صفحه 8 از 63 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 627

موضوع: ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت 6 ماهه جستجوی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط CyrusG نمایش پست ها
    سلام

خوشحالم که وصاحبتون خوب بوده! با من دقیقا دو هفته بعد از مصاحبه تماس گرفتن برای جواب دادن.

در مورد ویزا، ویزا هایی که صادر شده تا به حال همگی ویزا ملی آلمان و مولتی بوده.

موفق باشین
    ان شالله که مولتی باشه چون برای من خیلی مهمه.
    من در مصاحبه گفتم که ویزای 6 ماهه مولتی خیلی کمک میکنه چون میتونم قرارهای مصاحبه رو برم وبرگردم. افسر گفت که نه خیر این ویزا یکبار وروده و نمیتونی اینکار رو انجام بدی.
    به هرحال شاید ایشون اطلاعاتش کامل نبوده چون جوان وتقریبا تازه کار بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط CyrusG نمایش پست ها
    سلام

خوشحالم که وصاحبتون خوب بوده! با من دقیقا دو هفته بعد از مصاحبه تماس گرفتن برای جواب دادن.

در مورد ویزا، ویزا هایی که صادر شده تا به حال همگی ویزا ملی آلمان و مولتی بوده.

موفق باشین
    به من هم بعد از دو هفته زنگ زدند و سوالاتی پرسیدند، این چه معنی میده، یعنی رد شده ویزا؟ آخرشم گفت هفته دیگه باهاتون از آفیس تماس میگیرم یا بیاین آفیس، متوجه نشدم!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sabety نمایش پست ها
    برای یکی از دوستان دو هفته ای جواب ویزا اومد خیلی تعجب آوره چون همه صحبت از هشت هفته می کردند برای کسی دیگه هم پیش اومده؟
    به من هم بعد از دو هفته زنگ زدند و سوالاتی پرسیدند، این چه معنی میده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    اینطوری نیست که برای همه حتما ۸ هفته طول بکشه. میانگینش بین ۸ الی ۱۰ هفته هست. کمتر هم بوده و هست و بیشتر از این هم ممکنه طول بکشه. من برای بلوکارت ویزام ۱۲ روزه اومد. دوستانی هم داشتم که نزدیک ۳ ماه منتظر بودن. شرایطمون هم تقریبا شبیه هم. من حدس می زنم یا درخواست این افراد خیلی مشخص هست و سریع پارامتر های مد نظر رو رد می کنه و زیاد بررسی نمی شه یا افراد دیگه مواردی دارند که نیاز به بررسی بیشتر داره. همینطور مواردی مثل میزان حقوق یا اعتبار شرکت مورد نظر و ... هم تاثیر داره به نظرم.
    به من هم بعد از دو هفته زنگ زدند و سوالاتی پرسیدند، این چه معنی میده، یعنی رد شده ویزا؟

Junior Member

اگه ویزا رد بشه ایمیل میزنن؟ چند وقت بعد؟

Junior Member

اگه ویزا اکسپت بشه زنگ میزنن یا ایمیل؟

من یه سوال داشتم شاید مربوط به این تاپیک باشه , تاپیک مربوط به کار دیگه ای پیدا نکردم.
    برای بلو کارت میشه از همون اول اقدام کرد؟ به من گفتن اول باید برای ویزا کار اپلی کنم و بعد که به المان رفتم دنبال بلوکارت باشم.
    من قرارداد کاری گرفتم وقرارداد اول سپتمبر شروع میشه. هنوز موفق به گرفتن وقت نشدم ... امیل هم زدم برا وفت اضطراری,فعلا خبری نیست.
    به این فکر هستم که از آژانس ها وقت بخرم (میدونم همه میگن وقت اینترنتی هست و نمیشه خرید ولی ایتالیا هم سفارتش همین شکلی هست و خیلی راحت وقت میخرن و سریع نوبت میدن) چاره ای ندارم, موقعیت خیلی خوبی هست نمیخوام از دست بدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi87 نمایش پست ها
    من یه سوال داشتم شاید مربوط به این تاپیک باشه , تاپیک مربوط به کار دیگه ای پیدا نکردم.
    برای بلو کارت میشه از همون اول اقدام کرد؟ به من گفتن اول باید برای ویزا کار اپلی کنم و بعد که به المان رفتم دنبال بلوکارت باشم.
    من قرارداد کاری گرفتم وقرارداد اول سپتمبر شروع میشه. هنوز موفق به گرفتن وقت نشدم ... امیل هم زدم برا وفت اضطراری,فعلا خبری نیست.
    به این فکر هستم که از آژانس ها وقت بخرم (میدونم همه میگن وقت اینترنتی هست و نمیشه خرید ولی ایتالیا هم سفارتش همین شکلی هست و خیلی راحت وقت میخرن و سریع نوبت میدن) چاره ای ندارم, موقعیت خیلی خوبی هست نمیخوام از دست بدم.
    از شرایط اقدام برای بلوکارت ، داشتن قرارداد کاری هست و از ایران هم میتونید اقدام کنید.
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...tsaufnahme.pdf

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering

سلام به همه دوستان
    من موفق شدم ویزای جستجوی کار رو بگیرم به همین خاطر تجربیاتم رو اینجا میگم شاید بتونه براتون مفید باشه . فقط قبلش باید بگم که حتما قبل از اینکه وارد این پروسه بشین از ایران شروع کنین دنبال کار گشتن و خودتون رو محک بزنین چون به نظرم صرف گرفتن این ویزا موفقیت نیست و کار پیدا کردن هم به این سادگی نیست اینو من از تجربیات دوستانم که رفتن عرض میکنم .
    - مدارکی که به سفارت دادم : ( بدون ترتیب )
    ۱- مدرک زبان آلمانی ب۱ ( اجباری نیست ولی خیلی کمک میکنه )
    ۲- تاییده zab
    ۳- دعوتنامه رسمی verpflichtungserklärung من چون یکی از اعضای خانوادم اونجا هست گرفتم ( اجباری نیست ).
    ۴- کلیه مدارک تحصیلی از دیپلم تا لیسانس با تاییدیه سفارت .
    ۵- مدارک دوره ها و سمینارهایی که شرکت کرده بودم . هرچی که دارین ببرین .
    ۶- نامه سابقه کار بدون بیمه و فقط تو سربرگ شرکتها به زبان انگلیسی گرفتم .
    ۷- پرینت سه ماهه گردش حساب بانکی .
    ۸- تمکن مالی از سپرده بلند مدت با مبلغ بالاتر از ۶۰۰۰ یورو ( بعضی از دوستان میگن فقط تمکن مالی دادن ولی من گردش هم گرفتم ازم گرفتن .
    ۹- بیمه مسافرتی ۶ ماهه مولتی ( ازم نگرفتن ولی موقع دریافت ویزا خواستن . میتونین بگیرین اگه خدایی نکرده با ویزاتون موافقت نشد میتونین پس بدین )
    ۱۰- من با یک شرکت از طریق اسکایپ مصاحبه کردم و ازم خواستن که باهاشون مصاحبه حضوری بکنم منم ازشون خواهش کردم که این درخواستشون رو یه صورت کتبی برام پست کنن که اون هم به سفارت تحویل دادم .
    ۱۱- نزدیک به ۱۰ تا از شرکتهایی که باهاشون مکاتبه کرده بودم حتی چند تاشون جواب منفی داده بودن رو پرینت گرفتم و به سفارت تحویل دادم که نشون بدم من از اینجا دارم تلاش میکنم برای پیدا کردن کار .
    ۱۲- ترجمه تایید نشده شناسنامه .
    ۱۳- من چون رشتم عمران هست از سازمان نظام مهندسی یک تاییده عضویت هم گرفتم .
    ۱۴ - cv به زبان آلمانی ( انگلیسی هم میتونه باشه )
    ۱۵- یک انگیزه نامه که توش توضیح دادم چرا آلمان و ....
    ۱۶- ۶۰ یورو هزینه سفارت
    روز مصاحبه هم بیشتر به فارسی انجام شد فقط آخرش ازم چند تا سوال به آلمانی و هم انگلیسی پرسیدن .
    ۱۶ روز بعد از مصاحبه باهام تماس گرفتن و مجددا آلمانی و انگلیسی چند تا سوال ازم پرسیدن و ۶ روز بعد مجدد تماس گرفتن و یک روز برای دریافت ویزا مشخص کردن .
    برخورد سفارت از ابتدا تا انتها فوق العاده عالی و مودبانه بود و به نظر من کلا اگرم برخورد بدی میشه متاسفانه مقصر خودمون هستیم روزی که میرین سفارت متوجه میشین که اکثریت حتی صف ورود رو هم نمیتونن تشکیل بدن و این تاسف باره واقعا .
    در انتها به نظرم مهمترین نکته زبان به خصوص آلمانی برای اکثریت رشته ها و فقط برای رشته هایی مثل کامپیوتر و it انگلیسی هم میتونه اوکی باشه .
    اگر بتونم کمکی بکنم در خدمتتون هستم و امیدوارم جواب مثبت همه بیاد .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Pediran نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من موفق شدم ویزای جستجوی کار رو بگیرم به همین خاطر تجربیاتم رو اینجا میگم شاید بتونه براتون مفید باشه . فقط قبلش باید بگم که حتما قبل از اینکه وارد این پروسه بشین از ایران شروع کنین دنبال کار گشتن و خودتون رو محک بزنین چون به نظرم صرف گرفتن این ویزا موفقیت نیست و کار پیدا کردن هم به این سادگی نیست اینو من از تجربیات دوستانم که رفتن عرض میکنم .
    - مدارکی که به سفارت دادم : ( بدون ترتیب )
    ۱- مدرک زبان آلمانی ب۱ ( اجباری نیست ولی خیلی کمک میکنه )
    ۲- تاییده zab
    ۳- دعوتنامه رسمی verpflichtungserklärung من چون یکی از اعضای خانوادم اونجا هست گرفتم ( اجباری نیست ).
    ۴- کلیه مدارک تحصیلی از دیپلم تا لیسانس با تاییدیه سفارت .
    ۵- مدارک دوره ها و سمینارهایی که شرکت کرده بودم . هرچی که دارین ببرین .
    ۶- نامه سابقه کار بدون بیمه و فقط تو سربرگ شرکتها به زبان انگلیسی گرفتم .
    ۷- پرینت سه ماهه گردش حساب بانکی .
    ۸- تمکن مالی از سپرده بلند مدت با مبلغ بالاتر از ۶۰۰۰ یورو ( بعضی از دوستان میگن فقط تمکن مالی دادن ولی من گردش هم گرفتم ازم گرفتن .
    ۹- بیمه مسافرتی ۶ ماهه مولتی ( ازم نگرفتن ولی موقع دریافت ویزا خواستن . میتونین بگیرین اگه خدایی نکرده با ویزاتون موافقت نشد میتونین پس بدین )
    ۱۰- من با یک شرکت از طریق اسکایپ مصاحبه کردم و ازم خواستن که باهاشون مصاحبه حضوری بکنم منم ازشون خواهش کردم که این درخواستشون رو یه صورت کتبی برام پست کنن که اون هم به سفارت تحویل دادم .
    ۱۱- نزدیک به ۱۰ تا از شرکتهایی که باهاشون مکاتبه کرده بودم حتی چند تاشون جواب منفی داده بودن رو پرینت گرفتم و به سفارت تحویل دادم که نشون بدم من از اینجا دارم تلاش میکنم برای پیدا کردن کار .
    ۱۲- ترجمه تایید نشده شناسنامه .
    ۱۳- من چون رشتم عمران هست از سازمان نظام مهندسی یک تاییده عضویت هم گرفتم .
    ۱۴ - cv به زبان آلمانی ( انگلیسی هم میتونه باشه )
    ۱۵- یک انگیزه نامه که توش توضیح دادم چرا آلمان و ....
    ۱۶- ۶۰ یورو هزینه سفارت
    روز مصاحبه هم بیشتر به فارسی انجام شد فقط آخرش ازم چند تا سوال به آلمانی و هم انگلیسی پرسیدن .
    ۱۶ روز بعد از مصاحبه باهام تماس گرفتن و مجددا آلمانی و انگلیسی چند تا سوال ازم پرسیدن و ۶ روز بعد مجدد تماس گرفتن و یک روز برای دریافت ویزا مشخص کردن .
    برخورد سفارت از ابتدا تا انتها فوق العاده عالی و مودبانه بود و به نظر من کلا اگرم برخورد بدی میشه متاسفانه مقصر خودمون هستیم روزی که میرین سفارت متوجه میشین که اکثریت حتی صف ورود رو هم نمیتونن تشکیل بدن و این تاسف باره واقعا .
    در انتها به نظرم مهمترین نکته زبان به خصوص آلمانی برای اکثریت رشته ها و فقط برای رشته هایی مثل کامپیوتر و it انگلیسی هم میتونه اوکی باشه .
    اگر بتونم کمکی بکنم در خدمتتون هستم و امیدوارم جواب مثبت همه بیاد .
    سلام. سپاس فراوان دوست عزیز وتبریک برای دریافت ویزا
    ممکنه بگین از کجاتماس گرفتند؟ سفارت و یاآلمان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)