صفحه 104 از 117 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1161

موضوع: سوالات مربوط به Writing در آزمون تافل iBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به Writing در آزمون تافل iBT

دوستانی که تازه آزمون دادن می دونن توی هر خط فضایی که قراره توش تایپ کنیم تقریبا چند کلمه جا می شه؟ (فکر می کنم با TPO ها یک کم فرق داره)
    با این که می دونم word counter داره می خوام بدونم اگه قرار باشه متن 500 کلمه ای 5 پاراگرافه بنویسم برای body ها تقریبا چند خط کافیه.

Junior Member

دوستان سلام، براي سوال independent كسي به سبك كتاب برونز جلو رفته؟ سبكش به اين شكله كه تو مقدمه سه تا دليلشو به صورت خلاصه ميگه، اين كار درستيه؟ من با اين روش جلو ميرم، ولي جايي نميبينم كه انجام داده باشن. ممنون ميشم جواب بديد

نقل قول نوشته اصلی توسط alimz77 نمایش پست ها
    دوستان سلام، براي سوال independent كسي به سبك كتاب برونز جلو رفته؟ سبكش به اين شكله كه تو مقدمه سه تا دليلشو به صورت خلاصه ميگه، اين كار درستيه؟ من با اين روش جلو ميرم، ولي جايي نميبينم كه انجام داده باشن. ممنون ميشم جواب بديد
    سلام،

کلا بارونز مرجع بسیار خوبی برای رایتینگ هستش.
    چرا ندیدید جایی انجام بشه. اتفاقا اگر سری به بخش نمونه رایتینگ ها برای تصحیح بزنید اکثر دوستان همین روش رو انجام میدن. یعنی دلایل رو به صورت خلاصه ذکر میکنند در مقدمه. البته بعضی ها هم می گن دلایل رو نگید بهتره. دلیلش اینه که شما یکبار در مقدمه دلایل رو میگید. یکبار هم در بدنه و احتمالا در نتیجه گیری هم یکبار دیگه. این خودش باعث تکرار میشه.

با آرزوی موفقیت

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

سلام
    من با توجه به وقتی که دارم می خوام 20 روز آخر رو بذارم مختص رایتینگ و می تونم حدودا 10 تا بنویسم. نظرتون رو می خواستم بدونم که این کافیه یا نه.

سپاس
    ....I have a DREAM
    Prove them WRONG
    I am going to make all my dreams come TRUE

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    سلام
    من با توجه به وقتی که دارم می خوام 20 روز آخر رو بذارم مختص رایتینگ و می تونم حدودا 10 تا بنویسم. نظرتون رو می خواستم بدونم که این کافیه یا نه.

سپاس
    چطوری ۱۰ تا تو ۲۰ روز؟ ۱ ساعت خودش بقیه‌ی ۲ روز بازنویسی و بررسی همون؟
    شخصاً فکر نمی‌کنم استراتژی خوبی برای روزهای آخر باشه. در ابتدا این رویکرد خوبه ولی بعد از مدتی سعی کنید روی یک نوشته بیش از حد کار نکنید. نوشته رو مرور کنید. ایرادات رو پیدا کنید و بعد سعی کنید در نوشتن برای موضوع بعدی اون اشتباهات رو نداشته باشید.
    اصلاح یک متن توی مدت طولانی کار سختی نیست، به نسبت شرایط واقعی آزمون که باید توی همون مدت محدود متن با کمترین اشکال ممکن رو بنویسید. این مهارت رو حتماً باید تمرین کرد. و تنوع موضوع هم کمک می‌کنه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    چطوری ۱۰ تا تو ۲۰ روز؟ ۱ ساعت خودش بقیه‌ی ۲ روز بازنویسی و بررسی همون؟
    شخصاً فکر نمی‌کنم استراتژی خوبی برای روزهای آخر باشه. در ابتدا این رویکرد خوبه ولی بعد از مدتی سعی کنید روی یک نوشته بیش از حد کار نکنید. نوشته رو مرور کنید. ایرادات رو پیدا کنید و بعد سعی کنید در نوشتن برای موضوع بعدی اون اشتباهات رو نداشته باشید.
    اصلاح یک متن توی مدت طولانی کار سختی نیست، به نسبت شرایط واقعی آزمون که باید توی همون مدت محدود متن با کمترین اشکال ممکن رو بنویسید. این مهارت رو حتماً باید تمرین کرد. و تنوع موضوع هم کمک می‌کنه.
    ضمن تشکر از شما, بنابراین نظرتون این هست که میشه تعداد بیشتری نوشت؟ من هنوز اصلا سراغ رایتینگ اینتگریتد نرفتم و با در نظرگرفتن اون بخش نظرم رو گفتم. خوشحال میشم برای 20 روز آخر بهم بگید که مشخصا برای رایتینگ چه برنامه ای داشته باشم؟
    ....I have a DREAM
    Prove them WRONG
    I am going to make all my dreams come TRUE

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    ضمن تشکر از شما, بنابراین نظرتون این هست که میشه تعداد بیشتری نوشت؟ من هنوز اصلا سراغ رایتینگ اینتگریتد نرفتم و با در نظرگرفتن اون بخش نظرم رو گفتم. خوشحال میشم برای 20 روز آخر بهم بگید که مشخصا برای رایتینگ چه برنامه ای داشته باشم؟
    پیشنهاد اولم اینه که رایتینگ رو رها نکنید فقط برای روزهای آخر.
    نسخه‌ی یکسانی هم نمی‌شه پیچید.
    بنابراین، زودتر شروع کنید چند بار هر دو سؤال رو بنویسید و نوشته‌تون هم بررسی کنید. زمان بگیرید و بر اساس زمانی که می‌تونید در روزهای آخر بذارید برنامه رو مشخص کنید.
    فکر می‌کنم در مرحله‌ی نهایی حول و حوش ۱۵ تا بنویسید مجموعاً کفایت کنه. Integrated بستگی به سایر مهارت‌هاتون هم داره ولی اون اصولاً کمتر تمرین می‌خواد چون فرمتش خیلی مشخص‌تره.
    برنامه هم به این شکل باشه که اول به دنبال پیدا کردن چارچوب برای خودتون باشید. برای چند موضوع که بنویسید و نظر افراد باتجربه‌تر رو در موردشون بگیرید می‌تونید یک طرح کلی بسازید که همیشه طبق اون پیش برید. بعد از اون تمرکز منتقل می‌شه به سرعت، دقت و کیفیت. که رمز موفقیت تمرینه و تمرین.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

سلام برای سوالاتی که preference هستن وقتی یکی رو انتخاب میکنیم باید لزوما اونیکی رو بکوبیم؟ برای مثال اگه بپرسه از خواهرت بیشتر یاد گرفتی یا مادرت اگه خواهرمو انتخاب کنم یکی از دلیلام اینه که چون دوسش دارم الگوم بوده و از کارای خوبش الهام گرفتم ولی این دلیل نمیشه همون اول مادرمو انتخاب نکنم چون ایشونم دوست دارم!
    ممنون از دوستانی که جواب سوالمو بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط Shirin91 نمایش پست ها
    سلام برای سوالاتی که preference هستن وقتی یکی رو انتخاب میکنیم باید لزوما اونیکی رو بکوبیم؟ برای مثال اگه بپرسه از خواهرت بیشتر یاد گرفتی یا مادرت اگه خواهرمو انتخاب کنم یکی از دلیلام اینه که چون دوسش دارم الگوم بوده و از کارای خوبش الهام گرفتم ولی این دلیل نمیشه همون اول مادرمو انتخاب نکنم چون ایشونم دوست دارم!
    ممنون از دوستانی که جواب سوالمو بدن

سلام،

اغلب سوالات انتخاب بین دو گزینه هستش و شما بهتره یک طرف رو انتخاب کنی و دربارش صحبت کنی. از سطح فعلی شما خبر ندارم. ولی اگر اول راه هستید دقیقا یک طرف رو انتخاب و ساپورتش کنید. اما بعدا برای حالت 5 پاراگرافه یعنی سه دلیله می تونید در یکی از پاگراف های دلایل حالت دوم رو هم پوشش بدید. ولی در هر صورت یک طرف رو انتخاب کنید.

یک نکته اصلا در رایتینگ دقیقا طرفی رو انتخاب کنید که میتونید خوب ساپورتش کنید و اصلا هم قرار نیست عقیده واقعی شما باشه!!! فقط باید منطقی و درست ساپورت بشه

Junior Member

با تشکر از راهنمایی شما بله من دقیقا یک طرف رو ساپورت میکنم مثلا در مثال خودم نمیگم هم مامانم هم خواهرم ولی منظورم اینه وقتی بگم از خواهرم بیشتر یاد گرفتم چون دوسش دارم از نظر اونا reasonable هست یا نه؟ چون میدونم این مورد در رایتینگ مهمه که کاملا توجیه بشن.... یعنی طرف نمیپرسه خب خواهرتو دوست داری و به همین خاطر الگوت شده و ازش یاد میگیری درست ولی چرا به مامانت ترجیحش دادی؟....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)