صفحه 11 از 61 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 610

موضوع: آرشیو شده : سایر سوالات در مورد Scholarship در استرالیا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات در مورد Scholarship در استرالیا

بورس endeavor به دانشچوهاي استراليايي ويا مقيم دائم هم تعلق ميگيره. براي اطلاعات بيشتر ميتونيد به سايت بورسهاي endeavor رجوع کنيد. در ضمن deadline اش هم تا آخر july هست و به هيچ وجه هم تمديد نميشه لذا بجنبيد.

Junior Member

ممنون جناب گرجی از پاسختون. من به شما خیلی زحمت داده ام

اما من هنوز از هیچ دانشگاهی پذیرش ندارم ؟؟ یعنی هنوز اقدام نکردم چون میخوام فوریه 2009 شروع کنم. منظورتون از آخر جولای برای سمستر 2 2008 بود یا سمستر 1 2009؟

ممنون

خواهش ميکنم.
    منظور ترم اول 2009 هست. البته مشکلي نيست چون يک سري بورسهاي endeavor هم هست که خود دانشگاهها ميدن و deadline اش براي مقيم دائمها فکر کنم آخر سپتامبر باشه. البته اين deadline ايه که شما فقط بايد مدارکتون رو براي admission بفرستيد و ظرف اين مدت هم Admission و هم ايشااله بورس ميگيريد. بورسي که من گفتم توسط دولت استراليا داده ميشه و شما حتما بايد يک پذيرش از يکي از دانشگاههاي استراليا تا اون تاريخ داشته باشيد.

Junior Member

با این حساب که خیلیها نمیتونن به این بورس برسن ! بخاطر اینکه خیلی از دانشگاهها هنوز اپلی کیشن نمیگیرن برای پذیرش فوریه 2009 ؟ مگه نه ؟ یا من اشتباه میکنم ؟

چرا نميگيرند. شما از همين الانم ميتونيد براي ترم اول سال 2009 اقدام کنيد مشکلي هم پيش نمياد فقط حداقل 6 هفته طول ميکشه تا مدارکتونو بررسي کنند. البته اگه با استاد تماس داشته باشيد اين پروسه سريعتر ميشه. در مورد اين بورس هم بگم که خوب خيلي رقابتيه. براي international فقط سالي 40 تا به PhD ميدند اونم تمام رشته ها. لذا خيلي روش حساب نکنيد. به نظرم شما شانستونو رو APA تو دانشگاههاي استراليا امتحان کنيد چون هم تعدادش خيلي بيشتره و هم رقابتش ساده تره. مثلا تو ملبورن تعداد بورسهاي تحقيقاتي براي استرالياييها و يا مقيم دائمها تفريبا دو برابر تعداد بورسها براي خارجي هاست. خوب حالا خودتون ببينيد که چقدر راحتتره گرفتن بورس.

Junior Member

مرسی آقای گرجی عزیز .

اما فکر میکنم APA برای مستر بای ریسرچ هستش نه COURSE WORK. یا اینکه اشتباه میکنم ؟

چون من هدفم ادامه تحصیل در COURSE WORK هست .

بورسی برای COURSE WORK دارن ؟

در مورد course Work ميدونم که بورساشون کامل نيست. البته اطلاعات دقيقي ندارم ولي سايت زير http://www.services.unimelb.edu.au/s...radcoursework/ در مورد بورسهاي course work تو ملبورنه. بقيه دانشگاهها هم بايد چنين چيزي داشته باشند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gorji1983
    چرا نميگيرند. شما از همين الانم ميتونيد براي ترم اول سال 2009 اقدام کنيد مشکلي هم پيش نمياد فقط حداقل 6 هفته طول ميکشه تا مدارکتونو بررسي کنند. البته اگه با استاد تماس داشته باشيد اين پروسه سريعتر ميشه. در مورد اين بورس هم بگم که خوب خيلي رقابتيه. براي international فقط سالي 40 تا به PhD ميدند اونم تمام رشته ها. لذا خيلي روش حساب نکنيد. به نظرم شما شانستونو رو APA تو دانشگاههاي استراليا امتحان کنيد چون هم تعدادش خيلي بيشتره و هم رقابتش ساده تره. مثلا تو ملبورن تعداد بورسهاي تحقيقاتي براي استرالياييها و يا مقيم دائمها تفريبا دو برابر تعداد بورسها براي خارجي هاست. خوب حالا خودتون ببينيد که چقدر راحتتره گرفتن بورس.
    بنابر این برای کسی مثل من که هنوز با هیچ دانشگاهی مکاتبه هم نداشته، چه برسه به admission گرفتن، و اینکه آخر جولای این Endeavour جون بسته می شه، عملا دیگه شانسی وجود نداره، درسته؟!
    یک مطلب دیگه، من سربازم و ۳ ماهه دیگه تمومه خدمتم. میتونم ریز نمراتم را از دانشگاه بگیرم و ترجمه کنم، ولی اونطور که تو سایت گفته نیاز به اصل مدرک هم هست، یعنی من واقعا لیسانس دارم. یک چیزی [url=http://www.endeavour.deewr.gov.au/faq/frequently_asked_questions.htm#32_aff]اینجا[/ur] دیدم که میگه اگر هنوز مدرک bachelor هم ندارید می تونید اقدام کنید، ولی موقع شروع بورس باید حتما داشته باشید مدرکو. این شامل حال من میشه دیگه، نه؟!
    There is a certain rightnous in our wrongness

نه عزيز هنوز خيلي وقت داري. اون بورس endeavor رو بيخيال شو سالي 1 نفر از ايران ميگيره. از همين الان شروع کن email زدن. حدود 2 ماه وقت داري. تا 31 آگوست مدارکتو بايد بفرستي لزومي نداره که تا اون تاريخ admission گرفته باشي. اصلا نا اميد نباش هنوز خيلي وقت داري براي بورس. اون بورسم براي دولت استراليا است و سالي 40 تا ميدن ارزش apply کردن هم شايد نداشته باشه. ضمنا با نامه اعزام به سربازي ميتوني حتي مدارکتو بخري هيچ مشکلي از اين بابت نيست فقط بايد بجنبي.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gorji1983
    نه عزيز هنوز خيلي وقت داري. اون بورس endeavor رو بيخيال شو سالي 1 نفر از ايران ميگيره. از همين الان شروع کن email زدن. حدود 2 ماه وقت داري. تا 31 آگوست مدارکتو بايد بفرستي لزومي نداره که تا اون تاريخ admission گرفته باشي. اصلا نا اميد نباش هنوز خيلي وقت داري براي بورس. اون بورسم براي دولت استراليا است و سالي 40 تا ميدن ارزش apply کردن هم شايد نداشته باشه. ضمنا با نامه اعزام به سربازي ميتوني حتي مدارکتو بخري هيچ مشکلي از اين بابت نيست فقط بايد بجنبي.
    حدود ۲ ماه برای کدوم بورسیه فرصت دارم؟ گفتید که کلا endeavor را بهتر باشه بیخیال شد، واسه چه بورسیه ای ۲ ماه مهلت دارم؟ چون هنوز واسه ثبت نام مثلا تو UTS برای ترم Fall (فوریه - مارس) خیلی وقت هست، ثبت نام رسمیش هنوز شروع نشده.
    یک سوال دیگه که شاید بهتر باشه تاپیک جدید واسش باز کنم: من می تونم ریز نمراتم را بصورت رسمی بگیرم و ترجمه کنم، ولی گواهی اینکه من لیسانس دارم را تا پایان خدمت بهم نمی دن. با همین ریز نمره می شه apply کرد؟

با این وضعیت هزینه پس خیلی ریسکیه که بیام و بعد به امید scholarship بجنگم! بهتره یا همون اول بگیرم و یا اینکه کلا بی خیال استرالیا، آره؟!
    There is a certain rightnous in our wrongness