صفحه 8 از 240 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

Senior Member pedram27 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کبک

نقل قول نوشته اصلی توسط gandom
    سلام
    حتما تمام اعضا این بخش با فرانسه آشنا هستند .به نظر شما میشه با 6 ماه کلاس فشرده(12 ساعت در هفته) tef در حد نمره 3 گرفت؟
    merci
    سوال سختی است - بیشتر بستگی به خود شخص دارد چقدر تلاش کند و کتابهای آمادگی امتحان را تمرین کند . اما کار سختی است . بخصوص اگر بدون هیج آشنایی در مدت 6 ماه این امتحان را بخواهید نمره بیاورید. اما نشدنی نیست . تلاش تمام وقت می خواهد . خیلی ها این کار را انجام دادند.

با تشکر از لینک خوبی که آقای پدرام برای نمونه سوالات امتحانات DELF/DALF گذاشتن. یکسری اطلاعات در مورد این امتحانات برای دوستانی که مایل به ارزیابی سطح زبان فرانسه شون هستن می نویسم که امیدوارم مفید باشه.
    این امتحانات در 6 سطح برگزار می شوند. و مدارکش هم کاملا معتبره چون از طرف کشور فرانسه برگزار میشه.
    1- A1 , A2 (سطح Begginers)
    2-B1,B2 (سطح Intermediate)
    3-C1,C2 (سطح Advance)
    کانون زبان در تاریخ 1388/7/15 (15 آبان) این امتحانات رو برگزار می کنه. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کانون زبان مراجعه کنید. www.kanoonzaban.com

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان فرانسه

اگه میخواهید زبان فرانسه رو بصورت خوآموزی یاد بگیرید شاید تجربه من بتونه کمکتون کنه. الان یک سال هست که (بدون کلاس و معلم) با استفاده از منابع زیر فرانسه می خونم. بعد از 6 ماه خوندن دلف A2گرفتم (91 از 100)وبعد از 9 ماه خوندن وقتی تو کانون زبان امتحان تعیین سطح دادم معادل ترم 7 شدم که به معنای 21 ماه رفتن به کلاسهای کانون هست (هر سال 4 ترم).یه کم هم راجع به نحوه استفاده از این منابع می گم که روش شخصی خودم در استفاده از اونا بوده و شاید که بهترین روش ممکن نبوده.بعد از اینکه با منابع آشنا شدید به هر روشی که دوست دارید از اونها استفاده کنید.
    منابع من به ترتیب اهمیت اینها بوده:
    1-introduction to French phonology از forign service institute
    این دوره ها رو foreign service institute یا به اختصار FSI وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا طراحی کرده و برای اغلب زبانها از اردو و عبری گرفته تا سوئدی و تایلندی موجود هست و از اونها برای آموزش زبان به دیپلماتها و مامورین دولتی که مامور به کشور های مختلف می شوند استفاده میشه. دوره ی مقدمه ای به آوا شناسی فرانسه اش رو می تونید به راحتی از این سایت بطور قانونی و رایگان دانلود کنید:
    http://fsi-language-courses.org/Cont...ch%20Phonology
    این دوره ها برای آمریکاییها بسیار شناخته شده هستند و خیلی ها از اونها استفاده می کنن با یه سرچ ساده fsi+french می تونید کلی مطلب پیدا کنید و از اعتبار این دوره ها مطمئن بشید. این دوره رو می تونید توی 3 هفته تا 5 هفته تموم کنید. این دوره برای آموزش املا و آواهای فرانسه هست (بزرگترین مانع برای شروع فرانسه) در پایان این دوره شما می تونید تا 90% کلمات فرانسوی رو به درستی بخونید و تلفظ کنید ولی هیچ چیز از گرامر نمی دونید، یک سری کلمات پراکنده رو حفظ کردید ولی حتی نمی تونید یه جمله ساده (مثلا معرفی خودتون رو) به فرانسه بگید. اما نگران نباشید شما وقتتون رو هدر ندادید. ریشه یک درخت زیبا و تنومند دیده نمیشه.
    2- French basic course از foreign service institute
    از این لینک دانلودش کنید:
    http://fsi-language-courses.org/Cont...French%20Basic
    دو بخش (volume) هست و مجموعا 24 درس.در واقع منبع اصلی همین دوره هست و بقیه منابعی که گفتم در کنار این و در خدمت این منبع اصلی هستن. گول کلمه basic رو نخورید. با تموم کردن این 24 درس می تونید تا 70% فیلم ها و اخبار و ... فرانسوی رو متوجه بشید، سایت های فرانسوی رو زیر و رو کنید و مطالبش رو بفهمید و نه خیلی زیبا و فصیح ولی میتونید صحبت کنید و منظورتون رو به یک فرانسوی زبان بفهمونید و میشه اصطلاحا گفت که فرانسه رو یاد گرفتید. اما زیاد خوشحال نشید! تا درس 7 یا هشت میشه تقریبا سریع پیش رفت (هر درس یه هفته یا 10 روز) ولی از اینجا به بعد تموم کردن هر درس نیاز به زحمت و مایه گذاشتن زیادی داره. روش من این بود که هر شب به اندازه یک فایل صوتی رو می خوندم.
    3- French in action
    یک سریال تلویزیونی آمریکایی آموزش زبان فرانسه هست. 54 قسمت 20 دقیقه ای. خیلی معروف هست و با سرچ اسمش می تونید روش های استفاده ازش رو پیدا کنید. در کل باید 3 یا 4 بار تمومش رو از اول تا آخر نگاه کنید.خیلی تاثیر گذار و مفیده. چند تا فروشگاه اینترنتی ایرانی هستن که روی 2 تا دی وی دی میفروشنش. من از اینترنت و بصورت پستی خریدمش.در این برنامه فقط به فرانسه صحبت میشه بنا بر این باید یه مقدار آشنایی با فرانسه داشته باشید تا شروعش کنید. اگر از درس 7 یا 8 FSI به بعد هفته ای دو قسمتش رو نگاه کنید (یک شب یک قسمت جدید- دو شب بعد تکرار همون)و هفته ای 5 یا 6 فایل صوتی FSI رو کار کنید مطالب دو دوره با هم هماهنگ میشن و مثلا وقتی چیزی رو توی FSI می خونید تقریبا همزمان توی French in action هم بحث میشه.
    4- دایره المعارف microsoft student encarta
    توی هر سی دی فروشی پیدا میشه و یک دیشکنری کامل فرانسه- انگلیسی و بر عکس داره. حسنش اینه که هم ارزونه هم بخش صرف فعل داره که در آموزش زبان فرانسه از ملزوماته و دیشکنریش هم خیلی کامل و اصولیه. اگر می خواهید خودآموزی کنید اهمیت دیشکنری خوب رو دست کم نگیرید. تمام اون دوره های قبلی که گفتم بدون استفاده از این دیشکنری بی فایده میشه. دیشکنری های موبایل یا اونهایی که در مقابل یه کلمه فقط چند تا معادل میده بدون توضیح نقش دستوری، حروف اضافه مربوط به کلمه، مثال از کاربرد کلمه و ...رو به کل فراموش کنید.دیشکنری های کاملی غیر از این هم توی بازار هست ولی اولا گرونه(20-30 هزار تومن) ثانیا توی شهرستان ها سخت گیر میاد.
    5- کتاب shaum's outline of french grammar
    باز هم می تونید توی آمازون سرچ کنید و نظرات رو بخونید ببینید چه کتاب معروف و محبوبیه. من اون رو بصورت pdf از rapidshare گرفتم. در درس های بالاتر بهش نیاز پیدا می کنید. بعضی چیز ها رو FSI خیلی خوب نگفته. روی کامپیوترتون به عنوان مرجع داشته باشیدش.
    6-یک مطلب دیگه هم هست و اون درست کردن یک دفترچه از خلاصه نکاتیه که می خونید. FSI دوره طولانی ایه و وقتی پرینت میگیرینش چندین جزوه قطور میشه و چون هیچ طرح گرافیکی و شکل و طرحی نداره همه صفحات مثل همن راحت میشه یک مطلب رو توش گم کرد. باید یه خلاصه از نکاتی که می خونید به همراه آدرسشون که تو کدوم صفحه از کدوم درس بحث شدن همیشه کنار دستتون باشه.
    منابع همین هاست. البته مسلما برای استفاده از این منابع به شبی 2 تا 3 ساعت وقت، علاقه به یادگیری زبان های خارجی و انگیزه ای بسیار قوی نیاز دارید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط بهزاد : September 1st, 2009 در ساعت 02:53 AM

اول از همه كلي تشكر بابت لينك هاي بالا كه معرفي كرديد.
    ميشه بگيد اون دي وي دي هاي french in action رو از كدوم فروشگاه ميشه تهيه كرد؟
    باز هم كلي ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5 نمایش پست ها
    اول از همه كلي تشكر بابت لينك هاي بالا كه معرفي كرديد.
    ميشه بگيد اون دي وي دي هاي french in action رو از كدوم فروشگاه ميشه تهيه كرد؟
    باز هم كلي ممنون
    خواهش می کنم...
    من French in action رو از فروشگاه اینترنتی ایران آکادمی گرفتم(http://shop.iranacademy.ir/) تو پست قبلی آدرسش رو ندادم چون فکر کردم تبلیغ و خلاف قوانین سایت باشه...
    البته فکر کنم که توی youtube و سایت های مشابه هم هست و اگه اینترنت پر سرعت و حوصلش رو دارین میشه دانلودش کرد. البته اگه تازه می خواین شروع کنین الان به دردتون نمی خوره...چون فقط به فرانسه صحبت می کنه و برای این خوبه که وقتی الگوهایی رو خوب یاد گرفتید و با کاغذ و قلم! خوب تمرین کردید برای تثبیتش و اینکه راحت و روان حرف بزنید french in action رو نگاه کنین.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام

من بتازگی مدارکم را ارسال کردم و می خوام برای مصاحبه کبک آماده بشم. حدود یکسال است که زبان فرانسه می خوانم و کتاب Cafe Creme 1 رو تمام کردم. دنبال نمونه سوالهای مصاحبه و همچنین یک استاد مجرب زبان فرانسه برای آمادگی جهت مصاحبه هستم. ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.

Junior Member sara_f آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arian_mah نمایش پست ها
    سلام

من بتازگی مدارکم را ارسال کردم و می خوام برای مصاحبه کبک آماده بشم. حدود یکسال است که زبان فرانسه می خوانم و کتاب cafe creme 1 رو تمام کردم. دنبال نمونه سوالهای مصاحبه و همچنین یک استاد مجرب زبان فرانسه برای آمادگی جهت مصاحبه هستم. ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.
    سلام
    شما به موسسه قطب راوندی تخت طاووس مراجعه کنید.نمونه سوالا رو دارن.همچنین اگر بپرسین بهتون معلم هایی که برای مصاحبه کار می کنند رو معرفی می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط arian_mah نمایش پست ها
    سلام

من بتازگی مدارکم را ارسال کردم و می خوام برای مصاحبه کبک آماده بشم. حدود یکسال است که زبان فرانسه می خوانم و کتاب Cafe Creme 1 رو تمام کردم. دنبال نمونه سوالهای مصاحبه و همچنین یک استاد مجرب زبان فرانسه برای آمادگی جهت مصاحبه هستم. ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.
    سلام .
    دوست عزیز شما یه سری بزنید به پست های قبلی چند تا فایل Word از مجموعه سوالاتی که توی مصاحبه مطرح میشه آقا پدرام زحمت کشیده گذاشته میتونید استفاده کنید . سوالهای موسسه علامه قطب هم موجوده که از اونها هم میتونید استفاده کنید که البته خیلیاشون مشترک هستند.

بچه ها کسی در مورد زمان مصاحبه می دونه بعضی ها میگن چون یک دو ماه پیش اوضاع ایران بل بشو بود زود به زود بچه ها رو واسه مصاحبه می خواستن ولی الان دیگه حداقل یک 4-5 ماهی طول میکشه؟

من دارم روزی 5-6 ساعت فرانسه می خونم و کلاس خصوصی می رم تقریبا کمتر از 2 ماهه که رسیدم درس 11 کافه چند جلسه دیگه کافه تموم میشه و میرم رو سوالا ولی انقدر تپق می زنم حرف می زنم که فکر کنم اصلا آفیسر حوصله اش نیاد باهم فرانسه حرف بزنه به شدت نگرانه فرانسه حرف زدنم؟

من امروز یک موسسه ای رو پیدا کردم برای آموزش زبان فرانسه. بصورت فشرده از مبتدی هفته ای 5 جلسه شنبه تا چهارشنبه از 4 تا 5/5. کلاسش با تعداد 8 تا 12 نفر تشکیل میشه. هر ترمش 13 جلسه 50000 تومن با متد Cafe Creme. فعلا 4 نفر ثبت نام کردن اگه کسی مایله بیاد پیام خصوصی بده تا اطلاعات بیشر بدم بلکه زودتر کلاسش تشکیل بشه.
    من جای دیگه ای برای گفتن این مطلب پیدا نکردم ببخشید اگه نامربوطه ولی فکر میکنم خیلی از افرادی که میخوان برن کبک به کلاس فرانسه نیاز دارن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)