صفحه 240 از 240 نخستنخست ... 140190230231232233234235236237238239240
نمایش نتایج: از شماره 2,391 تا 2,400 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

پیش فرض پاسخ : آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

نقل قول نوشته اصلی توسط SoroushX نمایش پست ها
    برای اون دوستانی که دارن به گرفتن مدرک B2 فرانسه (TCF, TEF) تو بازه زمانی 1 ساله فکر می کنن باید بگم طبق تجربه خودم (که بعد از 3 سال جسته و گریخته خوندن سطحم B1 هست) قطعا بسیار سخت هست، اما نشدنی نیست. نمونه ش این شخصی که تو لینک زیر توضیح داده، تونست در کمتر از یک سال از صفر تو آزمون TEF به سطح C1, C2 برسه. بطور کامل تجربه و روشش رو توضیح داده، البته به انگبیسی:
    https://mricon.com/french/french.html
    سلام من تازه سطح b2 رو در امتحان tefaq و طبق تجربه امتحان tef بهتر از tcf هست شما که سطحتون b1 هست از اینجا به بعد رو فقط باید امتحانی بخوانید یعنی نمونه سوال کار کنید و سوژه حفظ کنید اصلا دیگه گرامر و این چیزا رو نخونید.

Junior Member

سلام دوستان یه سوالی داشتم برای یادگیری زبان فرانسه تو خود فرانسه باید چیکار کرد تو کدوم کالج یا دانشگاه ثبت نام کنیم که راحت ویزا بشیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Shabnam1992 نمایش پست ها
    سلام من تازه سطح b2 رو در امتحان tefaq و طبق تجربه امتحان tef بهتر از tcf هست شما که سطحتون b1 هست از اینجا به بعد رو فقط باید امتحانی بخوانید یعنی نمونه سوال کار کنید و سوژه حفظ کنید اصلا دیگه گرامر و این چیزا رو نخونید.
    میشه بگید کدوم کتاب ها رو خوندین و چقدر طول کشید به B2 برسین ؟
    آیا با کتاب های Reflets و معلم خصوصی تو 9 ماه میشه رسید به CLB7 ؟

سلام دوستان برای کسی که زبان انگلیسیش خوبه ،میشه زبان فرانسوی طی ۷،۸ ماه از مبتدی به سطح c1 برسه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Smartgirl21 نمایش پست ها
    سلام دوستان برای کسی که زبان انگلیسیش خوبه ،میشه زبان فرانسوی طی ۷،۸ ماه از مبتدی به سطح c1 برسه؟
    فکر نمی کنم ممکن باشه شما برای کامل کردن سطح a حداقل به 4 ماه زمان نیاز دارید سطح b که مشکل تر هست طبیعتا بیشتر نیاز هست.

غیر ممکنه، مگر اینکه نابغه باشید. در این مدت به B2 هم برسید کولاک محسوب میشه.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA SUT

فکر کنم جواب این سوال خیلی بستگی به مدت زمانی که می‌ذاری داره
    مثلا اگه روزی دو ساعت می‌تونی هرروز بذاری فکر کنم حداقل یک سال نیازه
    اگه روزی ۷ ساعت یا بیشتر بذاری فکر کنم بشه توی ۶ ماه جمعش کرد.

فرانسوی خیلی زبان سختی نیست -البته به نظر من که خودم تازه شروع کردم و شاید هنوز دانش کافی نداشته باشم-
    خیلی شباهت به انگلیسی و فارسی داره و چالش اصلی هم به نظرم تو شنیدن و صحبت کردنه

اگه توی فروم رددیت بگردی خیلی جواب‌های متنوع و بهتری پیدا می‌کنی
    طبق چیزی که من تا الان متوجه شدم -اواخر A1 توی دو ماه متوجه شدم اینه که باید هرروز یه مدت زمان خوبی بذاری
    مثلا من دو ساعت توی هفته می‌‌ذارم و آخر هفته تا ۸ ساعت هم می‌رسه
    انتظار خودم اینه که تا ۹ ماه بتونم به سطح B1+ برسم و بعدش هم از اونجا دیگه تمرکز بذارم روی اینکه با آزمون آشنا بشم و تا نمره مورد نیاز رو از اونجا برم.

یه خلاصه هم بخوام بگم چیزی که من فکر می‌کنم مسیر باشه اینطوریه :
    تا پایان A2 احتمالا نمی‌تونی خیلی زیاد جمله بسازی و اگه هم بتونی اصلا جملات پیچیده و خوبی نخواهند شد ولی تا اینجا می‌تونی ادعا کنی که تقریبا ۹۰٪ گرامر رو یاد گرفتی
    تا اینجا هم باید تا جایی که می‌تونی لغت بلد باشی. مثلا چیزی که من برای خودم در نظر دارم نزدیک به ۳ هزار کلمه‌س که احتمالا نتونم بهش برسم ولی فکر کنم بشه به ۸۰٪ش رسید

طبق چیزی که معلم من بهم گفت از B1 به بعد دیگه همه چیز میره رو تسلط.
    یعنی بحث‌های کلیدی رو می‌تونی تا ب۱ یاد بگیری و از اونجا به بعد هم تمرکز رو تسلط رو همه چیزهایی میشه که تا اونجا یاد گرفتی
    یعنی تبدیل کردن لغات از passive به active و اینکه بتونی با تسلط و اعتماد به نفس صحبت کنی

حالا قاعدتا سرعت من با سرعت شما یا هرکس دیگه ممکنه متفاوت باشه
    شاید شما بتونی از من سریع‌تر برسی و وقت بیشتری نسبت به من بذاری که بدیهتا زمان مورد نیازت کمتر هم میشه

صادقانه بخوام بگم نمی‌تونم بگم چقدر این مسیری که شروع کردم رو شدنی می‌بینم منتها موضوع اینه که دارم تلاش می‌کنم و در بدترین حالت بعد از یک سالی که من پلن کردم می‌رسم به نقطه‌ای که میشه از اونجا برای سطح C1 ادامه داد
    و اینکه در نظر داشته باش که آزمونه پس نیازی نیست که حتما C۱ باشی شاید بشه ب۲پلاس هم به نتیجه مطلوبت برسی

و اینکه به این فکر نکن که چقدر طول می‌کشه
    اگه تصمیم‌ت قطعیه و شرایطتت طوریه که باید بخونیش
    شروعش کن و اصلا هم نگرانش نباش
    حالا اگه توی ۶ ماه شد که ایول ولی اگه نشد که نگرانی نداره بخشی از یه مسیر یک یا دو ساله رو رفتی

پ.ن: یه چیزی شد که خودم باید هر از گاهی باید بیام بخونمش :دی

نقل قول نوشته اصلی توسط iwta نمایش پست ها
    فکر کنم جواب این سوال خیلی بستگی به مدت زمانی که می‌ذاری داره
    مثلا اگه روزی دو ساعت می‌تونی هرروز بذاری فکر کنم حداقل یک سال نیازه
    اگه روزی ۷ ساعت یا بیشتر بذاری فکر کنم بشه توی ۶ ماه جمعش کرد.

.....
    حالا اگه توی ۶ ماه شد که ایول ولی اگه نشد که نگرانی نداره بخشی از یه مسیر یک یا دو ساله رو رفتی
    پ.ن: یه چیزی شد که خودم باید هر از گاهی باید بیام بخونمش :دی
    من در سال ۲۰۱۰ امتحان tcf-dap را پاس کردم که معادل b1 میشه. از تابستون خوندم و امتحان فک کنم ماه دسامبر بود. سالها قبلش دو ترم کلاس رفته بودم. پس جمعا یکسال. شاید داخل b2 بودم، ولی قادر به پاس b2 نبودم.

راجب اینکه در شش ماه از مبتدی به c1 رسید:
    برای یادگیری زبان، به چها چیز نیاز داریم. انگیزه، استعداد، منابع و چهارمیش یادم نیست.
    انگیزه یعنی اینکه یه آدم بیست ساله که تنها شکستی که تو زندگیش خورده، رتبه کنکور بوده.... با آدم سی چهل ساله ای که سی چهل تا شکست ناگوار خورده و الان مثل جانی دپ، کوکائین و red bull می زنه، فرق فوکوله.
    منابع، برای همه تقریبا یکسان هست و الان از ده سال پیش بهتره. اینترنت، یوتوب، آموزشگاه های بیشتر...

استعداد، عاملی هست که می تونه شما را در شش ماه به مقصد برسونه. باید از این قسمت (اونجا که انگشت اشاره دست چپش را قرار داده) از نیمکره چپ مغزتون عکس بگیرین، ببینین بیش از حد بزرگ هست و یا اینکه چقدر چین و چروک داره. اگر گلوله ای، نیزه ای، میل بافتنی، اشیاء نوک تیزی چیزی به این قسمت خطور نکرده باشه و آب نخاع تون هم داخل مغزتون نشت نکرده باشه، می تونید شش ماه کار را تموم کنید.

عوامل در انگیزه هم می تونه این باشه که همین الان شوهر فرانسوی داشته باشین، ساکن لیون باشید و به قیمت دلار هم نگاه نکنید. این چیزها می تونه بخشی از خارق العاده نبودن استعداد را جبران کنه.

برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

زبان فرانسه در سطح بندی زبان ها جز زبان های کامل و در نتیجه مشکل محسوب میشه. انگلیسی قوی در یادگیری فرانسه تاثیر خاصی نداره چون اون گرامر و لغات و تلفظ خودش رو داره و لزما چون از حروف لاتین در هر دو استفاده شده معنیش این نیست ارتباط قوی داشته باشند. اتفاقا در 6 ماه اول انگلیسی شما به شدت با مشکل روبرو میشه تلفظ شما به شدت تغییر میکنه و معمولا ذهن تا چند ماه طول میکشه فرق بین این دو رو بتونه تفکیک کنه وگرنه همون سطح زبان فرانسه ضعیف شما غالب میشه و شما انگلیسیتون متاثر میشه. تا وقتیکه در فرانسه هم به حدی از تبحر برسید که مغز بتونه اینها رو از هم تفکیک کنه شما به اشتباه به جای تلفظ انگلیسی ممکنه از تلفظ فرانسوی که به تازگی اموختید استفاده کنید. پس ارگ هنوز آزمون زبان انگلیسی ندادید حتما اول اون رو مدیریت کنید و بعد شروع به یادگیری فرانسه. سطح C1 در خود انگلیسی هم 8 ماهه ممکن نیست و شاید تنها کسی که حافظه غیر عادی داره اون هم صرفا از دید حفظ کردن بتونه ادای کسی رو در بیاره که زبانش سطحش C1 پس کسی در 8 ماه به سطح C1 در هیچ زبانی نمیرسه ولی از نظر حافظه اگر این نعمت رو داشته باشه میتونه ادای کسانی که سطح C1 هستند رو در بیاره. علت تمام اینها اینه که شما هر چقدرم عجله داشته باشید مغز تغییراتی در داخلش باید رخ بده و کانکشن های جدید باید ایجاد بشه که هر چه طولانی تر یک زبان مطالعه بشه اون کانکشن ها قوی تر و ماندگار تر هستند. شما اگر در 8 ماه با کلی مطالعه و فشار روی ذهنتون بتونید به سطح خوبی از B1 هم برسید جز افراد موفق در این زبان محسوب میشید. ولی بازم از نظر من توانمندی افراد قابل فرمول بندی نیست چون هر شخصی یونیک هست. لذا اگر این مسیر شماست باید از یک جا شروع کنید و بیش از اینکه روی نتیجه تمرکز کنید روی تلاشتون تمرکز داشته باشید نتیجه خودش در زمان درست حاصل میشه.

اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام
    به نظرتون برای یادگیری مستمر ۳ ساله فرانسوی از صفرتا سطح c چه منابعی مناسبند؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)