صفحه 5 از 240 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomer

اينو ببينيد:
    http://frenchecole.libsyn.com/
    سلام
    من دارم الان ازین پادکست ها استفاده می کنم.
    از صفر شروع کردم فرانسه رو. انگلیسیم هم خوب هست. به نظرم فوق العاده میاد.

ممنون از دوستی که اینو گذاشته.

راستی free هم هست. حلاله حلاله...

alimoeeny
    Guest

Michel Thomas را چه برای فرانسه چه برای اسپانیولی امتحان کنید
    حتما مشتری می شید

ببخشید می خواستم نظر دوستانی رو که امتحان زبان فرانسه مانند دلف و امثال اون رو دادن بدونم.

برای اینکه یه مدرک مقدماتی که فک می کنم A1 باشه بگیری چقدر باید فرانسه بلد باشی؟ یعنی در چه حد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    ببخشید می خواستم نظر دوستانی رو که امتحان زبان فرانسه مانند دلف و امثال اون رو دادن بدونم.

برای اینکه یه مدرک مقدماتی که فک می کنم A1 باشه بگیری چقدر باید فرانسه بلد باشی؟ یعنی در چه حد؟
    سلام

A1 سطح خیلی مقدماتی فرانسه است، فکر نمیکنم مدرکش بدرد خاصی بخوره. این لینک توانایی های لازم برای گرفتن مدرک هر سطح رو توضیح داده و نمونه سوالات هر امتحان رو هم داره:
    http://www.ciep.fr/delfdalf/

اگر تصمیم دارید delf/dalf بدید، حتما امتحانات sample این سایت رو حل کنید که متوجه بشید چه سطحی رو ثبت نام کنید. چون تنها مرکز برگزاریش کانون زبان هست و کانون هم متخصص درآوردن اداها و بازیهای عجیب و بچه گانه است. مثلا قانونا شما باید بتونید که هر سطحی که خودتون تشخیص میدید امتحان بدید، در حالیکه کانون یک مصاحبه قبلش گذاشته و فرد مصاحبه کننده تعیین میکنه شما کدوم سطح رو امتحان بدید! (فکر کنید برای تافل سازمان سنجش بخواد به شما اجازه بده که امتحان بدید یا نه) از غیر قانونی بودن اینکار که بگذریم، موضوع بعدی پیشنهادهای عالمانه ایه که فرد مصاحبه کننده برای سطح میده، مثلا میگن با زمانی حدود 3 تا 4 سال فرانسه خوندن توی خود کانون شما قاعدتا باید A2 بدید، در حالیکه شما به راحتی و با نمره بالا میتونید پس از گذراندن نیمی از این دوران B1 بگیرید و با گذراندن این زمان و خوندن برای امتحان B2.

منظورم اینه که سطح رو خودتان مشخص کنید و زیر بار حرف اونها نرید، (چون کارشون قانونی نیست در نهایت کوتاه میان) بعد از اینکه ثبت نام کردید کتابهای آمادگی رو میتونید از فرهنگ معاصر (انقلاب) بخرید که البته قیمتها معمولا بالاست.

موفق باشید

سلام. آقا مرسی از اطلاعات.

آره به نظر A1 خیلی مقدماتیه. چیزی که هست من باید مرداد برای کلاسای زبان فرانسه باشم. ولی فک نمی کنم تا اون موقع فارق التحصیل بشم.
    اگر کلاسای زبان رو نرم باید مدرک ارائه کنم و اینطور که بررسی کردم مدرک A2 می خوان.

حالا می خوام ببینم تا حدود 4 ماه دیگه میشه به این سطح رسید؟

نمیتونی که تا اون موقع مدرک داشته باشی! مرحله اول delf (کتبی) همین جمعه بود که گذشت، مرحله دومش (شفاهی) هم توی همین یکی دو هفته است. ثبت نامش هم اگر اشتباه نکنم فروردین بود. چند ماه طول میکشه که سفارت مدرک موقت بده و چند ماه دیگه طول میکشه که مدرک اصلی از پاریس بیاد. کلا هم دو دوره توی ایران برگزار میشه: اردیبهشت و آبان. این لینک رو ببینید، البته بروز نیست: (ثبت نام کانون)

http://www.ili.ir/e.deldal.htm

اگر عجله دارید، امتحانات دیگه فرانسه رو چک کنید، البته اگر دانشگاه قبولشون داره.

حالا بقیه امتحانات هم مشکلی نیس. کانون رو دیدم بقیه امتحانات رو نداشت. TCF و TEF فک می کنم قبول باشه.

حالا جدا از مساله امتحان تا اون موقع به این سطح می رسم؟

الان در چه سطحی هستید؟ مثلا A1, A2 رو از روی سایت ciep حدودا چند درصد میزنید؟ معلم خصوصی خوبی سراغ دارید یا میخاید خودتون بخونید؟ متد چه طور؟ 4 ماه رو میتونید کامل روی فرانسه بذارید یا درگیر کارهای دیگه هم هستید؟

مسؤل امتحان TCF در ایران سفارت فرانسه است:

Service de coopération et d’action culturelle - Ambassade de France en Iran

impasse Kimia n° 14
    19537 Téhéran
    Téléphone : 98 21 66 70 50 41 - Télécopie : 98 21 66 71 41 56
    Courriel : asfia@scacteheran2.com - Site internet : www.ambafrance-ir.org

نقل قول نوشته اصلی توسط last1370
    الان در چه سطحی هستید؟ مثلا A1, A2 رو از روی سایت ciep حدودا چند درصد میزنید؟ معلم خصوصی خوبی سراغ دارید یا میخاید خودتون بخونید؟ متد چه طور؟ 4 ماه رو میتونید کامل روی فرانسه بذارید یا درگیر کارهای دیگه هم هستید؟
    الان چند هفته ای میشه که شروع کردم به کلاس رفتن. کلاس فشرده نیست البته ولی خودم خیلی شدید دارم کار می کنم. پیشرفتم به نظر خودم خیلی خوب بوده. از اون پادکست های دانشگاهی فعلا استفاده می کنم.
    دیروز یه تست از یه سایت فرانسه زدم و شد 35 درصد. حالا ازین سایتی که گفتین استفاده می کنم. البته درگیر فارغ التحصیلیم ولی اگه اواسط تابستون فارغ شم یک ماهی رو می تونم شدید وقت بذارم.

اگه بتونم اواسط تیر فارغ بشم که دیگه اول مرداد میرم کلاسای همونجا.

فکر کنم اینکه برید سر کلاسهای همونجا بهتر باشه، یک مقدار با این شرایط (الان درگیر فارغ التحصیلی هستید و تازه شروع کردید) سخته به نظرم، با اینحال اگر نمونه A2 را بالای 50 بزنید یعنی به حد قبولی رسیدید (مشکل اینجاست که شاید خودتون نتونید بخش production orale و ecrite رو ارزیابی کنید)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)