صفحه 13 از 61 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 610

موضوع: آرشیو شده : سایر سوالات در مورد Scholarship در استرالیا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات در مورد Scholarship در استرالیا

در مورد استراليا کلا استاد رو بيخيال بشيد. اساتيد يک دلار هم به عنوان فاند نميدند و بايد از دانشگاه بورس بگيريد. UNSW رو از دست نديد براي ترم دوم 2008 تا الان من ميدونم که 3 تا ايراني بورس گرفتند (براي دکترا) لذا ميشه ازش بورس گرفت. البته تاثير استاد در گرفتن بورس از دانشگاه غير قابل انکاره. يکي از بچه هايي که از UNSW بورس گرفته بود و از دانشکده مواد و متالورژي بود نمره IELTS اش رو که 6 بود رو با کمک استادش قبول کردند و ميگفت که استاده خيلي دنبال کاراش بوده که بياد اونجا ولي دنبال چيزي تحت عنوان RA تو استراليا نگرديد.

Junior Member

دوست عزیز
    میشه بگید کسی که می خواد از نقطه صفر با استاد مکاتبه کنه یا با دانشگاه در هر حالت باید ابتدا چی برای استاد ایمیل کنه؟SOP?CV? Transcripts یا یه ایمیل آماده کنه و شرایطشو و علایقشو خلاصه بگه؟
    ممنون می شم

در مورد استراليا يک استاد بايد شما رو براي PhD بخواد تا دانشگاه بهتون Admission بده. البته بدون هماهنگي با استاد هم ميشه مدارکو فرستاد ولي ممکنه شانس گرفتن admission پايين بياد و يا زمان بررسي مدارک زياد بشه. بهترين راه ارتباط با استاد هم ابتدا يک جستجوي اساسي در وبسايت دانشگاهها هستش. شما اول بايد بدونيد که تو چه زمينه اي ميخواهيد کار کنيد. مثلا اگر رشتتون برقه و ميخواهيد تو زمينه مخابرات کار کنيد بايد بريد تو گروههاي communication جستجو کنيد. براي استاد هم من تجربه خودمو ميگم که يک نامه در حد 10-15 خط مينوشتم که خلاصه اي از علت علاغم به کار استاد بود. به اين نامه CV رو هم Attach ميکردم. بعد اگه استاد به کارتون علاقه مند بشه معمولا ميگه که مدارکتون نظير کارنامه، مقاله و ... رو براش بفرستيد تا شانستون رو براي بورس يک محک اوليه بزنه. بعضي از اساتيد هم ممکنه بخوان که يک research proposal براشون بنويسين. بعد از تاييد استاد شما مدارک رو ميفرستيد دانشگاه و باقي مراحل. اين حداقل تجربه من بود. به نظر من در مرحله اول تماس با استاد شما لازم نيست که کارنامه و ... رو بفرستيد نوشتن يک نامه کوتاه+ CV کفايت ميکنه. اگه استاد علاقه نشون داد ميتونيد اينها رو هم براش بفرستيد.

موفق باشيد.

mahsar
    Guest

سلام
    دوستان عزیز کسی در مورد پذیرش از دانشگاه تاسمانی چیزی می دونه ؟
    من برای دکترا دارم اقدام می کنم و استادم رو هم پیدا کردم .اما استادم گفته برای 2010 باید اقدام کنم !!!! نمی فهمم چرا ؟
    آخه توی سایت گفته تا 31 آگوست فرصت هست.

Junior Member

خيلي ممنون از جواب خوب و صريحتون - اميدوارم از طريق mail يا بعد از رفتن بتونم فاند بگيرم ولي پيدا كردن استاد مرتبط با موضوع مورد علاقه شايد سخت باشه و شايدم اون استاد جزء اساتيدي كه مخصوص اين قسمت هستند نباشه .
    راستي استاد مورد نظر فقط تو سايت همون دانشگاه مورد نظر يافت ميشه يا مي تونيم از دانشگاه ديگه هم درخواست كنيم؟
    ///<br />@ @<br />&nbsp;&nbsp; -&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; كردار نيك&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; پندار نيك&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; گفتار نيك

Junior Member hamid_m3546 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Faculdade de Engenharia da Universidade do Porto

با سلام
    من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از تهران جنول با معدل 16.5 هستم ، می خواستم برای PHD در استرالیا اقدام کنم، اولا که متاسفانه مفاله ندارم، ولی سابقه تدریس 4 سال را دارم، در مورد مدرک زبان برای امتحان ilets در 4 december ثبت نام کردم، فکر کنم بتونم نمره 6 رو بگیرم

بنظر شما با این وضعیت اسف بار > می شود پذیرش گرفت یا نه؟ کدوم دانشگاهها رو پیشنهاد می کنید

Junior Member

سلام
    انتخاب دانشگاه بستگي به رشته اي داره كه فارق التحصيل شديد و يا دوست داريد ادامه تحصيل بديد.معدلتونم خوبه و خيلي نگران نمره IELTS نباشيد.ايراني ها خداي زبان ياد گرفتنن .ولي بهتون بگم اگه سابقه تحصيلتون با مدارك معتبر باشه خيلي مياد رو اعتبارتون.
    در مورد دانشگاه بهتره دوستان ديگه راهنمايي كنند ولي من از بچه ها شنيدم دانشگاه ملبورن خيلي عاليه.
    ///<br />@ @<br />&nbsp;&nbsp; -&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; كردار نيك&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; پندار نيك&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; گفتار نيك

Junior Member

اين سايت ميتونه اطلاعاتي راجع به دانشگاهها بهتون بده:

http://australian-universities.com/list/

Junior Member

Junior Member hamid_m3546 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Faculdade de Engenharia da Universidade do Porto

با تشکر از دوست عزیز liliup

من به اون آدرس هایی که گفتین سر زدم
    راستش چون تازه تصمیم به اقدام برای پذیرش کرفتم خیلی وارد نیستم :-X، اگر لطف کنید و به این سوالات تا حد ممکن پاسخ دهید ممنون می شوم

1- زمان پذیرش رو از کجا می تونم ببینم (خیلی گشتم ولی نتونستم پیدا کنم؟؟؟ :-\)
    2- چگونه می شود به مشخصات اساتید دپارتمان های مختلف برای بررسی علاقمندی های علمیشان دسترسی پیدا کرد (توی staff گشتم ولی نتونستم پیدا کنم)

ممنون می شوم بنده را راهنمایی کنید