صفحه 184 از 240 نخستنخست ... 84134174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,831 تا 1,840 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر نرم افزار-دانشگاه آزاد

پیش فرض پاسخ : آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي)

پاسخ به آموزش زبان فرانسه:
    من حدودا 7 ماه كه يادگيري فرانسه را شروع كردم و با بررسي هايي كه انجام دادم جديدترين كتاب آموزش فرانسه كتاب connection بوده است ولي من در ابتدا با يك استاد بسيار خوب بطور خصوصي شروع كردم كه ايشان با كتاب گرامر فرانسه (نارنجي رنگ) شروع كردند به نظر من براي شروع يادگيري آسان و جالب بود، و بعد از يك مدت كتاب vocabullary (زرد رنگ) عاليه!!
    راستش من خيلي افراد را ديدم كه به خاطر سخت بودن فرانسه كلا قيد كبك را زدند و به نظر من اونقدرم كه همه ميگند سخت نيست و مثل همه درسها بايد زياد خوند.

سلام به نظرتون برای اینکه از امتحان TEFAQ - B2 بیارم چه کتاب هائی رو بخونم. راستش تا حد کمی به زبان فرانسه آشنا هستم و وقت هم ندارم که کلاس برم می خوام خودم بخونم ؟

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirabbas نمایش پست ها
    سلام به نظرتون برای اینکه از امتحان TEFAQ - B2 بیارم چه کتاب هائی رو بخونم. راستش تا حد کمی به زبان فرانسه آشنا هستم و وقت هم ندارم که کلاس برم می خوام خودم بخونم ؟
    تو تایپیک تعیین سطح ببین چه کتابهایی تو رو به سطح b2 میرسونه ، بستگی به متدی داره که قبلا خوندی ، همونو تا سطح b2 ادامه بده
    اگه کفه خوندی باید کفه 3 رو تموم کنی ، اگه غفله خوندی کتاب 2 رو باید تمو.م کنی و ....
    کتابهای گرامر رو هم حتما همراه با متد اصلیت بخون ، تو tcf گرامر خیلی مهمه ،
    اینکه خودت بخونی سرعتت روهم بیشتر میکنه ، بهتر هم هست ، نگران نباش
    برای تنوع میتونی فیلمهای آموزشی french in action رو نگاه کنی ، خیلی مفیدن ، به مکالمت هم کمک میکنه ، فیلماشو از تایپیک منابع دانلودی آموزش زبان فرانسه میتونی دانلود کنی
    دو تا کتاب هم هستن که نمونه سوالای امتحان tcf هستن ، هر دوش تو همون منابع دانلودی هست ، اونا رو هم یادت نره
    رادیو فرانسه هم برای امتحان tcf تمرین رو سایتش میذاره rfi.fr
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

http://www.rfi.fr/lffr/questionnaire...nnaire_127.asp
    این لینک تمرین tcf رادیو فرانسست
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member sartre آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كارشناس ارشد زبان فرانسه (دانشگاه فردوسي مشهد)

نقل قول نوشته اصلی توسط amirabbas نمایش پست ها

Bonjour) بُن ژوغ) = سلام

1. متد مناسبي انتخاب كنيد، با اينكه غفله، كفه كرم، كنكسيون، آلتر اگو.... رو تدريس كردم اما هيچ كدومشون رو از همه نظر كامل نمي دونم. به هر حال بهترين گزينه كفه كرم هست (نظم بالاي مطالب آموزشي) + در كنارش حتما فيلم هاي غفله يا ... رو كار كنيد.
    2. خواندن چند كتاب اصلا تضمين دهنده ي اين نيست كه زبان ياد گرفته باشيد. ==> حتي با يه كتاب هم ميشه نمرات بالا گرفت.
    3. يا خودتون بخونيد يا اينكه ترجيحا معلم خصوصي بگيريد. به چند دليل: آموزشگاه هميشه قوانين خودش رو داره و استاد نمي تونه بيشتر از (معمولا) سه درس (unité) در طول ترم تدريس كنه! زبان آموزها قدرت يادگيريشون متفاوته و اين هم تو تعداد جلسات و هم يادگيري تاثير مي ذاره. ......
    4. منظم مطالعه داشته باشيد. حتي اگه فقط ده دقيقه فرصت كرديد.
    5. برای آمادگی مصاحبه یا آزمون tcf...حتما نمونه سوالاتش رو کار کنید چون مباحث، مسائل و در نتیجه کلماتی به کار می ره که اصلا تو کتاب های آموزشی پیدا نمیشه!
    6. مکالمتون رو تقویت کنید: خیلی خیلی خیلی جمله سازی کنید. راجع به یه موضوع (مثلا مربوط به مهاجرت ، کار یا..) تحقیق کنید و صداتون رو ضبط کنید، اینطوری کاملا متوجه می شید نقاط ضعف و قوتتون کجاست...
    7. بهتره اول به گرامر جدید توی جملات برخورد کنید و بعد اون رو یاد بگیرید، اگر سخته لا اقل گرامر رو مثل یک فرمول حفظ نکنید و تا می تونید با هاش جمله بسازید.
    8. هر فیلمی، هر ترانه ای ارزش آموزشی نداره. از یک معلم فرانسه راهنمایی بگیرید. (منظور ارزش کلمات و دیالوگ هاست چیزی باید باشه که شما رو به هدفتون نزدیک کنه)
    9. همیشه روی کلماتی وقت بیشتری بگذارید که به نظرتون کاربرد بیشتری دارند. (اینطوری توی وقت کم بیشترین بازدهی رو دارین)
    10. بعدن که فرانستون یک مقدار خوب شد توی کلاس های ویژه مکالمه شرکت کنید. (هم بعضی موسسات دارند و هم آنلاینش هست)
    11. اطلاعات خودتون رو راجع به کشور مقصد بالا ببرید و متون زبان اصلی در این باره مطالعه کنید.

فعلا همین قدر (کافیه ça suffit)
    le francais est la langue d'amour

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط FrenchTeacher نمایش پست ها

Bonjour) بُن ژوغ) = سلام

1. متد مناسبي انتخاب كنيد، با اينكه غفله، كفه كرم، كنكسيون، آلتر اگو.... رو تدريس كردم اما هيچ كدومشون رو از همه نظر كامل نمي دونم. به هر حال بهترين گزينه كفه كرم هست (نظم بالاي مطالب آموزشي) + در كنارش حتما فيلم هاي غفله يا ... رو كار كنيد.
    2. خواندن چند كتاب اصلا تضمين دهنده ي اين نيست كه زبان ياد گرفته باشيد. ==> حتي با يه كتاب هم ميشه نمرات بالا گرفت.
    3. يا خودتون بخونيد يا اينكه ترجيحا معلم خصوصي بگيريد. به چند دليل: آموزشگاه هميشه قوانين خودش رو داره و استاد نمي تونه بيشتر از (معمولا) سه درس (unité) در طول ترم تدريس كنه! زبان آموزها قدرت يادگيريشون متفاوته و اين هم تو تعداد جلسات و هم يادگيري تاثير مي ذاره. ......
    4. منظم مطالعه داشته باشيد. حتي اگه فقط ده دقيقه فرصت كرديد.
    5. برای آمادگی مصاحبه یا آزمون tcf...حتما نمونه سوالاتش رو کار کنید چون مباحث، مسائل و در نتیجه کلماتی به کار می ره که اصلا تو کتاب های آموزشی پیدا نمیشه!
    6. مکالمتون رو تقویت کنید: خیلی خیلی خیلی جمله سازی کنید. راجع به یه موضوع (مثلا مربوط به مهاجرت ، کار یا..) تحقیق کنید و صداتون رو ضبط کنید، اینطوری کاملا متوجه می شید نقاط ضعف و قوتتون کجاست...
    7. بهتره اول به گرامر جدید توی جملات برخورد کنید و بعد اون رو یاد بگیرید، اگر سخته لا اقل گرامر رو مثل یک فرمول حفظ نکنید و تا می تونید با هاش جمله بسازید.
    8. هر فیلمی، هر ترانه ای ارزش آموزشی نداره. از یک معلم فرانسه راهنمایی بگیرید. (منظور ارزش کلمات و دیالوگ هاست چیزی باید باشه که شما رو به هدفتون نزدیک کنه)
    9. همیشه روی کلماتی وقت بیشتری بگذارید که به نظرتون کاربرد بیشتری دارند. (اینطوری توی وقت کم بیشترین بازدهی رو دارین)
    10. بعدن که فرانستون یک مقدار خوب شد توی کلاس های ویژه مکالمه شرکت کنید. (هم بعضی موسسات دارند و هم آنلاینش هست)
    11. اطلاعات خودتون رو راجع به کشور مقصد بالا ببرید و متون زبان اصلی در این باره مطالعه کنید.

فعلا همین قدر (کافیه ça suffit)
    دوست عزیز باهاتون موافقم و پیشنهادتون خوب بود اما کاملا با معلم خصوصی جز برای چند جلسه و یا کسانیکه پول زیاد و وقت کم دارند مخالفم
    البته هیچ ماست بندی نمیگه ماستم ترشه البته شما هم تدریس خصوصی میکنید و مزایا و معایبش بهتر میدونید
    موسسات ایرادی که ذکر کردید دارند اما در کنارش مزایای زیادی دارند که در نهایت به نفع زبان آموزه با پیشنهاداتی که قبلا رد اسکای و بقیه برای حل اشکالات موسسات کردند میشه نتیجه بهتری گرفت

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    دوست عزیز باهاتون موافقم و پیشنهادتون خوب بود اما کاملا با معلم خصوصی جز برای چند جلسه و یا کسانیکه پول زیاد و وقت کم دارند مخالفم
    البته هیچ ماست بندی نمیگه ماستم ترشه البته شما هم تدریس خصوصی میکنید و مزایا و معایبش بهتر میدونید
    موسسات ایرادی که ذکر کردید دارند اما در کنارش مزایای زیادی دارند که در نهایت به نفع زبان آموزه با پیشنهاداتی که قبلا رد اسکای و بقیه برای حل اشکالات موسسات کردند میشه نتیجه بهتری گرفت
    ==============
    نه این حرف رو از روی صداقت گفتم. اگر دقت کرده باشید گفتم خودتون هم می تونید به تنهایی بخونید گر چند یه کم مشکل میشه.
    خودم برای یاد گرفتن طراحی دکوراسیون و انیمیشن با 3dsmax کلاس عمومی رفتم، خیلی ارزون بود اما وقتم حروم شد! مقاله ها و منابع زیادی رو به لطف این زبان از اینترنت خوندم، کتاب، سی دی.. و برای رفع اشکال رفتم سراغ یه استاد دانشگاه که کارش خیلی درست بود و 15 جلسه خصوصی باهاش گرفتم جلسه ای 25. البته کاملا هم به نتیجه رسیدم.
    همین الان برای زبان های دیگه ای هم که دارم یاد می گیرم همین روند رو دارم ادامه می دم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط FrenchTeacher نمایش پست ها
    ==============
    نه این حرف رو از روی صداقت گفتم. اگر دقت کرده باشید گفتم خودتون هم می تونید به تنهایی بخونید گر چند یه کم مشکل میشه.
    خودم برای یاد گرفتن طراحی دکوراسیون و انیمیشن با 3dsmax کلاس عمومی رفتم، خیلی ارزون بود اما وقتم حروم شد! مقاله ها و منابع زیادی رو به لطف این زبان از اینترنت خوندم، کتاب، سی دی.. و برای رفع اشکال رفتم سراغ یه استاد دانشگاه که کارش خیلی درست بود و 15 جلسه خصوصی باهاش گرفتم جلسه ای 25. البته کاملا هم به نتیجه رسیدم.
    همین الان برای زبان های دیگه ای هم که دارم یاد می گیرم همین روند رو دارم ادامه می دم.
    آخه یادگیری برنامه های کامپیوتری کاملا با یادگیری زبان فرق داره و اصلا قابل قیاس نیست.
    اگه آموزشگاه و متد خوب انتخاب کنید وقت حروم نمیشه و دقت داشته باشید همون معلمی که تو آموزشگاه درس میده خصوصی هم درس میده اگر تفاوتی قابل توجه تو کیفیت ایندو میبینید قطعا از کم کاری و نداشتن اخلاق حرفه ای معلم هاست معلمی که تو کلاس از کارش میدزده تو کلاس خصوصی هم همین کارو برای کش دادن و گرفتن پول از زبان اموزه انجام میده

برخلاف دید شما که یادگیری زبان و آفیس همانند میبینید, یادگیری زبان باید گروهی و با تعامل با زبان اموزان دیگه برای مقایسه میزان پیشرفت و ایجاد رقابت و انگیزه و افزایش مهارت شنیداری از طریق شنیدن حداقل 10 لهجه متفاوت در هر دوره کلاس و شنیدن اشتباهات تلفظی و گرامری همکلاسیها و یادگیری به مرور auto-evaluation و بکاربستن آن در مکالمات روزمره باشد

من هم تجربه دو جلسه با معلم خصوصی بسیار مجرب فوق دکترا داشتم که همون وقت کنسلش کردم چون پول و وقتم حروم به معنای واقعی کلمه کردم!

در ضمن بحث آموزشگاه و معلم خصوصی فقط 20% در یادگیری نقش داره و بخش عمده مربوط به پشتکار و هوش و توانایی فرد برای یادگیری میشه
    در آخر به نظر من تلاش زیاد و متد جدید و آموزشگاه خوب با هزینه مناسب نتیجه بهتری داره

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان

من نميدونم منظورتون دقيقا از معلم خصوصي چيه؟ اگر منظورتون كلاس تك نفره باشه آره شايد براي يادگيري زبان خيلي جالب نباشه منم خودم قبلش دو جلسه با يكي رفتم اما خوشم نيومد.اما الان يه كلاس نيمه خصوصي دارم ميرم 4 نفريم هم تعامل براي مكالمه وجود داره هم وقت كافي براي هر شاگرد كه بخواد صحبت كنه يا معلم اشكالاتش را رفع كنه، من كه راضي بودم از تير ماه تا شهريور فشرده خوندم الان هم دارم خودم را براي آزمون TEF كبك سطح B2 آماده ميكنم. استادم ميگه براي آزمون دي ماه ميتونم امتحانم را با موفقيت پاس كنم.

موفق باشيد
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    آخه یادگیری برنامه های کامپیوتری کاملا با یادگیری زبان فرق داره و اصلا قابل قیاس نیست.
    اگه آموزشگاه و متد خوب انتخاب کنید وقت حروم نمیشه و دقت داشته باشید همون معلمی که تو آموزشگاه درس میده خصوصی هم درس میده اگر تفاوتی قابل توجه تو کیفیت ایندو میبینید قطعا از کم کاری و نداشتن اخلاق حرفه ای معلم هاست معلمی که تو کلاس از کارش میدزده تو کلاس خصوصی هم همین کارو برای کش دادن و گرفتن پول از زبان اموزه انجام میده

برخلاف دید شما که یادگیری زبان و آفیس همانند میبینید, یادگیری زبان باید گروهی و با تعامل با زبان اموزان دیگه برای مقایسه میزان پیشرفت و ایجاد رقابت و انگیزه و افزایش مهارت شنیداری از طریق شنیدن حداقل 10 لهجه متفاوت در هر دوره کلاس و شنیدن اشتباهات تلفظی و گرامری همکلاسیها و یادگیری به مرور auto-evaluation و بکاربستن آن در مکالمات روزمره باشد

من هم تجربه دو جلسه با معلم خصوصی بسیار مجرب فوق دکترا داشتم که همون وقت کنسلش کردم چون پول و وقتم حروم به معنای واقعی کلمه کردم!

در ضمن بحث آموزشگاه و معلم خصوصی فقط 20% در یادگیری نقش داره و بخش عمده مربوط به پشتکار و هوش و توانایی فرد برای یادگیری میشه
    در آخر به نظر من تلاش زیاد و متد جدید و آموزشگاه خوب با هزینه مناسب نتیجه بهتری داره
    من که چندین و چند سال تو دانشگاه هر روز کلاس گروهی بودم و همه ی این تئوری ها رو تجربه کردم. قیاس من هم دقیقا روی میزان گیرایی متفاوت شاگرد بود. اضافه اینکه یکی با نوشتن بهتر یاد میگیره یکی گوش دادن...==> کلاس های کم جمعیت مد نظرم نیست. 3، 4 نفره عالیه...
    با این جمله آخرتون کاملا موافقم تقریبا همه چی به تلاش خود فرد برمیگرده.
    (در ضمن هدف من از شرکت در مباحث جذب شاگرد نیست چون به اندازه کافی سرم شلوغ هست، سو تفاهم نشه)
    ویرایش توسط sartre : October 28th, 2011 در ساعت 02:37 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)