صفحه 97 از 240 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147197 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 2400

موضوع: آموزش زبان فرانسه (مباحث كلي) - پست اول خوانده شود

پیش فرض چند ساعت بخونیم؟ چند تا لغت بلد باشیم تا به فلان سطح برسیم؟

خب، سوالهایی که هممون در اوایل شروع کردن به خواندن یک زبان می پرسیم؟

- چند ساعت بخونم به فلان سطح می رسم؟ ( مثلاً B1 یا B2)
    - در فلان سطح دایره لغتم باید چقدر باشه؟( 1000 تا 2000 تا یا 3000 تا ؟ )

خب محافظه کارانه ترین جواب اینه : معلوم نیست! تعداد ساعتهای زبان خوندن ربطی به سطح نداره، و یا ممکنه 5000 تا لغت هم بلد باشی ولی قادر به حرف زدن نباشی!

خب جواب بالا هر چند درست است ولی دردی از ما دوا نمیکنه! ما دنبال جوابی برای سوال بالا هستیم تا بتونیم برنامه ریزی کنیم، بدونیم چقدر زمان می خواهیم، بدونیم چقدر پیشرفت کردیم، و علتهای روانی دیگر.
    همه آدمها یه جور نیستن، بعضی ها می گن من کار ندارم سطحم چقدره و چقدر پیشرفت کردم، من تا جایی که می تونم می خونم هرجا رسیدم روز مصاحبه یا امتحان معلوم میشه.(خوش به حال افرادی که توی این دسته هستند)
    ولی اکثر افراد مثل بنده، اگر نتونن پیشرفت خودشون رو به طور منظم اندازه گیری کنن دچار استرس میشن، و در حقیقت دانستن سطح نسبی از نظر روانی خیلی بهشون کمک می کنه. بنابراین من از روز اولی که شروع کردم به خوندن، دنبال این قضیه بودم که به کدوم سطح میشه رسید، چقدر وقت میخواد، چه دایره لغتی می خواهد. ساعتهای زیادی جستجو کردم، منابع مختلف و نظرات زیادی رو خوندم تا اینکه به یک نتیجه خوبی رسیدم که می تونه به ما بگه حدودا چقدر وقت و چقدر دایره لغت برای هر سطح لازم داریم، البته این اعداد الکی نیستن و نظرشخصی نیست، حاصل کار علمی و تحقیقاتی است:

زمان مورد نیاز برای آمادگی برای هر سطح:
    سطح A1
    60 تا 100 ساعت

سطح A2
    160 تا 220 ساعت

سطح B1
    360 تا 420 ساعت

سطح B2
    560 تا 670 ساعت

سطح C1
    810 تا 970 ساعت

سطح C2
    1060 ساعت به بالا

دایره لغت:
    سطح A2
    حدود 1000 لغت

سطح B1
    حدود 2000 لغت

سطح B2
    حدود 2500 تا 3000 لغت

برای فهم کامل (95 تا 98 درصد) از یک متن دانشگاهی:
    6000 تا 8000 لغت

مراجع:
    http://www.alliancefrancaise.com.hk/.../diplomas.html
    http://www.france-langue.fr/en/exam_...anceLangue.php
    http://www.llas.ac.uk/resources/paper/2715
    پی نوشت:
    اگر این مطلب رو مفید دیدید در ویکی بگذاریم.

پیش فرض پاسخ : زبان فرانسه جهت آمادگی مصاحبه مهاجرت به کبک

سلام من هر کاری کردم نتونستم همشو دانلود کنم لطفا اگه لینک دیگه ای دارین بهم بدین ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    اولین درس pimsleur رو آپلود کردم (26 مگ)
    http://docs.google.com/leaf?id=0B0gI...thkey=CJv0i-4C
    تا اگه خواستین ببینین و اگه خوشتتون نیومد الکی 1.6 گیگ دانلود نکنین!

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria.ghobadi نمایش پست ها
    سلام من هر کاری کردم نتونستم همشو دانلود کنم لطفا اگه لینک دیگه ای دارین بهم بدین ممنون
    از این گوگل که فقط درس اول رو آپلود کردم نتونستین یا از تورنت نتونستین؟
    یه راهنمایی: فایل تورنت رو دانلود کنین و در کامپیوتر خود ذخیره کنین، بعد روش دابل کلیک کنین، یه پنجره میاد، اونجا فقط چند تا درس اول رو دانلود کنین( تیک همه پوشه ها رو بردارین و فقط چند تا Mp3 اول رو تیک بزنین مثلا 4 تا که بشه 100 مگ تا بتونین راحت دانلود کنین، بعد از تمام شدن دانلود، فایلهای خودتون رو از پوشه دانلود تورنت بردارین و تورنت رو remove کنین، دوباره روی فایل تورنت که روی هارد دارین دابل کلیک کنین و تیک همه رو بردارین به جز مثلا درس 5 تا 10 و اینکارو ادامه بدین تا این 5 تا درس هم دانلود بشه و همش این کارو تکرار کنین تا همش دانلود بشه، به طوری که زمانی که 4 درس اول رو می خونین در 4 روز، چند تا درس بعدی در حال دانلود باشه) یا اگه اینترنتتون زیاد بد نیست اول لول یک ، بعد لول دوم، بعد لول سوم)
    متاسفانه به جز این لینک تورنت لینک دیگری نیست، همه رپیدشیرها پاک شده
    ویرایش توسط solitude : July 14th, 2010 در ساعت 12:33 PM

من ایران نیستم تو این بلاد کفر سرعت دانلود خیلی بالاست اما خود سایت رو نمی تونم باز کنم، اسم خود سایت چی هست؟ ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    از این گوگل که فقط درس اول رو آپلود کردم نتونستین یا از تورنت نتونستین؟
    یه راهنمایی: فایل تورنت رو دانلود کنین و در کامپیوتر خود ذخیره کنین، بعد روش دابل کلیک کنین، یه پنجره میاد، اونجا فقط چند تا درس اول رو دانلود کنین( تیک همه پوشه ها رو بردارین و فقط چند تا Mp3 اول رو تیک بزنین مثلا 4 تا که بشه 100 مگ تا بتونین راحت دانلود کنین، بعد از تمام شدن دانلود، فایلهای خودتون رو از پوشه دانلود تورنت بردارین و تورنت رو remove کنین، دوباره روی فایل تورنت که روی هارد دارین دابل کلیک کنین و تیک همه رو بردارین به جز مثلا درس 5 تا 10 و اینکارو ادامه بدین تا این 5 تا درس هم دانلود بشه و همش این کارو تکرار کنین تا همش دانلود بشه، به طوری که زمانی که 4 درس اول رو می خونین در 4 روز، چند تا درس بعدی در حال دانلود باشه) یا اگه اینترنتتون زیاد بد نیست اول لول یک ، بعد لول دوم، بعد لول سوم)
    متاسفانه به جز این لینک تورنت لینک دیگری نیست، همه رپیدشیرها پاک شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria.ghobadi نمایش پست ها
    من ایران نیستم تو این بلاد کفر سرعت دانلود خیلی بالاست اما خود سایت رو نمی تونم باز کنم، اسم خود سایت چی هست؟ ممنونم
    منظورتون سایت این فایل تورنت هست؟ (یا کلا از هیچ نرم افزار تورنتی نمی تونین استفاده کنین؟)
    این لینکش:
    http://isohunt.com/torrent_details/1...ch?tab=summary
    اگر مشکلتون با این سایته، من لینک تورنت رو یه جا آپلود می کنم و شما از اونجا بگیر، اگر مشکلتون کلاً با تورنت هست یعنی اینکه ISP شما نمیگذاره از تورنت استفاده کنین، مشکلتون رو دقیق توضیح بدین تا منم بتونم بهتر کمک کنم.
    پی نوشت:
    لطفا مسایل و مشکلات مربوط به دانلودها رو در تاپیک خودش بنویسین، اینجا مباحث کلی است در مورد آمادگی و نه دانلود منابع

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

پیش فرض پاسخ : زمان مصاحبه برای رشته های دیمند

نقل قول نوشته اصلی توسط Afshin.o نمایش پست ها
    چقدر خونديد تا حالا؟ اوضاع وقتيتون چطوره؟
    سلام جناب افشین
    خانمم که مین هست با متد کفه 5 درس با معلم خصوصی خوند ولی چون از متد و معلم راضی نبود، الان کلاس عمومی فشرده میره ، با متد کنکسیون و راضیه، اما خودم چون محل کارم جنوبه و اقماری ام فقط با فایلهای صوتی Pimsleur و نرم افزار Learn to speak french deulux کار میکنم و کلاس نمیتونم برم
    نگرانی بابت اینه که اگه الان بفرستیم تا 2-4 ماه دیگه با روند فعلی واسه مصاحبه آماده نشیم
    ممنونم اگه راهنمایی کنید

Junior Member shahrzad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق دیپلم معماری- لیسانس صنایع دستی -الزهرا

سلام . من تازه ترم 2 با کتاب Rond Point رو شروع کردن توی یکی از لینکها گفته شده بود که کتاب comprehension orale خیلی خوبه. به نظرتون من الان میتونم خودم شروع کنم یا زوده؟

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی - دانشگاه اراک

سلام
    بچه ها اگه کسی لینکه یه دیکشنری فرانسه به فارسی داره میشه تو سایت بذاره.من از بابیلونم نمی تونم استفاده کنم.ترجمه نمی کنه هرچی زبانشو عوض می کنم و دانلود می کنم.کار نمی کنه.
    مرسی

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

نقل قول نوشته اصلی توسط غزال نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها اگه کسی لینکه یه دیکشنری فرانسه به فارسی داره میشه تو سایت بذاره.من از بابیلونم نمی تونم استفاده کنم.ترجمه نمی کنه هرچی زبانشو عوض می کنم و دانلود می کنم.کار نمی کنه.
    مرسی
    بهترین دیکشنری قطعا بایبلون هست. مطمئنید که glossary هاش رو نصب کردین؟

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی - دانشگاه اراک

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    بهترین دیکشنری قطعا بایبلون هست. مطمئنید که glossary هاش رو نصب کردین؟
    نه متاسفانه مطمئن نیستم.چون قبلاً روی کامپیوترم نصب شده بود.حالا من باید دوباره نصبش کنم ؟مشکلی برای قبلی پیش نمیاد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)