صفحه 7 از 117 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1161

موضوع: سوالات مربوط به Writing در آزمون تافل iBT

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer Engineering

پیش فرض پاسخ : اشکالات مربوط به writing

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_mah نمایش پست ها
    با سلام دوستان
    من الان دوران سربازیم هست و یک سال وقت دارم
    رایتینگم خیلی ضعیفه . اگه می شه یک یا دو کتاب خوب معرفی کنید که مرحله به مرحله پیش برم .
    و در انتها آمادگی رایتینگ تافل را پیدا کنم
    ممنون
    اگه واسه iBT میخواید آزمون بدین، کتاب دکتر زاهدی خیلی خوبه
    185 تا نمونه رایتینگ داره که اگه خوب بخوند، میتونید طرز نوشتن رایتینگ بفهمید + جزوه کلاسهای آریانپور (تو بخش منابع آزمون میتونید پیدا کنید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : اشکالات مربوط به writing

سلام

یه سوال داشتم، من امتحان دادم و آخر کار فهمیدم که پاک یادم رفته حرف اول جملات رو بزرگ بنویسم!!

حالا فکر می‌کنید چقدر روی نمرم تاثیر میذاره؟ مثلا اگر این اشتباه رو نکرده بودم و نمرم میشده ۴، حالا می‌شه چند؟

خیلی‌ ممنون
    I'm not a man of too many faces, The mask I wear is one

Senior Member sara123 آواتار ها

پیش فرض تعداد کلمات یک انشا<

سلام دوستان.
    به طور متوسط یه انشاء باید چند کلمه باشه؟
    مرسی
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

Junior Member

پیش فرض مشکل اساسی در Writing

با سلام
    من فوق لیسانس دارم و برای دکتری میخواستم برم آمریکا. رزومه قوی و معدل بالایی دارم و فوقم رو هم یه دانشگاه خیلی خوب بودم. با یکی از اساتید یکی از دانشگاههای 4،5 آمریکا هم، همه حرفام رو زدم و تقریبا کارام درست شدن و بحث فاندم هم حل شده. ولی مشکل بحث زبانمه (همون چیزی که اون استاد هم تاکید کرد که باید توش قوی باشم). من تو Writing خیلی مشکل دارم و اصلا نمی تونم اون چیزیو که تو ذهنمه رو کاغذ بیارم.
    امتحان تافل من نزدیکایه آخر مهره. اگه دوستان لطف کنن و راهنماییم کنن خیلی ممنون میشم. خیله واسم سخته که این موقعیت خیلی خوبه که امسال برام درست شده به خاطر زبان از دست بدم. فکر میکردم شاید اگه بتونم یه سری انشا به هر دو زبان فارسی و انگلیسی گیر بیارم و بعد متن فارسی رو به انگلیسی ترجمه کنم و بعد با اون مرجع انگلیسی چکش کنم، برام مفید باشه. اگه این کار مفیده آیا جایی هست که متن فارسی و انگلیسی رو با هم گیر بیارم؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : مشکل اساسی در Writing

نقل قول نوشته اصلی توسط monady نمایش پست ها
    با سلام
    من فوق لیسانس دارم و برای دکتری میخواستم برم آمریکا. رزومه قوی و معدل بالایی دارم و فوقم رو هم یه دانشگاه خیلی خوب بودم. با یکی از اساتید یکی از دانشگاههای 4،5 آمریکا هم، همه حرفام رو زدم و تقریبا کارام درست شدن و بحث فاندم هم حل شده. ولی مشکل بحث زبانمه (همون چیزی که اون استاد هم تاکید کرد که باید توش قوی باشم). من تو Writing خیلی مشکل دارم و اصلا نمی تونم اون چیزیو که تو ذهنمه رو کاغذ بیارم.
    امتحان تافل من نزدیکایه آخر مهره. اگه دوستان لطف کنن و راهنماییم کنن خیلی ممنون میشم. خیله واسم سخته که این موقعیت خیلی خوبه که امسال برام درست شده به خاطر زبان از دست بدم. فکر میکردم شاید اگه بتونم یه سری انشا به هر دو زبان فارسی و انگلیسی گیر بیارم و بعد متن فارسی رو به انگلیسی ترجمه کنم و بعد با اون مرجع انگلیسی چکش کنم، برام مفید باشه. اگه این کار مفیده آیا جایی هست که متن فارسی و انگلیسی رو با هم گیر بیارم؟

توی بخش : امتحانات > تافل ... تاپیک های مفید زیادی هست دوست خوبم . میتونین اول اونها رو مطالعه کنین .

غیر از اون حتما کتاب Barron's toefl essay رو مطالعه بفرمایین . بسیار مفیده . همچنین کتاب IELTS Writing Skills هم مفیده . مخصوصا Task 2 هاش .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    توی بخش : امتحانات > تافل ... تاپیک های مفید زیادی هست دوست خوبم . میتونین اول اونها رو مطالعه کنین .

غیر از اون حتما کتاب Barron's toefl essay رو مطالعه بفرمایین . بسیار مفیده . همچنین کتاب IELTS Writing Skills هم مفیده . مخصوصا Task 2 هاش .
    خیلی ممنون از جوابتون. راستش من قبلا نگاه کردم. حتی یکم از کتاب Barrons How to Prepare for TOEFL رو هم خوندم ولی یه جورایی مثل حفظ کردن میمونه واسه من و وقتی تعداد انشا ها زیاد میشه دیگه حفظ کردن فایده ای نداره! من دوست دارم اون چیزی که تو ذهنمه، رو کاغذ بیارم ولی نمیتونم، خیلی سخته مثل اینه که آدم لال باشه و نتونه منظورشو برسونه! مثلا یدفه به ذهنم میرسه که بگم : "خوردن یه غذایه خوب میتونه شما رو برای تمام روز شادابو و سر حال نگه داره". ولی اصلا نمیدونم چجوریه اینو به انگلیسی بگم. البته دایره لغات من بالاست ولی جمله سازیم افتضاحه! واسه همین گفتم شاید اگه چند متن به هر دو زبان داشته باشم، ترجمه متون فارسی به انگلیسی و بعد چک کردن اون با انگلیسیش بتونه کمکم کنه.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

کی گفته که شما انشا ها رو باید حفظ کنین دوست خوبم .

اول بشینین قشنگ استراتژی ها رو بخونین . با دیاگرام ها آشنا بشین . سیستم دستتون بیاد .

نمونه انشا ها رو هم برای استراکچرش باید بخونین ، نه برای مطالبش

مثلا اینو یاد میگیرن که 3 تادلیل رو توی Introduction اینطوری میتونین بگین ( یکی از راههایی که یاد میگیرین ) »پ

Fisrt of all ....1 ... In addition ..2... And , believe it or not, ....3
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD

Junior Member

دوست عزیز خیلی ممنون از جواب سریعتون . من با خوندن بعضی از این کتاب های تافل با ساختار انشا و اون قسمت کلیشه ایش آشنا شدم ولی یه قسمتی از انشا دیگه بر میگرده به نظرات ما که اونا ممکنه همون لحظه سر امتحان به ذهنمون برسه. مثل همون مثالی که بالا زدم. من مشکلم با برگردان انگلیسیه اون چیزیه که تو ذهنمه و نظر خودمه و باید در قالب اون انشا قرار بگیره. من با این برگردان فارسی به انگلیسی مشکل دارم، اونو چجوری یاد بگیرم؟
    ویرایش توسط monady : August 27th, 2010 در ساعت 04:36 PM

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

شاید شما سعی میکنین که جواب واقعی به سوال بدین !

یک سری دلیل هندی برای سوال از خودتون بنویسین دیگه ! GRE که نیست شکر خدا .

Junior Member

اتفاقا دلیل اوردن من خوبه! با اونم مشکلی ندارم. میدونید، سوالم اینه که چجوری برگردان فارسی به انگلیسیم رو قوی کنم. یعنی چجوری بتونم اون چیزی که تو ذهنمه به انگلیسی ترجمه کنم، یه راهی میخوام که بتونم این ضعفم رو برطرف کنم .
    (به عنوان مثال من الان نمی تونم این متن بالا رو به انگلیسی بنویسم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)