صفحه 236 از 240 نخستنخست ... 136186226227228229230231232233234235236237238239240 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,351 تا 2,360 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

سلام. کسی راجب این کالج های مطالعاتی زبان فرانیه ک تو شهر نانسی هست اطلاعی نداره؟ خوبه بده چجوریه؟ چن وقته دارم تحقیق و پرس و جو میکنم میگن با یه هزینه کم میشه ۶ ماه کالج مطالعاتی گذروند و بعد از اون برای دانسگاه اقدام کرد. چقدر رو این حرف میشه حساب کرد؟

سلام من از این ماه شروع کردم تازه کلاس زبان ثبت نام کردم میخواستم بدونم برای رسیدن به سطح c1 چقدر وقت لازمه ایا تو سه سال میشه بهش رسید

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    سلام من از این ماه شروع کردم تازه کلاس زبان ثبت نام کردم میخواستم بدونم برای رسیدن به سطح c1 چقدر وقت لازمه ایا تو سه سال میشه بهش رسید
    سلام
    این سواله تقریبا تمام کسایی هست که شروع به یادگیری زبان جدید می کنن.اول از همه هیچی بهتر از این نیست که قذم به قدم جلو برید،بعد،رسیدن از B2 به C1 چیزی فراتر از سخته!کلاس های زبان ما بالاتر از B2 نیستن.
    برای C1 با یک سطح هوشی خوب،5 سال لازم است که 100 درصد با یک چیز میشه این زمان رو کاهش داد:زندگی در فرانسه.
    No somos lo que deseamos ser. Somos lo que la sociedad exige"
    Somos lo que nuestros padres eligieron. No queremos decepcionar a
    nadie, sentimos una gran necesidad de ser amados. Por eso reprimimos lo
    "mejor de nosotros mismos

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    سلام
    این سواله تقریبا تمام کسایی هست که شروع به یادگیری زبان جدید می کنن.اول از همه هیچی بهتر از این نیست که قذم به قدم جلو برید،بعد،رسیدن از B2 به C1 چیزی فراتر از سخته!کلاس های زبان ما بالاتر از B2 نیستن.
    برای C1 با یک سطح هوشی خوب،5 سال لازم است که 100 درصد با یک چیز میشه این زمان رو کاهش داد:زندگی در فرانسه.
    در تایید سخنان Derecho عزیز، میشه گفت برای رفتن از سطحی به سطح دیگر خصوصاً بعد از B1، تقریباً باید معادل کل زمان سپری شده تا اون تاریخ رو فقط به رسیدن به یک سطح بالاتر در نظر بگیرید. در خصوص زندگی در محیط هم، اگر کلاس جدی زبان برید تاثیر داره و کوتاه شدنش هم برای اینه که شما حدود 25 ساعت در هفته زبان و فرهنگ فرانسوی می خونید (به صورت اکتیو) و الباقی وقت بیرونتون رو هم به صورت پسیو در حال دیدن کاربرد چیزهایی هستید که سر کلاس یاد گرفتید. حالا مقایسه کنید که در ایران بهترین کلاسهای زبان فوقش بتونن حدود 12 ساعت در هفته براتون کلاس بگذارن. در صورتی که کلاس زبان نرید یا مثلاً به انگلیسی درس بخونید و یا کلاً فقط با ایرونی جماعت بگردید و کلاسهای زبانتون مثلاً 4 ساعت در هفته باشه، پیشرفتتون مثل در ایران کند خواهد بود. مقصود اینه که به ذاته چیزی تو آب و هوای فرانسه نیست که سرعت یادگیری زبان رو بالا ببره.
    ضمناً تا جایی که یادمه بخش فرهنگی سفارت فرانسه یک سری کلاس برای سطح C1 داره... البته خبر ندارم که اصلاً به حد نصاب می رسند یا نه
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    در تایید سخنان Derecho عزیز، میشه گفت برای رفتن از سطحی به سطح دیگر خصوصاً بعد از B1، تقریباً باید معادل کل زمان سپری شده تا اون تاریخ رو فقط به رسیدن به یک سطح بالاتر در نظر بگیرید. در خصوص زندگی در محیط هم، اگر کلاس جدی زبان برید تاثیر داره و کوتاه شدنش هم برای اینه که شما حدود 25 ساعت در هفته زبان و فرهنگ فرانسوی می خونید (به صورت اکتیو) و الباقی وقت بیرونتون رو هم به صورت پسیو در حال دیدن کاربرد چیزهایی هستید که سر کلاس یاد گرفتید. حالا مقایسه کنید که در ایران بهترین کلاسهای زبان فوقش بتونن حدود 12 ساعت در هفته براتون کلاس بگذارن. در صورتی که کلاس زبان نرید یا مثلاً به انگلیسی درس بخونید و یا کلاً فقط با ایرونی جماعت بگردید و کلاسهای زبانتون مثلاً 4 ساعت در هفته باشه، پیشرفتتون مثل در ایران کند خواهد بود. مقصود اینه که به ذاته چیزی تو آب و هوای فرانسه نیست که سرعت یادگیری زبان رو بالا ببره.
    ضمناً تا جایی که یادمه بخش فرهنگی سفارت فرانسه یک سری کلاس برای سطح C1 داره... البته خبر ندارم که اصلاً به حد نصاب می رسند یا نه
    برای فرانسه فقط اینجوریه یا زبان های دیگه هم به این صورته

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    برای فرانسه فقط اینجوریه یا زبان های دیگه هم به این صورته
    برای همه زبانها که به زبان مادری تون نزدیک نیستن همینطوره. زبان یاد گرفتن مثل پختن قورمه سبزی می مونه... باید کم کم قل بزنه تا جا بیفته
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

برای همه زبانها که به زبان مادری تون نزدیک نیستن همینطوره. زبان یاد گرفتن مثل پختن قورمه سبزی می مونه... باید کم کم قل بزنه تا جا بیفته
    دوست عزیزم،رسیدن از B1 به C1 بدون شک کار سختی هست.مخصوصا همانظور که گفتید بازهم سختر اگر زبان مادری از زبان خارجی دور هست.فرانسه برای ما فارسی زبون ها خیلی سختره تا برای یک ایتالیایی که بعضی جاها فقط بایید تلفظ کلمه رو عوض کنه یا مهمتر از اون حرکت جمله تقریبا یکیه.از این رو فکر می کنم بد نباشه بیایم اینجا و بگیم برای گدر از B2 به C1 چیکار کردیم.فکر می کنم از B1 به B2 خیلی بحثی نداره و مسیر هموارتری نسبت به B2 به C1 داره.برای من رسیدن به C1 معادل زمانی که برای رسیدن از A1 به B2 لازم بود زمان برد!به عنوان مثال من الان خیلی دارم سعی می کنم به C1 آلمانی برسم،از صفر تا B2 دوسال زمان برد اما امیدی ندارم خود C1 کمتر از این دوسال زمان ببره.من چون زبون های لاتین دیگه هم صحبت می کنم نمی تونم راهنمایی خوبی برای کسی باشم که از من میپرسه چطور به C1 برسم.چون من هر یک از این زبان هارو وسیله ای برای هم کردم و حیاتشون به هم وابسته هست.فکر می کنم مهمترین چیز در هر زبان این باشه که شکل استدلال و فکر کردن به اون زبان رو به دست بیاریم.
    شما قبل از رفتن به فرانسه با B2 رفتین یا C1?لطفا تجربه ارزشمندتون رو بفرمایید.
    No somos lo que deseamos ser. Somos lo que la sociedad exige"
    Somos lo que nuestros padres eligieron. No queremos decepcionar a
    nadie, sentimos una gran necesidad de ser amados. Por eso reprimimos lo
    "mejor de nosotros mismos

Moderator

رشته و دانشگاه

خب، من هم راستش نمونه خیلی خوبی برای کسانی که می خوان تازه زبان یاد بگیرن نیستم. من انگلیسی رو از پیش از دبستان شروع کردم و با وجود اینکه اهل زحمت کشیدن نبودم تا پیش از کنکور تقریباً به حد native رسیدم.
    فرانسه رو پیش از اومدن در دو مرحله یاد گرفتم: قطب راوندی 3 تا کتاب Campus رو تموم کردیم (اینجا Delf B1 رو بدون تمرین زیاد و با نمره خیلی خوب گرفتم)
    بعد رفتم انستیتو گوته برای آلمانی و تا این مقطع هم برنامه ای برای مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج نداشتم... انستیتو گوته آلمانی رو تا B2-3 (ترم سوم از 4 ترم B2) خوندم و تو این مدت شرایط به شکلی شد که تصمیم به مهاجرت گرفتم. آلمان برای دانشگاه نیاز به مدرک معادل C1 داشت و فرانسه اگه B2 بودین نیازی به امتحان زبان نداشتین. من برای آلمانی 1 سال نیاز به تلاش داشتم و برای فرانسه کمتر... برای همین کلاسهای فرانسه سفارت رو دوباره از B1 شروع کردم (چون خوندن زبان دیگر باعث ضعف این یکی شده بود... آلمانی رو کماکان ادامه می دادم... از اونجا هم که شغلم رو از دست داده بودم وقت آزاد کافی داشتم که 3 روز سر کلاس آلمانی باشم و 3 روز هم سر کلاس فرانسه) امتحان DELF B2 رو دادم و ناپلئونی (با 50.5) قبول شدم و نیازی به دادن آزمون TCF نشد. این رو هم بگم که استعدادم در یادگیری زبان بالاتر از حد نرماله و هیچ گاه نیاز به خیلی درس خوندن نداشتم... اهل خوندن گرامر هم نیستم چندان و زبان رو مثل بچه ها با شنیدن و خوندن و نه مثل شیمیست ها با تجزیه و تحلیل یاد می گیرم.
    درس خوندن رو به زبان فرانسه شروع کردم و دو سه سال اول سعی کردم با گرفتن واحد زبان آلمانی به جای انگلیسی از پسرفتش جلوگیری کنم. متاسفانه از سال چهارم دیگه این کار کفایت نمی کرد و آلمانیم خیلی پسرفت کرده. چهارمین سالی که فرانسه بودم از طرف مدرسه ازمون آزمون TOEIC , TCF برای انگلیسی و فرانسه گرفتن. طبق معمول بدون آمادگی رفتم سر جلسه و TOEIC رو 955/990 آوردم و TCF رو 910/990. (الان که داشتم چک می کردم به نظر میاد سیستم گرید بندی TCF عوض شده و دیگه بر اساس 990 امتیاز نیست و 699 امتیازی شده)

در کل با شما بسیار موافقم که برای یادگیری زبان باید روح حاکم بر اون زبان رو درک کرد. نکته بسیار جالب در مورد تفاوت فرانسه و انگلیسی یه جورایی مثل مقایسه فارسی و عربیه. لغات مشترک فراوان دارند، برای آدم با دانش ناکافی عین هم به نظر میان (رسم الخط و غیره) ولی روح زبان کاملاً با هم فرق می کنه. بین دوستان فرانسوی خودم که بچه های خیلی باهوش و توانایی هم هستند (و حتی بین اساتید دانشگاه) انگشت شمارند کسانی که انگلیسی رو عالی صحبت کنند یا بنویسند. چون اون mentality پشت زبان رو عوض نکرده اند. راه تسلط بر این الگوی زبانی هم تکرار طوطی وار جملات در ابتدا و بعداً سعی در فهم اونه که چی چرا اینطوری شد.
    به طور کلی پیشنهادم به دوستانی که می خوان هر زبانی یاد بگیرند اینه که بسیار گوش کنید/ بسیار بخونید/ بی تعارف رو به روی آینه جملات رو با صدای بلند تکرار کنید. امروزه با اسمارت فون کارهای بهتری هم میشه کرد... صداتون رو ضبط کنید و دوباره گوش کنید... خودتون خیلی از ایراد هاتون رو می فهمید. و نکته مهم دیگر: اگه تازه کار هستید حتماً وقتی چیزی رو گوش می کنید متنش رو هم جلو چشمتون داشته باشید

Junior Member

Collins French اگه بهترین دیکشنری نباشه جز سه تای اول هست و فقط باید تو گوگل سرچ کنید

Junior Member

با درود
    دوستان برای یادگیری زبان فرانسه، نیاز هست تا چه حدی انگلیسیمون خوب باشه؟ اصلا نیاز هست؟
    و اینکه واسه فردی که فرانسه اش صفره، چقدر زمان میبره به درجه b2 برسه؟
    میشه انگلیسی و فرانسه رو هم زمان خوند؟
    و اینکه : آیا کلاس رو پیشنهاد میدید یا روش خودخوان رو؟ اصلا خودخوان میشه به این سطح رسید؟!!

ممنون از توجهتون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)