نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: تجربیات مربوط به دوچرخه در آلمان

ApplyAbroad Veteran

Lightbulb تجربیات مربوط به دوچرخه در آلمان

اینجا دوچرخه سواری‌ خیلی‌ معمول هست و مثل هر چیز دیگه کلی‌ قوانین هم پشتتش هست که خیلی‌ از دوستان که از ایران میان از این قوانین اطلاع درستی‌ ندران.

این لینکها قوانین راهنمایی و رانندگی مربوط به دوچرخه به انگلیسی‌ هست که پیشنهاد می‌کنم قبل سوار دوچرخه شدن مطالعه کنین (اگه گواهینامه آلمانی ندارین حتما بخونین) رعایت نکردن این قوانین باعث جریمه می‌شه و اگه باعث تصادف بشین و مقصر شما باشین هزینه خسارت ماشین طرف و باقی‌ چیزها گردن شما میافته (خودم سر یه مورد ساده که نمیدونستم غیر قانونی هست ۳۵ یورو جریمه شدم)

http://www.bicyclegermany.com/german_bicycle_laws.html

http://www.bikexprt.com/bikepol/faci.../germanlaw.htm
    ویرایش توسط epezhman : March 16th, 2017 در ساعت 01:47 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تجربیات مربوط به دوچرخه در آلمان

ممنونم که گذاشتین اینو چون من اصلا نمیدونستم قوانینشو فقط متوجه نشدم اگر پیاده رو راه دوچرخه نداشت باید در جهت ترافیک تو خیابون حرکت کنیم؟ نمیتونیم پیاده رو باشیم؟ و سوال دومم اینه که اگه راه دوچرخه داشت بازم باید در جهت ترافیک بریم مثلا ورود ممنوع نمیتونیم تو راه دوچرخه بریم؟ یا اونجا آزاده؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط namoplus نمایش پست ها
    ممنونم که گذاشتین اینو چون من اصلا نمیدونستم قوانینشو فقط متوجه نشدم اگر پیاده رو راه دوچرخه نداشت باید در جهت ترافیک تو خیابون حرکت کنیم؟ نمیتونیم پیاده رو باشیم؟ و سوال دومم اینه که اگه راه دوچرخه داشت بازم باید در جهت ترافیک بریم مثلا ورود ممنوع نمیتونیم تو راه دوچرخه بریم؟ یا اونجا آزاده؟

بله، همیشه باید در جهت ترافیک حرکت کرد و و اگه مسیر دوچرخه وجود نداره از خیابون باید رفت.
    اگه فقط یک طرف خیابون مسیر دوچرخه هست میشه از هر دو جهت توش حرکت کرد، ولی اگه هر دو طرف خیابون مسیر هست باید تو مسیری روند که در هم جهت ترافیک هست .
    در مورد ورود ممنوع رو نمیدونم،، معمولا خیابون ها ورود ممنوع نیستن و حتا خیابون های تنگ هم دو طرفه هستن

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط epezhman نمایش پست ها
    بله، همیشه باید در جهت ترافیک حرکت کرد و و اگه مسیر دوچرخه وجود نداره از خیابون باید رفت.
    اگه فقط یک طرف خیابون مسیر دوچرخه هست میشه از هر دو جهت توش حرکت کرد، ولی اگه هر دو طرف خیابون مسیر هست باید تو مسیری روند که در هم جهت ترافیک هست .
    در مورد ورود ممنوع رو نمیدونم،، معمولا خیابون ها ورود ممنوع نیستن و حتا خیابون های تنگ هم دو طرفه هستن
    ممنونم. آخه دیروز اتفاقا از ورود ممنوع رفتم تو و این سوال برام پیش اومد. پس پلیس همینجوری رندوم اگه ببینه جریمه میکنه معمولا ؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط namoplus نمایش پست ها
    ممنونم. آخه دیروز اتفاقا از ورود ممنوع رفتم تو و این سوال برام پیش اومد. پس پلیس همینجوری رندوم اگه ببینه جریمه میکنه معمولا ؟
    اینجا خیلی‌‌ها تمام این قوانین رو رعایت نمیکنن، و معمولا هم تا شما کار خطرناکی مثل گذشتن از چراغ قرمز نکنین، یا به کسی‌ صدمه نزنین یا تحت تاثیر الکل نباشین پلیس توجه چندانی نمی‌کنه، ولی‌ به هر حال شانسی هم هست کمی‌،

در مورد خسارت احتمالی‌ که به کسی‌ وارد می‌کنین من پیشنهاد می‌کنم یه بیمه Haftpflichtversicherung بگیرین که قیمت مناسبی داری، به طور متوسط سالی‌ ۵۰ یورو هست و معمولان تا ۱۰ میلیون یورو رو هم پوشش میده، گرفتنش هم خیلی‌ راحت هست، آنلاین فرم پر می‌کنین و براتون میفرستن به آدرستون.

از اینجا میتونین شرکت‌های مختلف که آین بیمه تو میدن ببینین

https://www.check24.de/privathaftpfl...vergleichen/b/
    ویرایش توسط epezhman : March 20th, 2017 در ساعت 05:34 PM

Junior Member

دوستان ممنون از اظلاعاتتون. آیا داشتن یا استفاده از دوچرخه شخصی لازم به پرداخت هزینه سالیانه یا ماهیانه ای میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maria_84 نمایش پست ها
    دوستان ممنون از اظلاعاتتون. آیا داشتن یا استفاده از دوچرخه شخصی لازم به پرداخت هزینه سالیانه یا ماهیانه ای میشه؟
    نه چیزی لازم نیست. ولی بیمه مسئولیت بد نیست(در صورت تصادف). رقمش هم ارزونه. معمولا سالی ۵۰ تا ۱۰۰ یورو هست بسته به میزان پوشش.
    برا پارکینگ هم لازم نیست پولی بدی چون اکثر خابگاه ها و خونه ها اطرافشون پارکینگ رایگان دارند.

سلام دوستان
    من شهر مونیخ که بودم البته توریستی رفته بودم از هتل محل اقامت یک دوچرخه به ارزش 15 یورو کرایه گرفتم از صبح ساعت 8 تا شب ساعت 10 - کل شهر را باهاش گشتم و البته مسیر مارین پلاتز مرکز شهر مونیخ تا آلیانز ارنا را با مترو رفتم . این قوانین را متوجه نبودم و البته خودم کل قوانین را رعایت کردم تو مسیر دوچرخه میرفتم و چراغ راهنما ها هم خودش علامت دوچرخه داشت که کلا رعایت کردم و روز خوبی را گذراندم.

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

دوستان برای خرید دوچرخه در آلمان همیشه گوش به زنگ بازارهای دوچرخه فصلی باشید که معمولاً ماهی، دوماهی یک بار برگزار میشه و دوچرخه های نو و دست دوم رو برای فروش میارند. من دوچرخه هرکولس که برند بسیار خوبی در آلمان هست و ارزش اون 1399 یورو بود رو به قیمت 549 یورو خریدم . دوچرخه نو بود و فقط چون در نمایشگاه فروشنده بوده و چند تا خط و خش جزئی در جاهایی داشت به این قیمت فروخته میشد. دوچرخه 24 دنده، با ترمز هیدرولیک (روغنی - دیسکی) و آبگیر و چراغ و زنگ و تلمبه در این سایز محاله زیر 700 یورو گیر بیاد اون هم برند چینی. میخوام بگم اصلاً از مغازه خرید نکنید ، آنلاین هم بخرید دردسرهای زیادی داره مثل سرهم کردن که ساده نیست اغلب.

Junior Member

ebay-kleinanzeigen.de من همیشه ازین سایت دست دوم تمیز پیدا کردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)