صفحه 103 از 240 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زبان فرانسه جهت آمادگی مصاحبه مهاجرت به کبک

سلام خدمت همه دوستان
    من حدوداً 3 هفته پیش مدارکم رو دستی بردم و به سفارت توی دمشق تحویل دادم و به طرز تعجب آوری نامه فایل نامبر و دعوت به مصاحبه 3-4 روز پیش با فکس به دستم رسید. (یعنی از تحویل مدارک تا فایل نامبر و همزمان دعوت به مصاحبه حدوداً 10 روز طول کشید که نشون دهنده سرعت زیادشونه)
    برای 5 اکتبر به من وقت مصاحبه دادن یعنی 13 مهر، راستی من اواخر فروردین بود که کلاس زبان فرانسه رو شروع کردم و الآن ترم 3 فشرده موسسه قطب راوندی هستم و 10 یونیت از کتاب قفله 1 رو خوندم. الان چیزی حدود 2 ماه فرصت دارم تا برای مصاحبه آماده بشم، رشته من شیمیه و تا جایی که خودم حساب کردم در حالتی که آفیسر از امتیاز انطباق پذیری به من 3 بده (که خودم فکر کنم بتونم بیشتر بگیرم)، به 3 امتیاز از زبان فرانسه احتیاج دارم اما توی اپلیکیشن فرم سطح زبان فرانسه رو 5 از 12 زدم، در حال حاظر هم از محل کارم استعفا دادم تا بشینم و زبان بخونم و حسابی هم وقت دارم، اگه میشه دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن، راهنمایی کنن، چطور ادامه بدم؟ الآن معلم بگیرم برای کلاس خصوصی یا بعداً، اصلاً بگیرم یا نه ؟ وقتم رو چطور برای یادگیری زبان تو این شرایطی که دارم تقسیم کنم؟ به کلاس ادامه بدم یا نه ؟ و خلاصه هزار تا سوالی که احتمالاً خودتون میتونید حدس بزنید
    راستش من هنوز زمانی رو که برای مصاحبه بهم اعلام کردن، کانفرم نکرم، چون نمی دونم تا اون موقع آمادگی لازم رو خواهم داشت یا نه
    واقعاً ممنون میشم

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_h20 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    من حدوداً 3 هفته پیش مدارکم رو دستی بردم و به سفارت توی دمشق تحویل دادم و به طرز تعجب آوری نامه فایل نامبر و دعوت به مصاحبه 3-4 روز پیش با فکس به دستم رسید. (یعنی از تحویل مدارک تا فایل نامبر و همزمان دعوت به مصاحبه حدوداً 10 روز طول کشید که نشون دهنده سرعت زیادشونه)
    برای 5 اکتبر به من وقت مصاحبه دادن یعنی 13 مهر، راستی من اواخر فروردین بود که کلاس زبان فرانسه رو شروع کردم و الآن ترم 3 فشرده موسسه قطب راوندی هستم و 10 یونیت از کتاب قفله 1 رو خوندم. الان چیزی حدود 2 ماه فرصت دارم تا برای مصاحبه آماده بشم، رشته من شیمیه و تا جایی که خودم حساب کردم در حالتی که آفیسر از امتیاز انطباق پذیری به من 3 بده (که خودم فکر کنم بتونم بیشتر بگیرم)، به 3 امتیاز از زبان فرانسه احتیاج دارم اما توی اپلیکیشن فرم سطح زبان فرانسه رو 5 از 12 زدم، در حال حاظر هم از محل کارم استعفا دادم تا بشینم و زبان بخونم و حسابی هم وقت دارم، اگه میشه دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن، راهنمایی کنن، چطور ادامه بدم؟ الآن معلم بگیرم برای کلاس خصوصی یا بعداً، اصلاً بگیرم یا نه ؟ وقتم رو چطور برای یادگیری زبان تو این شرایطی که دارم تقسیم کنم؟ به کلاس ادامه بدم یا نه ؟ و خلاصه هزار تا سوالی که احتمالاً خودتون میتونید حدس بزنید
    راستش من هنوز زمانی رو که برای مصاحبه بهم اعلام کردن، کانفرم نکرم، چون نمی دونم تا اون موقع آمادگی لازم رو خواهم داشت یا نه
    واقعاً ممنون میشم
    سلام بر میلاد عزیز
    شما حدود 50 روز وقت دارید که کافیست
    نظر من
    کلاس فرانسه قطب ادامه بدید تا یک هفته مانده به مصاحبه و سعی کنید بیشتر در کلاس صحبت کنید(از اشتباه نترسید) مهم نیست درس چندم باشید مهم اینکه خوب از اموخته هاتون استفاده کنید و به زبان بیاورید
    در یاد گرفتن قواعد درسهای بعد عجله نکنید
    با یک معلم خصوصی هفته ای 3یا 2جلسه فقط روی گفتار تمرین کنید(اختیاری)
    تمرین های شنیداری با کتابهایی که معرفی کرده بودم خودتان در منزل ادامه بدهید
    دو یا سه هفته قبل از مصاحبه در کلاسهای مصاحبه آقای رستمی شرکت کنید و تمام مواردی که به خودتان,رشته ,کار وعلل مهاجرت مربوط میشود تمرکز کنید و سوال و جواب های احتمالی را کار کنید
    موفقیت شما بیش از 95% میباشد اصلا نگران نباشید تمرکز کنید و فقط از این فرصت ایجاد شده با توجه به استعفاتون حداکثر استفاده برای آمادگی کامل را ببرید
    برای همتون آرزوی موفقیت میکنم

Junior Member

پیش فرض سوال : زبان فرانسه جهت آمادگی مصاحبه مهاجرت به کبک

سلام من در جلسه اي كه با وكيلم داشتم امتيازم 58 شد يعني 5 امتياز براي مهاجرت به كبك كم دارم ولي از طرفي اصلا زبان فرانسه نمي دونم . مي خواستم راهنمائي بگيرم ببينم من مي تونم توي 6 ماه زبان فرانسه را با معلم خصوصي به حدي برسونم كه حد نصاب نمره را كسب كنم . من حتي نمي دونم زبان فرانسه سخته يا راحت مي شه ياد گرفت. لطفا راهنمائي بفرمائيد. ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    génie mécanique

دوستان من هم زبان فرانسه رو 5 برای گفتار و 7 برای شنیدار زدم چند ماهی هست دارم فرانسه میخونم خودم آخرای کتاب کفه و کتاب کمپخهانسیون اوقالA1A2 هستم و تا درس 11 کتاب قفله پیش رفتم و ویدئوها و شنیداری هاشو گوش دادم و سعی میکردم بعد از هر مکالمه برای خودم نقش بازی کنم جملاتی که بکار میبردمو با جملات کتاب مقایسه و تا حد امکان سعی کردم به جملات کتاب نزدیک باشه یه جورایی میشه گفت بعضی از مکالمات رو حفظ کردم اما متاسفانه رو در رو با اساتید خوب مکالمه کار نکردم و از همین الان نگران زبانم هستم من رشتم 6 امتیازییه و تازه مدارکمو فرستادم و 6-7-8- ماه دیگه مصاحبه دارم من دو تا سوال دارم اول اینکه به نظر شما این نوع حواندن در دراز مدت بازدهی داره و دوم اینکه منم میخوام از کارم استعفا بدم چون نیاز به سابقه ندارم و میخوام بیشتر وقت بزارم شما چه پیشنهادی میکنید آیا استعفا دادن تاثیر منفی رو آفیسر داره آلبته جای این سوال اینجا نیست اما کمی به بحث مربوط میشه
    26-02-2014

Member a12ood آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Statistics

سلام دوستان
    من در مبحث Pronoms relatifs :qui , que شدیدا دچار مشکل هستم توی french about درسش را خوندم و تمریناتش را حل کردم ولی غلط زیاد دارم نمیدونم هر چی تمرین بیشتر حل میکنم بیشتر گیج میزینم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    مونترال- بهار 90

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

پیش فرض پاسخ : سوال : زبان فرانسه جهت آمادگی مصاحبه مهاجرت به کبک

نقل قول نوشته اصلی توسط ani نمایش پست ها
    سلام من در جلسه اي كه با وكيلم داشتم امتيازم 58 شد يعني 5 امتياز براي مهاجرت به كبك كم دارم ولي از طرفي اصلا زبان فرانسه نمي دونم . مي خواستم راهنمائي بگيرم ببينم من مي تونم توي 6 ماه زبان فرانسه را با معلم خصوصي به حدي برسونم كه حد نصاب نمره را كسب كنم . من حتي نمي دونم زبان فرانسه سخته يا راحت مي شه ياد گرفت. لطفا راهنمائي بفرمائيد. ممنون
    سلام دوست عزيز
    نميدونم زبان انگليسي ات خوبه يا بد
    ولي نظر من اينه كه بستگي زيادي به سطح زبان انگليسي ات داره.
    و صد البته به پشتكار خودت و اينكه طي چند ماه مي خواهي به سطح مورد نظر مصاحبه برسي
    عموماً B1 كافيه
    موفق باشي

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a12ood نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در مبحث Pronoms relatifs :qui , que شدیدا دچار مشکل هستم توی french about درسش را خوندم و تمریناتش را حل کردم ولی غلط زیاد دارم نمیدونم هر چی تمرین بیشتر حل میکنم بیشتر گیج میزینم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام دوستان. منم واسه استفاده qui , que خیلی مشکل دارم. منبعی که خوب توضیحش بده ممکنه معرفی کنین؟ یه درخواست دیگه هم دارم. کجا می تونم یه چیزی مشابه جدول پیدا کنم که کلمه های رایج رو در حالت های مختلف کنار هم بنویسه. منظورم اینه که یک فعل رو که نوشته کنارش اسم و adjective وadverb ش هم داشته باشه که یاد بگیرم. اگه مثال جمله ای هم داشته باشه عالیه. کتابی واسه این موضوع سراغ دارین؟ یا ته کتابایی که می خونین مثل کفه و قفله و taxiو alterego و .... توی سطح های مختلفش یه همچین جدولی ندیدین؟
    ممنون.

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

سلام دوستان
    نقل قول نوشته اصلی توسط lalaii نمایش پست ها
    سلام دوستان. منم واسه استفاده qui , que خیلی مشکل دارم. منبعی که خوب توضیحش بده ممکنه معرفی کنین؟ یه درخواست دیگه هم دارم. کجا می تونم یه چیزی مشابه جدول پیدا کنم که کلمه های رایج رو در حالت های مختلف کنار هم بنویسه. منظورم اینه که یک فعل رو که نوشته کنارش اسم و adjective وadverb ش هم داشته باشه که یاد بگیرم. اگه مثال جمله ای هم داشته باشه عالیه. کتابی واسه این موضوع سراغ دارین؟ یا ته کتابایی که می خونین مثل کفه و قفله و taxiو alterego و .... توی سطح های مختلفش یه همچین جدولی ندیدین؟
    ممنون.
    سلام
    اگر دوست داید از رو کتاب بخونید درس دوم کفه 4 دقیقا این موضوع رو درس داده و تمرین هم داده. قشنگ جدول داره. qui que dont où.
    ولی من این رو پیشنهاد نمیکنم. سعی کنید تو متن داستان یا هر متنی این ضمایر رو بررسی کنید و مانندش رو تو جملات خودتون به کار ببرید.
    من قبلا تو داستانهایی که نوشتم به شدت از این ضمایر استفاده کردم و دوستانی که غلط هامو گرفتن در این زمینه چیز خاصی نگفتن یعنی به احتمال خیلی زیاد درست بوده. میتونید از رو این متن ها تو وبلاگم کمک بگیرید و یا یک کتاب داستان بخرید و تمام ضمایر و نحوه استفادشون رو هالایت کنید و تمرین کنید.

سلام دوستان
    سلام دوست من .
    همونطور که میدونی ، این ضمایر (ضمایر موصولی) برای قضیه ای که مربوط به "یک اسم" باشه به کار میره .
    Qui (به معنی کسی که ، کدام که ، که) :
    وظیفه Qui به عنوان فاعل مورد کاربرد قرار میگیره و میتونه به یه شخص یا یه چیز دلالت داشته باشه . به مثال زیر دقت کن :
    La femme qui parle est ma mère
    یعنی خانمی که داره صحبت میکنه مادر منه .
    Le livre qui est sur la table est bon
    کتابی که روی میزه کتاب خوبیه .

در مقابل Que (کسی که ، کدام که ، که) :
    وظیفه Que به عنوان مفعول مستقیم یه قضیه کاربرد داره و ممکنه مربوط به یه شخص یا یه چیز باشه .
    بازم به مثالهای زیر دقت کن :
    Le garçon que nous avons vu hier est mon frère
    پسری که ما دیروز دیدیم برادرمه .
    Les livres qu'elle ècrit son intéressants.
    کتابهایی که او می نویسه جالب هستن .

بذار یکم راحتت کنم . نه 100% . اما تو تمرینهات (اونایی که می بایست qui یا que بذاری) اغلب (تاکید میکنم نه 100%) اگر بعد از جای خالی فعل صرف شده دیدی Qui بذار . و اگر بعد از جای خالی فعل صرف نشده (مصدر) یا ضمیر دیدی ، Que بذار .
    یه مثال میزنم بیشتر بگیری ....
    La fille ............. parle est intelligente اینجا باید جای خالی رو با Qui پر کنی .
    Le film .......... j'ai vu est merveilleux و اینجا باید جای خالی رو با Que پر کنی .

امیدوارم توضیحاتم مفهوم بوده باشه . یا حق

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdisaderi نمایش پست ها
    سلام دوست من .
    همونطور که میدونی ، این ضمایر (ضمایر موصولی) برای قضیه ای که مربوط به "یک اسم" باشه به کار میره .
    Qui (به معنی کسی که ، کدام که ، که) :
    وظیفه Qui به عنوان فاعل مورد کاربرد قرار میگیره و میتونه به یه شخص یا یه چیز دلالت داشته باشه . به مثال زیر دقت کن :
    La femme qui parle est ma mère
    یعنی خانمی که داره صحبت میکنه مادر منه .
    Le livre qui est sur la table est bon
    کتابی که روی میزه کتاب خوبیه .

در مقابل Que (کسی که ، کدام که ، که) :
    وظیفه Que به عنوان مفعول مستقیم یه قضیه کاربرد داره و ممکنه مربوط به یه شخص یا یه چیز باشه .
    بازم به مثالهای زیر دقت کن :
    Le garçon que nous avons vu hier est mon frère
    پسری که ما دیروز دیدیم برادرمه .
    Les livres qu'elle ècrit son intéressants.
    کتابهایی که او می نویسه جالب هستن .

بذار یکم راحتت کنم . نه 100% . اما تو تمرینهات (اونایی که می بایست qui یا que بذاری) اغلب (تاکید میکنم نه 100%) اگر بعد از جای خالی فعل صرف شده دیدی Qui بذار . و اگر بعد از جای خالی فعل صرف نشده (مصدر) یا ضمیر دیدی ، Que بذار .
    یه مثال میزنم بیشتر بگیری ....
    La fille ............. parle est intelligente اینجا باید جای خالی رو با Qui پر کنی .
    Le film .......... j'ai vu est merveilleux و اینجا باید جای خالی رو با Que پر کنی .

امیدوارم توضیحاتم مفهوم بوده باشه . یا حق
    توضیحات خوبی بود ممنون.
    ولی باور کنید با این روش گرامر خوندن زمان یاد گیری زبان خیلی طولانی میشه. اگر یکبار qui رو تو متنی ببینید و اون متن رو برای کسی با استفاده از qui تعریف کنید دیگه خوراک ذهن میشه و از اون به بعد راحت استفاده میکنید. سریع و راحت. من الان نمیدونم والا ضمیر موصولیه چیه. من فارسی زبان هستم مادر زادی اگر بهم بگید ضمایر موصولی رو تو فارسی نام ببر نمیتونم. واقعا نمیدونم. اگر بگید مضارع اخباری چی هست نمیدونم. ولی فارسی حرف میزنم.
    باز هم نتیجه گیری و انتخاب روش یادگیری با خودتون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)