صفحه 3 از 15 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 144

موضوع: دانشگاه بین المللی صنعت شریف(پردیس کیش)

Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه بین المللی صنعت شریف(پردیس کیش)

نقل قول نوشته اصلی توسط alifaridm نمایش پست ها
    من ارشد برق گرایش الکترونیک در دانشگاه بین المللی چابهار قبول شدم شهریه ثابت ان 800 هزار تومان و شهریه متغیر هر واحد 180000 تومان و پایان نامه 200000 تومان است که هر سال 10 درصد افزایش می یابد ایا رفتن به این دانشگاه برای اعزام به خارج برای دکترا ارزش داره؟ ایا به هزینه اش می ارزه؟
    من مدتی رو در این شهر زندگی کردم و کاملا این دانشگاه رو میشناسم. این دانشگاه و مدرکش دوست من به دو پول سیاه نمی ارزه!!!! البته ببخشید که اینقدر رک می گم. ابدا نمی ارزه (هزینه زندگی در چابهار بالاست و کیفیت زندگی به شدت پایین) با احتساب رفت و آمد و زندگی و شهریه معادل تحصیل در سوئد و آلمان ... باید هزینه کنید. فقط 12 تومن شهریه!! یعنی یک سال زندگی دانشجویی در اروپا! کیفیت تحصیل هم با توجه به گفته های یکی از دوستان که متاسفانه اونجا خودش رو گیر انداخته در حد دانشگاه نیست. اساسش روی سمبل کاری و دادن پول و صدور مدرکه و اونجا چیزی یاذ نمیگیرید که بخواهید دکترا بخونید.

سلام.من واقعا دچار سردرگمی شدم.از یک طرف تا سربازیم چیز زیادی راه ندارم و از طرف دیگه فقط برای سويد اقدام کرده بودم که اون هم فقط به خاطر دیر رسیدن مدرک زبان رد شد.از کسانی که واقعا یک شناخت و لمس کامل نسبت به پردیس دانشگاه شریف تو کیش دارن خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنن.بدون جانبداری و اعمال نظرات شخصی خودشون.آیا اقدام کردن برای این دانشگاه ارزش داره؟ آیا مدرکش وجه داره؟ آیا از نظر سطح دوره و استانداردها دقیقا همتراز هست با شریف تهران ( چه از نظر سطح علمی اساتید, چه امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی و کتابخانه, شبکه اینترنت و غیره) و فقط تفاوت اون در شهریه ای هست که میگیرن؟ یا اینکه به طور کلی یک پروژه تجاری هست که دانشگاه شریف راه انداخته تا به بچه مایه دارهای عشق مدرک این فرصت رو بده که یک مدرکی بگیرن و تو کیش هم خوش بگذرونن؟؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

فكر كي كنم جمله اخرتون درست باشه!!!
    به نظر من شما به فكر روسيه باشي بهتره.اگه الان اقدام كني 1ماه ديگه مسكو هستي .البته نظر منه.چون انقدر پول واقعا زياده.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

سلام.این که گفتین جواب من بود یا نفر قبلیم؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    فكر كي كنم جمله اخرتون درست باشه!!!
    به نظر من شما به فكر روسيه باشي بهتره.اگه الان اقدام كني 1ماه ديگه مسكو هستي .البته نظر منه.چون انقدر پول واقعا زياده.

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezio.Auditore نمایش پست ها
    سلام.این که گفتین جواب من بود یا نفر قبلیم؟؟؟
    شما مشكل سربازي داشتي ديگه؟فكر كردم كه مي خواي حتما اول بري بعدا اگه وقت كردي بري سربازي.
    اگه وقت داري خوب يه سال صبر كن ايشالا جاي ديگه اپلاي مي كني و ميري.
    اما اگه نه كه به نظر من روسيه كيس خوبيه براي مواقع اضطراري.دانشگاه هاشم خيلي بهتر از اين دانشگاه مثلا بين المللي!!!!
    الان اپلاي كني اواسط مهر ميري كنار ورزشگاه لوژنيكي مسكو عكس مي ندازي
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

من از این دانشگاه و دانشگاه شفیلد انگلیس پذیرش دارم.
    میشه از کسانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند من رو کمک کنند
    که چی کار کنم.کدومش رو برم.راستی زیاد وقت هم ندارم.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط meisamtajadod نمایش پست ها
    من جای شما بودم صااااااااااااااااف شفیلد... اصلا قابل قیاس نیست.....

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط meisamtajadod نمایش پست ها
    سلام. عجبا!!!!!
    تو شفيلد هم يك سال جلو ميوفتي.هم بيكار شدي ميري منچستر بازيه منچستر چلسيو نگاه مي كني.
    جدا چرا فكر مي كنين اين دانشگاه ارزش اين همه پول خرج كردن داره؟
    من اگه پولتو داشتم 1هزارم ثانيه وقت رو تلف نمي كردم و همين الان كه ساعت 2 شبه مي رفتم سفارت انگليس

سلام به همه دوستان.
    خواستم اینجا بیام به صورت مبسوط راجع به این دانشگاه صنعتی شریف-پردیس بین الملل چیزهایی رو که دیدم بدون هیچ اغراقی بگم تا دیگران بتونن راحت تصمیم بگیرن.
    متاسفانه اسم دانشگاه بسیار پر طمطراق و دهن پر کن هست و تصوری که برای فرد از دور ایجاد میشه این هست که اینجا همون چیزی هست که دنبالش هست علاوه بر اینکه تو ایران هست و خیلی از مسایل و مشکلات تحصیل در خارج از کشور رو نداره ، مسایلی از قبیل دوری از خانواده ، مشکلات خروج از کشور مشمولین ، فرهنگ یک کشور غریبه و مسایلی از این دست.
    اما در حقیقت اینجا یک پروژه تجاری و بازرگانی هست که دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی کرده و مشتری های خاص خودش رو هم داره و در مجموع همانطور که یکی از عزیزان هم گفتن هیچ چیز بیشتری نسبت به یک دانشگاه آزاد شهرستان مثل دانشگاه آزاد بجنورد نداره.امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی فوق العاده ضعیف که بیشتر جنبه ظاهری داره و فقط برای برگزار شدن یک واحد درس آزمایشگاه هست.
    استفاده از نام بعضی از بزرگان مثل جناب آقای پروفسور مهری که چهره ماندگار ریاضی هستن و یا جناب آقای پروفسور مقداری در زمینه رباتیک. البته توجه کنین که بیشتر این نام ها برای این هستن که تا حدودی شهریه ای رو که میگیرن حلال کنن وگرنه به عنوان مثال جناب آقای پروفسور مهری چون سنشون بالا هست عملا توان تدریس ندارن و کلاسشون هیچ بازدهی نداره ( من خودم درس ریاضیات مهندسی پیشرفته را با ایشون دارم و واقعا کلاسشون فقط باعث اعصاب خوردی هست چون نمیتونن یک روند پیوسته رو حفظ کنن و عملا یک فوق لیسانس که بطور کامل و پیوسته درس بده کلاسش بسیار پر بازده تر خواهد بود).
    سیاست شریف تهران استفاده از اساتید مقیم برای پردیس کیش هست و خوب اساتید خوب و برجسته هم به هیچ عنوان در اینجا حاضر به سکونت نیستن. همچنین برنامه ای که هست اینه که از سیستمهای آموزش از راه دور استفاده کنن ، به این صورت که د یگه استاد نیاد کیش بلکه در تهران در کلاس خودش درس بده و شما ویدیو استاد رو به صورت همزمان داشته باشین و این مساله دقیقا مثل این هست که شما بیان از تهران تو کیش که فیلم استاد رو ببینین و برای کلاس غیر حضوری شهریه بدین.
    مدرک شما به هیچ عنوان مدرک شریف نیست و حتی دارن بر این مساله تاکیید میکنن که مدرک رو تا جایی که امکان داره از نظر ظاهری متمایز کنن و به جای ریاست شریف تهران و معاونت آموزشی تهران ، ریاست شریف تهران و ریاست شریف کیش اون رو امضا کنن.
    سیستم سوابق تحصیلی شما از امسال 1389 دیگر تو تهران ثبت نمیشه و شما اونجا هیچ سابقه ای ندارین و همه چیز در کیش ثبت خواهد شد. یکی از دانشجویان که پدرشون استاد شریف تهران هست شماره دانشجویی که داشته رو از تهران استعلام کرده و گفتن همچین دانشجویی نداریم ، حالا ببینید برای یک کار رسمی مثل پذیرش و غیره این چه افتضاح غیر قابل جبرانی رو به وجود میاره.
    این دانشگاه یک دانشگاه غیر انتفاعی هست که مال شریف تهران هست و عملا شما دارین در یک دانشگاه غیر انتفاعی درس میخونین تا شریف ؛ اون هم با شهریه سرسام آور و غیر منطقی.
    با اینکهه گفته میشه شما دانشجوی شریف هستن ولی فقط با معرفینامه میتونین وارد شریف تهران بشین و عملا با دانشجویان سایر دانشگاه ها هیچ تفاوتی ندارین.
    از نظر امکانات رفاهی دانشگاه هیچ کار خاصی براتون نمیکنه چون اصولا اعتقاد بر این هست که دانشگاه هیچ تعهدی نداره هرچند خوابگاه و سلف سرویس ارایه میشه ولی به طور کامل هزینه اون رو میگیرن و هیچ سوبسیدی نمیدن.غذا در سلف دانشگاه با قیمت آزاد ارایه میشه ؛ خوابگاه با قیمت سیصد هزار تومان باری هر ماه ارایه میشه که 4 ماه یک بار اجاره رو به صورت پیش ازتون میگیرن. خود من در خوابگاه پسران هستم که یک آلونک 60 متری هست با وضعیتی نه چندان مطلوب و حتما حواستون باشه که فریب عکسهایی که تو سایتشون هست رو نخورین چون اون مال خوابگاه دختران هست که وضعیت بهتری داره و البته هزینش هم گرون تره. یک واحد 60 متری برای 3 نفر و ماهی 500 سهم هر کس یعنی برای یک واحد 60 متری یک و پونصد.
    مطلب بعدی هم هزینه مسکن هست اگر نخواین برین خوابگاه که متاسفانه دانشگاه با اقدامات نادرستی که داشته قیمت مسکن رو وحشتناک کرده. منزلی که تا 2 سال پیش بوده 6 تومن رهن کامل الان شده 45 میلیون تومن که واقعا نجومی و بی حسابه.
    اینترنتی که دانشگاه ارایه میده فقط در محیط دانشگاه و خوابگاه هست که سرعت اون هم برای یک محیط آکادمیک و اون هم شریف واقعا مضحک هست. شما در بهترین حالت با بیشتر از 50 کیلو بایت در ثانیه نمیتونین دانلود کنین که این مقدار کمتر از اشتراکهای ADSL با سرعت 512 مگابیت در ثانیه هست که البته این سرعا ایده آل هست و در بیشتر مواقع سرعت دانلود بیشتر از 20 کیلو بایت در ثانیه نیست.

مواردی که گفتم چیزهای هست که تا حالا دیدم. اگر عزیزان سوال دیگه هم دارن بپرسن تا جایی که بدونم جواب میدم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

تحصیلات تکمیلی خود شریف تو تهران n تا مشکل دارهٰ مشکلات کلانی که ناشی از عدم فرهنگ سازی در رابطه با تحصیلات تکمیلی تو ایران هستش. دیگه چه برسه به شعبه هاش...
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)