صفحه 55 از 61 نخستنخست ... 54546474849505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 610

موضوع: آرشیو شده : سایر سوالات در مورد Scholarship در استرالیا ( تا سال 2012 )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    سازه - صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : سایر سوالات در مورد Scholarship در استرالیا

سلام من لیسانس عمران از بابل 82 ای بودم و با معدل 13.52 تمومش کردم.
    بعدش رتبه ارشدم 48 شد و ارشدمو از شریف سازه با معدل 14.84 و یک مقاله کنفرانس اکسپت و یک ژورنال سابمیت دارم.
    لطفا راهنماییم کنین که آیا شانسی دارم برای هیچ اسکالرشیپی یا نه و کی بهتره که اپلای کنم.
    مرسی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط haraaz نمایش پست ها
    سلام من لیسانس عمران از بابل 82 ای بودم و با معدل 13.52 تمومش کردم.
    بعدش رتبه ارشدم 48 شد و ارشدمو از شریف سازه با معدل 14.84 و یک مقاله کنفرانس اکسپت و یک ژورنال سابمیت دارم.
    لطفا راهنماییم کنین که آیا شانسی دارم برای هیچ اسکالرشیپی یا نه و کی بهتره که اپلای کنم.
    مرسی

سلام
    می ترسم جوابتون رو بدم بعد بعضی از بچه ها فوری درفش نا امیدی علم کنند. اما حقیقتش اینه معدل شما خیلی برای بورس کم هست و استرالیا هم کلا به معدل حساسند. تعداد مقالاتتون هم زیاد نیست. به شخصه فکر می کنم شانس خیلی خیلی کمی برای بورس دارید. یعنی برای رشته من business عملا با این وضعیت کسی پذیرش هم نمی گیرد چه برسه به بورس. ولی رشته به رشته فرق می کنه.
    برای اپلای راند اول درخواست بدید که شانس بیشتر هست یعنی اگوست اما خیلی امیدوار نباشید.
    اینکه شریف درس خوندید پان مثبت اما دانشگاههای استرالیایی مثل آمریکا و کانادا جو شریف زدگی ندارند اما در کل به سطح دانشگاه اهمیت می دهند.یعنی تفاوت آزاد و سراسری براشون خیلی مهمه.
    اگر می تونید gre امتحان بدید با اینکه برخی دانشگاههای استرالیا نمی خواهند اما نمره بالای جی ار ایی در حالتی که معدل پایین دارید شانستون رو افزایش می ده .

استاد هم نقشی در بورس های دانشگاه و دولتی که اسکولارشیپ آفیس می دهد ، ندارد مگر اینکه فاند شخصی بده پس اگر می تونید روی مخ استادا کار کنید.
    به عنوان یک دوست پیشنهاد می کنم به دانشگاههای نروژ که هم اپلای رایگان هست و هم تحصیل و هم شرایط پذیرش ساده تری دارند و از طرفی رتبه های خوبی هم دارند هم در کنار استرالیا فکر کنید.
    ویرایش توسط farveh : April 10th, 2012 در ساعت 10:52 AM

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    اگر می تونید gre امتحان بدید با اینکه برخی دانشگاههای استرالیا نمی خواهند اما نمره بالای جی ار ایی در حالتی که معدل پایین دارید شانستون رو افزایش می ده .
    سلام دوست گرامی.
    جسارتاً می خواستم بپرسم در مورد این قضیه تاثیر نمره GRE بر افزایش شانس پذیرش از دانشگاههای استرالیا، احیاناً خودتان مطلبی یا لینکی دیده اید یا نمونه ای را سراغ دارید، چون تا آن جایی که بنده اطلاع دارم و سایت اکثر دانشگاههای استرالیا را چک کرده ام، برای اخذ پذیرش در رشته عمران (و اگر اشتباه نکنم بقیه رشته های زیرگروه فنی مهندسی) هیچکدام از آنها نیاز به نمره GRE نداشتند یا به داوطلبان پیشنهاد شرکت در آزمون GRE را نداده بودند. البته از این قضیه مطلع هستم که برای اخذ پذیرش از دانشگاههای استرالیا در برخی از رشته ها مثل Marketing، Finance و رشته های همگروه آنها نمره GMAT یا GRE معمولاً مورد نیاز هست. در هر صورت خوشحال می شوم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید، به اشتراک بگذارید.
    با سپاس.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی.
    جسارتاً می خواستم بپرسم در مورد این قضیه تاثیر نمره GRE بر افزایش شانس پذیرش از دانشگاههای استرالیا، احیاناً خودتان مطلبی یا لینکی دیده اید یا نمونه ای را سراغ دارید، چون تا آن جایی که بنده اطلاع دارم و سایت اکثر دانشگاههای استرالیا را چک کرده ام، برای اخذ پذیرش در رشته عمران (و اگر اشتباه نکنم بقیه رشته های زیرگروه فنی مهندسی) هیچکدام از آنها نیاز به نمره GRE نداشتند یا به داوطلبان پیشنهاد شرکت در آزمون GRE را نداده بودند. البته از این قضیه مطلع هستم که برای اخذ پذیرش از دانشگاههای استرالیا در برخی از رشته ها مثل Marketing، Finance و رشته های همگروه آنها نمره GMAT یا GRE معمولاً مورد نیاز هست. در هر صورت خوشحال می شوم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید، به اشتراک بگذارید.
    با سپاس.
    سلام
    حق باشماست
    دقیقا در پستم هم گفتم نمی خواهند اما تاثیر مثبتی دارد. این حرف را یکی از coordinator های دانشگاه نیو ساتولز در جواب ایمیلم گفت که برای برادرم بهش ایمیل زده بودم. متن ایمیلش اینطوری بود که ،
    "اگر چه در سایت نمره جی ار ایی یکی از requirements ها نیست اما ما در مورد دانشجویان خارجی که دارای این مدرک باشند نظر مثبتی داریم چون به ما درک بهتری می دهد"
    معدل ایشون هم خوب نبود برای همین من هم طبق جواب کارمند دانشگاه بهش همین پیشنهاد را دادم.
    نمونه دیگر یک دانشگاه در آلمان . انها هم GRE نمی خواستند اما به دوستم استاد گفت حتما این امتحان را بده و فقط هم روی قسمت QUANT تمرک کن برای ما اون بخش مهمه چون نمره تافلت نشون می ده زبانت خوبه.
    برای رشته مدیریت هم برخی دانشگاهها GMAT نمی خواهند اما به خود من هم همین را گفتند که اگر جی مت داشته باشی خیلی بهتر است و خود کارکنان دانشگاه وقتی همچین چیزی می گویند یعنی حتما تاثبر دارد.
    نمی گم باعث می شه حتما اکی بدن اما چون حالت رقابتی دارد شما را یک قدم از رقبا جلو می اندازد.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط farveh : April 12th, 2012 در ساعت 08:12 AM

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

دوستان سلام.
    میخواستم ببینم این وضعیت چقدر شانس گرفتن پذیرش همراه با فاند رو در مقطع دکترا داره...
    لیسانس مهندسی عمران آب با معدل 13.5
    فوق لیسانس مهندسی عمران ژئوتکنیک با معدل 18
    دو تا مقاله کنفرانس خارجی چاپ شده در گرایش ژئوتکنیک
    یک مقاله ISI سابمیت شده که امیدوارم پذیرفته هم بشه!
    یک کتاب ترجمه شده در زمینه گرایش ژئوتکنیک.
    تافل iBT 105
    GRE هم در دست مطالعه!!

ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    DOCTOR OF VETERINARY MEDICINE

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_mb نمایش پست ها
    با عرض سلام به دوستان
    میشه زحمت بکشید مشخص کنید کدامیک از دانشگاه های Melbourne, UQT و UNSW با داشتن پذیرش مشروط (به نمره زبان) پذیرش را برای بورس دانشگاه در نظر می گیرند؟

با تشکر
    دانشگاه ملبورن که با پذیرش کاندیشنال شما رو واسه بورسیه در نظر نمیگیره!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهم: ددلاین اسکولارشیپ های استرالیا

CQU:10 june
    UTAS: any time
    Adelaide: 1May
    QU: 3May
    griffith: 29 May
    Monash: 13May
    Swindurne: 13 May
    ECU: 13May
    ویرایش توسط imi : April 19th, 2012 در ساعت 01:34 AM

Junior Member

http://scholarshipdb.net/scholarship...l4XumN6Qg.html

این لینک مفید برای این تاپیک رو شهروز عزیز یه جایی تو این فروم گذاشتن که الان خاطرم نیست دقیق کجا بود. اما در بخش Related scholerships میتونید اطلاعات بفیه (برخی) دانشگاه ها رو هم ببینید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

some of them may have a few deadlines. Last year when i applied to Griffith, its deadline was 31 October

نقل قول نوشته اصلی توسط imi نمایش پست ها
    CQU:10 june
    UTAS: any time
    Adelaide: 1May
    QU: 3May
    griffith: 29 May
    Monash: 13May
    Swindurne: 13 May
    ECU: 13May
    Mostafa

Junior Member