صفحه 11 از 18 نخستنخست ... 23456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 175

موضوع: ارزیابی مدرک تحصیلی توسط ZAB برای کار

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدرک تحصیلی توسط ZAB برای کار

برای چه منظور دو تایید میخواهید؟ اگر شما مدرک ارشد رو تاییدیه بگیرید در این تاییدیه ذکر میشه که شما در مقطع قبلی چی خواندید. مثلاً کارشناسی ارشد مدیریت سیستم دارید و در مقطع قبلی مهندسی فناوری اطلاعات خواندید. پس عملاً نیازی به تاییدیه برای لیسانس نیست. در خصوص کسانی که میخواهند دوباره ارشد بخوانند شاید لازم باشه. بفرمایید برای چه منظور هر دو مقطع را میخواهید شاید دوستان بتوانند بهتر راهنمایی کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط jalil75 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    لطفا منو راهنمایی فرمائید
    ایا برا تایید مدارک کارشناسی و ارشد در zab باید جداگانه هر کدوم 200 یورو پرداخت بشه و یا همشون با هم ارسال میشه با هزینه 200 یورو؟

Moderator

رشته و دانشگاه

بله باید ZAB تایید کنه، البته هر روز لیست آنابین رو چک کن چون ممکنه بروزرسانی بشه. ضمناً برای بلوکارد مهمتر از مدرکت گرفتن قرارداد خوب هست که برای سال 2019 باید بالای 53600 یورو باشه و برای رشته شما فکر کنم حدود 42000 یورو هم کافیه اما خوب یه مرحله اضافه داره که اونم تاییدیه اداره کار برای پوزیشن شغلیتون هست. شخصاً توصیه میکنم تا کار پیدا نکردی اصلاً با ویزاهای دیگه دنبال کار نرو. از سایت Source Forge استفاده کن و اگر توانمند باشی که حتماً هستی کار به وفور پیدا میشه. سعی کن کار در شهرهای ارزان آلمان پیدا کنی. مثلاً کار در مونیخ با این حقوق در ظاهر جذابه ولی شهری بسیار گران هست و زندگی خوبی رو تجربه نمیکنی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sysman2007 نمایش پست ها
    سلام
    من برای جستجوی کار میخواهم اقدام کنم، مدرک من مهندسی تکنولوژی نرم افزار هست و 10 سال سابقه کار مرتبط با مدرکم دارم. در anabin این رشته وجود نداره. میخواستم ببینم این مدرک باید به تایید ZAB برسه؟ کسی تا بحال با این مدرک پذیرش گرفته؟

Moderator

رشته و دانشگاه

گفتی سه سوال ولی من دو سوال میبینم:
    1- تاییدیه ZAB نیازی به داشتن قرارداد نداره و هروقت دوست داشتی بفرست.
    2- شما بخش علت درخواست را خالی میگذاری چون اگر بنویسی بلوکارت باید قرارداد هم ارسال کنی که هنوز ندارید. ولی هرزمان قرارداد گرفتی و هنوز مدرکت نیامده بود میتونی با نامه نوع درخواست رو تغییر بدی که از اون زمان ظرف دو هفته تاییدیه صادر میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط lord67 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من 3 تا سوال دارم که ممنون میشم اگر دوستان پاسخ بدهند.
    1- من قرارداد کاری ندارم و برای ویزای جویای کار هنوز اقدام نکردم، اما در آینده نزدیک می خوام برای بلوکارت اقدام کنم.ایا می تونم الان مدارکم را برای تایید به زاب بفرستم؟
    2- علت درخواست، که برخی از دوستان که قرارداد کاری دارند بلوکارت می نویسند، را من چطور باید پر کنم؟

Junior Member

باسلام من آخرین مدرکم ارشد IT گرایش شبکه هستش از تهران جنوب که توی آنابین H+ میگیره
    تاییدیه همون بسه؟
    کارشناسی پیوسته نداشتم ، کاردانی و کارشناسیم ناپیوسته بوده و از دانشگاه علمی کاربردی بوده که اصلا توی آنابین نبود . برای کاردانی و کارشناسی باید تاییدیه zab بگیرم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnamR نمایش پست ها
    باسلام من آخرین مدرکم ارشد IT گرایش شبکه هستش از تهران جنوب که توی آنابین H+ میگیره
    تاییدیه همون بسه؟
    کارشناسی پیوسته نداشتم ، کاردانی و کارشناسیم ناپیوسته بوده و از دانشگاه علمی کاربردی بوده که اصلا توی آنابین نبود . برای کاردانی و کارشناسی باید تاییدیه zab بگیرم؟
    سلام
    گرفتن تاییدیه ی زب مستقل از لیست آنابین و این حرفاست.شما در هر صورت برای امضای قرارداد کاریتون نیاز دارین به تاییدیه ی زب، حتی اگه از صنعتی شریف مدرک گرفته باشین.
    در مورد کارشناسی و کاردانی نمی دونم، ولی من که تو آلمان خواستم تاییدیه بگیرم واسه مدرکم، اون جایی که می خواستم باهاش قرارداد ببندم، خودش مدارک رو از دانشگاهم گرفت (من مدارک تحصیلیمو داده بودم به دانشگاهم تو آلمان دیگه) و درخواست تاییدیه کرد برام و اون طور که من بعدا دیدم همه رو گرفته بود، یعنی هم لیسانس رو و هم ارشد رو. شما اگر بخواین لیسانستون تایید بشه، کاردانی رو حتما باید باهاش بفرستین، چون در غیر این صورت تعداد واحد کافی نگذروندین واسه اینکه بگن این مدرک معادل لیسانسه. اما اینکه آیا از اساس تاییدیه ی لیسانس رو هم لازم دارین یا نه نمی دونم. گرچه شخصا حدس می زنم که لازم داشته باشین، چون تا وقتی تایید نشه که لیسانستون در حد لیسانس آلمانه، چطور تایید بشه که شما ارشدتون در حد ارشد آلمانه. البته این صرفا حدس منه و ممکنه بتونین فقط ارشد رو تایید کنین. نمی دونم. امیدوارم کسایی که اطلاعات دقیق تری دارن، بیان و کمکتون کنن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    گرفتن تاییدیه ی زب مستقل از لیست آنابین و این حرفاست.شما در هر صورت برای امضای قرارداد کاریتون نیاز دارین به تاییدیه ی زب، حتی اگه از صنعتی شریف مدرک گرفته باشین.
    در مورد کارشناسی و کاردانی نمی دونم، ولی من که تو آلمان خواستم تاییدیه بگیرم واسه مدرکم، اون جایی که می خواستم باهاش قرارداد ببندم، خودش مدارک رو از دانشگاهم گرفت (من مدارک تحصیلیمو داده بودم به دانشگاهم تو آلمان دیگه) و درخواست تاییدیه کرد برام و اون طور که من بعدا دیدم همه رو گرفته بود، یعنی هم لیسانس رو و هم ارشد رو. شما اگر بخواین لیسانستون تایید بشه، کاردانی رو حتما باید باهاش بفرستین، چون در غیر این صورت تعداد واحد کافی نگذروندین واسه اینکه بگن این مدرک معادل لیسانسه. اما اینکه آیا از اساس تاییدیه ی لیسانس رو هم لازم دارین یا نه نمی دونم. گرچه شخصا حدس می زنم که لازم داشته باشین، چون تا وقتی تایید نشه که لیسانستون در حد لیسانس آلمانه، چطور تایید بشه که شما ارشدتون در حد ارشد آلمانه. البته این صرفا حدس منه و ممکنه بتونین فقط ارشد رو تایید کنین. نمی دونم. امیدوارم کسایی که اطلاعات دقیق تری دارن، بیان و کمکتون کنن.

سلام خیلی ممنونم از اینکه پاسخم را دادید
    اگر اینطور که گفتید تاییدیه لیسانس لازم باشه احتمالا تاییدیه دیپلم هم لازمه نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gholizadeh1992 نمایش پست ها
    سلام
    برای کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای دارند و مدرک پیش دانشگاهی ندارن باید چه کار کرد؟
    مدرک پیش دانشگاهی برای ZAB نیاز است.
    ممنون میشم اگر کسی فارغ التحصیل دانشگاه علمی کاربردی هست که بدون پیش دانشگاهی میشه وارد شد
    حالا که ما مدرک پیش دانشگاهی نداریم ، تکلیف چیست ؟
    از بچه های علمی کاربردی که پیش دانشگاهی ندارند ، کسی تاییدیه ،ZAB رو گرفته؟

Junior Member

سلام
    ممنون میشم لینک ZAB رو بفرستید که بدونم چی میخواد و چجوری و کجا ارسال کنم ؟
    لینکهای موجود تو ص اول رو زدم نمی یاره
    ممنون

Junior Member

سلام و عرض ادب
    دوستانی که جواب zab براشون اومده میشه بگن چه مدت طول کشید...من نزدیک 4 ماهه فرستادم..خودشون توی ایمیل آخری گفتن 3 ماه زمان می بره ولی الان یکی دو بار ایمیل زدم هیج جوابی نمیدن

Question پاسخ : ارزیابی مدرک تحصیلی توسط ZAB برای کار

با سلام خدمت همه دوستان، چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    من کارشناسی ترشد مهندسی شیمی گرایش HSE خوندم در دانشگاه سراسری
    میخوام واسه ویزای جستجوی کار اقدام کنم
    1. اولا باتوجه به اینکه هم اسم دانشگاه و هم اسم رشته تحصیلیم تو لیست آنابین هست آیا دیگر نیازی به تاییده ZAB وجود داره؟
    2. اگر الان اقدام به درخواست وقت از سفارت کنم حدوداً چقدر طول میشکه که وثت مصاحبه بدن؟
    3. واسه تمکن مالی اون پول (4320 یورو) کلا باید تو حساب بمونه یا میشه فقط 24 ساعت تو حساب باشه و بعد از گرفتن ضمانت نامه از بانک پول رو خارج کرد؟
    4. و اینکه آیا کسی هست با این رشته موفق به پیدا کردن کار در آلمان شده باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)