صفحه 227 از 240 نخستنخست ... 127177217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,261 تا 2,270 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

نقل قول نوشته اصلی توسط Lyapunov نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از اول امسال فرانسه رو شروع کردم و با متد reflets دارم پیش میرم . یکم سنگین و قدیمی هست اما هم از یک استاد کمک میگیرم و هم خیلی تعریفش رو شنیدم . نظرتون چیه و اگر کتابی هست که در کنار این متد میتونه کمکم کنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    دوست گرامي و عزيزم با درود !

ببينيد قبل از هر چيزي شمات بايد هدفتون رو توضيح بدين...لول مدنظرتون و مدت زماني كه در اختيار دارين تا ما بتونيم ريز تر و دقيقتر شما رو راهنمايي كنيم.نكات كلي راجع به انواع و اقسام پرسشهاي دوستان در اين فروم، جواب داده شده قبلا....

اما براي پاسخ كلي به شما بايد بگم كه به نظر شخصي بنده، اين كتاب دقيقا مثل اسمش "قفله" ! و متد مناسبي براي اين زبان نيست بعلاوه كه زبان زيبا و سهمگين فرانسه متدهاي بسيار متنوعي داره و ديگه غير از كانون زبان ايران،جايي اين متد رو كه از كتابفروشي هاي فرانسه جمع شده، نمي فروشه!

وقت كافي رو در نظر بگيريد و حتما از كتابهاي EN DIALOGUE استفاده كنيد.

اين مي شود كلي ترين حالت !
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    دوست گرامي و عزيزم با درود !

ببينيد قبل از هر چيزي شمات بايد هدفتون رو توضيح بدين...لول مدنظرتون و مدت زماني كه در اختيار دارين تا ما بتونيم ريز تر و دقيقتر شما رو راهنمايي كنيم.نكات كلي راجع به انواع و اقسام پرسشهاي دوستان در اين فروم، جواب داده شده قبلا....

اما براي پاسخ كلي به شما بايد بگم كه به نظر شخصي بنده، اين كتاب دقيقا مثل اسمش "قفله" ! و متد مناسبي براي اين زبان نيست بعلاوه كه زبان زيبا و سهمگين فرانسه متدهاي بسيار متنوعي داره و ديگه غير از كانون زبان ايران،جايي اين متد رو كه از كتابفروشي هاي فرانسه جمع شده، نمي فروشه!

وقت كافي رو در نظر بگيريد و حتما از كتابهاي EN DIALOGUE استفاده كنيد.

اين مي شود كلي ترين حالت !
    خیلی ممنون از راهنمایتون . من فرانسه رو بعد از انگلیسی به عنوان زبان دوم انتخاب کردم و هیچ ضرب العجلی ندارم فقط میخوام در حد ب 2 بتونم خودمو برسونم تا لذت دونستن یک زبان جدید رو داشته باشم.
    در مورد متد هم با کانون شروع کردم و دارم پیش میرم و استاد هم واقعا استاد خوبی دارم اما برخی جاها کم میارم . نظر استاد اینه که به خاطر سنگینی متد هستش و طبیعیه اما ایشون میگه هیچ متدی به اندازه قفله پایه زبانتون رو قوی نمیکنه. حالا راهنمایی میخوام از دوستان در 2 راه . یکی کوتاه مدت که چطوری خودمو وفق بدم با متد و خودمو برسونم چون برخی مطالب واقعا حفظی یا گیج کنندس . دوم بلند مدت که در کنار این کتاب چی مطالعه کنم و به چه صورت تا هم پایه زبانم قوی بشه و هم در اینده راحت تر پیش برم و به سطح حداقل ب2 برسم. با توجه به اینکه از بعد از عید تازه برای اولین بار شروع به خوندن فرانسه کردم اما این متد بازم خیلی خیلی منو جلو انداخته.
    بازم ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - خاک وپی

با سلام یه سئاالی داشتم ممنون میشوم جواب دهید

اگه بتونم مدرک زبان B2 بگیرم امکانش هست که بتونم از دانشگاه های فرانسوی زبان پذیرش یا بورس بشم ممنوم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    دوست عزیزم وقتی من نمیدونم برنامه ی شما در این یکسال چی هست چطور میتونم بگم که آیا با این برنامه به B2 خواهید رسید یا نه؟ولی اگر باید براساس چیزی که تا حالا گفتید نظر بدم می گم خیر.یک استاد خوب باید نقشه ی راه رو داشته باشه و در اختیار زبان آموز قرار بده،چون تمام زبان آموزها یک سوال مشترک دارند:"آیا در این مدت و اینطوری به X خواهم رسید؟"یکسال زمان بسیار کمی برای رسیدن به سطح پیشرفته(B2) در زبانی مانند فرانسه هست و نمیشه با استدلال هایی مانندِ هنوز اول راه هستیم و هنوز دربارش حرف نزدیم کار را پیش برد چون وقتی نیست که با خونسردی برخورد کرد.سطح B2 یعنی:داشتن دایره لغات بالای 6000،فهمیدن تمام امور روزمره،فهمیدن بالای 80 درصدی تمام متون،مشکلی نداشتن در شنیدن،روان صحبت کردن در موضوعات غیرتخصصی و.............پس.....
    سلام
    ببخشید با توجه به اینکه برای کبک بیشتر تاکید روی مکالمه و شنیدن میباشد برای B2 باز هم نظر شما اینه که در 10 ماه با روزی 3 ساعت مطالعه و کلاس هفته ای 2 جلسه رسیدن به این مرحله امکانپذیر نیست. اگر جسارت نباشه من میدونم که همه چیز در نهایت به زبان آموز بستگی داره فقط میخوام بدونم با توجه به تجربه شما تا حالا کسی رو دیدین که با این شرایط و در این مدت زمان به نتیجه دلخواه برای مهاجرت به کبک برسه؟
    سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط mnaghdi نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید با توجه به اینکه برای کبک بیشتر تاکید روی مکالمه و شنیدن میباشد برای B2 باز هم نظر شما اینه که در 10 ماه با روزی 3 ساعت مطالعه و کلاس هفته ای 2 جلسه رسیدن به این مرحله امکانپذیر نیست. اگر جسارت نباشه من میدونم که همه چیز در نهایت به زبان آموز بستگی داره فقط میخوام بدونم با توجه به تجربه شما تا حالا کسی رو دیدین که با این شرایط و در این مدت زمان به نتیجه دلخواه برای مهاجرت به کبک برسه؟
    سپاس
    سلام
    ببینید،من نمیدونم شما با چه منبعی فرانسه خواهید خواند یا تو این سه ساعت می خواید چیکار کنید،اما اگر سطح هوش شما معمولی باشه و بسیار اهل تلاش باشید و نقشه ی راه رو کاملاً داشته باشید هدفی در دسترس هست.اما بازهم تکرار می کنم که وقتی زمان کمه و شما باید در زمان مشخصی به هدفی برسید به یک استاد خبره اعتماد کنید و نه به هرکسی.اگر براتون مقدور هست به جای کلاس رفتن از استاد خصوصی استفاده کنید.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

خیلی ممنون از راهنمایتون . من فرانسه رو بعد از انگلیسی به عنوان زبان دوم انتخاب کردم و هیچ ضرب العجلی ندارم فقط میخوام در حد ب 2 بتونم خودمو برسونم تا لذت دونستن یک زبان جدید رو داشته باشم.
    در مورد متد هم با کانون شروع کردم و دارم پیش میرم و استاد هم واقعا استاد خوبی دارم اما برخی جاها کم میارم . نظر استاد اینه که به خاطر سنگینی متد هستش و طبیعیه اما ایشون میگه هیچ متدی به اندازه قفله پایه زبانتون رو قوی نمیکنه. حالا راهنمایی میخوام از دوستان در 2 راه . یکی کوتاه مدت که چطوری خودمو وفق بدم با متد و خودمو برسونم چون برخی مطالب واقعا حفظی یا گیج کنندس . دوم بلند مدت که در کنار این کتاب چی مطالعه کنم و به چه صورت تا هم پایه زبانم قوی بشه و هم در اینده راحت تر پیش برم و به سطح حداقل ب2 برسم. با توجه به اینکه از بعد از عید تازه برای اولین بار شروع به خوندن فرانسه کردم اما این متد بازم خیلی خیلی منو جلو انداخته.
    بازم ممنونم.
    سلام
    همانطور که استاد عزیز آقا نیما گفتن این متد از رده خارجه.شما به جای اینکه فکر این باشین که چطور ضعف های این متد رو با منابع دیگه جبران کنید باید خود متد رو عوض کنید.به آموزشگاهی که این کتاب در اون تدریس میشه نزدیک هم نشوید!تجربه!افراد مختلفی رو دیدم که یکسال حداقل با حرف های استادهایی مانند این استاد عزیز با این متد دوام آوردن اما بعد از یکسال وقتی دیدن 2 دقیقه هم نمیتونن فرانسه صحبت کنن در کمال نا امیدی این زبان رو کنار میزارن.این کتاب تصویر زمختی از زبان فرانسه نشون زبان آموز میده.من فقط چون افراد بازنده ی زیادی رو در این متد دیدم دارم تصویر یکسال آینده ی شما رو جلوی چشمتون میارم.متاسفم که اینقدر ناامید کننده بود،ولی تجربه ی یه پیرمرد بود!
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

چند تا راهنمایی کوچک برای زبان آموزان فرانسه:
    -برای زبان فرانسه از کتاب داستان های صوتی استفاده کنید.در سطح A1 تا B1 در اینترنت به راحتی پیدا میشه.
    -سطحتون که بالاتر رفت هر روز روزنامه بخونین،روزنامه های فرانسوی واقعا خوب هستن.شخصاً روزنامه Le monde رو دوست دارم.
    -روزنامه رو که با دقت خوندید اخبار ببینید.خواهید دید که بیشتر می فهمید.هر روز بیشتر متوجه میشید.(به دلیل خوندن روزنامه)
    -فیلم های هالیوودی رو که به فرانسه دوبله شدن رو دانلود کنید و دنبال زیرنویس فرانسویش بگردین و فیلم دوبله شده رو با زیرنوس فرانسه ببینید.یکی از مزیت های فیلم دوبله شده واضح بودن صدا هست.
    -هر روز واسه خودتون بنویسید.مثلا خودتون رو رئیس جمهور کشوری که در روزنامه خوندین فرض کنید و با الهام گرفتن از چیزی که در مصاحبه یا خبر خوندید نظر خودتون رو بنویسید.
    -بی هوا مطالعه کنید!در یادگیری یک زبان خارجی شما هر کاری که انجام بدید کم هست.کتاب بخونید،روزنامه بخونید،مجله محبوبتون رو بخونید،سایتی رو دنبال کنید،فیلم،سریال،برگرداندن زبانی به زبان دیگر،و در نهایت در یک کلام:زندگیتون بشه!فقط اینطور به سطح "تسلط"به زبان خواهید رسید.

Junior Member massreg آواتار ها

بازم ممنونم.
    درود

دوستان دیگه خیلی از غفله بد گفتند البته به نظر من هم آغازش یک سخته و همون اول آدم رو با یک مکالمه که خیلی هم سطح پایین نیست روبه‌رو می‌کنه خیلی هم آروم حرف نمی‌زنند که آدم بفهمه. تو زبان فرانسوی هم یک چیزی داریم به نام لی‌اِزون liaison که واژه‌ها رو به هم می‌چسبونند موقع تلفظ. باید هی گوش کنی تا گوشت عادت کنه بفهمی چی می‌گن. معنای واژه‌ها از روی یک دیکشنری فرانسوی‌انگلیسی مثلن آکسفورد پیدا کن و در حالی که به مکالمه‌ها گوش می‌دی به متن هم نگاه کن که راه بیافتی (دیکشنری کالینز رو هم رو کامپیوترت نصب کنی خوبه). البته خیلی هم سخت نگیر که همه چیز رو بفهمی چرا که بعضی وقت‌ها مثلن به خاطر صرف فعل‌های بی‌قاعده یا مونث و مذکر بودن آدم ممکنه یک خورده گیج بشه. تو غفله به نظر من اگه اون سربالایی آغازیش رو رد کنی اکی می‌شه البته یک خورده شیبش زیاده. غفله یک حسنی هم که داره اینه که ویدیو داره و همین طور اون آقاهه هم آخرش می‌آد گرامر رو توضیح می‌ده. بکوش که الگوی زبان جدید تو ذهنت شکل بگیره مثلن کم‌کم می‌فهمی که صفت بعد موصوف می‌آد (برخلاف انگلیسی) و ...

روش تلفظ حروف فرانسوی رو هم یاد بگیر. بر خلاف اون چیزی که به نظر می‌آد و گفته می‌شه خوندن فرانسوی خیلی قاعده‌منده مثلن دقیقن مشخصه که حرف g کی «ژ» خونده می‌شه و کی «گ». «ج» هم که فکر کنم کلن
    ندارن. همین‌طور در مورد حرف c یا e و اکسان‌های روش. یا مثلن ai که «اِ» خونده می‌شه. یا این‌که حرف «s» میان دوتا حرف صدادار «ز» خونده می‌شه مگر این که دوتا باشه. چون تو فارسی هم خیلی واژه‌های فرانسوی هست خیلی وقت‌ها نگاه کنی تو فارسی چه جوری تلفظ می‌کنیم فرانسوی‌ش هم همون‌طوریه

یک خورده هم که بری جلو می‌تونی از کتاب‌های کمکی مانند سری‌های en dialog و progressif برای واژه‌ها (وکبولر) و گرامر استفاده کنی. مثلن هر بخش گرامر رو که مشکل داشتی می‌تونی اون بخش رو توی کتاب
    Grammaire progressive du français
    پیدا کنی و بخونی.

موفق باشی

این جا رو هم نگاه کن:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_French_loanwords_in_Persian
    لیست وام‌واژه‌های فرانسوی در فارسیه.
    همون‌طور که می‌بینی هنوز آغاز نکرده کلی واژه‌ی فرانسوی بلدی.
    یک نکته جانبی هم بهت بگم «فارسی» به فرانسوی می‌شه
    persan
    خیلی‌ها نمی‌دونن.
    ویرایش توسط adrian : August 2nd, 2015 در ساعت 09:13 PM دلیل: ترکیب دو پست متوالی

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - خاک وپی

با سلام . ممنون میشوم بفرمایید که زمان حال استمراری. گذشته ساده و گذشته استمراری در فرانسه چگونه ساخته میشود .

Junior Member massreg آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_reyhani نمایش پست ها
    با سلام . ممنون میشوم بفرمایید که زمان حال استمراری. گذشته ساده و گذشته استمراری در فرانسه چگونه ساخته میشود .
    این‌هایی که گفتی خیلی فارسی بود ولی من می‌کوشم هم‌ارزهای فرانسوی مناسبی بگم براشون. سیستم زمان‌های فرانسوی یک خورده با فارسی و انگلیسی فرق می‌کنه.
    برای حال استمراری می‌تونی از حال ساده Présent استفاده کنی:
    Je parle.
    برای تاکید بیش‌تر می‌شه از این ساختار استفاده کرد:
    Être en train de
    مثلن
    Je suis en train de parler.

در مورد گذشته، در زبان فرانسوی ماضی نقلی یا present perfect در انگلیسی و نیز گذشته استمراری وجود نداره و منظور رو با دو زمان Passé Composé و Imparfait می‌رسونند.
    پسه کومپوزه برای وقتی استفاده می‌شود که بخوای یک رویدادی رو توی گذشته تعریف کنی
    و امپغفه برای بیان شرایط یا چیزی که در زمان طولانی وجود داشته استفاده می‌شه

نمونه برای امپغفه: وقتی بچه بودم خیلی بازی می‌کردم: Je jouais beaucoup quand je étais un enfant.
    نمونه برای پسه کمپوزه (و امپغفه): Quand je étais à Paris, j'ai rencontré un ami. وقتی که در پاریس بودم (امپغفه)، دوستی را دیدم (پسه کمپوزه).

یک زمان plus-que-parfait هم وجود داره که تقریبن معادل ماضی بعیده وقتی که یک کاری پیش از یک از کار دیگه در گذشته انجام شده باشه.

برای روش ساختنشون هم برای باید یک پسوندهایی به ته فعل بیافزایی که بسته به این که جمله چندم شخص باشه فرق می‌کنه. برای پسه کمپوزه البته فرق می‌کنه باید فعل‌های avoir یا être رو پیش از فعل صرف کنی. به نظرم راحت‌تر توی گوگل مصدر فعل رو به همراه conjugaison جستجو کنی خیلی سایت‌ها هستند که نشون می‌دند چطوره صرف می‌شن فعل‌ها.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)