یکی از مطالبی که مدتی ذهن من رو مشغول کرده بود این مساله بود که من و همسرم هر دو به دنبال ادامه تحصیل بودیم و با توجه به هم رشته بودن و زمینه تحقیقاتی مشترک، پذیرش گرفتن هر دو اون هم به همراه فاند، مشکل به نظر می رسید. مخصوصا که سطح رزومه های ما متفاوت هم بود. یعنی اصولا یک دانشگاه برای رزومه همسرم مناسب بود و برای من سطح بالا محسوب می شد. برای رفع این مشکل من مدتی در مورد دانشگاه های نزدیک به هم از نظر فاصله تحقیق کردم و لیستی رو فراهم کردم که برای استفاده شما در این تاپیک قرار می دم. هرچند با مشکلات و مسائل اخیری که ترامپ در مورد ویزای ایرانی ها ایجاد کرده ممکنه تا چندین سال مفید بودن این پست های من رو کاملا بی اثر کنه!

در این تحقیق دانشگاه و شهری و ایالتی که در آن واقع شده و رتبه آن در زمینه مهندسی به صورت عام ذکر شده و سپس در یک جدول فواصل دانشگاه ها با هم مقایسه شده است. فواصل 40 تا 50 کیلومتری در این تحقیق کم نیستن و با مقیاس آمریکا فواصل کوتاهی محسوب میشن. طبیعتا فواصل بالای 100 کیلومتر سختی رفت و آمد خودش را داره ولی من افرادی را می شناسم که حاضر شدن روزانه بالای 100 کیلومتر فاصله را رانندگی کنن تا بتونن تحصیلاتشون رو در شهری دیگه ادامه بدن.