صفحه 3 از 240 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان فرانسه

يك پيشنهاد ديگه هم دارم
    اگه دوستان wordlist براي فرانسه دارند بياييد و آنها را قسمت كنيم..... ;D

خودم دارم يه كارايي مي‌كنم.....تكميل شد مي‌فرستمش اين‌جا
    Johnie B

به نظر من هم cafe creme برای شروع فرانسه خوبه و کتابفروشیها هم دارنش با CD از کیش هم خیلی ارزونتر میدن.اما منم توصیه میکنم اگر فرانسه را از صفر شروع میکنید .لااقل برای یک ترم توی یک کلاس عمومی شرکت کنید.حضور در جمع باعث میشه هم تلفظتون بهتر بشه هم سریعتر راه بیفتید.اونایی که میگن با CD بخونین درست میگن اما نه از ابتدا.روز اول که هیچی بلد نیستی اگه یه کلمه را غلط تلفظ کنی باید یکی باشه تصحیحش کنه.
    Applause dies away<br />Trophies gather dust <br />Winners are soon be forgotten<br />THINK AGAIN

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro
    یک سوال از کسانی که میگن Michel Thomas خیلی بهتره و یا بقیه که هر کسی یه چیزی پیشنهاد میکنه:
    آیا وقتی که شما میگید این بهتره یا اون بهتره ، واقعا هر دو رو تجربه کردید یا فقط بدلیل اینکه از اون سیستمی که پیشنهاد می کنید راضی بودید و بدون مقایسه فکر می کنید که بهترین هستش؟ لطفا کسایی که تجربه داشتن در مورد هر کدوم نظر بدن تا با مقایسه درست بهترین انتخاب بشه.

مثلا شما جناب OF ؛ شما Pimsleur رو هم تجربه کردید که اینو می فرمائید؟!!! بعید می دونم جوابتون مثبت باشه چون احتمالا نمی دونید این خصوصیاتی رو که می فرمائید Pimsleur هم داره دقیقا!

البته سوء تفاهم نشه ، من از هیچ کدوم دفاع نمی کنم فقط برای روشن شدن اصل قضیه می پرسم
    فرانسوی یا هر زبان دیگه ای رو نمیشه با اونجور کتاب ها آغاز کرد.
    در ثانی اون کتابها خوراک آموزشگاهها هستند و اصلا ً خودآموز مناسبی نیستندو خودآموز محسوب هم نمیشوند.
    در نهایت، به لطف اینترنت و P2P و عدم وجود قانون کپی رایت، امتحانش مفته. چطوره هردو تا رو خودتون تجربه کنید و ببینید کدام یکی بهتر جواب میده کتاب یا مجموعه های صوتی نام برده.

Member

من نظر خودمو به عنوان كسي كه انگليسي رو از 10 ~ 11 سالگي شروع كرده و الان هم دارم فرانسه رو به صورت فشرده با متد Campus كار ميكنم ميگم. اونم اينه كه اگه كسي ميخواد فرانسه ياد بگيره بهتره ذهنيتي كه از انگليسي به عنوان زبان خارجي داره رو كاملا بذاره كنار. به نظر من فرانسه يه جاهايي، بخصوص توو گرامرش، بيشتر از اينكه به انگليسي شبيه باشه به فارسي نزديكه!!! حتي كلماتي كه ما روزمره ازشون استفاده ميكنيم به لحاظ تلفظ به فرانسه نزديكترند تا به انگليسي. دونستن انگليسي يه جاهايي توو املا يا معني كلمه شايد كمك كنه اما توو گرامر به هيچ وجه.
    ضمنا اگه دوستان لطف كنن راه دانلود كردن اين نرم افزارها رو اينجا توضيح بدند يا لااقل لينك دانلود مستقيم از rapidshare يا جاي ديگه رو بزارن واقعا ممنون ميشم چون من نتونستنم از لينكهاي بالا دانلودش كنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Rey
    من نظر خودمو به عنوان كسي كه انگليسي رو از 10 ~ 11 سالگي شروع كرده و الان هم دارم فرانسه رو به صورت فشرده با متد Campus كار ميكنم ميگم. اونم اينه كه اگه كسي ميخواد فرانسه ياد بگيره بهتره ذهنيتي كه از انگليسي به عنوان زبان خارجي داره رو كاملا بذاره كنار. به نظر من فرانسه يه جاهايي، بخصوص توو گرامرش، بيشتر از اينكه به انگليسي شبيه باشه به فارسي نزديكه!!! حتي كلماتي كه ما روزمره ازشون استفاده ميكنيم به لحاظ تلفظ به فرانسه نزديكترند تا به انگليسي. دونستن انگليسي يه جاهايي توو املا يا معني كلمه شايد كمك كنه اما توو گرامر به هيچ وجه.
    ضمنا اگه دوستان لطف كنن راه دانلود كردن اين نرم افزارها رو اينجا توضيح بدند يا لااقل لينك دانلود مستقيم از rapidshare يا جاي ديگه رو بزارن واقعا ممنون ميشم چون من نتونستنم از لينكهاي بالا دانلودش كنم
    من نظرم رو به عنوان یک معلم زبان به مدت ۶ سال می‌گم. متدی که میشل ثامس استفاده می‌کنه دقیقا برخلاف نظر شماست! میشل برای تدریس گرامر و vocab فرانسه،‌آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایی و ... از شباهت اونها با زبان انگلیسی به علّت هم‌خانواده بودن استفاده می‌کنه. '

در مقایسه‌ی Michel با Pims.:

خیر. من Pims رو کار نکردم. چون بیکار نیستم هرچی دستم اومد رو امتحان کنم. من قبل از شروع هر کتاب یا program ای جستجو می‌کنم و میزان و علت محبوبیت اون رو با موارد مشابه می سنجم.

Pims تأکید زیادی بر تکرار داره و مرتب آدمو مجبور به تکرار عبارات می‌کنه. تلفظ بهتری داره و شاید برای Listening یک‌کمی بهتر باشه. تأکید Pims بر مطالعه ی نیم ساعت در روز برای افرادی مثل من که در وقت های مرده مثل رفت و آمد و واستادن تو صف می‌خوان یاد بگیرن مناسب نیست. روزهایی پیش میاد که هیچ وقت مرده‌ای ندارم و حوصله ی نشستن پشت کامپیوتر و هدفون گذاشتن توی گوشم رو هم ندارم!

و اما Michel زبان رو طبیعی‌تر به آدم یاد ‌می‌ده. این امکان رو بهت می‌ده که فقط با چند لحظه فکر کردن (و نه به یادآوردن) با کسی مکالمه داشته باشی. تلفظش در مورد زبان فرانسه که زبان native خودش هست خوبه. آلمانیش هم بد نبود ولی ظاهرا ایتالیاییش خیلی حرف نداره. نیازی به تکرار بیخود نداره و گرامر و vocab رو در لفافه‌ی جملات به صورت خیلی طبیعی یاد می‌ده. در صورتی که این کار توسط سیستم های دیگه به صورت کتابی صورت می گیره..

و دیگه این که میشل رو میشه در کمتر از ۳ هفته تموم کرد ولی شاید بقیه رو نشه...

Junior Member

اگر برای کسی امکانش هست Michael Thomas method رو upload کنه رو ترجیحا zshare یا rapidshare. من یه قسمتی‌ش رو گوش دادم و باید بگم به نظرم خیلی خوب اومد...
    jتو یه سری سایت‌ها هم که دیدم ازش بیشتر تعریف کرده بودن...که تاثیرش واقعا عمقی‌ه !
    Johnie B

من از rapidshare و امثالهم استفاده نمی‌کنم. لینک‌های تورنتش:

http://www.nowtorrents.com/search/michel+thomas+french

دوستان اگر روزی دستتون به دهنتون رسید، سعی کنید هزینه‌ی این محصولات رو مستقیما پرداخت کنید...

این لینک هم تقدیم به Emule-بازها!

در برنامه Emule روی Tools کلیک کنید و گزینه Paste ED2K Links را انتخاب کرده. داخل کادر متن زیر را Copy و Paste کنید:

ed2k://|file|Michel%20Thomas%20-%20Learn%20French%20-%20Complete%20(8%20Cds)%20And%20Language%20Builder %20(2%20Cds)%20-%20No%20Missing%20Or%20Silent%20Files.zip|31927725 3|550E298F899E08A1823451803707A142|/

فایل: Learn French With Michel Thomas

نقل قول نوشته اصلی توسط علی صابری
    کتاب جدیدتر توسط دوستان معرفی شد:
    بخشید توی اون نقل قول از من اگر ممکنه cafe creme 1 حذف کنید.چون این کتاب یک کمی متدش قدیمی .و کتاب reflet خیلی بهتره.
    مرسی از دوست عزیزم که راهنمایی می کنند

refletبه نسبت cafe creme تاکید بیشتری روی گرامر داره.زبان رو مثل بچه ها یاد بگیرید.یعنی گرامر را در حین صحبت کردن نه اینکه جدا از اون.
    Applause dies away<br />Trophies gather dust <br />Winners are soon be forgotten<br />THINK AGAIN

Junior Member

سلام

دوستان! کسی فیلمهای reflets رو به فرمتی که بشود در موبایل و MP3 گوش داد، داره؟ یا اطلاع دارید که موجود هست یا نه؟

متشکرم
    after many wanderings, many years...<br />,Of absence, these steep woods and lofty cliffs<br />And this green pastoral landscape, were to me<br />!More dear, both for themselves and thy sake

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)