صفحه 237 از 240 نخستنخست ... 137187227228229230231232233234235236237238239240 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,361 تا 2,370 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

دوستان برای من که می خوام زبان فرانسه یادبگیرم
    چی و کجا پیشنهاد می کنید.
    کلاس خصوصی یا موسسه
    و کدوم موسسه یا استاد
    مرسی

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط amirpsd نمایش پست ها
    دوستان برای من که می خوام زبان فرانسه یادبگیرم
    چی و کجا پیشنهاد می کنید.
    کلاس خصوصی یا موسسه
    و کدوم موسسه یا استاد
    مرسی
    ببینید، طبق قوانین فوروم ما نمی تونیم اسم موسسه خاصی رو بیاریم. ولی این پست به شما اطلاعات کافی رو از اول تا پایان سطح B2 خواهد داد.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash9 نمایش پست ها
    با درود
    دوستان برای یادگیری زبان فرانسه، نیاز هست تا چه حدی انگلیسیمون خوب باشه؟ اصلا نیاز هست؟
    و اینکه واسه فردی که فرانسه اش صفره، چقدر زمان میبره به درجه b2 برسه؟
    میشه انگلیسی و فرانسه رو هم زمان خوند؟
    و اینکه : آیا کلاس رو پیشنهاد میدید یا روش خودخوان رو؟ اصلا خودخوان میشه به این سطح رسید؟!!

ممنون از توجهتون
    زبان فرانسوی هم مثل همه زبانها یک زبان مستقل هست و هیچ اجباری برای انگلیسی یاد گرفتن قبل از فرانسه نیست ولی تسلط به زبان انگليسي کمک خیلی زیادی میکنه به درک تفاوت‌ها و شباهتها میان دوتا زبان.
    زبان رو میشه به صورت خود آموز یاد گرفت ولی توانایی آموختن زبان جدید در افراد مختلف متفاوت است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    زبان فرانسوی هم مثل همه زبانها یک زبان مستقل هست و هیچ اجباری برای انگلیسی یاد گرفتن قبل از فرانسه نیست ولی تسلط به زبان انگليسي کمک خیلی زیادی میکنه به درک تفاوت‌ها و شباهتها میان دوتا زبان.
    زبان رو میشه به صورت خود آموز یاد گرفت ولی توانایی آموختن زبان جدید در افراد مختلف متفاوت است.
    ممنونم
    بنظرتون همزمان خوندن دو زبان کار درستی هست؟

ممنونم
    هیچ ایرادی ندارد

Moderator

رشته و دانشگاه

ممنونم
    من باید کمی با علی آقا مخالفت کنم.
    برای کودکان زیر 5 سال هیچ اشکالی نداره.
    اگه بزرگسالی و برای علاقه شخصی زبان یاد می گیری و ضرب الاجل زمانی نداری همونطور که ایشون فرمودن هیچ اشکالی نداره. ولی اگه زمان برات مهمه بهتره دو زبان رو با هم نخونی.
    اگه در هر دو زبان تازه کاری دو زبان رو همزمان نخون... خصوصاً دو زبانی که نسبتاً به هم نزدیک اند ولی از یک شاخه نیستند مثل فرانسه و انگلیسی. احتمال قاطی کردن عربی و انگلیسی خیلی زیاد نیست... آلمانی و انگلیسی یا فرانسه و اسپانیولی هم چون هم خانواده اند خیلی کارتون رو سخت نمی کنه. ولی فرانسه و انگلیسی به اندازه کافی نزدیک اند که با هم قاطی بشن و به اندازه کافی از هم دورند که این قاطی کردن روی هر دو تاثیر منفی داشته باشه.
    به طور کلی خوندن یک زبان جدید، زبانهای دیگر رو (شاید مگر زبان مادری) ضعیف می کنه... حالا هر چی در زبانهای دیگرت قویتر باشی، پسرفتت کمتر خواهد بود
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

دوستان سلام
    بنده فقط دو ماه فرصت دارم که در آزمون TEF Canada شرکت کنم و B1 کسب کنم.
    سال 2014 TCF سفارت فرانسه امتحان دادم B2 شدم و در همون سال TEF رو در دانشگاه تهران شرکت کردم که A2 شدم.
    بنابراین سه چهار سال از زبان فرانسه دور بودم.

سوال اول: تو این دو ماه (با فرض اینکه بیست و چهاری بشینم زبان بخونم) چه متد یا کتابی رو پیشنهاد می کنید که دست‌کم B1 رو بیارم؟
    سوال دوم: آیا مرکز برگزاری آزمون TEF بغیر از دانشگاه تهران وجود داره؟ (قطب راوندی دیگه برگزار نمیکنه)

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

Junior Member

سلام دوستان.. من تصمیم دارم شروع کنم به یادگیری زبان فرانسه از ابتدا! از آموزشگاه هایی که پرسیدم هر کدوم یک تکنیک رو کار میکردن
    یک alter ego
    یکی Edito
    یکی version original
    شما راجب این تکنیک ها اطلاعی دارین!؟ این که کدوم بهتره برای شروع.. ممنون میشم راهنمایی کنین

Junior Member elham242 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    law

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد نمایش پست ها
    اگه میخواهید زبان فرانسه رو بصورت خوآموزی یاد بگیرید شاید تجربه من بتونه کمکتون کنه. الان یک سال هست که (بدون کلاس و معلم) با استفاده از منابع زیر فرانسه می خونم. بعد از 6 ماه خوندن دلف A2گرفتم (91 از 100)وبعد از 9 ماه خوندن وقتی تو کانون زبان امتحان تعیین سطح دادم معادل ترم 7 شدم که به معنای 21 ماه رفتن به کلاسهای کانون هست (هر سال 4 ترم).یه کم هم راجع به نحوه استفاده از این منابع می گم که روش شخصی خودم در استفاده از اونا بوده و شاید که بهترین روش ممکن نبوده.بعد از اینکه با منابع آشنا شدید به هر روشی که دوست دارید از اونها استفاده کنید.
    منابع من به ترتیب اهمیت اینها بوده:
    1-introduction to French phonology از forign service institute
    این دوره ها رو foreign service institute یا به اختصار FSI وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا طراحی کرده و برای اغلب زبانها از اردو و عبری گرفته تا سوئدی و تایلندی موجود هست و از اونها برای آموزش زبان به دیپلماتها و مامورین دولتی که مامور به کشور های مختلف می شوند استفاده میشه. دوره ی مقدمه ای به آوا شناسی فرانسه اش رو می تونید به راحتی از این سایت بطور قانونی و رایگان دانلود کنید:
    http://fsi-language-courses.org/Cont...ch%20Phonology
    این دوره ها برای آمریکاییها بسیار شناخته شده هستند و خیلی ها از اونها استفاده می کنن با یه سرچ ساده fsi+french می تونید کلی مطلب پیدا کنید و از اعتبار این دوره ها مطمئن بشید. این دوره رو می تونید توی 3 هفته تا 5 هفته تموم کنید. این دوره برای آموزش املا و آواهای فرانسه هست (بزرگترین مانع برای شروع فرانسه) در پایان این دوره شما می تونید تا 90% کلمات فرانسوی رو به درستی بخونید و تلفظ کنید ولی هیچ چیز از گرامر نمی دونید، یک سری کلمات پراکنده رو حفظ کردید ولی حتی نمی تونید یه جمله ساده (مثلا معرفی خودتون رو) به فرانسه بگید. اما نگران نباشید شما وقتتون رو هدر ندادید. ریشه یک درخت زیبا و تنومند دیده نمیشه.
    2- French basic course از foreign service institute
    از این لینک دانلودش کنید:
    http://fsi-language-courses.org/Cont...French%20Basic
    دو بخش (volume) هست و مجموعا 24 درس.در واقع منبع اصلی همین دوره هست و بقیه منابعی که گفتم در کنار این و در خدمت این منبع اصلی هستن. گول کلمه basic رو نخورید. با تموم کردن این 24 درس می تونید تا 70% فیلم ها و اخبار و ... فرانسوی رو متوجه بشید، سایت های فرانسوی رو زیر و رو کنید و مطالبش رو بفهمید و نه خیلی زیبا و فصیح ولی میتونید صحبت کنید و منظورتون رو به یک فرانسوی زبان بفهمونید و میشه اصطلاحا گفت که فرانسه رو یاد گرفتید. اما زیاد خوشحال نشید! تا درس 7 یا هشت میشه تقریبا سریع پیش رفت (هر درس یه هفته یا 10 روز) ولی از اینجا به بعد تموم کردن هر درس نیاز به زحمت و مایه گذاشتن زیادی داره. روش من این بود که هر شب به اندازه یک فایل صوتی رو می خوندم.
    3- French in action
    یک سریال تلویزیونی آمریکایی آموزش زبان فرانسه هست. 54 قسمت 20 دقیقه ای. خیلی معروف هست و با سرچ اسمش می تونید روش های استفاده ازش رو پیدا کنید. در کل باید 3 یا 4 بار تمومش رو از اول تا آخر نگاه کنید.خیلی تاثیر گذار و مفیده. چند تا فروشگاه اینترنتی ایرانی هستن که روی 2 تا دی وی دی میفروشنش. من از اینترنت و بصورت پستی خریدمش.در این برنامه فقط به فرانسه صحبت میشه بنا بر این باید یه مقدار آشنایی با فرانسه داشته باشید تا شروعش کنید. اگر از درس 7 یا 8 FSI به بعد هفته ای دو قسمتش رو نگاه کنید (یک شب یک قسمت جدید- دو شب بعد تکرار همون)و هفته ای 5 یا 6 فایل صوتی FSI رو کار کنید مطالب دو دوره با هم هماهنگ میشن و مثلا وقتی چیزی رو توی FSI می خونید تقریبا همزمان توی French in action هم بحث میشه.
    4- دایره المعارف microsoft student encarta
    توی هر سی دی فروشی پیدا میشه و یک دیشکنری کامل فرانسه- انگلیسی و بر عکس داره. حسنش اینه که هم ارزونه هم بخش صرف فعل داره که در آموزش زبان فرانسه از ملزوماته و دیشکنریش هم خیلی کامل و اصولیه. اگر می خواهید خودآموزی کنید اهمیت دیشکنری خوب رو دست کم نگیرید. تمام اون دوره های قبلی که گفتم بدون استفاده از این دیشکنری بی فایده میشه. دیشکنری های موبایل یا اونهایی که در مقابل یه کلمه فقط چند تا معادل میده بدون توضیح نقش دستوری، حروف اضافه مربوط به کلمه، مثال از کاربرد کلمه و ...رو به کل فراموش کنید.دیشکنری های کاملی غیر از این هم توی بازار هست ولی اولا گرونه(20-30 هزار تومن) ثانیا توی شهرستان ها سخت گیر میاد.
    5- کتاب shaum's outline of french grammar
    باز هم می تونید توی آمازون سرچ کنید و نظرات رو بخونید ببینید چه کتاب معروف و محبوبیه. من اون رو بصورت pdf از rapidshare گرفتم. در درس های بالاتر بهش نیاز پیدا می کنید. بعضی چیز ها رو FSI خیلی خوب نگفته. روی کامپیوترتون به عنوان مرجع داشته باشیدش.
    6-یک مطلب دیگه هم هست و اون درست کردن یک دفترچه از خلاصه نکاتیه که می خونید. FSI دوره طولانی ایه و وقتی پرینت میگیرینش چندین جزوه قطور میشه و چون هیچ طرح گرافیکی و شکل و طرحی نداره همه صفحات مثل همن راحت میشه یک مطلب رو توش گم کرد. باید یه خلاصه از نکاتی که می خونید به همراه آدرسشون که تو کدوم صفحه از کدوم درس بحث شدن همیشه کنار دستتون باشه.
    منابع همین هاست. البته مسلما برای استفاده از این منابع به شبی 2 تا 3 ساعت وقت، علاقه به یادگیری زبان های خارجی و انگیزه ای بسیار قوی نیاز دارید.
    موفق باشید
    سایت در دسترس نیست و دامین سایت برای فروش گذاشته شده. سایت جایگزین میشه معرفی بفرمایین ؟ ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان فرانسه

ببینید، با گذشت زمان لینکها وی تونن جابجا بشن... چیزی که تقریباً همیشه جواب میده جستجوست!
    قبل از طرح سوال لطف کنید و عبارت FSI French رو در گوگل جستجو کنید. تقریباً برای هر چیزی که اسمش رو حدودی می دونید ولی لینکش کار نمی کنه این ترفند جواب میده. خصوصاً وقتی که (مثل همین کورسهای FSI مشمول کپی رایت هم نباشند)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)