صفحه 111 از 117 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 1161

موضوع: سوالات مربوط به Writing در آزمون تافل iBT

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به Writing در آزمون تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط ashky نمایش پست ها
    در تسک دوم رایتینگ دلیل اینکه مثال ارائه می دیم چیه؟ آیا میشه مثال رای برای تایید دلیل و جملات ساپورت استفاده کرد؟ آیا این جور نوشتن تکرار نیست؟ لطفا راهنمایی کنین.
    قاعده متون علمی اینه که شفاف باشه هر جمله از متن. شفاف سازی یه جمله با ساپورت کردن اون هست که ممکنه بشه مثال هم باشه.

اصلا تکراری نیست و اتفاقا امتیاز خیلی خوبی هم داره. حتی به کار بردن کلمات for example یا امثال اون هم امتیاز زیادی داره.
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی

سلام خدمت دوستان. من ی سوال داشتم کلا درباره قالب های رایتینگ مخصوصا تسک 2.
    من یک نمونه دارم از ی دوست که نمره خیلی بالای گرفته و قالبش از بس خوبه که دلم نمیاد هیچیشو تخیر بدم
    سوالم اینه از عزیزان، به نظرتون با جاگذاری چند تا مترادف لغات میشه از این قالب استفاده کرد؟ این قالب حدود 140 کلمه س و من چیزی حدود 10 -12 تا از کلمات مهمشو عوض کردم.
    پیشاپیش سپاسگذارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

نگاه کنید به نظر من از این کار حذر کنید چون موضوعات اگه خیلی تغییر کنه یه تمپلیت ممکنه جواب نده مثلا تمپلیت بگه موضوع .... در بین مردم اهمیت ویژه ای پیدا کرده بعد یه موضوع بدن ک اصلا این توش صدق نکنه و مصحح درجا بفهمه حفظیه و نابو کنه نمره رو.
    از طرفی اگر تمپلیت تابلو باشه مممکنه حتی تقلب به حساب بیاد.
    ای کاش تمپلیت رو بذارید تا حرفه ایا بتونن نظر بدن.
    ولی بنظرم کتاب 185 رایتینگ رو بخونید تا خودتون تمپلیت ساز بشید یه بیستاشم بخونید باید کافی باشه

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط biopoya نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان. من ی سوال داشتم کلا درباره قالب های رایتینگ مخصوصا تسک 2.
    من یک نمونه دارم از ی دوست که نمره خیلی بالای گرفته و قالبش از بس خوبه که دلم نمیاد هیچیشو تخیر بدم
    سوالم اینه از عزیزان، به نظرتون با جاگذاری چند تا مترادف لغات میشه از این قالب استفاده کرد؟ این قالب حدود 140 کلمه س و من چیزی حدود 10 -12 تا از کلمات مهمشو عوض کردم.
    پیشاپیش سپاسگذارم
    منظورتون اینه قسمتی که حالت تمپلیت داره ۱۴۰ کلمه است دیگه؟ چون برای Task 2 حداقل ۳۰۰ کلمه و برای نمره‌ی خوب حدود ۵۰۰ کلمه لازمه.
    از این جهت که تمپلیت باید بخش کوچکی از کل نوشته رو تشکیل بده. طبعاً بهتره که تمپلیت رو خودتون ساخته باشید ولی در این فرآیند از نوشته‌های دیگران هم قرض بگیرید موردی نداره. مشروط بر این که تمپلیت عمومی و به اصطلاح تابلویی نباشه.
    من خودم به شخصه زیاد موافق تمپلیت فراتر از یک سری کلیات نیستم. این کلیات هم شامل جملات اول هر پاراگراف و عباراتی که همیشه در هر متنی لازمه (برای ایجاد ارتباط از جمله علت و مثال و ...) می‌شه.
    به عبارت دیگه به عقیده‌ی من تمپلیتی که سر جاش باشه و بقیه‌ی متن رو بخواید پر کنید خوب نیست. بلکه تمپلیت باید به این شکل باشه که یک سری گزینه‌ی مشخص و از پیش تعیین شده داشته باشید در ذهنتون که وقتی لازمه بدون نیاز به فکر کردن و انتخاب بین گزینه‌ها فوراً اون‌ها رو توی متن قرار بدید.

نکته‌ی بعدی ایجاد تغییر در تمپلیت دیگرانه. اگه تفاوت سطح زبانی شما با کسی که از جمله و ساختارش استفاده می‌کنید زیاد باشه، احتمال بسیار بالایی هست که این «مترادف» که جایگزین می‌کنید کاملاً ناهم‌خوان باشه. علاوه بر این، خود این بخش تمپلیت با بخش‌هایی که از خودتون می‌نویسید باید سطحش هم‌خوانی داشته باشه. و با قاطعیت می‌گم اگه سطح کل متن (در بازه‌ی صفر تا صد) در حد ۶۰ باشه نسبت به این که هفتاد درصدش در حد ۶۰ و ۳۰ درصدش [به شکل نامأنوسی] در حد ۱۰۰ باشه نه تنها نمره‌‌ی کمتری نمی‌گیره که بهتر هم هست. ساده‌تر بگم، اگه واضح باشه کلمات و ساختارها و جملات خوبی که وسط نوشته بعضاً دیده می‌شه فراتر از سطح نویسنده است (که مطمئن باشید برای مصحح به سادگی قابل تشخیصه) اثر منفی روی نمره خواهد گذاشت.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

سلام.
    من 17 تیر امتحان تافل دادم و همین چند روز پیش نتیجه ش اومد و 82 شدم. چیزی که برام عجیب بنظر اومد نمره رایتینگ بود که 16 شدم. تسک اولو 315 کلمه نوشتم و فک میکنم هم متن و هم لیسنینگو خوب فهمیدم و بهم ربط دادم ولی کیفیت تسک اولم Limited شدم. تسک دوم 505 کلمه نوشتم و Fair شدم. تسک اولو خیلی خوب مسلط بودم، متتها نمی دونم چرا Limited شد. 10 روز قبل از آزمون اصلی، آزمون آزمایشی رایتینگو 22 شدم در حالیکه بنظرم رایتینگو آزمون اصلی بهتر از آزمون آزمایشی بود(البته فقط فک میکنم!!!).چندتا سوال داشتم. بنظرتون دلیل اصلیش چی بوده؟ممکن هست بخاطر تمپلیت باشه؟ یا اینکه یکی از دوستام میگفت که نمونه های رایتینگو دیگه ایرانیا صحیح نمیکنن و به مصححای Nativeواگذار شده. برای رفع اشکالم و اصلا بهتر شدن رایتینگم(مخصوصا تسک اول) باید چیکار کنم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan9069 نمایش پست ها
    سلام.
    من 17 تیر امتحان تافل دادم و همین چند روز پیش نتیجه ش اومد و 82 شدم. چیزی که برام عجیب بنظر اومد نمره رایتینگ بود که 16 شدم. تسک اولو 315 کلمه نوشتم و فک میکنم هم متن و هم لیسنینگو خوب فهمیدم و بهم ربط دادم ولی کیفیت تسک اولم Limited شدم. تسک دوم 505 کلمه نوشتم و Fair شدم. تسک اولو خیلی خوب مسلط بودم، متتها نمی دونم چرا Limited شد. 10 روز قبل از آزمون اصلی، آزمون آزمایشی رایتینگو 22 شدم در حالیکه بنظرم رایتینگو آزمون اصلی بهتر از آزمون آزمایشی بود(البته فقط فک میکنم!!!).چندتا سوال داشتم. بنظرتون دلیل اصلیش چی بوده؟ممکن هست بخاطر تمپلیت باشه؟ یا اینکه یکی از دوستام میگفت که نمونه های رایتینگو دیگه ایرانیا صحیح نمیکنن و به مصححای Nativeواگذار شده. برای رفع اشکالم و اصلا بهتر شدن رایتینگم(مخصوصا تسک اول) باید چیکار کنم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    دوست عزیز،

من ریتینگ شمارو ندیدم و نظری نمیتونم بدم بهتون.

اما در مورد مواردی که ذکر کردین باید بگم

1- تعداد کلمه نمیتونه معیار نمره بالا باشه: ممکنه با زیاد شدن کلمه پیوستگی مطلب، درستی گرامر و کاربرد لغات و .... از بین رفته باشه!

2- بله اگر تمپلیت باشه و مصحح متوجه بشه که کپی شده (یعنی ناهمخوانی وجود داشته باشه) قطعا باعث کسر نمره میشه!

3- دلیلی که در ارتباط با مصحح ها گفتین متوجه نشدم. همیشه مصحح ها افراد اکادمیک و نیتیو بودن!

پیشنهادم اینه که از یه فرد مسلط بخواید نمونه های اخیر رایتینگتون رو ببینه و ایرادات رو بهتون بگه.

پیروز باشید

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.A نمایش پست ها
    دوست عزیز،

من ریتینگ شمارو ندیدم و نظری نمیتونم بدم بهتون.

اما در مورد مواردی که ذکر کردین باید بگم

1- تعداد کلمه نمیتونه معیار نمره بالا باشه: ممکنه با زیاد شدن کلمه پیوستگی مطلب، درستی گرامر و کاربرد لغات و .... از بین رفته باشه!

2- بله اگر تمپلیت باشه و مصحح متوجه بشه که کپی شده (یعنی ناهمخوانی وجود داشته باشه) قطعا باعث کسر نمره میشه!

3- دلیلی که در ارتباط با مصحح ها گفتین متوجه نشدم. همیشه مصحح ها افراد اکادمیک و نیتیو بودن!

پیشنهادم اینه که از یه فرد مسلط بخواید نمونه های اخیر رایتینگتون رو ببینه و ایرادات رو بهتون بگه.

پیروز باشید
    ممنون از راهنماییتون. یکی از دوستام میگفت قبلا مصححای ایرانیم واسه رایتینگ استفاده میشدن، ولی اخیرا(نگفت از کی تا حالا) فقط با نیتیوا واگذار میشه.
    راستش اختلاف نمره ی زیادی که با آزمون آزمایشی داشت خیلی عجیب بود.
    میتونم تمپلیتو اینجا بفرستم؟

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ممنون از راهنماییتون. یکی از دوستام میگفت قبلا مصححای ایرانیم واسه رایتینگ استفاده میشدن، ولی اخیرا(نگفت از کی تا حالا) فقط با نیتیوا واگذار میشه.
    راستش اختلاف نمره ی زیادی که با آزمون آزمایشی داشت خیلی عجیب بود.
    میتونم تمپلیتو اینجا بفرستم؟
    جالبه! حداقل من نشنیده بودم که یه زمانی مصحح ایرانی بوده! از جایی که من با تافل آشنا شدم، مصحح ها نیتیو بودن.
    بله اختلاف نمرتون عجیبه خیلی! معمولا نمره دو مهارت اخر بالاتر از ازمون ازمایشی هم هست.
    تمپلیت مهم نیست، مهم اون رایتینگی هست که شما سر ازمون نوشتید. بهترین ملاک نظر مصحح های شما هست که ببینید نقطه ضعفهاتون چیه و چجور باید رفع بشه برای ازمون بعدیتون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.A نمایش پست ها
    جالبه! حداقل من نشنیده بودم که یه زمانی مصحح ایرانی بوده! از جایی که من با تافل آشنا شدم، مصحح ها نیتیو بودن.
    بله اختلاف نمرتون عجیبه خیلی! معمولا نمره دو مهارت اخر بالاتر از ازمون ازمایشی هم هست.
    تمپلیت مهم نیست، مهم اون رایتینگی هست که شما سر ازمون نوشتید. بهترین ملاک نظر مصحح های شما هست که ببینید نقطه ضعفهاتون چیه و چجور باید رفع بشه برای ازمون بعدیتون.
    اها. ممنون که با حوصله و کامل جواب میدین و ببخشید که زیاد سوال پرسیدم. قول میدم سوال آخر باشه. بغیر از کتاب nova و کلیپ های معمول (مثل نوت فول)منبع دیگه ای که بخواد راهنمایِ خوبی باشه سراغ دارین؟

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اها. ممنون که با حوصله و کامل جواب میدین و ببخشید که زیاد سوال پرسیدم. قول میدم سوال آخر باشه. بغیر از کتاب nova و کلیپ های معمول (مثل نوت فول)منبع دیگه ای که بخواد راهنمایِ خوبی باشه سراغ دارین؟
    خواهش میکنم.

خب راستش این خیلی به زمان در دسترس شما و سطح زبان شما بستگی داره.

من پایه مقایسه رو نمره تافلتون در نظر میگیرم. این نمره نشون دهنده ضعف زبانی هست (ببخشید رک میگم) و در این صورت نیاز به تقویت گرامر و لغت دارید. اصول نوتفول هم با دقت به کار ببرید. طی فوقش دو سه روز کتاب نوا رو بخونین و سعی کنید نکاتش رو رعایت کنین و حتی لازمه ازش بخصوص برای پاراگراف اول و اخر استفاده کنید. این موضوع به کنار!

حالا اگر وقتتون خوبه روزانه با تقویت گرامر و لغتتون، متن بخصوص بشکل نمونه رایتینگ خوب و از نوع ساده بخونین. کتابهای زیادی برای نمونه رایتینگ هست ولی بهترینشون کتاب رایتینگ بارونز هست که در کتابخونه سایت موجوده. روزی دو سه تا نمونه با دقت و با صدای بلند بخونین. حتی ممکنه دو سه بار یه متنی که ازش خوشتون اومده رو بخونین. لغات خوب و جملات خوب (نه کامل فقط بخشی از ساختارش رو) اونها رو تو دفترچه ای برای خودتون یادداشت کنید. من خودم بصورت موضوع بندی زیر هر عنوانی جمله مناسبش رو مینوشتم. مثلا یه بالای یه ورق مینوشتم extend knowledge که در واقع یکی از دلایلی بود که زیاد استفاده میکردم و بعد هر متنی که میخوندم اگر ساختار جمله ای یا لغتی بود که به این دلیل میخورد زیر این دلیل یادداشت میکردم و روزانه همه رو مرور میکردم تا ملکه ذهنم بشن. و کم کم تو نمونه های خودمم ازشون استفاده میکردم. نکته مهم اینکه برای انتخاب این لغات یا جملات فقط بحث خوش اومدن مطرح نیست. باید ببینین کدوما به سطح نوشتاری شما نزدیکه. اگر شما سطح کلیتون یه چیز باشه و ساختارهایی رو لابلاش استفاده کنید که بالاتر از سطح شماست، اون مصحح متوجه کپی بودن اونها میشه و باعث کسر نمره میشه.

اگر وقتتون زیاد نیست باید تمرکزتون رو بذارید رو نمونه خوندن در حجم بالا! روزی 10 تا مثلا یا بیشتر ولی با دقت.. ولی باز به همون روش قبل... با صدای بلند خوندن رو هم فراموش نکنید، خیلی موثره!
    این رو بگم که منظوزم نمونه خوندن حفظ کردن و کپی برداشتن از متون نیست به هیچ عنوان! این کار باعث میشه ذهن شما بمرور با ساختارها و لغات و ترکیب درست اونها آشنا میشه... بطرز ناخوداگاه

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)