صفحه 62 از 63 نخستنخست ... 12525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    در کل، ویزاها خیلی تفاوتی با هم ندارن، جز اینکه مدارک کمی متفاوتی می خوان. اما اگر در مورد اینکه آیا همه رو یه نفر بررسی می کنه یا نه منظورتونه، توی خود آلمان که همه چی خیلی شهر به شهر فرق داره. مثلا بعضی جاها بر اساس حروف الفبا هست، بعضی جاها مسئول ویزای دانشجویی از همراه جداست، بعضی جاها کل خانواده پرونده اش با همه (یعنی مثلا یه دانشجو و یه همراه که نوع ویزاهاشون متفاوته توسط یه نفر بررسی میشن). من نمی دونم توی ایران بر چه اساسی جدا می کنن. دقیقا هم برای همین گفتم باید شانس بیارین و طرفتون خوب باشه که بهتون نگه برو از اول درخواست ویزا بده و همونی که هست رو با کمی تغییر بپذیره و بده به مسئولش (اگر مسئولش جداست) یا خودش بررسیش کنه اگه مسئول هر دوشه.

اگر سفارت هنوز به شما ایمیل نزده و کلا پرونده تون از همون ابتدا به ساکن معلق مونده و کسی بررسیش نکرده، به نظر من (البته این صرفا یه نظر شخصیه) قراردادتون رو ارائه بدین و بگین که می خواین پرونده تون به عنوان ویزای کاری بررسی بشه. از این جهت اینو میگم که همین الان به خاطر کرونا خیلی از کارمندا از کار بیکار شده ان توی آلمان و ممکنه با توجه به اینکه کلی آلمانی هم الان بیکار شده ان برای ویزای جویای کار سخت تر بگیرن و بیشتر ریجکت کنن.
    در واقع پرونده من توی سفارت دیگه دچار پوسیدگی میشه کم کم ... من اوایل پاییز سال گذشته رفته بودم سفارت و مصاحبه داشتم ولی چون نقص مدرک داشتم و ازم زاب خواستن پروسه تکمیل مدارکم طولانی شد و چند ماهی به تعویق افتاد و ذقیقا همزمان با ورود کرونا من مدارکم رو تکمیل کردم و فرستادم برای سفارت.
    اینم بگم که من به سفارت چند وقت پیش ایمیل زدم و گفتم شرایطم اینه و کار پیدا کردم پرونده م رو چطور میتونم باز به جریان دربیارم؟ که در جواب اولش گفتن برای ورود به آلمان محدودیت هست فعلا و در انتها هم بصورت کلی گفتن قرارداد باید ارایه کنی

Junior Member

سلام دوستان. دوست من پرستاره و از من خواسته برای ویزیای Job Seeker ثبت نامش کنم. در سایت سفارت آلمان هم رفتم ولی نتونستم گزینه مربوطه رو پیدا کنم. ممنون میشم دوستان اگه میدونن راهنمایی کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط JahanTAT نمایش پست ها
    سلام دوستان. دوست من پرستاره و از من خواسته برای ویزیای Job Seeker ثبت نامش کنم. در سایت سفارت آلمان هم رفتم ولی نتونستم گزینه مربوطه رو پیدا کنم. ممنون میشم دوستان اگه میدونن راهنمایی کنن.
    وارد این صفحه بشید:

https://teheran.diplo.de/ir-fa/servi...eise/-/2073940

روی لینک: سیستم نوبت دهی برای روادید ملی / اقامت بلندمدت کلیک کنید. از بالای صفحه سمت چپ می‌تونید زبان سایت رو انگلیسی کنید. در قسمت "Visa appointments (long term stays)" گزینه Continue رو بزنید.

الان گزینه مورد نظر رو میتونید ببینید:

Registration to apply for a long term visa for other purposes (for example for job seeker, employment, acknowledgement of a foreign degree, professional training, “EU blue card”)

Junior Member

سلام من ماه سپتامبر 2019 درخواست وقت سفارت دادم ولی هنوز ایمیل دوم که باید حاوی زمان مصاحبه باشه رو نگرفتم. آیا کسانی که تو حدود این تاریخ وقت گرفتن براشون وقت مصاحبه مقرر شده؟ چقدر طول میکشه این پروسه نوبت دهی حدودا؟ این مقدار زمان آیا طبیعی هست؟

سلام دوستان
    من یسری سوال برام پیش اومده ممنون میشم اگر‌کسی میدونه راهنمایی کنه.
    من برای ویزای جاب سیکر در سفارت مصاحبه شده بودم ولی بخاطر کرونا فعلا پرونده جاب سیکرها بررسی نمیشه.
    چند وقت پیش از ایران از یه شرکت در المان تونستم قرارااد بگیرم ولی حقوقی که توی اون قرارداد قید شده کم هست درحدیکه اداره کار در آلمان قبول نمیکنه و اجازه صادر نمیکنه.
    کارفرما به من گفت ما یه قرارداد جدید برات تنظیم میکنیم که هم باهاش اجازه کار بشه و هم تو بتونی برای گرفتن ویزات اون رو به سفارت ارائه کنی. اماااااا به شرطی که تو قبول کنی زمانیکه ویزا گرفتی، با همون مبلغ که در قرارداد اول ذکر شده موافقت کنی چون نمیتونیم بیشتر بهت حقوق بدیم!
    حالا من یسری سوال در این مورد برام ایجاد شده و هنوز جوابی به کارفرما ندادم.

۱- در واقع کارفرما میخواد اینجوری مشکل ویزا گرفتن من حل بشه. من نیمدونم منظورش از اینکه نمیتونه حقوق بیشتر بده اینه که کلا پول‌بده نیست یا اینکه بعد از گذروندن دوره ازمایشی که توی قرارداد ۳ ماه نوشته شده، امکانش هست ک افزایش بده؟

۲- من اگه فرضا این شرط رو بپذیرم و در آلمان با این قرارداد کارت اقامت بگیرم، آیا بعد از گذروندن ۲-۳ ماه آزمایشی میتونم کارم رو عوض کنم یا نه؟

۳- این کارت اقامت که با قرارداد کاری در المان دریافت میکنیم مدتش چقدره؟ یکساله هست؟

۴- سوال مهمتر اینکه، اگه به پرونده جاب سیکرم یه قرارداد کاری اصافه کنم و سفارت هم ویزا بهم بده، ویزا ۶ ماهه خواهد بود یا مثل ویزای کار ۳ ماهه؟

ببخشید که طولانی شد پستم، ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

Ilaria@ ۱. بهتر هست بدون ترس مستقیم از کارفرما بپرسید. بگید بعد از مدتی آیا شانس اینکه حقوقم افزایش پیدا کنه رو دارم؟ چون اینجا هر کس هر چه در این باره بگه تنها حدس و گمان هست. ۲. تا جایی که من میدونم شما تو اون دوره آزمایشی راحت می‌تونید شغلتون رو تغییر بدید ولی ممکنه به قراردادی هم که می‌بندید مرتبط باشه. ۲ سوال دیگه رو دوستانی که تجربه بیشتر دارند فکر کنم بهتر می‌تونند توضیح بدند.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یسری سوال برام پیش اومده ممنون میشم اگر‌کسی میدونه راهنمایی کنه.
    من برای ویزای جاب سیکر در سفارت مصاحبه شده بودم ولی بخاطر کرونا فعلا پرونده جاب سیکرها بررسی نمیشه.
    چند وقت پیش از ایران از یه شرکت در المان تونستم قرارااد بگیرم ولی حقوقی که توی اون قرارداد قید شده کم هست درحدیکه اداره کار در آلمان قبول نمیکنه و اجازه صادر نمیکنه.
    کارفرما به من گفت ما یه قرارداد جدید برات تنظیم میکنیم که هم باهاش اجازه کار بشه و هم تو بتونی برای گرفتن ویزات اون رو به سفارت ارائه کنی. اماااااا به شرطی که تو قبول کنی زمانیکه ویزا گرفتی، با همون مبلغ که در قرارداد اول ذکر شده موافقت کنی چون نمیتونیم بیشتر بهت حقوق بدیم!
    حالا من یسری سوال در این مورد برام ایجاد شده و هنوز جوابی به کارفرما ندادم.

۱- در واقع کارفرما میخواد اینجوری مشکل ویزا گرفتن من حل بشه. من نیمدونم منظورش از اینکه نمیتونه حقوق بیشتر بده اینه که کلا پول‌بده نیست یا اینکه بعد از گذروندن دوره ازمایشی که توی قرارداد ۳ ماه نوشته شده، امکانش هست ک افزایش بده؟

۲- من اگه فرضا این شرط رو بپذیرم و در آلمان با این قرارداد کارت اقامت بگیرم، آیا بعد از گذروندن ۲-۳ ماه آزمایشی میتونم کارم رو عوض کنم یا نه؟

۳- این کارت اقامت که با قرارداد کاری در المان دریافت میکنیم مدتش چقدره؟ یکساله هست؟

۴- سوال مهمتر اینکه، اگه به پرونده جاب سیکرم یه قرارداد کاری اصافه کنم و سفارت هم ویزا بهم بده، ویزا ۶ ماهه خواهد بود یا مثل ویزای کار ۳ ماهه؟

ببخشید که طولانی شد پستم، ممنون میشم راهنماییم کنید.
    1- معمولا افزایش حقوق بعد از یک سال اتفاق میفته، نه زودتر، مگر اینکه دیگه خیلی خیلی خفن باشین که بعد از سه ماه بخواین ادعا کنین من افزایش حقوق می خوام.
    2- شما هر زمان که دلتون بخواد، می تونین کارتون رو عوض کنین، چه توی زمان آزمایشی، چه بعدش. اما حواستون باشه که شما ویزایی که از ایران می گیرین، سه ماهه است، شما بعدش باید درخواست کارت اقامت کنین از شهرتون. اونجا هم مبلغ قراردادتون باید کافی باشه و تا جایی که من دیده ام، موقع تمدید اقامت، اداره اقامت میگه سه تا فیش حقوقی آخرتونو هم بیارین، نمی دونم شرکت چطوری می خواد اداره ی اقامتو دور بزنه.
    3- همون طور که گفتم، شما اول یه ویزای سه ماهه از ایران دریافت می کنین به طور معمول، بعد که اومدین آلمان، کارت اقامت می گیرین که معمولا بار اول یه ساله است. اما خب بستگی به مدت قراردادتون هم داره. اگر قراردادتون بدون انقضا باشه، مثلا بهتون یه ساله یا نهایتا دو ساله میدن، دفعه ی بعدش اقامت دائم یا طولانی تر میدن. اما بار اول من تا الان نشنیده ام که به کسی اقامت دائم بدن.
    4- شما تکلیفتونو باید مشخص کنین که چه مدل ویزایی می خواین، یا کاری می خواین، یا جویای کار. نمی تونین بگین هر کدوم شد بهم بدین. حتی ممکنه کسی که پرونده های جویای کار و ویزای کار رو بررسی می کنه متفاوت باشه. باید دقیق بگین که الان درخواستتون چیه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

1- معمولا افزایش حقوق بعد از یک سال اتفاق میفته، نه زودتر، مگر اینکه دیگه خیلی خیلی خفن باشین که بعد از سه ماه بخواین ادعا کنین من افزایش حقوق می خوام.
    2- شما هر زمان که دلتون بخواد، می تونین کارتون رو عوض کنین، چه توی زمان آزمایشی، چه بعدش. اما حواستون باشه که شما ویزایی که از ایران می گیرین، سه ماهه است، شما بعدش باید درخواست کارت اقامت کنین از شهرتون. اونجا هم مبلغ قراردادتون باید کافی باشه و تا جایی که من دیده ام، موقع تمدید اقامت، اداره اقامت میگه سه تا فیش حقوقی آخرتونو هم بیارین، نمی دونم شرکت چطوری می خواد اداره ی اقامتو دور بزنه.
    3- همون طور که گفتم، شما اول یه ویزای سه ماهه از ایران دریافت می کنین به طور معمول، بعد که اومدین آلمان، کارت اقامت می گیرین که معمولا بار اول یه ساله است. اما خب بستگی به مدت قراردادتون هم داره. اگر قراردادتون بدون انقضا باشه، مثلا بهتون یه ساله یا نهایتا دو ساله میدن، دفعه ی بعدش اقامت دائم یا طولانی تر میدن. اما بار اول من تا الان نشنیده ام که به کسی اقامت دائم بدن.
    4- شما تکلیفتونو باید مشخص کنین که چه مدل ویزایی می خواین، یا کاری می خواین، یا جویای کار. نمی تونین بگین هر کدوم شد بهم بدین. حتی ممکنه کسی که پرونده های جویای کار و ویزای کار رو بررسی می کنه متفاوت باشه. باید دقیق بگین که الان درخواستتون چیه.
    سلام ممتونم از پاسختون.

۲. خوب وقتی سفارت ویزای ۳ ماهه صادر میکنه، بعد که میریم آلمان (طبق گفته شما) اون رو تبدیلش میکنیم به یکساله دیگه. درسته؟ پس اینجوری اون ویزای ۳ ماهه مشکلساز نخواهد بود و آدم بازم زمان داره که اگر کارش رو ترک کرد بتونه باز دنبال کار بگرده. .... فقط مسئله اینکه آیا موظف هست توی همون شهر محل کار اولش بمونه؟؟

۳. توی قرارداد من نوشته شده که ۳ ماه اول بصورت ازمایشی هست و بعد از این مدت قرارداد برای ۲۱ ماه دیگه تمدید خواهد شد. برای ترک کار هم یکماه قبل باید اطلاع داد که میخوایم کار رو ترک کنیم.
    در مورد طول مدت قرارداد هم نوشته شده unbefristet

۴. درست میگید. ولی من پرونده جاب سیکر دارم در سفارت فقط بخاطر کزونا فعلا بررسی نمیشه. میخواستم بدونم اگه ایمیل بزنم و موضوع قرارداد رو بگم چطور میشه، اصن بررسی میکنن پرونده رو یا خیر.

ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    سلام ممتونم از پاسختون.

۲. خوب وقتی سفارت ویزای ۳ ماهه صادر میکنه، بعد که میریم آلمان (طبق گفته شما) اون رو تبدیلش میکنیم به یکساله دیگه. درسته؟ پس اینجوری اون ویزای ۳ ماهه مشکلساز نخواهد بود و آدم بازم زمان داره که اگر کارش رو ترک کرد بتونه باز دنبال کار بگرده. .... فقط مسئله اینکه آیا موظف هست توی همون شهر محل کار اولش بمونه؟؟

۳. توی قرارداد من نوشته شده که ۳ ماه اول بصورت ازمایشی هست و بعد از این مدت قرارداد برای ۲۱ ماه دیگه تمدید خواهد شد. برای ترک کار هم یکماه قبل باید اطلاع داد که میخوایم کار رو ترک کنیم.
    در مورد طول مدت قرارداد هم نوشته شده unbefristet

۴. درست میگید. ولی من پرونده جاب سیکر دارم در سفارت فقط بخاطر کزونا فعلا بررسی نمیشه. میخواستم بدونم اگه ایمیل بزنم و موضوع قرارداد رو بگم چطور میشه، اصن بررسی میکنن پرونده رو یا خیر.

ممنون از راهنماییتون
    سلام
    1- بله، درسته. ویزای سه ماهه ی شما تبدیل میشه به یه ساله. از نظر شهری که می گین، محدودیتی وجود نداره. می تونین هر جا دلتون خواست دنبال کار بگردین. اما این رو بهتون بگم که در حالت عادی (یعنی وقتی ویزای یه ساله دارین) کارفرما وقتی میگه ما قراردادمون رو کنسل می کنیم، به صورت اتوماتیک اداره ی اقامت مطلع میشه که این شخص قراردادش فسخ شده. حالا برای این ویزای سه ماهه نمی دونم بازم این طوری هست یا نه. اما اگر هم باشه، فکر نمی کنم گیر بدن، چون در کل، بازم وقتی قراردادتون کنسل بشه، یه مدتی بهتون وقت میدن که کار پیدا کنین و احتمالا دیگه نامه نزنن بگن بیا تکلیف ویزاتو مشخص کن.
    2- در این صورت، قرارداد شما تناقض داره توی متنش! چطور نوشته قرارداد برای 24 ماهه (3 ماه آزمایشی + 21 ماه بقیه اش) و توی بند دیگه ای نوشته نامحدوده؟!
    بله، شما معمولا باید با یه اطلاع یه ماهه قرارداد رو کنسل کنین. اما در مورد محاسبه ی این یک ماه، حواستونو جمع کنین و ببینین دقیق توی قراردادتون چی نوشته. برای خیلی ها اول ماه بر اساس اول ماه تقویمی محاسبه میشه. یعنی شما نمی تونین پونزدهم ماه برای پونزدهم ماه بعد کنسل کنین.
    3- آها، اگر کلا در حال حاضر هیچ کدوم از ویزاهای جویای کار بررسی نمیشن، شما می تونین یه نامه بنویسین و شرایطتون رو توضیح بدین که یه قرارداد کار گرفته این (اینو به صورت پیوست بفرستین و امضا کنین که قشنگ بتونن پرینت بزنن و بذارن توی پرونده تون، یعنی فقط توی متن ایمیلتون نگین) و الان می خواین درخواستتون رو به ویزای کار تغییر بدین. در این صورت، مشکلی نیست و پرونده تون به عنوان ویزای کار بررسی میشه. فقط همون طور که گفتم قشنگ نامه رو بنوسین و پیوست کنین و همین طور قرارداد کارتونو. دقت کنین که برای بررسی پرونده ی هر نفر، کل ایمیل هایی که زده رو هی نمیذارن جلوشون و بخونن. پس هر چی که می خواین بگین، با حالت نامه بگین که قشنگ پرینت بشه و بره توی پرونده تون.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

سلام
    1- بله، درسته. ویزای سه ماهه ی شما تبدیل میشه به یه ساله. از نظر شهری که می گین، محدودیتی وجود نداره. می تونین هر جا دلتون خواست دنبال کار بگردین. اما این رو بهتون بگم که در حالت عادی (یعنی وقتی ویزای یه ساله دارین) کارفرما وقتی میگه ما قراردادمون رو کنسل می کنیم، به صورت اتوماتیک اداره ی اقامت مطلع میشه که این شخص قراردادش فسخ شده. حالا برای این ویزای سه ماهه نمی دونم بازم این طوری هست یا نه. اما اگر هم باشه، فکر نمی کنم گیر بدن، چون در کل، بازم وقتی قراردادتون کنسل بشه، یه مدتی بهتون وقت میدن که کار پیدا کنین و احتمالا دیگه نامه نزنن بگن بیا تکلیف ویزاتو مشخص کن.
    2- در این صورت، قرارداد شما تناقض داره توی متنش! چطور نوشته قرارداد برای 24 ماهه (3 ماه آزمایشی + 21 ماه بقیه اش) و توی بند دیگه ای نوشته نامحدوده؟!
    بله، شما معمولا باید با یه اطلاع یه ماهه قرارداد رو کنسل کنین. اما در مورد محاسبه ی این یک ماه، حواستونو جمع کنین و ببینین دقیق توی قراردادتون چی نوشته. برای خیلی ها اول ماه بر اساس اول ماه تقویمی محاسبه میشه. یعنی شما نمی تونین پونزدهم ماه برای پونزدهم ماه بعد کنسل کنین.
    3- آها، اگر کلا در حال حاضر هیچ کدوم از ویزاهای جویای کار بررسی نمیشن، شما می تونین یه نامه بنویسین و شرایطتون رو توضیح بدین که یه قرارداد کار گرفته این (اینو به صورت پیوست بفرستین و امضا کنین که قشنگ بتونن پرینت بزنن و بذارن توی پرونده تون، یعنی فقط توی متن ایمیلتون نگین) و الان می خواین درخواستتون رو به ویزای کار تغییر بدین. در این صورت، مشکلی نیست و پرونده تون به عنوان ویزای کار بررسی میشه. فقط همون طور که گفتم قشنگ نامه رو بنوسین و پیوست کنین و همین طور قرارداد کارتونو. دقت کنین که برای بررسی پرونده ی هر نفر، کل ایمیل هایی که زده رو هی نمیذارن جلوشون و بخونن. پس هر چی که می خواین بگین، با حالت نامه بگین که قشنگ پرینت بشه و بره توی پرونده تون.
    ممنونم از توضیحاتتون فقط با توجه به صحبتهای شما من یکم دچار ابهام شدم...
    1. ما وقتی با ویزای 3 ماهه وارد المان شدیم، از همون بدو ورودمون میتونیم برای کارت اقامت اقدام کنیم؟

2. توی قرارداد اینجور نوشته شده:
    Für die ersten drei Monate beträgt das Gehalt 00 brutto. Für die folgende Zeit wird die Gehaltshöhe für weitere 21 Monate festgelegt.
    Eine Probezeit von 3 Monaten
    Kündigung: gilt eine Frist von vier Wochen bis zum Monatsende in der Probezeit. Darüber hinaus gelten zwei Monate bis zum Monatsende. که جمله آخر این رو درست متوجه نشدم.
    ولی در فرمی که کارفرما برای اداره کار فرستاده این جمله نوشته شده:
    Das Beschäftigungsverhältnis ist unbefristet.

3. منظور شما اینه که بعد از اینکه اقامت یکساله مون تموم شد، برای تمدید اقامت بعد از اون احتیاج به 3 تا فیش حقوق نهایی رو داریم؟ درسته؟

ممنون از وقتی که میگذارید و راهنمایی میکنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)