صفحه 9 از 61 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 610

موضوع: آرشیو شده : سایر سوالات در مورد Scholarship در استرالیا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات در مورد Scholarship در استرالیا

من می خوام برای Sem1 اقدام کنم چون فکر کردم که بهترین زمانه واسه applyبه خاطر scholarship حالا نمی دونم درسته یا نه؟اگر صبر کنم واسه sem2میتونم resumamo بهتر کنم اماانگار scholership ترم 1 بیشتره؟کسی میتونه verify کنه این نظرمو؟؟ممنون میشم
    گرچه سایه های شب بس ممتد است<br />ما به امید سحر خواهیم زیست..

بله حرفتون درسته. حداقل در مورد Melbourne که درسته يعني اگه بعد از 31 اگوست بفرستيد شانستون کمه براي گرفتن بورس. بعضي دانشگاهها مثل New Southwales هم براي ترم دوم يک مرحله بورس دارند که deadline اون هم 31 آوريل هست. اما هم تعداد بورسها تو اين راند کمه (ماکزيمم 20 تا براي کل دانشگاه) و هم اينکه شما به محض بردن بايد تا 2 ماه بعد شروع کنيد درستونو وگرنه بورس ميپره. با توجه به اوضاع کنوني ويزا هم که اين عملا نشدنيه. من بهتون پيشنهاد ميکنم که مدارکتونو براي بورس اين مرحله بفرستيد (تا قبل 31 آگوست) بعد تا حدود نوامبر هم ميتونيد اگه مدارک جديدي داشتيد مثل مقاله، نمره زبان و يا کارنامه جديد براشون بفرستيد چون تا اواخر نوامبر بورس بررسي نميشه. deadline اين مرحله رو از دست نديد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Negin Basiri
    سلام دوستان

من در حال حاضر کارهای فارغ التحصیلیم به خاطر پروژم انجام نشده ....یعنی اگر هم انجام بشه 7 ماه طول می کشه.... می خواستم بدونم اگر من با ریز نمراتم تا Deadline برای Scholarship اقدام کنم برای Scholarship در نظر گرفته می شم یا نه چون Conditional محسوب می شه اصلا فرقی می کنه که تا اون تاریخ بفرستم مدارکم رو؟؟؟؟؟

سلام.عرض کنم که من موقعی که apply کردم فقط 4 تا درسی که ترم اول فوق لیسانسم بود نرمهاش رد شده بود.یعنی من فقط با چهار نمره apply کردم.scholarship خیلی خوبی هم گرفتم.conditional offer دادند ولی شرطش معدل بالای 16 واسه بقیه درسهایی بود که مونده بودند.تازه من پس از پذیرش یه ترم differ کردم چون مشکل شما رو داشتم. این تجربیات مربوط به دانشگاه Sydney و Adelaide .تو مقطع PhD اگه شرایطتون خوب باشه خوب پول میدن.Adelaide شهر ترزون تری و آب و هواش عالیه.اینم بگم که تنها دانشگاهیه که 5 تا نوبل داره.

ولي دقت کنيد که Melbourne اينجوري نيست حتما بايد گواهي پايان دوره رو بديد وگرنه conditional ميدند. در سايت ملبورن هم دقيقا نوشته که اگه بخواهيد scholarship بگيريد حتما بايد uncnditional offer داشته باشيد وگرنه حتي براي بورس در نظرتون هم نمي گيرند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : scholarships

نقل قول نوشته اصلی توسط gorji1983
    با سلام
    قابل توجه Roya82:
    deadline دانشگاه ملبورن براي scholarship اخر آگوست هستش يعني بايد تا قبل اين زمان مدارک به دانشگاه رسيده باشه. در ملبورن تصميم گيري در مورد scholarship حدود اواسط December انجام ميشه. براي اينکه براي Scholarship در نظر گرفته شيد بايد يک پذيرش قطعي (Unconditional offer) از دانشگاه دريافت کرده باشيد لذا اگر مدرک رسمي دوره تحصيلي را نداشته باشيد براي Scholarship در نظر گرفته نمي شويد (مثل من که آن زمان هنوز MS را تمام نکرده بودم و من را هم در نظر نگرفته بودند). در ضمن نيازي به application جدا نيست و به طور اتوماتيک شما را براي تمامي بورس هايي که براي آن واجد شرايط هستيد در نظر مي گيرند. ضمنا ملبورن از لحاظ تعداد بورس براي دانشجوهاي خارجي از بقيه دانشگاههاي استراليا بهتره.
    موفق باشيد.
    من شرایطم مثل شماست یعنی می خوام واسه 31 اگست اقدام کنم اما هنوز تزم دفاع نکردم!یعنی قطعا به این دلیل مسخره من رو هم در نظر نمیگیرن؟!!چطور توی سایتش اصلا به این نکته اشاره نکرده؟؟؟
    ممنون میشم زود جواب بدید...نگران شدم

Junior Member

من با خوندن مطالب راستش واقعا نا امید شدم از فاند
    من شرایطم اینه:
    غمران خوندم
    GPA MS=16.5 SHARIF UNIVERSITY
    GPA BS=14.92 ELMO SANAT
    SUBMITED PAPER TO A CONFERENCE
    هنوز تزم دفاع نکردم

با چند تا استاد ازUQ, U OF SYDNEY, USNW صحبت کردم و به من گفتن که APPLY کنم!
    به نظرتون شانس دارم که فاند بگیرم؟ :-[

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در مورد دانشگاه های استرالیا کسی اطلاعاتی دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jahanhgiri
    چه مقطعی؟
    چه دانشگاهی؟
    چه رشته ایی؟
    با بورس یا بی بورس؟
    کلاً رنک اغلب دانشکاه هاش بالاست و بورس هم اغلب کم میدن و خیلی چیزای دیگه...
    مهندسی شیمی مقطع دکترا حداقل شرایط پذیرش و امتیازات مقاله داشتن
    مرسی

ببينيد اين مطلب رو دقيقا تو سايت بورس ملبورن ذکر کرده. من زماني که offer ام conditional بود برام نوشته بود که:
    Please note that as your offer is conditional, your application cannot be considered for for a scholarship until you have met the conditions of your offer.
    لذا براي بورس شما رو تا پذيرشتون unconditional نباشه در نظر نميگيرند. ولي پيشنهاد من به شما اينه که در ارتباظ موضوع دير تمام کردن درستون با خود دانشگاه تماس بگيريد و بپرسيد. تو ملبورن شما با اين آدرس edwina@unimelb.edu.au تماس بگيريد چون ايشون ظاهرا منشي کميته بورس ملبورنه. من سال قبل که اقدام کرده بودم چون MS ام تمام نشده بود همين خانم بهم email زد که تا کارنامه نهايي MS به همراه Statement of MS Completion رو برامون نفرستي براي بورس در نظرت نميگيريم. شما با ايشون تماس بگيريد و شرايطتونو بگيد و تاکيد هم کنيد که تا December نميتونيد تمام کنيد ولي تا شروع ترم تمام ميکنيد ببينيد چي بهتون پيشنهاد ميکنه.
    در ضمن دانشگاههاي ديگه مثل New South Wales اين مشکل رو ندارن يعني با conditional هم براي بورس بررسي ميکنند ميتونيد اونجا هم اقدام کنيد.

موفق باشيد.

در مورد شانس بورس هم بايد بگم که تا اقدام نکنيد چيزي نميشه گفت و خوب رقابتي هم هست. ولي دانشگاههاي ملبورن و New South Wales از لحاظ تعداد بورس وضعشون بهتره و ميتونيد اونجاها رو در نظر بگيريد. متاسفانه مشکل استراليا اينه که يا بورس کامل ميده و يا اصلا هيچي نميده و خوب تو اين شرايط واقعا استرس زيادي وارد ميشه. به نظرم شما ميتونيد رو مخ استاداتون هم کار کنيد و ببينيد که آيا پول دارند که بهتون بدند يا نه. حداقل ميتونند در support شما براي بورس کاري بکنند. در کل سيستم بورس دهي خيلي flexible نيست يعني يه عده ميشينن و مدارک شما مثل معدل، نمره زبان، مقالات و سوابق تحقيقاتيتونو بررسي ميکنند و يک نمره scholarship از 100 بهتون ميدند. شايد در قسمت معدل کاري نشه کرد ولي استادي که گردن کلفت باشه ميتونه کاري کنه که نمره scholarship شما بالاتر بره.

موفق باشيد.

درود
    بورس استراليا هم تقريبا خوب هست يعني زياد
    ولي بورس كامل خيلي كم يعني اگر به شما بورس بدند مقداري از هزينه دانشگاه را تقبل مي كنند
    پس خوب بر روي اين موضوع بگرديد كه بورس مورد نظر چگونه است