صفحه 6 از 63 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط Lidasah نمایش پست ها
    سلام
    تو مداركى كه سفارت ارز من خواسته ٦٠٠٠ يورو است ولى متوجه نشدم اين مبلغ رو بايد تو حساب داشته باشم وپرينت حساب ببرم يا نقد همراه ببرم
    سلام

معدل 6000 یورو تو حساب داشته باشین و فقط گواهی تمکن مالی بگیرین. پرینت حساب احتیاج نیست.

موفق باشین

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Lidasah نمایش پست ها
    سلام
    تو مداركى كه سفارت ارز من خواسته ٦٠٠٠ يورو است ولى متوجه نشدم اين مبلغ رو بايد تو حساب داشته باشم وپرينت حساب ببرم يا نقد همراه ببرم
    سفارت میدونه که شما برای کار میخواهید برید بخاطر همین تمکن مالی زیاد مهم نیست فقط برای هزینه های اقامت و رفت امد و.... اینو در نظر میگیره
    شما مدرک فنی دارید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سفارت میدونه که شما برای کار میخواهید برید بخاطر همین تمکن مالی زیاد مهم نیست فقط برای هزینه های اقامت و رفت امد و.... اینو در نظر میگیره
    شما مدرک فنی دارید ؟

برای ویزا جسجتو کار این تمکن مالی خیلی مهمه چون شما باید نشون بدین که تو مدت 6 ماه می تونین هزینه هاتون رو تامین کنین ولی اگر برای
    ویزا Blue Card که قرارداد دارین اقدام می کنین انوقت تمکن مالی نیاز نیست چون شما به صورت ماهیانه درآمد خواهید داشت.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط CyrusG نمایش پست ها
    برای ویزا جسجتو کار این تمکن مالی خیلی مهمه چون شما باید نشون بدین که تو مدت 6 ماه می تونین هزینه هاتون رو تامین کنین ولی اگر برای
    ویزا Blue Card که قرارداد دارین اقدام می کنین انوقت تمکن مالی نیاز نیست چون شما به صورت ماهیانه درآمد خواهید داشت.
    این مسئله که مشخصه برای جستجوی کار یا غیره تمکن مالی برای مدت 6 ماه یا کمتر اقامت میخوان من منظورم را شاید درست ننوشتم این بود که شخص کار پیدا کرده باشه
    BLUE CARD هم قضیه اون جداست هم میشه از تهرات اقدام کرد که چند ماه طول میکشه وهم میشه بعد از ورود به المان وکارکردن اقدام کرد قبلا که اینطوری بود

سلام

بلاخره بعد از 2 هفته با هام تماس گرفتن و تاریخی رو برای گرفتن ویزا مشخص کردن!

می خوام اینجا تجربیاتم رو با دوستان دیگه ای که تو این مسیر هستن به اشتراک بگذارم شاید بتونه بهشون کمک کنه.

مدارکی که تهیه کردم و تحویل دادم شامل این موارد بود:

1- دو نسخه از فرم اقامت بلند مدت (Application For National Visa)
    2- ترجمه شناسنامه
    3-کپی پاسپورت
    4- مدارک کاری شامل ترجمه سابقه بیمه و نامه از دو کارفرما آخر
    5-مدارک تحصیلی شامل کپی مدرک و کپی تاییده مدرک تحصیلی از ZAB
    6- گواهی تمکن مالی و یک نسخ کپی با مبلغ بالا تر از 6000 یورو
    7- کپی مدرک زبان انگلیسی (IELTS General Training)
    8- کپی رزرو هتل در آلمان
    9- اصل و کپی رزومه کاری به انگلیسی
    10- نامه ای با عنوان Cover Letter که توش توضیح دلیل رفتن ، شهر مد نظر و روشی که با اون می خواین کار پیدا کنین رو توضیح میدین.
    11- دو قطعه عکس و مبلغ 60 یورو

مدارک رو تو 2 سری آماده کنین و جدا از هم همراهتون باشه.

چند تا نکته رو بگم که برای خودمم هم بعضی هاش سوال بود

1- این مصاحبه فقط تحویل مدارک هست و اون نفری که از شما مدارک رو میگیره فقط باید مطمئن بشه که شما تمام مدارک لازم رو دارین یا خیر. اگر
    مدارکتون کامل و مرتب باشه حتما همه چیز خیلی خوب پیش میره.

2- مصاحبه به زبان فارسی برگزار میشه و فقط ممکنه چند تا سوال ساده به زبان انگلیسی یا آلمانی ازتون بپرسن. از من سوال کرد که آلمانی بلدی و گفتم بله
    و ازم چندتا سوال ساده در حد اینکه برادر یا خواهر داری و اینکه کدوم شهر می خوای بری پرسید. فکر کنم اگر مدرک زبان آلمانی داشتم اون سوال ها رو هم نمی پرسید.

3- من مدرک تحصیلی رو به خاطر اینکه از ایران نبود و به انگلیسی بود تایید نکردم و فقط به همراه تاییده ZAB تحویل دادم. هفته قبل از مصاحبه هم برای گرفتن تاییده رفتم سفارت آلمان و
    بهم گفتن که فقط مدارک ایرانی رو می تونن تایید کنن و تاییده ZAB کافیه. پس اگر مدرکتون ایرانی هست باید ترجمه با تایید دادگستری و امور خارجه بکنین و بعد ببرین
    سفارت برای تایید و اگر مثل من مدرکتون از ایران نیست تاییده نمی خواد.

4- لیست بیمه رو حتما مهر شده بگیرین و ترجمه کنین و همراه نامه از کارفرما هاتون تحویل بدین. من از 4 تا جایی که برام بیمه رد کردن از 2 تاشون تونستم نامه بگیرم و کافی بود.

5- حتما Hotel یا Hostel رزرو کنین ، دو نسخه کپی همراه داشته باشین و آدرس رو تو فرم بنویسین. از من سوال کرد چرا آدرس کسی رو ننوشتی تو آلمان و جواب دادم که کسی رو
    آلمان ندارم و تو هتلی که رزرو کردم می مونم تا خونه پیدا کنم و موردی نبود.

6- بیمه مسافرتی رو موقعه گرفتن ویزا لازمه همراه داشته باشین و توی فرمتون فرقی نمی کنه پزنین بیمه دارین یا نه. من اون قسمت رو جواب ندادم! و مشکلی نبود.

7- اون Cover Letter رو خیلی کوتاه در حد 1 صفحه بنویسین و توش توضیح بدین که چرا آلمان و کدوم شهر رو انتخاب کردین و برنامتون برای پیدا کردن کار چیه.

در کل مدارکتون اگر کامل باشه خیلی سخت نیست گرفتن این ویزا. من از این دو تا فایل تو اینترنت پیدا کردم که مربوط به سفارت آلمان در هند هستش ، با اینکه
    بعضی از مواردش مربوط به هند هست و خیلی کمک کر به تکمیل مدارک. لینک دنلود رو براتون میذارم. راهنمای 1 و راهنمای 2

دقیقا 2 هفته بعد از مصاحبه تماس گرفت و پرسیدن که کی می تونم برای گرفتن ویزا برم سفارت.

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم و اگر سوالی بود بپرسین.

Junior Member

سلام

بلاخره بعد از 2 هفته با هام تماس گرفتن و تاریخی رو برای گرفتن ویزا مشخص کردن!

می خوام اینجا تجربیاتم رو با دوستان دیگه ای که تو این مسیر هستن به اشتراک بگذارم شاید بتونه بهشون کمک کنه.

مدارکی که تهیه کردم و تحویل دادم شامل این موارد بود:

1- دو نسخه از فرم اقامت بلند مدت (Application For National Visa)
    2- ترجمه شناسنامه
    3-کپی پاسپورت
    4- مدارک کاری شامل ترجمه سابقه بیمه و نامه از دو کارفرما آخر
    5-مدارک تحصیلی شامل کپی مدرک و کپی تاییده مدرک تحصیلی از ZAB
    6- گواهی تمکن مالی و یک نسخ کپی با مبلغ بالا تر از 6000 یورو
    7- کپی مدرک زبان انگلیسی (IELTS General Training)
    8- کپی رزرو هتل در آلمان
    9- اصل و کپی رزومه کاری به انگلیسی
    10- نامه ای با عنوان Cover Letter که توش توضیح دلیل رفتن ، شهر مد نظر و روشی که با اون می خواین کار پیدا کنین رو توضیح میدین.
    11- دو قطعه عکس و مبلغ 60 یورو

مدارک رو تو 2 سری آماده کنین و جدا از هم همراهتون باشه.

چند تا نکته رو بگم که برای خودمم هم بعضی هاش سوال بود

1- این مصاحبه فقط تحویل مدارک هست و اون نفری که از شما مدارک رو میگیره فقط باید مطمئن بشه که شما تمام مدارک لازم رو دارین یا خیر. اگر
    مدارکتون کامل و مرتب باشه حتما همه چیز خیلی خوب پیش میره.

2- مصاحبه به زبان فارسی برگزار میشه و فقط ممکنه چند تا سوال ساده به زبان انگلیسی یا آلمانی ازتون بپرسن. از من سوال کرد که آلمانی بلدی و گفتم بله
    و ازم چندتا سوال ساده در حد اینکه برادر یا خواهر داری و اینکه کدوم شهر می خوای بری پرسید. فکر کنم اگر مدرک زبان آلمانی داشتم اون سوال ها رو هم نمی پرسید.

3- من مدرک تحصیلی رو به خاطر اینکه از ایران نبود و به انگلیسی بود تایید نکردم و فقط به همراه تاییده ZAB تحویل دادم. هفته قبل از مصاحبه هم برای گرفتن تاییده رفتم سفارت آلمان و
    بهم گفتن که فقط مدارک ایرانی رو می تونن تایید کنن و تاییده ZAB کافیه. پس اگر مدرکتون ایرانی هست باید ترجمه با تایید دادگستری و امور خارجه بکنین و بعد ببرین
    سفارت برای تایید و اگر مثل من مدرکتون از ایران نیست تاییده نمی خواد.

4- لیست بیمه رو حتما مهر شده بگیرین و ترجمه کنین و همراه نامه از کارفرما هاتون تحویل بدین. من از 4 تا جایی که برام بیمه رد کردن از 2 تاشون تونستم نامه بگیرم و کافی بود.

5- حتما Hotel یا Hostel رزرو کنین ، دو نسخه کپی همراه داشته باشین و آدرس رو تو فرم بنویسین. از من سوال کرد چرا آدرس کسی رو ننوشتی تو آلمان و جواب دادم که کسی رو
    آلمان ندارم و تو هتلی که رزرو کردم می مونم تا خونه پیدا کنم و موردی نبود.

6- بیمه مسافرتی رو موقعه گرفتن ویزا لازمه همراه داشته باشین و توی فرمتون فرقی نمی کنه پزنین بیمه دارین یا نه. من اون قسمت رو جواب ندادم! و مشکلی نبود.

7- اون Cover Letter رو خیلی کوتاه در حد 1 صفحه بنویسین و توش توضیح بدین که چرا آلمان و کدوم شهر رو انتخاب کردین و برنامتون برای پیدا کردن کار چیه.

در کل مدارکتون اگر کامل باشه خیلی سخت نیست گرفتن این ویزا. من از این دو تا فایل تو اینترنت پیدا کردم که مربوط به سفارت آلمان در هند هستش ، با اینکه
    بعضی از مواردش مربوط به هند هست و خیلی کمک کر به تکمیل مدارک. لینک دنلود رو براتون میذارم. راهنمای 1 و راهنمای 2

دقیقا 2 هفته بعد از مصاحبه تماس گرفت و پرسیدن که کی می تونم برای گرفتن ویزا برم سفارت.

با سپاس از راهنمایی بسیار عالی و دقیق تون.

سوال من در مورد مدرک زبان هستش: توی مدارک لازم سفارت نوشته که مدرک زبان "انگلیسی" یا "آلمانی".
    حالا من اگه بخوام مدرک زبان آلمانی گوته (بدون آیلتس) رو ارائه بدم کافیه؟ و چه سطحی؟ آ1؟ آ2؟ ...

Junior Member

سلام

ممنون از توضیحات کاملتون
    شناسنامه نیاز به تاییده دادگستری و وزارت خارجه داره یا فقط ترحمه رسمی کافیه؟
    و اینکه شما رزور هتل رو رایگان انجام دادید؟ اگه آره چه سایتی؟
    وقتی تماس گرفتن تاریخی که اعلام میکنید واسه مراجعه به سفارته یا واسه روز شروع ویزاست؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHSEN_330 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات کاملتون
    با تشکر
    دوست عزیز رزرو هتل رو میتونید از سایتهای booking.com و یا hrs.de و یا سایتهای مشابه انجام بدید. اکثر این سایتها امکان لغو رزرو رو تا روز ورود به هتل دارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHSEN_330 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات کاملتون
    وقتی تماس گرفتن تاریخی که اعلام میکنید واسه مراجعه به سفارته یا واسه روز شروع ویزاست؟
    با تشکر
    سلام

شناسنامه نیازی به تاییده نداره و فقط مهر مترجم کافیه.

من رزرو هتل رو از Booking.com انجام دادم و هتلی که گرفتم هم Free Cancellation بود.

از شما تاریخ رفتن رو می پرسن و اگر بیشتر از 1 ماه باشه حدودا یک ماه قبل از تاریخ اعلامیتون می گن برین سفارت برای اینکه ویزا رو تو پاسپورت بزنن.

Junior Member samaneh1986-13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering(phd)- Isfahan university

سلام

سلام
    موفق باشید.
    شما برای تایید مدارک تحصیلی وقت آنلاین سفارت گرفتید؟
    اگه آره کدوم نوع رو؟
    بعد حتما خود صاحب مدرک باید برای تایید بره یا همسرش هم میتونه؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)