورد ویزای جستجوی کار که باید به آن پاسخ بدهید قبل از هر حرکتی این است که آیا میتوانید 6 ماه از جیب خرج کنید در آلمان ؟ روزی 100 یورو در نظر بگیرید یعنی چیزی حدود روزی دو میلیون تومان که در شش ماه میشود حدود 360 میلیون تومان. بر فرض که چنین خرجی را میخواهید انجام دهید موضوع بعدی شما زبان است. شما تحصیلات عالیه ندارید که هیچ ایرادی ندارد اما این باعث میشود شما از لیست متخصصین که میتوانند با زبان انگلیسی جذب بشوند خارج شوید. آیا زبان انگلیسی شما در حدی است که عالی بنویسید و حرف بزنید؟ کار در آلمان یعنی گزارش دادن و مکاتبه، آیا در این سطح هستید ؟ شاید به نظر شما کمی تلخ یا بدبینانه پاسخ میدهم اما باور کنید شرایط میتواند بسیار تلخ شود و چندین نفر دیده ام که مجبور به برگشت شده اند و یا تن به مشاغلی دهند که دوست نداشتند. قبلاً هم در این تالار اشاره شده اما مجددا مینویسم، در حوزه فناوری تنها شاخه ای که به قطع میشود کار پیدا کرد برنامه نویسی هست اما نه اینکه ادعا کنید باید رزومه کاری خوب بیارید و نمونه کارهای شما قابل استناد باشند. زبان سطح بالا و بروز بخصوص در حوزه وب بلد باشد و خوب البته که انگلیسی خوبی داشته باشید. در این صورت شما مسیر بلوکارت را بررسی کنید موفق تر خواهید بود. بجای جستجوی کار سایتهای کاریابی آلمان مثل Stepstone و Glassdoor را بررسی کنید و فکر کنید در برلین نشسته اید و دارید دنبال کار میگردید. فرقی نمیکند اینجا باشید یا خیر، در هر صورت مصاحبه شما با اسکایپ خواهد بود. پس اگر یک کاری پیدا کردید و در مرحله بعد بخاطر ویزا کار را از دست دادید متوجه میشوید ویزای جستجوی کار راه حل شما است. نسخه من برای ده ماه آینده شما که اصلاً به سفارت مراجعه بکنید یا خیر این است: 1- تقویت زبان شبانه روزی 2- یادگیری برنامه نویسی 3- کاریابی اینترنتی

موفق باشید
    دوست عزیز شما این عدد روزی صد یورو رو طبق چه اصلی اعلام م یکنید؟ بله برای سفر توریستی و اقامت در هتل و مسافرخونه و تهیه غذا از رستوران ها این عدد منطقی هست ولی برای کسی که اقامت بلند مدت داره با هزار یورو در یک ماه هم میشه زندگی راحتی داشت.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط canadaa نمایش پست ها
    دوست عزیز شما این عدد روزی صد یورو رو طبق چه اصلی اعلام م یکنید؟ بله برای سفر توریستی و اقامت در هتل و مسافرخونه و تهیه غذا از رستوران ها این عدد منطقی هست ولی برای کسی که اقامت بلند مدت داره با هزار یورو در یک ماه هم میشه زندگی راحتی داشت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط canadaa نمایش پست ها
    این عدد به این صورت است که شما در مدتی که برای اقامت شش ماهه تشریف میارید باید منزل مبله موقتی بگیرید که در جایی که من هستم به طور میانگین ماهی 1200 یورو خواهد بود یعنی حدود 40 یورو در روز و حدود 1200 یورو هم باید دپوزیت بگذارید. در هر روز چیزی در حدود بیست یورو هم هزینه خورد و خوراک خواهد شد. بقیه هم تقسیم هزینه های رفت و آمد و خرید مایحتاج است. حتی اگر شما با روزی 50 یورو هم کنار بیاید این سفر شش ماهه برای شما 180 میلیون تومان آب خواهد خورد. در مورد اینکه فرمودید کسی که اقامت دارد با ماهی هزار یورو زندگی راحتی دارد باید عرض کنم اصلاً اینطور نیست و شاید شما دارید در مورد زندگی در دهات آلمان صحبت میکنید که موضوع بحث مهاجرت کاری نیست چون مهاجرت شغلی معمولاً به شهرهای بزرگ است چون شغل مهندسی در شرکتهاست که آنها هم در دهات نیستند. حتی در شهر کوچکی مثل کیل شما با ماهی 1500 یورو زندگی بخور و نمیری داری و اصلاً زندگی راحتی نیست. نمونه واقعی اینکه یک پناهنده با ماهی 700 یورو پول توجیبی و پرداخت پول اجاره توسط دولت واقعا زندگی سختی دارد. اگر اجاره را ماهی 800 یورو هم بگیریم که محاله دیگه پیدا بشه این مجموع ماهی 1500 یورو خواهد شد. بنده با اطمینان عرض میکنم اگر پیشنهاد کاری داشتید که زیر ماهی 2000 یورو خالص پرداخت میشد اصلاً به اون پیشنهاد فکر هم نکنید خصوصاً وقتی با خانواده مهاجرت میکنید. یک زندگی خیلی معمولی بدون مسافرتهای زیاد و سفر به ایران و رستوران گردی هر هفته ای و خرید لباس آنچنانی و .... ماهی 2200 تا 2800 یورو برای شما خرج بر میدارد. اگر میخواهید در شهرهای خیلی کوچک زندگی کنید اشکالی ندارد ولی شغل نیست در این شهرها و داستان چیز دیگری است. شهر کوچک هم که میگم در حد شهرکهای شمال کشور خودمون هم نیستند. در نظر بگیرید بعضی از این محلها کمی از شهرک اکباتان تهران بزرگترند. البته یک چیز بسیار مهم اینجا اینست که شما از چه زندگی و سبکی دارید مهاجرت میکنید. مثلاً انتظارات من مثلا شهرستانی با شمای مثلا بچه قیطریه قطعاً متفاوته از مهاجرت اما حقیقت اینه که همه ما به یک حداقلهایی نیاز داریم. لطفاً در راهنماییهاتون و یا اشتراک تجاربتون ، مسائل مربوط به مهاجرین پناهنده را با مهاجرین شغلی ترکیب نکنید. این دو گروه مهاجر از نظر قانونی و شرایط زندگی خیلی متفاوتند. مثال ساده اینکه من مهاجر شغلی اگر بیکار بشم به خودم مربوطه و شش ماه فرصت دارم یا کار بگیرم یا برگردم خونم ولی اون پناهنده عزیز در صورت بیکاری برمیگرده خانه اول یعنی حقوق ماهی 700 یورویی دولت و پناهگاه یا اقامتگاه دولتی رایگانش. در بقیه جاها هم همینطوره. یعنی من باید از حقوق خودم لباس و غذا بخرم پناهنده میتونه سالی 400 تا 600 یورو بن خرید دریافت کنه و لباس شب عید بخره. پس ماهی 1000 یورو یک رویاست برای یک مهاجر کاری. حداقل حقوق ناخالص ممکن برای زندگی مجردی رو در رشته های IT در نظر گرفتند که بدلیل نیاز بسیار زیاد بتونن نیرو جذب کنند. فکر کنم نزدیک به سالی 46000 یورو یا کمی کمتر باشه. این معیار مناسبی برای یک مجرد است که آیا مهاجرت بکند یا خیر. در نظر بگیرید که مثلاً مهاجرین هندی که در این حوزه از بهترین ها هستند میتونند در یک اتاق 14 متری 5 نفره زندگی کنند و هفته ای یکبار حمام برند (دیدم و باهاشون رفت و آمد داشتم) اما آیا ما هم میتونیم؟ بعید میدونم. ختم کلام اینکه اگر مجردید با ماهی 2000 یورو میتونید خونه بگیرید و زندگی خوبی داشته باشید (بعد از اقامت و داشتن حساب بانکی و اجاره خانه مناسب) اگر متاهلید 2500 یورو کمتر زندگی راحتی ندارید و اگر بچه دارید 2800 یورو حقوق مناسب زندگی شماست در شهرهای بزرگ.

Junior Member

این عدد به این صورت است که شما در مدتی که برای اقامت شش ماهه تشریف میارید باید منزل مبله موقتی بگیرید که در جایی که من هستم به طور میانگین ماهی 1200 یورو خواهد بود یعنی حدود 40 یورو در روز و حدود 1200 یورو هم باید دپوزیت بگذارید. در هر روز چیزی در حدود بیست یورو هم هزینه خورد و خوراک خواهد شد. بقیه هم تقسیم هزینه های رفت و آمد و خرید مایحتاج است. حتی اگر شما با روزی 50 یورو هم کنار بیاید این سفر شش ماهه برای شما 180 میلیون تومان آب خواهد خورد. در مورد اینکه فرمودید کسی که اقامت دارد با ماهی هزار یورو زندگی راحتی دارد باید عرض کنم اصلاً اینطور نیست و شاید شما دارید در مورد زندگی در دهات آلمان صحبت میکنید که موضوع بحث مهاجرت کاری نیست چون مهاجرت شغلی معمولاً به شهرهای بزرگ است چون شغل مهندسی در شرکتهاست که آنها هم در دهات نیستند. حتی در شهر کوچکی مثل کیل شما با ماهی 1500 یورو زندگی بخور و نمیری داری و اصلاً زندگی راحتی نیست. نمونه واقعی اینکه یک پناهنده با ماهی 700 یورو پول توجیبی و پرداخت پول اجاره توسط دولت واقعا زندگی سختی دارد. اگر اجاره را ماهی 800 یورو هم بگیریم که محاله دیگه پیدا بشه این مجموع ماهی 1500 یورو خواهد شد. بنده با اطمینان عرض میکنم اگر پیشنهاد کاری داشتید که زیر ماهی 2000 یورو خالص پرداخت میشد اصلاً به اون پیشنهاد فکر هم نکنید خصوصاً وقتی با خانواده مهاجرت میکنید. یک زندگی خیلی معمولی بدون مسافرتهای زیاد و سفر به ایران و رستوران گردی هر هفته ای و خرید لباس آنچنانی و .... ماهی 2200 تا 2800 یورو برای شما خرج بر میدارد. اگر میخواهید در شهرهای خیلی کوچک زندگی کنید اشکالی ندارد ولی شغل نیست در این شهرها و داستان چیز دیگری است. شهر کوچک هم که میگم در حد شهرکهای شمال کشور خودمون هم نیستند. در نظر بگیرید بعضی از این محلها کمی از شهرک اکباتان تهران بزرگترند. البته یک چیز بسیار مهم اینجا اینست که شما از چه زندگی و سبکی دارید مهاجرت میکنید. مثلاً انتظارات من مثلا شهرستانی با شمای مثلا بچه قیطریه قطعاً متفاوته از مهاجرت اما حقیقت اینه که همه ما به یک حداقلهایی نیاز داریم. لطفاً در راهنماییهاتون و یا اشتراک تجاربتون ، مسائل مربوط به مهاجرین پناهنده را با مهاجرین شغلی ترکیب نکنید. این دو گروه مهاجر از نظر قانونی و شرایط زندگی خیلی متفاوتند. مثال ساده اینکه من مهاجر شغلی اگر بیکار بشم به خودم مربوطه و شش ماه فرصت دارم یا کار بگیرم یا برگردم خونم ولی اون پناهنده عزیز در صورت بیکاری برمیگرده خانه اول یعنی حقوق ماهی 700 یورویی دولت و پناهگاه یا اقامتگاه دولتی رایگانش. در بقیه جاها هم همینطوره. یعنی من باید از حقوق خودم لباس و غذا بخرم پناهنده میتونه سالی 400 تا 600 یورو بن خرید دریافت کنه و لباس شب عید بخره. پس ماهی 1000 یورو یک رویاست برای یک مهاجر کاری. حداقل حقوق ناخالص ممکن برای زندگی مجردی رو در رشته های IT در نظر گرفتند که بدلیل نیاز بسیار زیاد بتونن نیرو جذب کنند. فکر کنم نزدیک به سالی 46000 یورو یا کمی کمتر باشه. این معیار مناسبی برای یک مجرد است که آیا مهاجرت بکند یا خیر. در نظر بگیرید که مثلاً مهاجرین هندی که در این حوزه از بهترین ها هستند میتونند در یک اتاق 14 متری 5 نفره زندگی کنند و هفته ای یکبار حمام برند (دیدم و باهاشون رفت و آمد داشتم) اما آیا ما هم میتونیم؟ بعید میدونم. ختم کلام اینکه اگر مجردید با ماهی 2000 یورو میتونید خونه بگیرید و زندگی خوبی داشته باشید (بعد از اقامت و داشتن حساب بانکی و اجاره خانه مناسب) اگر متاهلید 2500 یورو کمتر زندگی راحتی ندارید و اگر بچه دارید 2800 یورو حقوق مناسب زندگی شماست در شهرهای بزرگ.
    دوست عزیز امکانش هست شما بگی کجا سکونت داری ؟ در خصوص اجاره بها که با سرچ ساده تو سایت www.wg-gesucht.de می شه قیمت ها رو متوجه شد. درسته همه مدل خونه هستش از WG گرفته تا آپارتمان شخصی و ... و هر کسی طبق بودجه شخصیش تصمیم می گیره که کجا سکونت داشته باشه. تجربیات دوستانی که رفتن این رو می گه.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nimabg نمایش پست ها
    دوست عزیز امکانش هست شما بگی کجا سکونت داری ؟ در خصوص اجاره بها که با سرچ ساده تو سایت www.wg-gesucht.de می شه قیمت ها رو متوجه شد. درسته همه مدل خونه هستش از WG گرفته تا آپارتمان شخصی و ... و هر کسی طبق بودجه شخصیش تصمیم می گیره که کجا سکونت داشته باشه. تجربیات دوستانی که رفتن این رو می گه.
    من هامبورگ هستم. اگر شما کار داشته باشید داستان براتون فرق میکنه با کسی که برای جستجوی کار داره میاد. یادتون باشه ما داریم به کسی که با ویزای جستجوی کار داره میاد راهنمایی میدیم. وقتی میرسید راهی جز پذیرفتن اولین پیشنهاد ندارید که عموماً گرانترینها هم هستند. باز تکرار میکنم که شما میتونید برید کیل، ماینز، درسدن یا هرجای دیگه که خیلی ارزونه ولی خوب کاری که شما دنبالشی عموماً در شهرهای بزرگ هست. اگر هزارتا مورد پیشنهاد شغلی باشه 990تا در شهرهای بزرگند و بقیه هم دفاتر همون شرکتها در شهرهای کوچکتر هستند. من با سایتی که معرفی کردید به خوبی آشنا هستم، مشکل این آگهی ها یک سری ریزه کاری هست که باید از نزدیک باهاشون آشنا بشی (شاید روزی پستی براش نوشتم) اما مهمترینش ، دقت کنید به مدت زمان اجاره ها، اغلب برای یک ماه تا دو ماه هستند برای اینکه طرف داره میره مثلاً تایلند و میخواد خونش خالی نباشه، بر فرض که بگین مشکلی نیست مشکل بعدی پیش میاد که اونم اعتباره، شما برای اینکه قابلیت این کارو داشته باشید باید شرایط اعتبارسنجی داشته باشید که خوب وقتی با ویزای جستجوی کار از فرودگاه رسیدی اینجا قطعاً چنین امکانی رو نداری هنوز (متاسفم ولی حقیقت داره) .
    اما حقیقت پیدا کردن خانه هم بگم نیما جان (اگر اشتباه نکنم اسمتون نیماست که هم اسم هم هستیم ) یک کابوس بزرگ هست. من نمیدونم شما آلمانی یا ایران اما در همه شهرهای اصلی آلمان از کلن گرفته تا برلین از هامبورگ تا مونیخ، موضوع اجاره خانه بسیار موضوع عجیبی هست. هر آپارتمان بالغ بر 500 نفر درخواست کننده داره و از بین آنها ده نفر برای صاحبخانه دستچین میشن و از بین آنها سه نفر به مرحله بعد میرسند و انتخاب میشن و .... تقریباً یک مصاحبه شغلی هست. من سه ماه تمام شبانه روز وقتم رو گذاشتم برای این کار، وضع مالی خوبی دارم ، شغل شناخته شده، بلوکارت دارم و زبان انگلیسی عالی و متاهل، پس منطق میگه اگر شما صاحبخانه بودی از خدات بود به من اجاره بدی ملک رو چون میدونستی من راهی جز ماندن و تابعیت از قانون ندارم ! اما اینطوری نبود ! من از ماهی 2000 یورو تا ماهی 800 یورو تمام آگهی هارو رفتم و گفتم این آگارتمان رو به من اجاره بدید ! تمام ایمیلها و وقتهای ملاقاتم روی اکانتم در سایتهای ایموبیلیه هست و میتونید برید ببینید چون چیزی نیست که نخوام با شماها به اشتراک بذارم ، اما نشد. خانه پیدا کردن من واقعاً یک اتفاق بود و شاید یک روزی پستی برای این موضوع بذارم. اما وقتی میخوایم با دوستای دیگه که به آلمان اومدن صحبت کنیم موضوع پیدا کردن خانه برای همه ما بسیار بسیار سخت و چالشی بوده.
    اینارو گفتم که بگم شما در چند روز اول که برای جستجوی کار میاین اصلاً انتظار نداشته باشید که خانه میگیرید، اون آگهی ها در سایتها رو فراموش کنید. من دو ماه WG بودم و اگر صاحب ملک با شرکت من آشنا نبود و قبلاً اونجا کار نکرده بود محال بود شرایط من رو بپذیره که فقط به خاطر داشتن ویزا به من جا بده ! تا اومدن اوسوایز شما بسیار ریسکی هستید برای همه.
    کلام آخرم اینه که ممکنه شما فکر کنید فلانی داره مشکل رو بزرگ میکنه یا میترسونه، باید بگم من سیاهترین شرایط رو در نظر گرفتم و اومدم و راضی هستم اما دقت کنید میگم پیش بینی کردم تا سوپرایز نشم.
    مهاجرت یک سال اولش شبیه یک جنگ تمام عیاره خصوصاً اگر متاهل باشید. بعدش رو نمیتونم تشریح کنم اما سال اول همه یکسان میگذره.
    ویزای جستجوی کار، بدون اینکه از راه دور تلاش کرده باشید و موفقیتتون فقط در گرو ویزا بوده باشه ، هیچ ارزشی نداره و کار پیدا کردن اینطوری شبیه قمار روی حدود دویست میلیون تومان پول هست.
    برای همه آرزو میکنم به هرچی میخوان برسن ولی همش مهاجرت نیست، اینجا هم مسائل خودش رو داره و تلاش بسیار میخواد. بازم اگر سوالی بود بپرسید اگر بدونم جواب میدم و خوشحال میشم کمک کنم. من به این سایت خیلی مدیونم و زمانی که قصد مهاجرت کردم خیلیها اینجا به من کمک کردن. این حداقل کاری هست که میتونم برای ادای این دین انجام بدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)