صفحه 21 از 61 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 610

موضوع: آرشیو شده : سایر سوالات در مورد Scholarship در استرالیا ( تا سال 2012 )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Iran, Karaj

پیش فرض پاسخ : سوال از دوستانیکه بورس IPRS از دانشگاه ملبورن دارند

نقل قول نوشته اصلی توسط aminp30 نمایش پست ها
    شوخي ميكنيد؟;D معلومه كه ميشه حتما توي فرم بورس ديدين كه نوشته "آيا در حال حاضر دانشجوي اين دانشگاه هستين يا نه؟" اگه نميشد كه اين رو نمينوشت. من خودم خيليا رو سراغ دارم كه اولش نتونستن بورس بگيرن ولي وقتي رفتن اونجا و عملكرد خوبي داشتن، بورس درست و حسابي گرفتن
    مرسي از جوابتون، به نظرتون چه راهيو بايد در پيش بگيرم كه كمكم كنه بتونم بورس بگيرم. منظورم اينه فقط سعي كنم خوب درس بخونم؟ دنبال مقاله نوشتن باشم؟ يا بهتره دنبال پروژه گرفتن با استاداي خاصي باشم؟ يا راه ديگه اي كه بهتر جواب بده و احتمالش رو بيشتر كنه.
    بورسيه هاي حين تحصيل خود دانشگاه رو كه ديدم از 2000 و 3000 دلار تا ماكزيمم 6000 دلار بود كه كمك چنداني نميكنه.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : سوال از دوستانیکه بورس IPRS از دانشگاه ملبورن دارند

ramin_sh1
    خواهش ميكنم
    بستگي به وقتتون داره يعني اينكه چند وقت ديگه ميخواين اپلاي كنين. بايد راهي رو انتخاب كنين كه بيشترين امتياز رو توي كوتاهترين زمان بگيرين. البته خيلي هم اينطوري با حساب و كتاب نيست ولي به نظر من براي استراليا، اينا مهمه:1- نظر دپارتمان و شرايطتشون 2- نظر استاد (بيشتر براي دكترا) 3- موضوع تز(براي دكترا) 4- معدل 5- ژورنال 6- سابقه كاري 7- نمرات.
    البته همه جا يه جور نيست ولي اينا فاكتورهاي اصلي هستن.
    شما براي خوندن graduate اونجا به حداقل بورس 14000 با سرمايه اوليه از خودتون براي سال اول نياز دارين.

Smile بورس از دانشگاه south australia

بالاخره نتایج بورس دانشگاه south Australia هم اعلام شد و بعد از چند ماه انتظار به ما بورس دادن....البته هنوز باید منتظر باشم...آخه دانشگاه ملبورن در اولویته....ان شالله دانشگاه ملبورن هم همین روزا نتایج بورسو اعلام کنه و اسم ما هم باشه...
    و خداحافظ اپلای ابرود...هر چند انتظار نداشتم بعد از اینهمه مدت اینجور خداحافظی کنم....حیف که بعضی رنجش ها رو هیچ جور نمیشه نادیده گرفت...

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : بورس از دانشگاه south australia

نقل قول نوشته اصلی توسط meshki نمایش پست ها
    بالاخره نتایج بورس دانشگاه south Australia هم اعلام شد و بعد از چند ماه انتظار به ما بورس دادن....البته هنوز باید منتظر باشم...آخه دانشگاه ملبورن در اولویته....ان شالله دانشگاه ملبورن هم همین روزا نتایج بورسو اعلام کنه و اسم ما هم باشه...
    مباركه. فكر كنم براي ملبورن تا يه ماه، يه ماه و نيم ديگه بياد. البته براي من خوب نيست زود اعلام بشه چون نتيجه IELTS هنوز آماده نيست!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورس از دانشگاه south australia

نقل قول نوشته اصلی توسط meshki نمایش پست ها
    آقای یا خانوم مشکی میشه لطف کنین مشخصات دقیق خودتونو که باهاش بورس گرفتین اینجا بزارین؟ ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering ,PhD, UBC

پیش فرض Scholarship

من از اساتید و مسئولان ذیربط دانشگاه های مختلف راجع به بورس پرسیدم متوجه شدم تو دانشگاههای استرالیا اصل معدله , مثلا UNSW برای بورس PhD لازمه که معدل لیسانس و فوق هر دو بالای 17 باشه.
    در دانشگاه Melbourne اگه فوق دو ساله یا 1.5 ساله داشته باشید دیگه معدله لیسانس برای بورس PhD مهم نیست همون فوق رو فقط نگاه می کنن البته باید حدود حداقل 17.4 باشه...
    مقاله تاثیر داره ولی خیلی کم...

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Scholarship

نقل قول نوشته اصلی توسط msafa63 نمایش پست ها
    من از اساتید و مسئولان ذیربط دانشگاه های مختلف راجع به بورس پرسیدم متوجه شدم تو دانشگاههای استرالیا اصل معدله , مثلا UNSW برای بورس PhD لازمه که معدل لیسانس و فوق هر دو بالای 17 باشه.
    در دانشگاه Melbourne اگه فوق دو ساله یا 1.5 ساله داشته باشید دیگه معدله لیسانس برای بورس PhD مهم نیست همون فوق رو فقط نگاه می کنن البته باید حدود حداقل 17.4 باشه...
    ضمن تشکر بابت اطلاعات بسیار مفیدی که در اختیار دیگران گذاشتید .... در مورد دانشگاههای دیگه هم پرسیدید ؟ یا فقط شرایط این دو دانشگاه رو پرسیدید ؟؟
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط msafa63 نمایش پست ها
    من از ملبورن پرسيدم اينطوري گفت:
    The normal minimum score required to gain entry into research Master or
    PhD at The University of Melbourne is an average of 75%. To be eligible
    for scholarships you need an average of at least 80% and currently to be
    competitive for IPRS, MIRS and MIFRS scholarships you need an average of
    at least 88%.
    اگه درصد رو همينطوري حساب كنيم، به ترتيب ميشه پذيرش (15)، در نظر گرفتن براي بورس (16) و داراي شانس بورس (17.6).
    ولي من بعيد ميدونم كه اينطوري strict باشه. از يكي از دوستام كه دانشگاه سيدني ميخونه پرسيدم گفت مهم اينه كه 16 رو داشته باشي. اگه معدلت حداقل 16 باشه، بررسي بورس علاوه بر معدل ميره روي ساير شرايط يعني بقيه هم مهم ميشن. مثل سابقه كار، مقاله (بخصوص ژورنال)، نظر استاد و دانشكده. البته تو بعضي دانشگاهها، حتي اگه خود دانشگاه هم بورس نده، دانشكده اگه نظرش مثبت باشه، يه مقداري ميده (+ fee remission) كه البته حدود نصف بورس دانشگاه هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering ,PhD, UBC

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    ضمن تشکر بابت اطلاعات بسیار مفیدی که در اختیار دیگران گذاشتید .... در مورد دانشگاههای دیگه هم پرسیدید ؟ یا فقط شرایط این دو دانشگاه رو پرسیدید ؟؟

از دانشگاه های دیگه هم پرسیدم ولی اینا فقط درست و مثل آدم جواب دادند ...

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات در مورد Scholarship در استرالیا

سلام

آیا درسته که بورسهای ملبورن رو به ترتیب زیر از بهترین تا "نا بهترین" مرتبط کرد:
    1- IPRS
    2- MIFRS
    3- MIRS
    4- ...

درسته که بعضی از کسانی که MIFRS میگیرند ممکنه که MIRS هم بهشون داده بشه؟

ممنون