صفحه 17 از 18 نخستنخست ... 789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 175

موضوع: ارزیابی مدرک تحصیلی توسط ZAB برای کار

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدرک تحصیلی توسط ZAB برای تحصیل

سلام

در آلمان مدرک معادل کاردانی به اون شکلی که در ایران داریم تعریفی نداره، لذا مدرک کاردانی به تنهایی برای تایید نفرستید. در مورد کارشناسی ناپیوسته مطمئن نیستم اما میتونید با ZAB مکاتبه کنید معمولاً ظرف یک هفته پاسخ ایمیل داده میشه.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ReyhaneRhi نمایش پست ها
    من توی آنابین دانشگاه لیسانس و کاردانی مورد نظرم رو که میزنم هردو H+ هستند
    اما برای رشته حسابداری (که اونم مورد تاییده) درج نشده که کارشناسی ناپیوسته هم مورد تاییده! زده کارشناسی ۴ ساله یا همون A4 !
    حالا من باید چیکار کنم ؟! مدارکم رو برای زاب بفرستم یا اوکیه ؟!
    اگر اوکیه از چه صفحه ای و چطور باید پرینت گرفت ؟!

+ یه سوال دیگه : زاب مدرک کاردانی نمیپذیره منظورش اینه که مدرک کاردانی رو براش نفرستیم ؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    سلام

در آلمان مدرک معادل کاردانی به اون شکلی که در ایران داریم تعریفی نداره، لذا مدرک کاردانی به تنهایی برای تایید نفرستید. در مورد کارشناسی ناپیوسته مطمئن نیستم اما میتونید با ZAB مکاتبه کنید معمولاً ظرف یک هفته پاسخ ایمیل داده میشه.

موفق باشید
    ممنونم ، میشه به این سوالم هم پاسخ بدین ؟!
    من دانشگاه کاردانی سراسری قبول شدم ولی یه ترم مونده مرخصی گرفتم و باقیش رو رفتم دانشگاه آزاد و اونجا مدرکم رو گرفتم !
    حالا ریزنمراتم رو که گرفتم نوشته ریزنمرات معادل سازی شده و شامل ریزنمرات هر دو دانشگاهه !
    آیا مدرک دیگه ای نیازه که مثلا بخوان ایراد بگیرن که چرا نصف نمرات ازونجا و نصف نمرات ازینجاست ؟!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدرک تحصیلی توسط ZAB برای کار

دوستان من کاردانی از دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارم +H و کارشناسی ناپیوسته‌ام (قبلا +H بود) الان در سایت H-/ H+ درج شده.

برای ارزیابی چه کار باید کنم؟

اصلا در سفارت ارائه تمام مدارک تحصلی لازم هست؟ چون من ارشدم +H هست اگر فقط با آخرین مدرک میشه اقدام کرد که دیگه مشکلی نیست فکر کنم.

اگر امکان داره فرض رو در پاسخگویی برای هر دو روادید جویای کار و Blue Card بزارید.

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام
    نه هیچ مشکلی ندارد . مهم آخرین مدرک است و مدارک پیوست. ضمناً شما نسخه ترجمه شده میفرستید پس اگر مشکلی داشته باشد قطعاً وزارت علوم و مترجم رسمی به شما خواهند گفت. اما اینکه شما به هر شکلی ، طبق قوانین ایران لیسانس گرفتید و معتبر است کفایت میکند.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ReyhaneRhi نمایش پست ها
    ممنونم ، میشه به این سوالم هم پاسخ بدین ؟!
    من دانشگاه کاردانی سراسری قبول شدم ولی یه ترم مونده مرخصی گرفتم و باقیش رو رفتم دانشگاه آزاد و اونجا مدرکم رو گرفتم !
    حالا ریزنمراتم رو که گرفتم نوشته ریزنمرات معادل سازی شده و شامل ریزنمرات هر دو دانشگاهه !
    آیا مدرک دیگه ای نیازه که مثلا بخوان ایراد بگیرن که چرا نصف نمرات ازونجا و نصف نمرات ازینجاست ؟!

Moderator

رشته و دانشگاه

اینکه شما با لیسانس اقدام میکنید یا فوق لیسانس به سیاست خود شما و نیاز کارفرما بستگی داره اما توجه داشته باشید شرایط دیگر رو فدای این موضوع نکنید. مثلاً سابقه کار شما بعد از فوق لیسانس ملاک هست. ضمناً بر فرض که شما در این خان بدون تاییدیه ZAB سفارت رو گذروندید بعدش در آلمان باید این مرحله رو انجام بدید ! پس حالا که بیش از سه ماه وقت دارید مدارک مربوطه رو بفرستید و تاییده از آن مرکز بگیرید تا برای همیشه خیالتان راحت باشد.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط S4MI نمایش پست ها
    دوستان من کاردانی از دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارم +H و کارشناسی ناپیوسته‌ام (قبلا +H بود) الان در سایت H-/ H+ درج شده.

برای ارزیابی چه کار باید کنم؟

اصلا در سفارت ارائه تمام مدارک تحصلی لازم هست؟ چون من ارشدم +H هست اگر فقط با آخرین مدرک میشه اقدام کرد که دیگه مشکلی نیست فکر کنم.

اگر امکان داره فرض رو در پاسخگویی برای هر دو روادید جویای کار و Blue Card بزارید.

Junior Member

سلام مجدد دوستان، ممنون می‌شم در صورت امکان برای شرایط زیر من رو راهنمایی کنید.

من به اشتباه این پست رو در تایپیک آنابین ارسال کرده بودم... فکر کنم محل صحیح اینجا باشه.

من وضعیت مدرک کاردانیم رو از محلی که فارغ‌التحصیل شدم جویا شدم. گفتند که اینجا تبدیل شده به "دانشگاه فنی و حرفه‌ای" که در لیست دانشگاه‌های آنابین +H هست. منتهی مدرک کاردانیم در لیست مدارک نیست. و خوب می‌گن که کلا ZAB کاردانی رو بررسی نمی‌کنه.

دانشگاهی که ازش کارشناسی گرفتم هم +-H شده و باز هم عنوان مدرکم در لیست مدارک نیست.

دانشگاهی که ارشد گرفتم +H هست ولی عنوان دقیق مدرکم در لیست مدارک نیست. من هوش مصنوعی و روباتیکز هستم که در لیست مدارک نیست اما ارشد هوش‌مصنوعی توشون هست.

• خواستم ببینم این‌ها رو بخوام براشون تایید بگیرم چه طور هست؟

1. مثلا برای کارشناسی که اقدام می‌کنم باید ریز نمرات کاردانیم رو باهاش بفرستم؟ این که ۲ دانشگاه مختلف هست مشکل ایجاد نمی‌کنه؟ (ظاهرا با توجه به جوابی که برای سوال دوست دیگمون ارسال شده مشکلی نداره)
    2. مدرک پیش‌دانشگاهی جزو مدارک ارسالی مطرح شده. کسانی که دوره پیش‌دانشگاهی نداشتند چه طور میشه وضعیتشون؟
    3. مدارک رو میشه یک جا فرستاد یا باید هر کدوم رو جدا بفرستیم؟ (کارشناسی جدا / ارشد جدا ...)
    4. ضمن اینکه من هنوز در پروسه آزاد سازی مدارکم هستم. برای ZAB باید اصل مدارک ارسال بشند؟ (فکر کنم اصل باید باشه چون نسخه موفقت غیر قابل ترجمه هست)

عجب وضعیتی شد واقعا...

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام

1- مدرک پیش دانشگاهی اجباری است و نبود آن به منزله رشته های فنی هست. حتماً با ZAB مکاتبه کنید و سوال کنید آیا بدون مدرک پیش مهندسی شما رو قبول دارند یا خیر. در مقطعی که من میخواستم ارسال مدارک کنم، وجود مدرک پیش اجباری بود.
    2- کارشناسی ناپیوسته مشکلی ایجاد نمیکند.
    3-مدارک باید یکجا ارسال بشوند.
    4- فقط اصل مدرک قابل ترجمه است ،

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط S4MI نمایش پست ها
    سلام مجدد دوستان، ممنون می‌شم در صورت امکان برای شرایط زیر من رو راهنمایی کنید.

من به اشتباه این پست رو در تایپیک آنابین ارسال کرده بودم... فکر کنم محل صحیح اینجا باشه.

من وضعیت مدرک کاردانیم رو از محلی که فارغ‌التحصیل شدم جویا شدم. گفتند که اینجا تبدیل شده به "دانشگاه فنی و حرفه‌ای" که در لیست دانشگاه‌های آنابین +H هست. منتهی مدرک کاردانیم در لیست مدارک نیست. و خوب می‌گن که کلا ZAB کاردانی رو بررسی نمی‌کنه.

دانشگاهی که ازش کارشناسی گرفتم هم +-H شده و باز هم عنوان مدرکم در لیست مدارک نیست.

دانشگاهی که ارشد گرفتم +H هست ولی عنوان دقیق مدرکم در لیست مدارک نیست. من هوش مصنوعی و روباتیکز هستم که در لیست مدارک نیست اما ارشد هوش‌مصنوعی توشون هست.

• خواستم ببینم این‌ها رو بخوام براشون تایید بگیرم چه طور هست؟

1. مثلا برای کارشناسی که اقدام می‌کنم باید ریز نمرات کاردانیم رو باهاش بفرستم؟ این که ۲ دانشگاه مختلف هست مشکل ایجاد نمی‌کنه؟ (ظاهرا با توجه به جوابی که برای سوال دوست دیگمون ارسال شده مشکلی نداره)
    2. مدرک پیش‌دانشگاهی جزو مدارک ارسالی مطرح شده. کسانی که دوره پیش‌دانشگاهی نداشتند چه طور میشه وضعیتشون؟
    3. مدارک رو میشه یک جا فرستاد یا باید هر کدوم رو جدا بفرستیم؟ (کارشناسی جدا / ارشد جدا ...)
    4. ضمن اینکه من هنوز در پروسه آزاد سازی مدارکم هستم. برای ZAB باید اصل مدارک ارسال بشند؟ (فکر کنم اصل باید باشه چون نسخه موفقت غیر قابل ترجمه هست)

عجب وضعیتی شد واقعا...

Junior Member

آیا برای تایید مدرک ارشد، ترجمه دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی هم لازم هست؟
    یا مانند دیپلم و پیش دانشگاهی فقط کپی برابر با اصل کارشناسی کفایت می‌کند؟

متاسفانه اینجا خیلی روشن نوشته نشده.

Moderator

رشته و دانشگاه

پیشنهاد میکنم وقتی دارید هزینه و زمان میگذارید تاییدیه کارشناسی رو هم درخواست بدید تا معادل بگیرید. در آینده ممکنه شغلی به شما پیشنهاد بشه که فوق لیسانس نخوان و اصطلاحاً Over Qualified باشین اونوقت لازمه با مدرک لیسانستون درخواست کار بدید. اما اگر اصرار دارید فقط ارشد تعیین صلاحیت بشه باید عرض کنم خیر لازم نیست و فط ریز نمرات مقطعی که میخواین تایید بشه بفرستید. اگر هم کارشناسی و هم ارشد میخواین تایید شه ریز نمرات هر دو ارسال بشه.
    موفق باشین
    نقل قول نوشته اصلی توسط lagon666 نمایش پست ها
    آیا برای تایید مدرک ارشد، ترجمه دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی هم لازم هست؟
    یا مانند دیپلم و پیش دانشگاهی فقط کپی برابر با اصل کارشناسی کفایت می‌کند؟

متاسفانه اینجا خیلی روشن نوشته نشده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    پیشنهاد میکنم وقتی دارید هزینه و زمان میگذارید تاییدیه کارشناسی رو هم درخواست بدید تا معادل بگیرید. در آینده ممکنه شغلی به شما پیشنهاد بشه که فوق لیسانس نخوان و اصطلاحاً Over Qualified باشین اونوقت لازمه با مدرک لیسانستون درخواست کار بدید. اما اگر اصرار دارید فقط ارشد تعیین صلاحیت بشه باید عرض کنم خیر لازم نیست و فط ریز نمرات مقطعی که میخواین تایید بشه بفرستید. اگر هم کارشناسی و هم ارشد میخواین تایید شه ریز نمرات هر دو ارسال بشه.
    موفق باشین
    راستش کارشناسی بنده کاملا غیر مرتبط با ارشد و شغل بنده هست. ولی همان دوره کارشناسی در آنابین H+ است.
    برای همین موضوع و نپرداختن هزینه اضافه ترجمه ترجیح میدم فقط ارشد رو ارسال کنم.

تشکر بابت پاسخ شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)