صفحه 7 از 63 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh1986-13 نمایش پست ها
    سلام
    موفق باشید.
    شما برای تایید مدارک تحصیلی وقت آنلاین سفارت گرفتید؟
    اگه آره کدوم نوع رو؟
    بعد حتما خود صاحب مدرک باید برای تایید بره یا همسرش هم میتونه؟
    ممنون
    سلام

من مدارکم رو قبل از اینکه لازم باشه وقت بگیرم بردم سفارت و خودم شخصا رفتم.

به نظرم سوالتون رو تو پست تایید مدارک بپرسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed15467 نمایش پست ها
    با سلام من برای ویزای JOB Seeker اقدام کردم و تقریبا 20روز دیگه وقت مصاحبه دارم سوالم از عزیزیانی که میتونن کمک کنند اینه که با توجه به شرایط بنده که عرض خواهم کرد چقدر شانس دارم و اگه کاری هست که تو این 20روز بشه انجام داد بفرمایید
    29 سالمه لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد - 3 سال سابقه کار مرتبط- متاهل -سطح زبان انگلیسی بسار خوب-سطح زبان آلمانی مبتدی(ولی تا حدی میتونم صحبت کنم)
    و همچنین تا اینجای کار برای تهیه و تایید مدارک هم ازم ایرادی نگرفتن خواستم بدونم تو سفارت در چه موردی بیشتر سوال میشه و آیا اگه آلمانی من در این حد باشه ریجکت میشه یا نه ؟
    از تمامی عزیزانی که تو این انجمن وقت میزارن ممنونم
    دوست عزیز شما چه کردی ؟ مصاحبه خوب پیش رفت ؟نتیجه چی شد؟

من کل این تاپیک رو خوندم
    چند سوال داشتم از خدمتتون
    با تجربیات و مشاهداتی که دارین این روش ویزای job seeker چقدر به بستن قرارداد کاری و در واقع بلو کارت برای رشته های مهندسی ختم میشه ؟
    رشته من مهندسی مکانیک هست و میخوام برای این روش اقدام کنم اما یه سوال اولیه و اساسی دارم که اصلا تقاضای المان برای رشته من در چه حدی هست ؟
    فقط اونایی که تخصص و رزومه آنچنانی دارن شانس پیدا کردن کار رو دارن یا نه می توان با سطح زبان آلمانی مناسب و سابقه کار تقریبا 10 سال حتی با سطح تخصص فنی متوسط هم امید زیاد داشت به بستن قرارداد کاری؟
    راستی اگه جای نامرتبطی دارم سوالم رو طرح میکنم هم لطفا بگین

ممنون دوستان

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2017 نمایش پست ها
    من کل این تاپیک رو خوندم
    چند سوال داشتم از خدمتتون
    با تجربیات و مشاهداتی که دارین این روش ویزای job seeker چقدر به بستن قرارداد کاری و در واقع بلو کارت برای رشته های مهندسی ختم میشه ؟
    رشته من مهندسی مکانیک هست و میخوام برای این روش اقدام کنم اما یه سوال اولیه و اساسی دارم که اصلا تقاضای المان برای رشته من در چه حدی هست ؟
    فقط اونایی که تخصص و رزومه آنچنانی دارن شانس پیدا کردن کار رو دارن یا نه می توان با سطح زبان آلمانی مناسب و سابقه کار تقریبا 10 سال حتی با سطح تخصص فنی متوسط هم امید زیاد داشت به بستن قرارداد کاری؟
    راستی اگه جای نامرتبطی دارم سوالم رو طرح میکنم هم لطفا بگین

ممنون دوستان
    نمیشه عدد گفت. بیشتر اونایی که بلوکارت می گیرن و من دیدم تو همین شاخه های مهندسی هستن اتفاقا. رشته ی مکانیک هم بازارش تو آلمان خیلی خوبه. مهم ترین چیز سواد و تخصص شماست و زبان آلمانی. سابقه هم سابقه ی مرتبطش برای شرکت مهمه. یعنی اگه مثلا شما ده سال تو صنعت نفت کار کردین، خب طبیعیه که نباید خیلی انتظار داشته باشین بتونین تو یه شرکت خودرو کار پیدا کنین. اگه برای کاری که اقدام می کنین، واقعا ده سال سابقه کار مرتبط داشته باشین، من فکر می کنم شانس خوبی دارین.
    ولی قبلش به نظر من حتما از ایران چند تا رزومه بفرستین و اول ببینین چه جور فیدبک هایی می گیرین. آیا دعوت به مصاحبه میشین اصلا یا نه؟ چون معمولا اول یه مصاحبه ی تلفنی یا اسکایپی هست. بعد بهتون خبر میدن که مصاحبه ی حضوری میذارن براتون یا نه. پس اول به نظرم یه کمی شانستونو بسنجین، بعد اقدام کنین برای ویزا.

Junior Member

سلام دوستان من واسه انگیزه نامه سفارت نوشتم به علت تحریمها و مشکلات اقتصادی ایران، از کارم اینجا راضی نیستم و واسه همین دنبال کار آلمانم. این به نظر مشکلی نداره؟
    و اینکه نوشتم اشتوتگارت رو انتخاب کردم واسه زندگی و کاریابی. اگه بعدا بخوام شهر دیگه برم زمان ورود و بعدش هم واسه ملده کردن مشکلی واسم پیش نمیاد؟

ارزوی موفقیت دارم برات
    شرکتی که میخوای بری رو پیدا کردی و قرارداد کاری رو تقریبا ok کردی ؟ یا شرکت خاصی مد نظرت نیست و میخوای بری اونجا بگردی دنبال کار ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHSEN_330 نمایش پست ها
    سلام دوستان من واسه انگیزه نامه سفارت نوشتم به علت تحریمها و مشکلات اقتصادی ایران، از کارم اینجا راضی نیستم و واسه همین دنبال کار آلمانم. این به نظر مشکلی نداره؟
    و اینکه نوشتم اشتوتگارت رو انتخاب کردم واسه زندگی و کاریابی. اگه بعدا بخوام شهر دیگه برم زمان ورود و بعدش هم واسه ملده کردن مشکلی واسم پیش نمیاد؟
    سلام
    سوال اولو نمی دونم. در مورد شهرتون، مشکلی نداره برین شهر دیگه. فقط سریع برای ویزاتون اقدام کنین وقتی میرین شهر دیگه. چون پرونده رو می فرستن اونجا و 2 هفته طول می کشه تا پرونده تون بیاد شهر جدید. یه جوری نرین برای کارای اداریتون که دیر بشه، ویزاتون تموم بشه و هنوز پرونده تون نیومده باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

دوستان سلام
    من این سه شنبه وقت سفارت داشتم و تجربه خودم رو خلاصه مینویسم
    راس ساعت 13 و بافشار مراجعین در ورودی وارد شدم
    چون مصاحبه ویزای اقامتی داشتم بدون شماره وبا یک تگ روی پاسپورت به باجه 6 هدایت شدم
    آنجا 4 نفردیگه تو صف بودند
    افسر یک آقای جوان وبا صبروحوصله بود
    منتظر نشستم تا نوبتم بشه ولیکن متاسفانه مراجعین قبلی هیچکدام مدارکشان کامل ومرتب نبود. به طوریکه مصاحبه کننده از خیر ترتیب گذشته بود وفقط روی کامل بودن مدارک تمرکز کرده بود.
    نفر قبل از من حدود 50دقیقه وقتش رو گرفت وبه شدت عصبانی وخسته کرده بودش بطوریکه میگفت شما دو نفر که منتظزید اگر مدارکتون ناقص باشه به کنسول میگم بفرستون منزل
    به هرحال نوبت من رسید و گفتم ان شالله که مدارک من مرتب و کامله. گفت همه همینو گفتن. ان شالله
    بعد ازبررسی مدارک کمی آرام شد چون مرتب وکامل بود
    بعد مصاحبه رو شروع کرد که همش کمتر از 10 دقیقه شد
    چند سالته
    رشته تحصیلیت چیه
    برای چی اومدی مصاحبه ج: ویزای جستجوی کار
    از کجاشنیدی که ما همچنین ویزایی داریم
    چرا میخوای بری آلمان
    چرا همینجا کار نمیکنی
    چرا آلمان و مثلا فرانسه نه
    اگر موفق نشدی چیکار میکنی. برمیگردی؟
    کارفعلیت در ایران چی میشه
    درآلمان کسی رو داری ؟ ج: نه
    زبان آلمانی میدونی؟ نه انگلیسی بلدم
    مدرک انگلیسی داری؟ نه
    همینکه گفتی میخوای بری آلمان چیکار کنی رو به انگلیسی توضیح بده بعد از چند کلمه گفت کافیه
    همینطور که سوال میپرسید فرمی رو بطور دستی وگزارش وار پر میکرد.
    بعد هم منگنه پرونده و یک برگه برای صندوق داد و گفت منتظر جواب باشید

نکته مهمکه افسر گفت : ویزای 6 ماهه جستجوی کار یکبار ورود صادر میشه و چندبار ورود نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط moririch نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من این سه شنبه وقت سفارت داشتم و تجربه خودم رو خلاصه مینویسم
    راس ساعت 13 و بافشار مراجعین در ورودی وارد شدم
    چون مصاحبه ویزای اقامتی داشتم بدون شماره وبا یک تگ روی پاسپورت به باجه 6 هدایت شدم
    آنجا 4 نفردیگه تو صف بودند
    افسر یک آقای جوان وبا صبروحوصله بود
    منتظر نشستم تا نوبتم بشه ولیکن متاسفانه مراجعین قبلی هیچکدام مدارکشان کامل ومرتب نبود. به طوریکه مصاحبه کننده از خیر ترتیب گذشته بود وفقط روی کامل بودن مدارک تمرکز کرده بود.
    نفر قبل از من حدود 50دقیقه وقتش رو گرفت وبه شدت عصبانی وخسته کرده بودش بطوریکه میگفت شما دو نفر که منتظزید اگر مدارکتون ناقص باشه به کنسول میگم بفرستون منزل
    به هرحال نوبت من رسید و گفتم ان شالله که مدارک من مرتب و کامله. گفت همه همینو گفتن. ان شالله
    بعد ازبررسی مدارک کمی آرام شد چون مرتب وکامل بود
    بعد مصاحبه رو شروع کرد که همش کمتر از 10 دقیقه شد
    چند سالته
    رشته تحصیلیت چیه
    برای چی اومدی مصاحبه ج: ویزای جستجوی کار
    از کجاشنیدی که ما همچنین ویزایی داریم
    چرا میخوای بری آلمان
    چرا همینجا کار نمیکنی
    چرا آلمان و مثلا فرانسه نه
    اگر موفق نشدی چیکار میکنی. برمیگردی؟
    کارفعلیت در ایران چی میشه
    درآلمان کسی رو داری ؟ ج: نه
    زبان آلمانی میدونی؟ نه انگلیسی بلدم
    مدرک انگلیسی داری؟ نه
    همینکه گفتی میخوای بری آلمان چیکار کنی رو به انگلیسی توضیح بده بعد از چند کلمه گفت کافیه
    همینطور که سوال میپرسید فرمی رو بطور دستی وگزارش وار پر میکرد.
    بعد هم منگنه پرونده و یک برگه برای صندوق داد و گفت منتظر جواب باشید

نکته مهمکه افسر گفت : ویزای 6 ماهه جستجوی کار یکبار ورود صادر میشه و چندبار ورود نیست
    سلام

خوشحالم که وصاحبتون خوب بوده! با من دقیقا دو هفته بعد از مصاحبه تماس گرفتن برای جواب دادن.

در مورد ویزا، ویزا هایی که صادر شده تا به حال همگی ویزا ملی آلمان و مولتی بوده.

موفق باشین

سلام لطفا میشه فرایند تاییدیه گرفتن از ZAB کامل توضیح بدید؟و اینکه چرا دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب تو سایت anabin نیست؟ چون من یجا خوندم قبل اینکه مدارکتون به ZAB بفرستید چک کنید که دانشگاهتون مورد تایید دولت آلمان باشه و باید تو سایت anabin چک بشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)