صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: فاند مخصوص خانم‌ها

پیش فرض فاند مخصوص خانم‌ها

سلام دوستان
    من از بعضی از بچه هایی که اپلای گرفتن شنیدم بعضی دانشگاه های آمریکا به خانم ها تو رشته های فنی خیلی خوب فاند میده میخواستم ببینم واقعا کسی میدونه چنین حرفی صحت داره اگه داره کسی میدونه کدوم دانشگاهها این شرط رو دارن.
    ممنون

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : full fund

من که اولین بار تو زندگیم همچین چیزی رو میشنوم- اینم ازوون حرف هاست ها

پیش فرض پاسخ : full fund

واسه خود من هم واقعا عجیب بود ولی مثل اینکه چنین چیزی وجود داره در هر حال اگه دوستان کسی در این مورد اطلاعی داره حتما جواب بده

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : فاند مخصوص خانم‌ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از بعضی از بچه هایی که اپلای گرفتن شنیدم بعضی دانشگاه های آمریکا به خانم ها تو رشته های فنی خیلی خوب فاند میده میخواستم ببینم واقعا کسی میدونه چنین حرفی صحت داره اگه داره کسی میدونه کدوم دانشگاهها این شرط رو دارن.
    ممنون
    حرف شما تا حدودی درسته. مساله اینه که تعداد دانشجوها و استادان خانم در رشته‌های فنی در آمریکا نسبت به آقایون خیلی کمتره، به همین دلیل دانشگاه‌ها سعی می‌کنند با ایجاد برنامه‌هایی خانم‌ها رو تشویق کنند که به رشته‌های فنی گرایش بیشتری داشته باشند. در همین راستا بعضا فاندهایی وجود داره که فقط به خانم‌ها تعلق می‌گیره. همچنین یک کمپینی وجود داره به نام WISE: Women into Science and Engineering که تلاش می‌کنه به خانم‌هایی که در رشته‌های علمی و فنی تحصیل یا کار می‌کنند امتیازاتی بده.
    دانشگاه خاصی رو نمی‌شه نام برد که به خانم‌ها بهتر فاند می‌ده، اما خیلی از دانشگاه‌ها فاندهای خاص برای خانم‌ها دارند. این رو شاید بتونید از دانشگاه‌هایی که قصد اپلای براشون دارید بپرسید.

این حرف کاملاً درسته و اصلاً هم عجیب نیست. نه تنها منابع مالی مخصوص خانمها وجود داره، بلکه در گرفتن پذیرش هم شانس بلایی دارند؛ یعنی بین یک زن و یک مرد با رزومه ی یکسان، شانس پذیرش زن به مراتب (و نه اندک) بیشتره. بنابراین خانمها حتی با رزومه ی پایینتر از آقایان شانس پذیرش بیشتری دارند. این حرف رو تمامی دوستان من که از اونور برمیگردند میزنند؛ دلیلش هم اینه که میخوان تعداد زنا رو تو رشته های مهندسی بیشتر کنند.
    اتفاقاً چند روز پیش تو سایت دانشگاه central florida بودم تو قسمت financial support یک گزینه fellowship داشت که نوشته بود جلوش : (only for women).

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط alikazemij نمایش پست ها
    یعنی بین یک زن و یک مرد با رزومه ی یکسان، شانس پذیرش زن به مراتب (و نه اندک) بیشتره. بنابراین خانمها حتی با رزومه ی پایینتر از آقایان شانس پذیرش بیشتری دارند. این حرف رو تمامی دوستان من که از اونور برمیگردند میزنند؛
    این موضوع به اون شدتی هم که شما می‌گید نیست و این طور نیست که شانس پذیرش خانم‌ها به مراتب بیشتر باشه، اما تا حدودی درسته و شانس پذیرش خانم‌ها ممکنه کمی بیشتر باشه. در مورد فاندهایی که مخصوص خانم‌ها هستند هم که بحث شد و طبیعتا این جور فاندها به آقایون تعلق نمی‌گیره و به همین دلیل شانس فاند گرفتن خانم‌ها در صورت وجود چنین فاندهایی بیشتر خواهد بود.

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون

ظاهرا چنين حرفي صحت داره

من اين لينك رو براتون پيدا كردم !

http://www.google.com.au/anitaborg/

حالش رو ببريد
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Junior Member ArtA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    tehran

در بيشتر دانشگاه هاي آمريكايي بورس ها و كمك هزينه هايي براي خانم ها وجود داره
    و حتي سازمان هاي مربوط به زنان بورس هي ويژه اي براي تحصيل در دانشگاه ارائه مي كنند

Member shad آواتار ها

این قضیه فقط راجع به دانشگاه های آمریکا صادقه یا دانشگاه های اروپا هم؟
    این حرفم ممکنه خنده دار باشه اما یکی از استادام بهم گفت برای زن های مسلمان! شانس پذیرش بالاتره.کسی چیزی شنیده؟

Junior Member

من یک جا خوندم فرستادن یک عکس خوشگل بی حجاب (واسه خانم ها) شانس بیشتری واسه گرفتن پذیرش ایجاد میکنه !!!! کسی چیزی میدونه ؟ یعنی اگه عکس با حجاب بفرستی اذیتت میکنن ؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)