نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام پرواز را انتخاب خواهید نمود؟

رأی دهندگان
710. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • LUFTHANSA

102 14.37%
  • TURKISH AIRLINES

226 31.83%
  • IRAN AIR

180 25.35%
  • QATAR AIRWAYS

49 6.90%
  • EMIRATES

38 5.35%
  • ALITALIA

7 0.99%
  • MAHAN AIRLINES

76 10.70%
  • ETIHAD AIRWAYS

9 1.27%
  • GERMANIA AIRLINES

23 3.24%
صفحه 10 از 246 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 2456

موضوع: خرید بلیط - بار مجاز و بهترین ایرلاین برای پرواز به آلمان

پیش فرض پاسخ : خرید بلیط - بار مجاز و بهترین ایرلاین برای پرواز به آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط mnd نمایش پست ها
    میزارن شمشیرمو با خودم ببرم؟
    توی کابین خیر
    توی بار ممکنه

Junior Member

من در مورد تشکیل پرونده ی دانشجویی و مزیت های احتمالی اون (مثلا همین تخفیف با بعضی هواپیمایی ها) رفتم ساختمان وزارت علوم (شهرک غرب) و پرسیدم (همون طبقه ی همکف، گوشه، اسم اتاق یادم رفته. خلاصه مربوط به دانشجویان خارج بود). همون طور که حدس می زدم از اینا به ما خیری نمی رسه!!! از مسئولش پرسیدم. گفت تا زمانی که در کشور محل پذیرش مستقر نشدید و شروع به تحصیل نکردید نمی تونید پرونده تشکیل بدید. این به اون معنیه که ماها که تازه می خوایم بریم امکان استفاده از مزایای نجومی تشکیل پرونده رو نداریم!
    حالا مزایای نجومی تشکیل پرونده چیه؟!!! عملا هیچی! اون طور که اون مسئول می گفت، مثلا اگه بخوای پاسپورتت رو عوض کنی، سفارت ایران ازت پول نمی گیره! اگه بخوای از کشور خارج بشی اون 50 تومن عوارض رو نمی دی! شاید یکی دو تا شرکت هوایی داخلی هم یه تخفیفی روی بلیت بهت بدن!!!
    یاد مصرع سعدی افتادم که می گه :ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان!

Junior Member

سلام دوستان. من آخر فروردین میخام برم مونیخ . اگر کسی از دوستان است که میخاد بار اضافه تر ببریم بگه که بتونیم پوله کم تری رو با هم بدیم. مرسی

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

نقل قول نوشته اصلی توسط daamcat نمایش پست ها
    من در مورد تشکیل پرونده ی دانشجویی و مزیت های احتمالی اون (مثلا همین تخفیف با بعضی هواپیمایی ها) رفتم ساختمان وزارت علوم (شهرک غرب) و پرسیدم (همون طبقه ی همکف، گوشه، اسم اتاق یادم رفته. خلاصه مربوط به دانشجویان خارج بود). همون طور که حدس می زدم از اینا به ما خیری نمی رسه!!! از مسئولش پرسیدم. گفت تا زمانی که در کشور محل پذیرش مستقر نشدید و شروع به تحصیل نکردید نمی تونید پرونده تشکیل بدید. این به اون معنیه که ماها که تازه می خوایم بریم امکان استفاده از مزایای نجومی تشکیل پرونده رو نداریم!
    حالا مزایای نجومی تشکیل پرونده چیه؟!!! عملا هیچی! اون طور که اون مسئول می گفت، مثلا اگه بخوای پاسپورتت رو عوض کنی، سفارت ایران ازت پول نمی گیره! اگه بخوای از کشور خارج بشی اون 50 تومن عوارض رو نمی دی! شاید یکی دو تا شرکت هوایی داخلی هم یه تخفیفی روی بلیت بهت بدن!!!
    یاد مصرع سعدی افتادم که می گه :ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان!
    سلام
    البته جای این بحث در این تاپیک نیست.
    درسته در شرایط عادی شاید به نظر برسه که فایده چندانی نداره هرچند زدن مهر خروج برای دوستان مشمول هم از بارزترین مزایاشه، اما در شرایط خاص مثلا گم شدن پاسپورت و یا اتفاقات دیگه ای از این قبیل در تسهیل امور میتونه نقش مهمی داشته باشه.

موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    سلام
    البته جای این بحث در این تاپیک نیست.
    درسته در شرایط عادی شاید به نظر برسه که فایده چندانی نداره هرچند زدن مهر خروج برای دوستان مشمول هم از بارزترین مزایاشه، اما در شرایط خاص مثلا گم شدن پاسپورت و یا اتفاقات دیگه ای از این قبیل در تسهیل امور میتونه نقش مهمی داشته باشه.

موفق باشید
    قصد من از گفتن این ها دادن پاسخ کلی به ابهاماتی در مورد پرونده ی دانشجویی و ایده ی گرفتن تخفیف بلیت هواپیما به کمک اون بود.
    در مورد افراد مشمول کاملا حق با شماست. اینو یادم رفت بنویسم. اونایی که تعهد خدمت دارن باید به این اتاق در وزارت علوم مراجعه کنن. اصلا شاید تنها وجه بارز تشکیل پرونده هم همین به وجود آوردن امکان خروج برای مشمول ها باشه (که خب کم چیزی هم نیست).
    اون آقایی که اون جا بود وقتی ازم پرسید که خدمت کردم یا نه و شنید که کارت پایان خدمت دارم به زبون بی زبونی بهم گفت که اونجا کار چندانی نمی تونم داشته باشم. اونطور هم که خودم احساس می کردم اکثر مراجعان در اون روز برای همین مسئله ی خدمت و خروج و اینا اومده بودن.

Junior Member

خب! فکر کنم وقت اون رسیده که تجربه ی خودم رو در مورد بلیت هواپیما هم بنویسم....
    بلافاصله بعد از این که اوایل اسفند به من تلفن زدن که ویزام درست شده، من شروع به تحقیق در مورد بلیت هواپیما کردم. من پیش فرض هایی برای خودم داشتم:
    1- به هیچ وجه از یه خط هوایی ایرانی استفاده نکنم!!!! (ضمن احترام به دوستانی که خطوط وطنی رو ترجیح می دن، لیکن با توجه به نیمچه اطلاعاتی که در اثر علاقه ی چند ساله ام به مباحث هوافضا به دست آورده بودم، چنین احساسی در من به وجود اومده بود)
    2- در صورت امکان، با خط امارات یا قطر سفر کنم (این هم باز علاقه مندی شخصیم و ناشی از خرده ای مطالعه ی دوران جوانی ام بوده!)

با این پیش فرض ها وقتم رو زیاد تلف نکردم واسه بررسی خطوط ایرانی. فقط یه آمار کلی از حدود قیمت هاشون به دست آوردم و یه راست رفتم سراغ وبسایت های هواپیمایی های زیر:
    - امارات
    - قطر
    - الاتحاد
    - ترکیه

من قیمت ها رو به خاطر نسپردم دقیق. اونچه دیدم اینه که بر خلاف قیمت اتوبوس و قطار و اینا، قیمت هواپیما به دلیل این که تابع متغیر هایی است (مثل زمان مانده تا تاریخ پرواز، ترافیک مسافر در اون اوقات و چیزهایی دیگه شاید که من نمی دونم)، برای تاریخ های مختلف متفاوته. یعنی شما وقتی بررسی می کنی می بینی که اگه وبسایت شرکت هواپیمایی 5 تا تاریخ رو واسه پرواز گذاشت جلوت، این 5 تا ممکنه 5 تا قیمت داشته باشن!
    اما اونچه به طور کلی دستم اومد این بود که تفاوت قیمت ها بین خطوط هوایی چندان زیاد نیست. اگه شما الآن بخوای برای یک ماه بعد بلیت بگیری مثلا، در اون مقطع زمانی که من بررسی کردم (اسفند 89) یه بلیت یک طرفه حدود 500، 600 هزار تومان بود. به جز...!!!
    به جز تعداد معدودی از پروازهای ترکیش که به وسیله ی یه شرکت تابعه انجام می شه. قیمت بلیت این پروازها به شکل محسوسی کمتر بود. (زمان بررسی من 347 دلار برای پرواز به فرانکفورت)
    حالا من دو تا انتخاب داشتم:
    1- پرواز با خطوطی که دوست داشتم (امارات یا قطر) و با قیمت حدود 600 تومان
    2- پرواز با ترکیش و در تاریخی [کمی] دیر با قیمت 350 هزار تومان

و از اونجا که تا همین جاش هم کلی شرمنده ی صبر و حمایت دست و دلبازی خانواده ام بودم، تصمیم گرفتم ترکیش رو انتخاب کنم.
    توی وبسایت شرکت هوایی می تونید به راحتی پروازی رو انتخاب و اونو رزرو کنید. اطلاعاتتون رو درست و مطابق پاسپورت وارد کنید. رزرو انجام می شه و به شما می گه تا چه تاریخی باید پول رو پرداخت و پروازتون رو قطعی کنید.
    همون طور که گفتم زمان توی قیمت هواپیما تاثیر داره. پس به نفعتونه این وقت رو بذارید و پرواز یا پروازهایی رو که براتون مناسب هستن به موقع رزرو کنید. باید به موقع اقدام کنید تا پول کمتری بپردازید. هرچه زودتر بهتر.
    بعد از رزرو بلیت از صفحات confirmation پرینت گرفتم. این جا رو دقت کنید! آخرین مهلت من برای قطعی کردن پروازم و خرید بلیت یک روز قبل از تاریخی بود که سفارت می خواست به من ویزا بده. من به دفتر شرکت ترکیش واقع در برج سایه (ولیعصر، روبه روی پارک ملت) رفتم تا بلیت رو قطعی کنم. اونجا بهم گفتن اگه ویزام جور نشه و بلیت رو پس بدم صد یورو جریمه می شم. اما گفت می تونه یه کاری برام بکنه: اون مهلت قطعی کردن بلیتم رو یه روز عقب انداخت. به این ترتیب من می تونستم بعد از مطمئن شدن از ویزا بلیت رو قطعی کنم. فرداش بلافاصله بعد از گرفتن ویزا بلیت رو هم خریدم. به قیمت 357000 تومان.

به امید موفقیت برای همه.

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

خب من هم از تورکیش گرفتم. فقط روالم یه تفاوتهای ریزی با شما داشت!
    اول اینکه از توی سایتشون نمیتونستم رزرو رو اوکی کنم، چرا که باید در نهایت پرداخت الکترونیکی رو انجام میدادم و برام مقدور نبود. البته تونستم این کار رو تلفنی انجام بدم و اونهام یه هفته بهم زمان دادن تا خرید رو حضوری انجام بدم که اسکن گذرنامه م رو دادم دوستم برداشت برد و خرید. همچنین چون بلیتم یه طرفه بود و بنده هم بااینکه هنوز با روادیدم موافقت نشده بود،فرض رو بر موفقیت آمیز بودنش گذاشتم (چراکه قیمت خیلی پایینی داشت اون پرواز!)، و دوستم تعهد داد که هر وقت ویزام رو گرفتم باید ببرم و اطلاعاتش رو توی اون بار کنند...(که ویزام تحصیلیه و اینا - البته نمیدونم چجوری باید اثبات کنم - اگه کسی میدونه بهم بگه لطفا)
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    اول اینکه از توی سایتشون نمیتونستم رزرو رو اوکی کنم، چرا که باید در نهایت پرداخت الکترونیکی رو انجام میدادم و برام مقدور نبود.[/I]
    شما احتمالا کمی عجله کردی. رزرو به راحتی امکان پذیره و من به همه ی دوستان توصیه می کنم مسئله ی رزرو رو جدی بگیرن. چون می تونن [حتی چند صد تومن] صرفه جویی کنن در خرید بلیت. من خودم از اینترنت رزرو کردم. یه ایمیل confirmation اومد که توش تمام اطلاعات رزرو و پرواز و مهلتم برای قطعی کردن بلیت و پرداخت بهای اون نوشته شده بود.
    تاکید می کنم برای رزرو نیاز به پرداخت اینترنتی ندارید. اطلاعات رو وارد می کنید و تمام. پیشنهاد می کنم آماده ی عکس گرفتن از صفحات براوسر باشید. داشتنشون بهتره. گرچه بعد از انجام موفقیت آمیز رزرو یه ایمیل به شما می آد که همه چی توش نوشته شده.
    حتی این امکان رو دارید که صندلی خودتون رو از بین صندلی های خالی هواپیما انتخاب کنید. البته به شما می گه که این شماره صندلی ها ممکنه عوض بشن.
    بعد از انجام رزرو حتی به شما یه شماره پیگیری هم می ده که هر زمان دلتون خواست بلیت رزرو شده و جزئیاتش رو ببینید.
    مشخصاتتون رو دقیق وارد کنید و حوصله به خرج بدید.
    برای بررسی وبسایت های هواپیمایی ها وقت بذارید و سعی کنید مراحل رزرو رو کامل انجام بدین. با این کار می تونید مسافرتتون رو خیلی ارزون تر انجام بدین.
    ویرایش توسط daamcat : March 23rd, 2011 در ساعت 04:55 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    دوستم تعهد داد که هر وقت ویزام رو گرفتم باید ببرم و اطلاعاتش رو توی اون بار کنند...(که ویزام تحصیلیه و اینا - البته نمیدونم چجوری باید اثبات کنم - اگه کسی میدونه بهم بگه لطفا)
    من وقتی برای گرفتن بلیت به دفتر ترکیش رفتم و دید رزرو بلیتم یک طرفه است، ازم پرسید دانشجویی می رم که گفتم بله. پاسپورتم رو (در اصل ویزام رو) نگاه کرد و از دانشجویی بودن سفرم مطمئن شد و بلیت رو صادر کرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in CS, Saarland University

نقل قول نوشته اصلی توسط daamcat نمایش پست ها
    من وقتی برای گرفتن بلیت به دفتر ترکیش رفتم و دید رزرو بلیتم یک طرفه است، ازم پرسید دانشجویی می رم که گفتم بله. پاسپورتم رو (در اصل ویزام رو) نگاه کرد و از دانشجویی بودن سفرم مطمئن شد و بلیت رو صادر کرد.
    سلام

1-من از یکی شنیده بودم که می گفت به دانشجویان بلیط یک طرفه نمیدن! پس این موضوع صحت نداره؟
    2-در Turkish Airline برای خرید بلیط باید حتما ویزا داشته باشیم؟ چون من از IranAir بیلط گرفتم در صورتی که هنوز ویزام نیومده ):
    3-میزان بار مجاز TA برای هر چمدون و داخل کابین چقدر هستش؟ آیا خیلی سخت می گیرن؟ اگر مثلا یکی دو کیلو بیشتر بشه جریمه می کنن؟

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)