صفحه 108 از 240 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158208 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

پیش فرض پاسخ : زبان فرانسه جهت آمادگی مصاحبه مهاجرت به کبک

نقل قول نوشته اصلی توسط najafi1977 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من از مهر ماه کلاس فرانسه را تو قطب راوندی مرکز شروع میکنم و متد Campus را درس میدهد.الان هم شروع کردم به جمع آوری مدارکم .ممنون می شوم اگه به سوالات من پاسخ بدید. 1) آیا قبل از شروع کلاسم لازم هست که کتابی را از بخوونم و اگه هست چه کتابی؟ 2) به نظر شما چه زمانی مناسب هست که من مدارکم را ارسال کنم به خاطر آمادگی زبان میگم.
    دوست عزيز براي شروع به نظر من از كفه شروع كني بهتره، متد campus و قفله براي شما سنگينه..دوستاني كه از كفه شروع كردند ،تجربه نشون داده كه بهتر ميتونن صحبت كنند...باز هم نظر خودتون ارجحيت داره..يه نكته ديگه اين كه زياد دنبال لغت حفظ كردن نباشيد، با دايره لغات محدود هم ميشه خوب صحبت كرد به شرط اينكه بدونين هر لغتي رو كجا استفاده كنين و مثالهاي خوبي ازش بسازيد..
    FFN: 1 feb 2011
    Medical:29 August 2013
    Medical received:12 sep 2013

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من در مورد قسمت آخر صحبت شما بگم که من این کار رو دوست ندارم که فقط بچسبم به یک منبع خاص. قبلا هم بر خلاف نظر دوستان گفتم که بهتره منابعی رو که دارید با هم مخلوط کنید تا سریعتر نتیجه بگیرید و در واقع محدود به یه متد نشید.
    یه تجدید خاطره شاید بد نباشه هر چند شاید مثل جنگلی به نظر بیاد که اول آخرش معلوم نیست ولی در عمل بهتر جواب میده. شک نکنید.
    ببینید من همون اوایل دو روز وقت گذاشتم و همه فایلهای صوتی،تصویری، pdf ، موزیک، فیلم، نرم افزار و ... رو که اون زمان داشتم رو بررسی کردم و اونها رو تا اونجا که تونستم گروه بندی کردم که چه نقاط ضعفی رو پوشش میدن. نتیجش شد یه صفحه کاغذ. بعد رفتم کتابهای قفله و کفه و امثال اینها رو بررسی کردم و تا حدی که میفهمیدم یکی دو درس اول هر کدوم رو دیدم که یه شمای کلی از روش کتاب بهم داد. بعد همین کار رو برای convesation و en dialoge ها و هر چی CLE دم دست بود انجام داد. در واقع یه تحقیق سریع و ساده بود. وقتی قرار میشه رو خودت حساب کنی و نشینی استادت برات منبع معرفی کنه اون وقته که لازم میدونی سه چهار روز وقت بذاری ببینی دور و ور چه منابعی وجود دارن و هر کدوم چه طور کمکت میکنن.
    نتیجه این شد که من تا درس 10 کفه خونه خوندم که یه استارتی زده باشم. فیلمهای قفله رو تو عید به شدت دیدم تا شنیدارم عادت کنه. چسبیدم به اخبار RFI تا زبونم عادت کنه. کلاسهای عمومی کرج رو استارت زدم. en dialogue سبز رو کمی کار کردم. کمی فایل های صوتی civilisation رو گوش کردم و همیشه هم نگاه میکردم ببینم چی رو مشکل دارم و چی هست که مشکلم رو بپوشونه. مثلا درک مطلب اعصابم رو خرد کرده بود که خدا خیرش بده آرتین Compréhension رو معرفی کرد. روی اونها کار کردم. سریال Extra رو solitude به موقع معرفی کرد و اون رو تموم کردم و .... البته خیلی از منابع رو اصلا نگاه هم نکردم و برخی رو مثل کتاب confused در حدود سه بار خوندم. کلی داستان خوندم و کلاس داستانخوانی رفتم و الان که چسبیدم به متن حفظ کردن. حالا چه کتاب داستان چه متن های دست نویس استاد و یا متن اخبار و ...

پایه کاری من در واقع هیچی نیست و تو زمان بسته به احساس ضعف در هر زمینه منابع رو با هم کم کم عوض میکنم و برنامه ریزی میکنم. معمولا سعی کردم در هر هفته سه نوع منبع مختلف کار کنم.
    زیاد خسته کننده نکنم این پست رو. دقیقا مثل کنکور خوندنمون دیگه که تو هر هفته روی دو یا سه درس متفاوت کار میکردیم، یه سری حفظ کردنی و یه سری حل کردنی و از نمونه تست ها و کتب آموزشی استاتید مختلف استفاده میکردیم.

موفق باشید.
    سلام
    واقعا خسته نباشيد
    اين بحث شايد براي من و شما مفيد نباشه ولي براي ديگران آره!
    البته بهتون بر نخوره يا خيلي وقت دارين و يا خيلي به اينجور خوندن ها عادت دارين.
    البته يه نكته اي رو هم بگم چون من هر روزم واقعا ارزش داره و مي بايست تا هفت هشت ماه ديگه خودمو براي مصاحبه آماده كنم، حساب شده مي روم جلو
    به هر حال تشويش ذهني كه در روش شما براي انسان ايجاد ميشه و هزينه ي زيادي كه متحمل مي شيد و همچنين خستگي و زمان صرف شده، همه و همه آدم رو متقاعدمي كنه كه حداقل بين دو سه تا كتاب يكي رو انتخاب كنه. نه اينكه بين شش هفت متد همه رو روي هم بريزه و هر جا مشكل داشت، بره دنبالش!
    من الان قفله رو همراه با يه Dictionnaire Illustre (فرهنگ لغت تصويري) و مجموعه CLE internationale (شامل communication و grammaire و vocabulaire و در نهايت expression) رو ادامه مي دم و مهمتر از همه و تكمله ي همه ي اين دنگ و فنگها داستان و Audiobook زياد استفاده مي كنم. به نظرم هم همين روش كافيه و هم مطمئن!
    به هر حال از شما و دوستان ديگر هم ممنون هستم كه نظراتشونو ميدن
    اين مطلب هم جاش اينجا نيست ولي راستي مديران فروم يك سايت جداگانه رو راه اندازي كنند براي آپلود فايلهاي كمياب و يا ناياب كه هر كسي تو بازار مي خره اونهارو توي سايت بذاره ديگران استفاده كنن!
    موفق و مويد باشيد
    ویرایش توسط saman_shahin : August 17th, 2010 در ساعت 11:52 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    سلام
    واقعا خسته نباشيد
    البته يه نكته اي رو هم بگم چون من هر روزم واقعا ارزش داره و مي بايست تا هفت هشت ماه ديگه خودمو براي مصاحبه آماده كنم، حساب شده مي روم جلو
    به هر حال تشويش ذهني كه در روش شما براي انسان ايجاد ميشه و هزينه ي زيادي كه متحمل مي شيد و همچنين خستگي و زمان صرف شده، همه و همه آدم رو متقاعدمي كنه كه حداقل بين دو سه تا كتاب يكي رو انتخاب كنه. نه اينكه بين شش هفت متد همه رو روي هم بريزه و هر جا مشكل داشت، بره دنبالش!
    من الان قفله رو همراه با يه Dictionnaire Illustre (فرهنگ لغت تصويري) و مجموعه CLE internationale (شامل communication و grammaire و vocabulaire و در نهايت expression) رو ادامه مي دم و مهمتر از همه و تكمله ي همه ي اين دنگ و فنگها داستان و Audiobook زياد استفاده مي كنم. به نظرم هم همين روش كافيه و هم مطمئن!
    اين مطلب هم جاش اينجا نيست ولي راستي مديران فروم يك سايت جداگانه رو راه اندازي كنند براي آپلود فايلهاي كمياب و يا ناياب كه هر كسي تو بازار مي خره اونهارو توي سايت بذاره ديگران استفاده كنن!
    موفق و مويد باشيد

به این منابع دانلودی آموزش زبان فرانسه مراجعه کنید

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

سلام
    واقعا خسته نباشيد
    موفق و مويد باشيد
    سلام دوست عزیز.
    من که نفهمیدم چی شد. شما خودت الان بیش از 6 کتاب نام بردی بعد کلی هم کتاب داستان میخونی. جمعش دو تا سه تا نشد. همین انتخاب چندیدن منبع داره مشخص میکنه که یه کتاب کامل نیست اگر بود نیازی نبود ما این همه چیز رو رو مخلوط کنیم حالا چه 4 تا چه 12 تا. همون یه قفله رو میخوندیم و بس و لذتش رو هم می بردیم.
    بعد در مورد متدهای رایج باید بگم واقعا خوندن این متد ها خصوصا سر کلاس و ... واقعا کمکی به صحبت کردن نمیکنه و یه پروسه زمانبر هست و بعد 7-8 ماه متوجه میشید که ای دل غافل من این همه خوندن چرا نمیتونم حرف بزنم. این حس رو خیلی از دوستانی که کلی قفله، کفه و ... خوندن حس کردن. میتونید نوشته های آرتین و دیگر دوستان رو برگردید بخونید.
    به هر حال هر کسی روشی رو در پیش گرفته و تغییر روش دادن برای خیلیها آسون نیست و ریسک پذیری میخواد. معمولا ما چه بحث بکنیم چه نکنیم هر کس کار خودش رو میکنه. همه دوست دارن خودشون تجربه کنن. خود منم همینطورم.

موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    من که نفهمیدم چی شد. شما خودت الان بیش از 6 کتاب نام بردی بعد کلی هم کتاب داستان میخونی. جمعش دو تا سه تا نشد. همین انتخاب چندیدن منبع داره مشخص میکنه که یه کتاب کامل نیست اگر بود نیازی نبود ما این همه چیز رو رو مخلوط کنیم حالا چه 4 تا چه 12 تا. همون یه قفله رو میخوندیم و بس و لذتش رو هم می بردیم.
    بعد در مورد متدهای رایج باید بگم واقعا خوندن این متد ها خصوصا سر کلاس و ... واقعا کمکی به صحبت کردن نمیکنه و یه پروسه زمانبر هست و بعد 7-8 ماه متوجه میشید که ای دل غافل من این همه خوندن چرا نمیتونم حرف بزنم. این حس رو خیلی از دوستانی که کلی قفله، کفه و ... خوندن حس کردن. میتونید نوشته های آرتین و دیگر دوستان رو برگردید بخونید.
    به هر حال هر کسی روشی رو در پیش گرفته و تغییر روش دادن برای خیلیها آسون نیست و ریسک پذیری میخواد. معمولا ما چه بحث بکنیم چه نکنیم هر کس کار خودش رو میکنه. همه دوست دارن خودشون تجربه کنن. خود منم همینطورم.

موفق باشید.
    دو سه متد كه من استفاده ميكنم يكي قفله هست يكي هم كتابهاي CLE داستان هم كه يه چيز جنراله ربطي به متد نداره!
    به هر حال اين درجه ريسك پذيري نيست. يه جورايي وقت و انرژي هدر دادنه. !!!!!!! شما حول همون يك متدي هم كه مي خواي بخوني، برو و تحقيق كن توي ويكيپديا و يا يكشنري هاي مختلف، دنبال عبارات و اصطلاحات خاص بگرد و ....
    در مورد يه مطلب ديگر هم كه گفتيد، ديگه الآن وقت تجربه كردن نيست. بايد عمل كنيم نه اينكه بچشيم دست پخت همه چه جوريه و بگيم آره من از دست پخت همه خوردم و ديگه تمومه!
    در كل مهم اينه كه هممون به اون هدفمون مي رسيم چه با ده متد و چه با يك متد.

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

Thumbs up پاسخ : زبان فرانسه جهت آمادگی مصاحبه مهاجرت به کبک

دو سه متد كه من استفاده ميكنم يكي قفله هست يكي هم كتابهاي CLE داستان هم كه يه چيز جنراله ربطي به متد نداره!
    به هر حال اين درجه ريسك پذيري نيست. يه جورايي وقت و انرژي هدر دادنه. !!!!!!! شما حول همون يك متدي هم كه مي خواي بخوني، برو و تحقيق كن توي ويكيپديا و يا يكشنري هاي مختلف، دنبال عبارات و اصطلاحات خاص بگرد و ....
    در مورد يه مطلب ديگر هم كه گفتيد، ديگه الآن وقت تجربه كردن نيست. بايد عمل كنيم نه اينكه بچشيم دست پخت همه چه جوريه و بگيم آره من از دست پخت همه خوردم و ديگه تمومه!
    در كل مهم اينه كه هممون به اون هدفمون مي رسيم چه با ده متد و چه با يك متد.
    سلام مجدد
    بله موافقم و وقت تجربه نیست ولی کسی گوشش بدهکار نیست دوست من. بیشتر دوستانی که من دیدم یه مسیری رو گرفتن و دارن میرن و هی فکر میکنن یک ماه دیگه مشکل حرف زدنشون حل میشه و هنوز زوده. دقیقا اکثر بچه ها همین حس رو داشتن منم وقتی معلم نیمه خصوصی داشتم و تو خونه کفه میخوندم همین حس رو داشتم. همین میشه که مسیر رو ادامه میده و کلی وقت میذاره در نهایت اون جوری که دلش میخواد نمیتونه صحبت کنه. کلی گرامر و لغت میدونه ولی نمیتونه ازشون استفاده کنه و حرف بزنه. بهتره همین در حین پیش رفتن بررسی کنیم و متد عوض کنیم. هیچ ترسی نداره. ما که نباید مطیع متد باشیم. متد یه ابزار هست که باید به ما کمک کنه. حالا اگه کمک مناسب نمیکنه عوضش کنیم. چیزهایی که قبلا یاد گرفتیم که نمیپره سر جاشه.
    شما الان میگید متد قفله و CLE رو انتخاب کردید. اولا که من اسم CLE رو میذارم منابع چون متد نیستن و خوب دارید با اینها پیش میرید. آفرین. ولی آیا اینها رو با کفه مقایسه کردید؟ آیا Alter go رو دیدید؟ آیا با بچه هایی که 8 ماه compus خوندن صحبت کردید؟ آیا یکی از دوستاتون که فرانسه قوی داره رو بردید سر کلاس ترم بالایی های این متد ها بذارید و ازش بپرسید این سطح واقعیشون هست و یا فقط ترم گذروندن؟ چطور شد به این نتیجه رسیدید که قفله بخونید؟
    این یعنی مقایسه متد ها و روش های فرانسه خوندن. باور کنید دو هفته هم کار نمیبره. ولی میتونید روش یادگیری طوری تصحیح کنید که تو 2 ماه اندازه 4 ماه جلو بیافتید.
    باور کنید دو هفته وقت بذارید و بگردید مطمئن میشید آخرش هیچ کدوم از این متد ها اون چیزی نیست که شما نیاز دارید و همه بسیار کند و لاکپشتی حرکت میکنند و شاید گرامر و وکب خوبی آموزش بدن ولی مکالمه ازش یاد نمیگیرید. من که شخصا به این نتیجه رسیدم. و کلا این نوع کتاب خونی رو بوسید گذاشتم کنار. بیشتر رو آوردم به داستان خوندن و فیلم دیدم و بعدش هم raconter کردن. الان از نتیجه کاملا راضیم. مطمئنم افرادی هستند که از رو متد راحت تر فرانسه یاد میگیرند. ولی این رو هم مطمئنم روشهای خارج از کتاب فوق العده سریع تر آدم رو به حرف زدن میرسونه تا با کتاب.

موفق باشید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

سلام
    به نظرم رد اسکای و من خیلی در مورد راه و روشهای نوین یادگیری و شکستن حرمت کفه و قفله ! تلاش کردیم منابع جدید,فیلم,کارتون و روشهایی مثل استفاده از کتاب داستان و پرحرفی کردن و شرح دادن و توصیف کردن بعد از مطالعه یه اپیزود یا شپیتخ صحبت کردیم....
    اما الزاما دستپخپ ما به مذاق هرکسی خوش نخواهد امد ! به نظرم هرکس باید فقط ایده بگیره و با علایق خودش کتاب اشپزی خودشو بنویسه
    اگه داستان را دوست ندارید برید سریال ببینید اگر کارتون دوست ندارید ,رزتا استون و... امتحان کنید اگر التر اگو دوست ندارید کفه را مطالعه کنید
    باور کنید تمام متدها توسط بهترین زبانشناسان دوره خودش نگارش شده و کسی نمیتونه بگه کفه بده! میگن فلان متد بهتره چون فلان مزیت نسبت به کفه داره و لاپ لاپ لاپ!
    در نهایت هرچه رو زبانتان بیشتر کار کنید زودتر با جامعه فرانسوی زبان تطبیق پیدا میکنید وگرنه تو کبک براتون دوره میگذارند و زبان را بالاخره یاد میگیرید اما یکم زمان از دست میدهید پس خیلی هم روی متد و بقیه موارد کلید نکنید و پازل درست نکنید که استرس زاست
    فقط روی خودتون و روشی که بیشتر مورد پسندتان است تمرکز کنید و عشق و علاقه ادامه دهید در مدت کوتاهی اتوماتیکلی در مسیر صحیح قرار خواهید گرفت.
    با سپاس

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط merina نمایش پست ها
    آقاي آرتين مديريت فروم عوض شده؟
    سلام
    البته مدیر عزیز این دو پست بعدا حذف کنه که نامربوطه!
    بله چون من مشغله زیادی داشتم و فردا هم عازم مونترال هستم فعلا در جمع شما عزیزان نخواهم بود و دوستان خوبم مدیریت فروم را در دست دارند که براشون ارزوی موفقیت میکنم

من فقط توصیه میکنم فرانسه با عشق و علاقه ادامه بدهید و اصلا استرس نداشته باشید فاصله های سطح 99% از دوستان بسیار کمه و عقب نیستید و در مصاحبه هیچ کس انتظار نداره شما مثل بلبل پغله کنید

برای همتوت آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان فرانسه

سلام.
    من با يه استاد صحبت كردم و قرار شد هفته اي سه جلسه 2ساعته باهام كار كنه.
    گفته تو 3ماه كتاب cafe cream 1و كتاب la france رو تموم كنه.يعني تا اول اذر ماه اين دوتا كتاب تموم بشه. بعد هم به مدت 1.5تا دو ماه cafe cream 2رو تموم كنيم.
    سوالم اينه كه با اين وضعيت ميشه تا ابان ساال بعد(90) مدرك b2 رو گرفت؟ اصلا امتحانات دلف ابان برگزار ميشه؟ جوابش كي مياد؟ تا دد لاين مياد كه مشكل نباشه؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Member

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام.
    من با يه استاد صحبت كردم و قرار شد هفته اي سه جلسه 2ساعته باهام كار كنه.
    گفته تو 3ماه كتاب cafe cream 1و كتاب la france رو تموم كنه.يعني تا اول اذر ماه اين دوتا كتاب تموم بشه. بعد هم به مدت 1.5تا دو ماه cafe cream 2رو تموم كنيم.
    سوالم اينه كه با اين وضعيت ميشه تا ابان ساال بعد(90) مدرك b2 رو گرفت؟ اصلا امتحانات دلف ابان برگزار ميشه؟ جوابش كي مياد؟ تا دد لاين مياد كه مشكل نباشه؟
    بله امتحان دلف در پاییزبرگزار میشه. برای اطلاع دقیق از زمانش میتونید برید به سایت کانون زبان ایران بخش دلف/دالف . در مورد اینکه جواب کی میاد هم در مورد من (پاییز پارسال) حدود 3-4 ماه طول کشید. زمان دقیقش رو نمی دونم چون براش عجله ای نداشتم. بعد از 6 ماه رفتم و مدرکم رو گرفتم. ولی حداقل روی 2-3 ماه حساب کنین. شاید بقیه بچه ها دقیق تر بدونن.
    نمی دونم اینجا چرا همه عشق دلف هستن؟من هر دو رو امتحان دادم. TCF خیلی بهتره و دنگ و فنگش هم کمتره. خود دانید!
    گرفتن ب2 هم در این مدت کاملا ممکنه. با تلاش و امید به موفقیت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)