صفحه 114 از 117 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1161

موضوع: سوالات مربوط به Writing در آزمون تافل iBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به Writing در آزمون تافل iBT

سلام دوستان
    من یه سوال در مورد غلط های املایی داشتم. چیزی که میدونم اینکه به شدت نمره رو کم میکنن. حالا حتی یه دونه هم خیلی مضره؟؟ (چون معمولا یکی دوتا از دست من در میره)
    سوال دیگه اینه که اگه تو یه سوالی مثلا سه تا راهکار ارائه بشه و بگه کدوم خوبه و ما مزیت های همه رو (جدا تو یه بند واسه هرکدوم) بگیم، مناسب نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MasoudAr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال در مورد غلط های املایی داشتم. چیزی که میدونم اینکه به شدت نمره رو کم میکنن. حالا حتی یه دونه هم خیلی مضره؟؟ (چون معمولا یکی دوتا از دست من در میره)
    سوال دیگه اینه که اگه تو یه سوالی مثلا سه تا راهکار ارائه بشه و بگه کدوم خوبه و ما مزیت های همه رو (جدا تو یه بند واسه هرکدوم) بگیم، مناسب نیست؟
    سلام
    دقیقا همینطوره! برای نمونه بنده به تازگی امتحان تافل دادم و خب رایتینگ اول را good و دومی را که برایم همیشه آسانتر و راحت تر از تسک اول است را fair شدم!! خودم هم باورم نمیشد چون من در رایتینگ خیلی قوی تر از بخش های دیگر هستم باتوجه به مقالاتی که به انگلیسی نوشتم و کلا زیاد بر روی رایتینگ کار کرده ام و خب باورم نشد که کمترین نمره را در تافل در این بخش بدست آورم! رایتینگ اول را گود گرفتم چون سه دقیقه وقت آوردم برای review و در آن سه دقیقه بیش از 20 کلمه را اصلاح کردم!! با توجه به اینکه در موقع تایپ هم حواسم بود که غلط ننویسم و مدام غلطهایم را اصلاح می کردم اما در پایان و در موقع مرور هم دیدم در حدود بیست لغت را غلط نوشته ام.
    اما در تسک دوم، از آنجا که می خواستم حتما 500 کلمه بنویسم اصلا در هنگام تایپ اهمیتی به غلطهای املایی نمی دادم و در پایان هم کمتر از یک دقیقه وقت برای اصلاح داشتم و در نتیجه رایتینگی در حدود 500 لغت و پر از غلط املایی نتیجه ای جز fair برایم نداشت!
    از اینرو غلطهای املایی را جدی بگیرید که خیلی مهم تر از تعداد لغت است! یک رایتینگ با غلط املایی کم در حدود 400 لغت بسیار بهتر از یک رایتینگ در حدود 600 لغت اما پر از غلط املایی است!
    اما یکی دو تا موردی ندارد اما نه مانند بنده که فکر کنم دهها غلط داشتم چون علت fair شدنم بعلت تعداد زیاد غلط املایی عنوان شده بود!
    اما برای سوال دوم نه ! شما باید فقط یکی از آن راهکارها را انتخاب کنید و دستکم دو پاراگراف در مورد مزیت های آن بنویسید (غیر از پاراگراف مقدمه و نتیجه گیری).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    دقیقا همینطوره! برای نمونه بنده به تازگی امتحان تافل دادم و خب رایتینگ اول را good و دومی را که برایم همیشه آسانتر و راحت تر از تسک اول است را fair شدم!! خودم هم باورم نمیشد چون من در رایتینگ خیلی قوی تر از بخش های دیگر هستم باتوجه به مقالاتی که به انگلیسی نوشتم و کلا زیاد بر روی رایتینگ کار کرده ام و خب باورم نشد که کمترین نمره را در تافل در این بخش بدست آورم! رایتینگ اول را گود گرفتم چون سه دقیقه وقت آوردم برای review و در آن سه دقیقه بیش از 20 کلمه را اصلاح کردم!! با توجه به اینکه در موقع تایپ هم حواسم بود که غلط ننویسم و مدام غلطهایم را اصلاح می کردم اما در پایان و در موقع مرور هم دیدم در حدود بیست لغت را غلط نوشته ام.
    اما در تسک دوم، از آنجا که می خواستم حتما 500 کلمه بنویسم اصلا در هنگام تایپ اهمیتی به غلطهای املایی نمی دادم و در پایان هم کمتر از یک دقیقه وقت برای اصلاح داشتم و در نتیجه رایتینگی در حدود 500 لغت و پر از غلط املایی نتیجه ای جز fair برایم نداشت!
    از اینرو غلطهای املایی را جدی بگیرید که خیلی مهم تر از تعداد لغت است! یک رایتینگ با غلط املایی کم در حدود 400 لغت بسیار بهتر از یک رایتینگ در حدود 600 لغت اما پر از غلط املایی است!
    اما یکی دو تا موردی ندارد اما نه مانند بنده که فکر کنم دهها غلط داشتم چون علت fair شدنم بعلت تعداد زیاد غلط املایی عنوان شده بود!
    اما برای سوال دوم نه ! شما باید فقط یکی از آن راهکارها را انتخاب کنید و دستکم دو پاراگراف در مورد مزیت های آن بنویسید (غیر از پاراگراف مقدمه و نتیجه گیری).
    خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون
    اینکه میگم تو سوالاتی که میپرسن یکی انتخاب کنید، میشه مزایا و معایب بررسی کرد رو از نمونه رایتینگ های 5 تو یه کتاب گفتم. اونجا بعضیا تو سوالات موافق و مخالف جهتی نمیگرفتن و یکم از یکی میگفتن و یکم از اون یکی (البته بگم که بنده اونجا ندیدم کسی سه مورد رو توضیح بده! به همین دلیل پرسیدم)
    حالا ممنون میشم بفرمایید که به نظر شما تو سوالات agree and disagree هم حتما باید مشخصا سمت بگیریم یا میشه میانه بود؟(من رو این موضوع تاکید دارم به این دلیل که نسبتا میشه بیشتر و بهتر و راحتتر نوشت، مثلا مزایا و معایب هر کدوم و نهایت نتیجه گیری منطقی) منظورم اینه که اینکار یک Impression منفی میده به مصحح یا کاملا OK هستش؟؟

خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون
    اینکه میگم تو سوالاتی که میپرسن یکی انتخاب کنید، میشه مزایا و معایب بررسی کرد رو از نمونه رایتینگ های 5 تو یه کتاب گفتم. اونجا بعضیا تو سوالات موافق و مخالف جهتی نمیگرفتن و یکم از یکی میگفتن و یکم از اون یکی (البته بگم که بنده اونجا ندیدم کسی سه مورد رو توضیح بده! به همین دلیل پرسیدم)
    حالا ممنون میشم بفرمایید که به نظر شما تو سوالات agree and disagree هم حتما باید مشخصا سمت بگیریم یا میشه میانه بود؟(من رو این موضوع تاکید دارم به این دلیل که نسبتا میشه بیشتر و بهتر و راحتتر نوشت، مثلا مزایا و معایب هر کدوم و نهایت نتیجه گیری منطقی) منظورم اینه که اینکار یک Impression منفی میده به مصحح یا کاملا OK هستش؟؟
    خواهش می کنم!
    ببینید میانه روی اینجا (یعنی تافل) معنایی ندارد!در رایتینگ تافل شما باید مصحح را متقاعد کنید آنهم با آوردن دلایل منطقی و ساپورت آن دلایل. راستش خیلی از منابعی که برای تافل هست آدرس درستی به دانشجو نمی دهد. شما نمونه رایتینگ های اصلی را که نمره ی کامل را هم گرفته اند اگر بخوانید می بینید که نویسنده در همان مقدمه تکلیف را روشن کرده است و گفته است که طرفدار کدام چیز است و کدام را می پسندد.
    شما در همان نوع سوالات چه disagree و agree چه هر نوع سوال دیگری باید در همان مقدمه جهت فکری خود را مشخص کنید اینکه موافقید یا مخالف. ببینید می شود برای نمونه در یک رایتینگ دو پاراگراف در مدح یک راهکار نوشت و در پارگراف سوم بر ضد راهکار دیگر نوشت ولی اینکه در هر پاراگراف در مدح یک راهکار بنویسیم و در آخر هم بگوییم که با همه ی اینها موافقیم واقعا نتیجه ای برایمان از لحاظ نمره به بار نخواهد داشت!

من نمی دانم شما الان در چه سطحی از آمادگی برای رایتینگ تافل هستید (مدام تاکید می کنم رایتینگ تافل چون این رایتینگ و نوع نگارش آن با رایتینگ های دیگر فرق دارد) اما باور کنید این نوع نوشتن یعنی اینکه تماما بر روی یک موضوع فوکوس کرده و در مورد مزایای آن نوشتن بسی راحت تر از نوشتن در مورد دو موضوع است!
    در خود امتحان تافل هم پرسیده می شود کدامیک را و چرا و دلایل را بگویید، و خب شما نمی توانید همه را انتخاب کنید چون از شما فقط یکی خواسته و از شما خواسته که "با ذکر دلایل " یعنی باید برای آن دلایل عنوان کنید و نه یک دلیل! در آن حالتی که شما می فرمایید خب شما فقط قادرید یک دلیل بیاورید که! چرا که برای هر دلیل ما باید یک پاراگراف بنویسیم! اینکه شما می خواهید مزایا و معایب هر کدام را عنوان کنید یعنی برای هرکدام دستکم دو پاراگراف باید بنویسید و مثال بیاورید و بسط دهید که خب واقعا سخت است!
    پیشنهاد می کنم حتما ویدئوهای نوت فول در مورد رایتینگ (هر دو تسک) را نگاه کنید و تمام فایل های نوت فول مربوط به رایتینگ را حتما مطالعه کنید چون به نظرم بهترین و جامع ترین منبع برای تافل نوت فول است و بهتر از هر منبعی کمک کننده است. در همین فروم هم می توانید پکیج کامل نوت فول را دانلود کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    سلام اگر ممکن هست سایتی را معرفی کنین که رایتینگ هام را بتونم با استفاده از اون تصحیح کنم
    سپاس
    سلام
    این سایتها کاربران نیتیو دارد که در امر چک کردن رایتینگ و گرامر خیلی یاری رسان هستند:
    https://www.usingenglish.com
    https://forum.wordreference.com

پیروز باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    در سوال اول رایتینگ (Integrated) تعداد بیشترین لغات 220 ذکر شده. اگه بیشتر از این حد باشه باعث کسر نمره میشه؟ (بین 230 تا 250)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

سلام دوستان
    در سوال اول رایتینگ (Integrated) تعداد بیشترین لغات 220 ذکر شده. اگه بیشتر از این حد باشه باعث کسر نمره میشه؟ (بین 230 تا 250)
    نه عزیز
    این یه حداقل هس شما تا میتونی بنویسی بنویس ( بشرطی نوشته ضعیف و پرت نشه۰غلط تایبی و نکارشی توش نیاد و تکرار مطالب نکنی)
    چیزی که از شما میخوان اینه که بگی راجب چه چیز و با چ رویکردی بحث میکردن ینی دلایلشون چی بود .
    نکته مهم اینه ک گاهی تو یکی از دلایل یه مثال اورده میشهُ ه تجربه شخصیم بهتره این مثال رو بیارید. مثلا بگید لکچر از مثال خرس قطبی و مهاجرتش استفاده کرد تا دلیل متن رو رد کنه. ینی ی کم مثاله رو بیارید ک جز جزییات مهم حساب میشه

و نکته اخر این که پاراگراف جمع بندی نمره ای نداره. وقتی روش نذارید.

بچه ها من برای تسک یک از استایل نوت فول استفاده میکنم
    به نظرتون مشکلی نداره؟
    آخه نوت فول اول ریدینگ رو توضیح میده بعد لیسنینگ رو
    بچه لطفااااا نظر بدیننننننن؟؟؟؟؟؟؟
    من استرس گرفتم کلی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط sheida16651665 نمایش پست ها
    بچه ها من برای تسک یک از استایل نوت فول استفاده میکنم
    به نظرتون مشکلی نداره؟
    آخه نوت فول اول ریدینگ رو توضیح میده بعد لیسنینگ رو
    بچه لطفااااا نظر بدیننننننن؟؟؟؟؟؟؟
    من استرس گرفتم کلی
    ببینید موسسه نوت فول کارش درسته. استایلش درسته تا اونجا من یادمه میگف پاراگراف اول برای توضیح کلی باشه که هر دو حول ایکس بحث میکننُ متن اعتقاد داره ... و سه توضیح اراپه میده در حالی که استاد دلایل رو صحیح نمیدونه و هر سه رو رد میکنه.
    بعد هر پاراگرافُ اول دلیل متن و بعد ردش توسط استاد.

خیلی خوب هس و من استفاده کرده و نمرشو گرفتم
    اما یک نکته مهم رو فراموش نکنید:
    ابن که متن شما نباید رباتی نوشته بشه ارایش کلمات و اینا رو حواستون باشهُ متن نوشته رو کپی نکنید و پارافرایز کنید هر س پاراگراف هم شکل نباشه ی مقدار توانمندی رو تو لغت و گرامر نشون بدید.

تافل به دنبال مچ گیری نیس به دنبال سنجیدن توانایی شما تو میکس اطلاعات این دو و نوشتنه و اندازه گیری میزان کامل بودن مطلبُ (ذکر دلایل و مثالها و نقطه نظرها) کاربرد زبان (لعت و گرامر) هس. لذا استرس الکی نگیرید.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

سلام وقت بخیر از همه دوستان خواهشمندم نظرشون را درمورد سوال من بگن پیشاپیش از همه تشکر میکنم
    برای رایتینگ تسک اول همه پیشنهاد دادن نوت فول خوبه ولی برای تسک دوم اکثر دوستان از روشی که در نوت فول گفته شده استفاده نکردند دلیلش چیه؟سخت تره یا غیر قابل اعتماد تره؟! برای اینکه ببینم پنج پاراگرافه بنویسم مثل خیلی رایتینگ های کتاب ها بهتر یا چهار پاراگراف حتما باید تست کنم و باهاش یه رایتینگ بنویسم یا یکی رو انتخاب کنم و ادامه بدم؟ توی اکثر کتابا مثل بارونز و نووا پنج پاراگرافه نوشتن منم پنج پاراگرافه تمرین کردم ولی هنوز تعداد لغاتم به ۴۰۰ نرسیده با اینکه نووا رو خوندم ولی سه تا مثال برای سه پاراگراف یکم برام سخته زمان زیادی باید برای مثال پاراگراف سوم بذارم. از طرفی میبینم بیشتر دوستان پنج پاراگراف تمرین کرده اند و در امتحان هم با پنج پاراگراف نمرات خوبی گرفتند
    میدونم تعداد لغت و خوب نوشتن مهم تر از تعداد پاراگراف هست ولی هنوز نتونستم انتخاب کنم با کدام روش پیش برم
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)