صفحه 7 از 61 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 610

موضوع: آرشیو شده : سایر سوالات در مورد Scholarship در استرالیا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات در مورد Scholarship در استرالیا

فوق لیسانس حداقل 1 ساله و اگر شما تبدیل کنید به دکتری دیگر مدرک فوق لیسانس به شما داده نمیشه و در واقع زمانی را که شما برای خواندن فوق لیسانس شروع کرده ای جزء دوره دکتری شما محسوب میگردد.
    مدرک دکترای بدون فوق لیسانس مورد قبول وزارت علوم هست. البته خب قطعا باید خود دانشگاه هم مورد تایید باشه که مدرک هم قبول بشه، که لیست این دانشگاه ها در سایت وزارت علوم برای هر کشوری از جمله استرالیا هست.
    در مورد مدرک دکترای بدون فوق، مدرک شما دکترا ارزیابی میشه و فقط در پایین مدرک مینوسین که این تحصیلات بعد از اتمام دوره کارشناسی انجام گرفته است.
    یعنی اگه کسی بخواد برگرده و بعنوان هیئت علمی استخدام دانشگاه باشه مشکلی نباید داشته باشه. آیا شما کسی رو می شناسید که اینجوری مدرک گرفته باشه و بعد تونسته باشه اینجا هیئت علمی بشه؟

سلام دوستان

من با یکی از استادای دانشگاه Monash ارتباط داشتم و بهم گفته که منو میخواد واسه سال 2009. از طرفی گفته که من میتونم واسه Monash Graduate Scholarship اپلای کنم و به احتمال خیلی زیاد میتونم این بورس رو بگیرم (واسه phd by research). البته گفته که اگه هزینه زندگیت کافی نبود میتونه که از مرکز تحقیقاتیش هم کمی فاند برام جور کنه چون رئیس یه مرکز تحقیقاتیه.
    ولی یه مشکلی هستش. ددلاین بررسی بورس فوق الذکر، 31 اکتبر 2008 هست و توی سایت دانشگاه هم گفته که اواسط دسامبر اسامی کسانی رو که پذیرفته شدن معرفی می کنند. از طرف دیگه ترم اول سال 2009 از اوایل ماه فوریه شروع میشه. بنابراین اگر فرض کنیم که من توی این بورس قبول بشم، فقط دو هفته وقت دارم که ویزا بگیرم و برم! این درسته یا من دارم اشتباه میکنم؟ البته با خود دانشگاه مکاتبه کردم و اینو سوال کردم ولی هنوز جوابی ندادن. اگه کسی تجربه ای توی این زمینه داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

منم شرايطم مثل شماست يعني از New South Wales تازه بورس گرفتم و گفتن که بايد تا 2 ماه ديگه بياي وگرنه بورستو ميديم به يه مستحق ديگه ;D که خوب واضحه که نميرسم. به نظر من دو راه حل وجود داره. اول اينکه شما از دانشگاه بپرسيد که آيا ميشه بورس ترم اول رو تو ترم دوم شروع کرد يا نه. من ميدونم ملبورن اين اجازه رو ميده. اگر بده که مشکلتون حله از دسامبر تا جولاي حدود 6 ماه وقته که ميتونيد ويزا رو تو اين مدت بگيريد. اگر نشد تنها راه حل اينه که زود apply کنيد تا نامه offer رو براتون بفرستند و سريع براي ويزا اقدام کنيد که حداقل تا اون مدت PVA تون بياد. بعد که ايشااله بورس گرفتيد با دادن PVA به دانشگاه نامه ECOE را سريع ميگيريد و براي ويزا اقدام ميکنيد. تو اين مرحله چون 2 ماه وقت داريد و حتي ميتونيد وسط ترم اول هم شروع کنيد مشکلي نيست.

سلام

من هم می خوام برای Melbourne اقدام کنم و Scholarship هم حیلی برام مهمه... اما هنوزTOEFL و IELTS ندادم یعنی تا 1و2 ماه دیگه امتحان می دم با این اوصاف نمی تونم زودتر از 31 August مدارکم رو بفرستم پس با مشکل ویزا و Defer مواجه می شم...به نظر تون برای semester 2 افدام کنم بهتر نیست؟؟ بعدش هم مثل بعضی کشورهای دیگه اینجوری نیست که Fund ها برای ترم اولی ها احتصاص داده بشه و ترم دوم Fund کمتری وجود داشته باشه؟؟
    یه سوال دیگه تو فرم UNSW اونجا که گزینه داره Scholarship می خواید یا نه نوشته اگرYes بزنید بلید مشخص کنید کدوم Scholarship ya Sponsor؟ اگر من بحوام برای هر چی که هست در نظر گرفته بشم باید چی بنویسم؟؟
    Live Your Dream

در مورد ملبورن: بله تعداد بورسها براي ترم دوم خيلي کمتره. IPRS که ترم اول تموم ميشه ولي براي MIPRS و يا MFRS ممکنه شانس باشه البته نميشه روش حساب کرد. به نظر من شما تا قبل همون deadline اقدام کنيد و به شما پذيرش مشروط ميدند. در مورد melbourne مطمئنم که به شرط زبان پذيرش ميدند. بد شما که امتحان زبان داديد براشون بفرستيد تا پذيرشتون unconditional بشه ولي حتما تا قبل 31 August اقدام کنيد تا فرصت بورس رو از دست نديد. معمولا تا نوامبر که راند اول بورسها شروع ميشه وقت داريد تا پذيرشتون رو unconditional کنيد.

در مورد UNSW شما بايد جداگانه براي بورس اقدام کنيد مثل ملبورن نيست. دو راه داره يکي از طريق پر کردن فرم scholarship که از سايت بورسهاي دانشگاه ميشه download کرد. ولي راه دوم راحتتره که شما ميتونيد از طريقه account که دانشگاه براتون ميسازه براي بورس به طور online اقدام کنيد. البته الان ظاهرا هنوز براي بورسهاي ترم اول 2009 باز نشده ولي شما اقدام کنيد بعد از طريق سايت ميتونيد براي بورس هم اقدام کنيد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nanomaterials
    سلام دوستان

من با یکی از استادای دانشگاه Monash ارتباط داشتم و بهم گفته که منو میخواد واسه سال 2009. از طرفی گفته که من میتونم واسه Monash Graduate Scholarship اپلای کنم و به احتمال خیلی زیاد میتونم این بورس رو بگیرم (واسه phd by research). البته گفته که اگه هزینه زندگیت کافی نبود میتونه که از مرکز تحقیقاتیش هم کمی فاند برام جور کنه چون رئیس یه مرکز تحقیقاتیه.
    ولی یه مشکلی هستش. ددلاین بررسی بورس فوق الذکر، 31 اکتبر 2008 هست و توی سایت دانشگاه هم گفته که اواسط دسامبر اسامی کسانی رو که پذیرفته شدن معرفی می کنند. از طرف دیگه ترم اول سال 2009 از اوایل ماه فوریه شروع میشه. بنابراین اگر فرض کنیم که من توی این بورس قبول بشم، فقط دو هفته وقت دارم که ویزا بگیرم و برم! این درسته یا من دارم اشتباه میکنم؟ البته با خود دانشگاه مکاتبه کردم و اینو سوال کردم ولی هنوز جوابی ندادن. اگه کسی تجربه ای توی این زمینه داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
    بابا سوال من هم همینه دیگه. چرا هیچ کی جواب نمی ده؟ من می خوام وقتی پذیرشم اومد برم واسه ی ویزا. تا اون موقع که PVA می یاد شاید بورس اعلام نشده باشه. می خوام ببینم اگر ما بعد از PVA گرفتن مثلا ۱ ماه و یا ۲ ماه صبر کنیم و بعد پول OSHC و شهریه دانشگاه رو بریزیم، مشکلی بوجود نمی یاد؟ البته من چون به احتمال زیاد بورس می گیرم می خوام این کار رو انجام بدم وگرنه صبر می کردم که جواب بورسم بیاد.

یادم هست که Melbourne تو سال ۲۰۰۷ که به من بورس داد، ماه March بود! یعنی من تازه اون موقع می خواستم برم واسه بورس. خودشون می گن ما توی Oct/Nov اعلام می کنیم ولی معمولا توی December اعلام می کنند. من اگه مثلا یک ماه دیگه پذیرشم بیاد می شه ماه July و اگه همون موقع واسه ویزا اقدام کنم اگه حالت متوسطش رو در نظر بگیریم، PVA تو September میاد بعد باید واستم تا December تا خبر بورس بیاد!!! یعنی ۲ ماه. این از نظر سفارت مشکل نداره؟ یعنی PVA تاریخ انقضاء داره؟

Junior Member

سلام

من هم می خوام برای Melbourne اقدام کنم و Scholarship هم حیلی برام مهمه... اما هنوزTOEFL و IELTS ندادم یعنی تا 1و2 ماه دیگه امتحان می دم با این اوصاف نمی تونم زودتر از 31 August مدارکم رو بفرستم پس با مشکل ویزا و Defer مواجه می شم...به نظر تون برای semester 2 افدام کنم بهتر نیست؟؟ بعدش هم مثل بعضی کشورهای دیگه اینجوری نیست که Fund ها برای ترم اولی ها احتصاص داده بشه و ترم دوم Fund کمتری وجود داشته باشه؟؟
    دوست عزیز،

اگه شما منظورتون از بورس های ملبورن IPRS, MIFRS, MIRS هست که باید حتما IELTS داشته باشید. من خودم که پارسال بورس گرفتم اولش با TOEFL اقدام کردم ولی بعدش supervisor ام به من میل زد و گفت اگه می خوای بورس بگیری باید حتما IELTS داشته باشی. متاسفانه این شرط رو توی سایت بورس ها ذکر نکرده بود. من هم سریعا IELTS دادم و براشون فرستادم. بعد از ۲ هفته بورسم ردیف شد!
    در نتیجه توصیه می کنم که حتما IELTS زودتر بدین. Application رو هم همین الان بفرستین که مطمئنا conditional offer می گیرین و که شرطش هم زبان هست. بعد که IELTS رو بفرستین همه چیز ردیف می شه.

شما از کجا ميگي من خودم با مسئول بورس دانشکده برق در تماس بودم و گفت که هم TOEFL و هم IELTS هر دو قبوله. تازه بورس endeavour که از طرف دولت استراليا هم داده ميشه هر دو تا رو قبول ميکنه. همين الان هم من رو براي اين بورسها در نظر گرفتند. البته من هم IELTS دادم ولي ربطي به IELTS دادن نداره هر دو امتحان رو قبول ميکنند. البته به دوستان توصيه ميکنم IELTS بدن چون بلاخره سفارت IELTS رو براي ويزاي دانشجويي نياز داره.

Junior Member

پیش فرض چند سوال در مورد SCHOLARSHIP

سلام دوستان
    من کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه صنعتی اصفهان دارم. چند سوال در مورد گرفتن scholarship در مقطع دکتری از دانشگاههای استرالیا داشتم.

1. ایا قبل از گرفتن نامه مربوط به تایید پذیرش از استاد خاصی، کار دیگری در حال حاضر برای گرفتن بورسهای Endeavour وجود دارد که من انجام بدهم یا خیر؟
    شرایط کلی من بصورت زیر است: IELTS SCORE:6.5 GPA-BA:14.63 GPA-MSC: 15.83 2 CONGERENCE PAPER
    و بلاخره متعهل به همراه یک بچه.

2. ایا غیر از بورسهای ENDEAVOUR سایر بورها جوابگوی یک خانواده 3 نفره می باشند یا خیر؟

با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند سوال در مورد SCHOLARSHIP

.for being a scholarship candidate, your GPA should be at-least 80% or 16/20. So for your case, I think there is no chance

Having a minimum of 6.5 in IELTS is mandatory